dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Czy miekka woda ma jakies "wady"?

    Zastanawiam sie nad zastosowaniem w swojej instalacji zmiekczacza wody (wymiennika jonowego) - woda do instalacji bedzie dostarczana z miejscowego wodociagu.
    Czy miekka woda ma jakies wady?
    Slyszalem, ze... np. mydlo zle sie splukuje z cialka podczas kapieli w miekkiej wodzie


    Prawda to li falsz?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    yyy że co ??
    Z ciałka...mydło.... hmmm.

    Jedyne co zauważyłem włucząc sie dość często po hotelach, znajomych i wszelkich innych miejscach to to ze u mnie po kąpaniu i wysuszeniu gęba nie ściąga się jakby była przesuszona.
    Tyle ze ja mam miękką naturalnie z ujęcia (nawet na proszkach na mapce mój teren jest jako najmiększa woda w kraju).

    Ale żeby mydło ...ciężko...z kobiety....to to nie.
    Mniam - rozmarzyłem się

    Aha i jak sobie siedzisz w wannie i chcesz ze złosci uderzyć dłonią w wodę to jakoś tak w miękką nie ma efektu. W twardą lepiej
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: Czy miekka woda ma jakies "wady"?

    Cytat Napisał P.e.t.e.
    Zastanawiam sie nad zastosowaniem w swojej instalacji zmiekczacza wody (wymiennika jonowego) - woda do instalacji bedzie dostarczana z miejscowego wodociagu.
    Czy miekka woda ma jakies wady?
    Slyszalem, ze... np. mydlo zle sie splukuje z cialka podczas kapieli w miekkiej wodzie


    Prawda to li falsz?
    Swego czasu byłem na wczasach gdzie woda była bardzo miękka i przyzwyczajony do bardzo twardej dłuuuugo się szorowałem żeby skóra po mydle przestała być śliska.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  4. #4

    Domyślnie

    Miękka jest doskonała do prania i mycia włosów, a poza tym wszystkie baterie, czajniki itp nie zachodzą kamieniem. Zawsze wszystko błyszczy.
    Ale z tym mydłem to fakt. Troszkę to niewygodne. Mamy tak na statkach, gdzie wodę robimy sobie sami, prawie destylat. Tylko tych ciałek brak

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Witam.

    Miękka woda jest niesmaczna. Jej picie jest pozbawianiem organizmu niezbędnych składników mineralnych.
    No chyba że zlizujšc.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Witam.

    Miękka woda jest niesmaczna. Jej picie jest pozbawianiem organizmu niezbędnych składników mineralnych.
    No chyba że zlizujšc.
    Zgadza się. Widzicie, jaki ja niezdrowy zawód sobie wybrałem
    Ale mamy mineralizatory

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Witam.

    chodziło mi o zlizywanie razem z resztkami mydła.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie Re: Czy miekka woda ma jakies "wady"?

    Cytat Napisał P.e.t.e.
    Zastanawiam sie nad zastosowaniem w swojej instalacji zmiekczacza wody (wymiennika jonowego) - woda do instalacji bedzie dostarczana z miejscowego wodociagu.
    Czy miekka woda ma jakies wady?
    Slyszalem, ze... np. mydlo zle sie splukuje z cialka podczas kapieli w miekkiej wodzie


    Prawda to li falsz?

    prawda....sama sie przekonalam.....

  9. #9

    Domyślnie

    Czyli jednak z tym mydlem to fakt

    Co do picia zmiekczonej wody.
    Otoz nie zamierzam takiej wody spozywac - mam w planach poprowadzic osobna rurke sprzed zmiekczacza i zakonczyc ja osobna wylewka w kuchni, z ktorej bedzie pobierac sie wode do celow spozywczych

    A swoja droga - oprocz tradycyjnych zmiekczaczy opartych na wymianie jonow wapnia na jony sodu/potasu na rynku znalezc tez mozna urzadzenia, ktore nota bene nie sa zmiekczaczami, bo nie zmieniaja twardosci wody, ale usuwaja z niej jony wapnia, zastepujac je jonami magnezu.
    W sumie nie jest to chyba takie zle rozwiazanie - unikamy odkladania sie kamienia w instalacji i na armaturze (brak jonow wapnia w wodzie) a jednoczesnie nie wystepuja chyba problemy ze zmywaniem wody z cialka jak przy typowych zmiekczaczach (twardosc wody pozostaje na niezmienionym poziomie).
    Poza tym taka wode mozna chyba spozywac bez obaw (brak zwiekszonej ilosci jonow sodu/potasu).
    Przyklad takiego urzadzenia mozna znalezc np. w ofercie Honeywell -> http://europe.hbc.honeywell.com/pola...-pl01r0206.pdf

  10. #10

    Domyślnie

    Z tym mydłem to dosyc dziwna sprawa.....to nie ono się źle spłukuje tylko wrażenie nie spłukania pozostaje na skórze , zas w rzeczywistości brak wapnia i magnezu które to głównie decyduja o twardości wody powoduje reakcję inaczej odczuwalna niż w przypadku korzystania z twardej wody. W każdym razie jako wieloletni uzytkownik kazdemu będe polecał miękką wodę. Koniec wysuszonej skóry i natłuszczania jej po kapieli to podstawowy komfort jaki sie uzyskuje. Ponadto taka wode wykorzystujemy do przygotowania żarełka i niejednokrotnie odkryłem poprawe smaku potraw dlatego nie moge sie zgodzić z tymi którzy twierdza ze jest inaczej.
    No i rzeczywiscie nie ma osadów na sanitariatach i innych elementach wyposazenia co zona sobie cholernie chwali
    Trzeba sie jednak zastanowic nad wyborem..dzisiaj juz widziałem oszczędne bardzo urzadzenia...moje jest tego typu który tu ktos polecał ze strony honeywela a to juz raczej zabytek i sam sie zastanawiam nad zmiana.
    [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony