dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 76 z 76
  1. #61

    Domyślnie

    Na nemeckich programach oglądałem reportarze o budowach domów przez polaków.
    Nocą odbywał się transport gotowych elementów domu a w dzień to wszystko składali.
    Tempo było oszałamiające.
    I dobrze mówili o polskich domach i o polakach.
    Że szybko ,solidnie i co najważniejsze tanio.
    Sam byłem świadkiem jak przez tydzień postawiono dom.
    Wszystko się da jak się chce.
    Ale jak wodę podłączali mi przez rok a gazu jeszcze nie mam do dziś to wiem że to nie Ameryka czy Niemcy ale polska rzeczywistość.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  2. #62

    Domyślnie

    Muszą robić selekcję rodzin, skoro dostają kilkanaście tysięcy listów tygodniowo.
    A czas realizacj 7 dni nie jest nierealny. Zauważcie, że to show. I do każdej realizacji - jest ostatecznej 7 dniowej, przygotowują się dlugo - wlaśnie pozwolenia, papierkologia itp. Kto uważnie slucha tego co tam mówią, to by wiedzial, że to nie jest samowolka budowlana dla checy.
    Spotkalam się też z zarzutami, że Amerkanie wykrzykują "wow, oh my god...".
    To jest kraj gleboko wierzacy, z tradycjami. U nas gdyby w malej miejscowosci wybudowali komus potrzebującemi taki dom to sąsiedzi umarliby z zawiści. I zaraz by się posypal milion argumentów, dla których ten dom się im nie należal.
    Niestety, nie jesteśmy tolerancyjnym spoleczeństwem.
    A mi się ten program podoba. Ma w sobię dawkę pozytywnych emocji i często zmienia perspektywę.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarkotowa
    Spotkalam się też z zarzutami, że Amerkanie wykrzykują "wow, oh my god...".
    To jest kraj gleboko wierzacy, z tradycjami.
    no tak... widziałem kiedyś na takim jednym filmie jak pani tak wykrzykiwała. "Głęboko" to ona była - ale chyba nie wierząca

  4. #64

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati_sowee
    podobno nie

    ale tak to juz czasem bywa, ze jak ktos patrzy to warto cos zrobic, a jak juz nie to ... po co
    a jednak - jak pisze mroovka - budują - czyli poza kamerami też się dzieje - choć pewnie wolniej i trudniej

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarkotowa
    Spotkalam się też z zarzutami, że Amerkanie wykrzykują "wow, oh my god...".
    To jest kraj gleboko wierzacy, z tradycjami. U nas gdyby w malej miejscowosci wybudowali komus potrzebującemi taki dom to sąsiedzi umarliby z zawiści. I zaraz by się posypal milion argumentów, dla których ten dom się im nie należal.
    Niestety, nie jesteśmy tolerancyjnym spoleczeństwem.
    Może i nie jesteśmy, ale nie wmawiaj mi, ze wszyscy Amerykanie sa chodzącymi ideałami wolnymi od zwykłej zazdrości czy zawiści... Po prostu nie wierzę...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał jarkotowa
    Spotkalam się też z zarzutami, że Amerkanie wykrzykują "wow, oh my god...".
    To jest kraj gleboko wierzacy, z tradycjami. U nas gdyby w malej miejscowosci wybudowali komus potrzebującemi taki dom to sąsiedzi umarliby z zawiści. I zaraz by się posypal milion argumentów, dla których ten dom się im nie należal.
    Niestety, nie jesteśmy tolerancyjnym spoleczeństwem.
    Może i nie jesteśmy, ale nie wmawiaj mi, ze wszyscy Amerykanie sa chodzącymi ideałami wolnymi od zwykłej zazdrości czy zawiści... Po prostu nie wierzę...
    napewno są , ale przynajmniej potrafią cieszyć się razem z tobą z twojego szczęścia a nie jak u nas kochany sąsiad pisze donosy do skarbówki

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_x
    napewno są , ale przynajmniej potrafią cieszyć się razem z tobą z twojego szczęścia
    A może raczej potrafią szczerzyć się do kamery i robić dobrą minę do złej gry? Wybacz, ale nie wierze w społeczeństwa idealne.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał seba_x
    napewno są , ale przynajmniej potrafią cieszyć się razem z tobą z twojego szczęścia
    A może raczej potrafią szczerzyć się do kamery i robić dobrą minę do złej gry? Wybacz, ale nie wierze w społeczeństwa idealne.
    czy złą grą jest otrzymanie domu za free ? polska i stany to dwa różne światy , polak potrafi tylko biadolić , a jak komuś jest lepiej to pewnie złodziej i kombinator . nie sądzę żeby w każdym odcinku tego programu byli sami statyści , może to trudno pojąć polakowi ale tam ludzie naprawdę uśmiechają się szczerze do drugiego jak mu się powiedzie . z opowiadań znajomego który przepracował ponad 10lat w stanach wiem że największym zagrożeniem dla polaka na budowie jest drugi polak , takim jesteśmy narodem że nawet tysiące kilometrów od domu nie potrafimy żyć ze sobą .

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_x
    czy złą grą jest otrzymanie domu za free ?
    Nie. Złą grą jest udawanie, że sie nic a nic nie zazdrości


    Cytat Napisał seba_x
    może to trudno pojąć polakowi ale tam ludzie naprawdę...
    Tam, tam, tam.... A byłeś tam, czy wszystko wiesz z opowiadań znajomego?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  11. #71

    Domyślnie

    byłem , nie byłem , wiem jednak że wolał bym sąsiada udającego radość z mojego szczęścia niż miałby wypisywać donosy lub uprzykrzać mi życie w inny sposób

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_x
    byłem , nie byłem , wiem jednak że wolał bym sąsiada udającego radość z mojego szczęścia niż miałby wypisywać donosy lub uprzykrzać mi życie w inny sposób
    A taki co udaje, ze jest ci życzliwy, to skąd wiadomo co robi po cichu?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    JoShi - wyoobraź sobie, że Twoimi sąsiadami są dobrzy ludzie, których dotknęło jakieś nieszczęście: umarł ojciec/ dziecko straciło wzrok/ matka wie że został jej rok zycia lub coś podobnego. do tego mieszkają w ruinie i mają zero kasy.
    Ktoś dowiedział sie o ich histori - przyjeżdza ekipa z kamerą i budują tej rodzinie super chatę.

    I co? Mam rozumieć, że ty w takiej sytuacji z zazdrości zamykasz sie w piwnicy i obgryzasz paznokcie do krwi?
    Bo ja w takiej sytuacji naprawdę cieszyłabym sie ich szczęściem. I dziwi mnie, że wydaje ci sie to takie nierealne!

    Żeby nie być gołosłownym: kilka dni temu znajoma moich rodziców - która zwykle miała w życiu pod górkę - wygrała w konkursie sklepowym samochód.
    Jej radość tak sie nam wszystkim udzieliła, że w weekend zrobiliśmy "na cześć zwycięstwa" imprezkę na której na prawdę nie zauważyłam zazdrości u nikogo!
    Jestem więc w stanie zrozumieć takich sąsiadów machających transparentami i krzyczących na cześć takiej obdarowanej rodziny.

    Oglądam ten program raz na czas i z przyjemnościa patrze na pomysły projektantów. Niektóre są naprawdę ciekawe.
    jeśli chodzi o technologię wykonania domów - nie znam sie, nie dyskutuję.
    Zbytnai egzaltacja - może, ale jak wyobrażacie sobie "prawidłową reakcję" - że ktoś z marmurową twarzą wyraża opinie typu: "W moje sypialni jest interesujące połączenie kolorystyczne..." Przy takich emocjach nie panuje się chyba nad odruchami

    Wkurza mnie takie "polskie podejście" - podejrzewanie wszystkich o najgorsze intencje, brak lojalności, życzliwości....eh
    Jak ja tego nie lubię.

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paulka
    JoShi - wyoobraź sobie, że Twoimi sąsiadami są dobrzy ludzie, których dotknęło jakieś nieszczęście: umarł ojciec/ dziecko straciło wzrok/ matka wie że został jej rok zycia lub coś podobnego. do tego mieszkają w ruinie i mają zero kasy.
    Ktoś dowiedział sie o ich histori - przyjeżdza ekipa z kamerą i budują tej rodzinie super chatę.

    I co? Mam rozumieć, że ty w takiej sytuacji z zazdrości zamykasz sie w piwnicy i obgryzasz paznokcie do krwi?
    A nie mylisz zazdrości z zawiścią? Czytujesz komentarze do dzienników budowy? Spróbuj policzyć ile razy pada tam zwrot 'zazdroszczę Ci'.


    Cytat Napisał Paulka
    Bo ja w takiej sytuacji naprawdę cieszyłabym sie ich szczęściem. I dziwi mnie, że wydaje ci sie to takie nierealne!
    Nie realne wydaje mi się, żeby wszyscy, ale to absolutnie wszyscy Amerykanie tak właśnie reagowali Rozumiesz?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Paulka
    JoShi - wyoobraź sobie, że Twoimi sąsiadami są dobrzy ludzie, których dotknęło jakieś nieszczęście: umarł ojciec/ dziecko straciło wzrok/ matka wie że został jej rok zycia lub coś podobnego. do tego mieszkają w ruinie i mają zero kasy.
    Ktoś dowiedział sie o ich histori - przyjeżdza ekipa z kamerą i budują tej rodzinie super chatę.

    I co? Mam rozumieć, że ty w takiej sytuacji z zazdrości zamykasz sie w piwnicy i obgryzasz paznokcie do krwi?
    A nie mylisz zazdrości z zawiścią? Czytujesz komentarze do dzienników budowy? Spróbuj policzyć ile razy pada tam zwrot 'zazdroszczę Ci'.


    Cytat Napisał Paulka
    Bo ja w takiej sytuacji naprawdę cieszyłabym sie ich szczęściem. I dziwi mnie, że wydaje ci sie to takie nierealne!
    Nie realne wydaje mi się, żeby wszyscy, ale to absolutnie wszyscy Amerykanie tak właśnie reagowali Rozumiesz?
    eh, chyba sie jednak nie rozumiemy...
    "Zazdroszczę ci" w dziennikach budowy to dla mnie zupełnie inna sprawa. Sama nie raz używam tego okreslenia, żeby okazać jak bardzo podobają mi sie czyjeś wnętrza czy tempo budowy - i że sama życzyłabym sobie takich efektów. Ale nigdy nie idze za tym myśl typu: "A żeby cie tak pogieło!!! "

    Jesli chodzi o Amerykanów - ja jestem pewna, że nie WSZYSCY tak reagują. Ale na pewno większość z nich. To po prostu inna mentalnosć.
    Co kraj to obyczaj....

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paulka
    eh, chyba sie jednak nie rozumiemy...
    "Zazdroszczę ci" w dziennikach budowy to dla mnie zupełnie inna sprawa. Sama nie raz używam tego okreslenia, żeby okazać jak bardzo podobają mi sie czyjeś wnętrza czy tempo budowy - i że sama życzyłabym sobie takich efektów. Ale nigdy nie idze za tym myśl typu: "A żeby cie tak pogieło!!! "
    No więc mylisz zazdrość z zawiścią.

    Cytat Napisał Paulka
    Jesli chodzi o Amerykanów - ja jestem pewna, że nie WSZYSCY tak reagują. Ale na pewno większość z nich. To po prostu inna mentalnosć.
    Co kraj to obyczaj....
    O nic innego mi nie chodziło, a tu ludzie, którzy nawet nie byli w stanach próbują mnie agitować, że absolutnie wszyscy amerykanie sa pozbawieni takich odczuć jak zazdrośc i zawiść.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony