dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1

    Domyślnie aromat identyczny z naturalnym?

    czy jest na forum ktoś , kto fachowo potrafi rozszyfrować taki oto zapis w składzie produktu spozywczego ?
    Mam wątpliwości, czym dzieci karmić , gdyż ogłoszone przez amerykanów wyniki badań wskazują, że nadpobudliwość młodego pokolenia wynika ze środków konserwujących w żywności.
    Podobno bułka w znanym barze na literę M, jest zapakowana próżniowo i ma datę trwałości 7 lat.
    Przydałby mi się zestaw , albo malutki zestwik - czego powinnam unikać?
    Czy E-20 , czy E-05 itp. Normalnie wiedza tajemna, jak dla mnie czarna magia.
    Wymagajcie od siebie, choćby inni nie wymagali od Was... do młodzieży JPII

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    http://www.chemia.px.pl/roznosci/zywnosc_dodatki.html - tutaj jest lista E


    A identyczny z naturalnym to tak jak witamina C z cytryny a witamina C z tabletki.

  3. #3

    Domyślnie

    Wspaniałe zestawienie dziękuję Wciornastku .
    A może ktoś wie co z tego jest najbardziej szkodliwe?
    Wymagajcie od siebie, choćby inni nie wymagali od Was... do młodzieży JPII

  4. #4
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bełatka
    Wspaniałe zestawienie dziękuję Wciornastku .
    A może ktoś wie co z tego jest najbardziej szkodliwe?
    Znalazlem takie.
    http://www.wegetarianie.pl/htmlp-10.html
    Ale one wystepuja prawie wszedzie.Musisz uwazac.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Mogę Ci wyjaśnić. Ale to cholernie długa lista.
    Lista E zawiera składniki które mogą byc uzyte jako dodatki do żywności. Określone są zarówno dopuszczalne ilości, jak i jest wykaz produktów spożywczych do których można je dodawać. Niektóre z tych dodatków są substancjami całkowicie naturalnymi.
    Napisz które E Cię interesuje.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Kilka lat temu w prasie była nagonka na E. Napisano wiele bzdur.
    W zasadzie napisano, że każde E w żywności to trucizna.

  7. #7
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Kilka lat temu w prasie była nagonka na E. Napisano wiele bzdur.
    W zasadzie napisano, że każde E w żywności to trucizna.
    Te sa uwazane za nieszkodliwe i nie tylko.
    http://www.federacja-konsumentow.org...y.php?story=35

  8. #8

    Domyślnie

    trudno jest coś kupić bez E

    mam nielegalny przepis, tego juz dzis nie wolno i nigdy tego nie robiłem...

    kupujesz na wsi świnię, bierzesz masarza, który beż żadnych środków chemicznych robi ci wyroby... i uważaj są może tłuste, może nie zależy od świnki, ale kaszaneczka smakuje lepiej jak najdroższ szynka ze sklepu, kiełbasa naprawdę jest wiejska i po prostu miód..... a przede wszystkim są zdrowe

    szynka z takiej świni, możecie nie uwierzyć to zupełnie jak szynka a nie coś ze sklepu jak w:
    http://www.dziennik.pl/Default.aspx?...rticleId=28430

  9. #9

    Domyślnie

    sporo tego , nic wydrukuję sobie i powieszę w kuchni, po jakimś czasie mi się utrwali co szkodliwe a co nie.
    a wszystko zaczęło się od serka łososiowego, w składzie nijak się łososia nie mogłam doczytać
    Wymagajcie od siebie, choćby inni nie wymagali od Was... do młodzieży JPII

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał lewakk
    trudno jest coś kupić bez E

    mam nielegalny przepis, tego juz dzis nie wolno i nigdy tego nie robiłem...

    kupujesz na wsi świnię, bierzesz masarza, który beż żadnych środków chemicznych robi ci wyroby... i uważaj są może tłuste, może nie zależy od świnki, ale kaszaneczka smakuje lepiej jak najdroższ szynka ze sklepu, kiełbasa naprawdę jest wiejska i po prostu miód..... a przede wszystkim są zdrowe

    szynka z takiej świni, możecie nie uwierzyć to zupełnie jak szynka a nie coś ze sklepu jak w:
    http://www.dziennik.pl/Default.aspx?...rticleId=28430
    I tu niestety się mylisz. Masarz, który będzie Ci robił domową szyneczkę lub kiełbasy doda saletry by wędlina miała różowy kolor. Inaczej będzie wyglądała jak pieczony schab.
    Pytanie tylko ile doda? W przemyśle używa się do peklowania mięsa gotowej mieszanki saletry z solą by uniemożliwić przedawkowanie.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: aromat identyczny z naturalnym?

    Cytat Napisał Bełatka
    Mam wątpliwości, czym dzieci karmić , gdyż ogłoszone przez amerykanów wyniki badań wskazują, że nadpobudliwość młodego pokolenia wynika ze środków konserwujących w żywności.
    W zasadzie zdanie "Badania amerykańskich naukowców dowodzą, że..." można zakończyć w dowolny sposób. Chociaż nie trzeba być amerykańskim naukowcem, żeby czuć, że nadmiar konserwantów i innej chemi w żywności nie może nam wyjść na zdrowie.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał lewakk
    kupujesz na wsi świnię
    i tak naprawde nie wiesz ile zjadła w swoim zyciu hormonów ile antybiotykow i innych rzeczy sprawiających, ze jej miąsko nie jest wcale takie wspaniałe.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Cytat Napisał lewakk
    trudno jest coś kupić bez E

    mam nielegalny przepis, tego juz dzis nie wolno i nigdy tego nie robiłem...

    kupujesz na wsi świnię, bierzesz masarza, który beż żadnych środków chemicznych robi ci wyroby... i uważaj są może tłuste, może nie zależy od świnki, ale kaszaneczka smakuje lepiej jak najdroższ szynka ze sklepu, kiełbasa naprawdę jest wiejska i po prostu miód..... a przede wszystkim są zdrowe

    szynka z takiej świni, możecie nie uwierzyć to zupełnie jak szynka a nie coś ze sklepu jak w:
    http://www.dziennik.pl/Default.aspx?...rticleId=28430
    I tu niestety się mylisz. Masarz, który będzie Ci robił domową szyneczkę lub kiełbasy doda saletry by wędlina miała różowy kolor. Inaczej będzie wyglądała jak pieczony schab.
    Pytanie tylko ile doda? W przemyśle używa się do peklowania mięsa gotowej mieszanki saletry z solą by uniemożliwić przedawkowanie.
    a i tu się mylisz, bo doskonale znam jego pomocnika, a masarz stary jest i nic nie dorzuca, chyba że do swojej torby jak nie widzę

    a dwa świnka w życiu paszy nie widziała, w oborze jada skórki z ziemniaków, ziarna, w sumie odpady, ale w tym gospodarstwie to jeszcze nikt nawozów nie widział pewnie dlatego nie raz świnka jabłko z mieskiem zjadła

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Musi do peklowania mięsa dodać saletry i soli, o przyprawach nie wspomnę.
    Natomiast nie doda środków wiążących wodę przy pomocy których z jednego kilograma mięsa surowego można otrzymać 1,7 kg "szynki" z hipermarketu w cenie 12 zł/kg. W normalnych warunkach, bez nastrzykiwania, z kilograma mięsa otrzymuje się zaledwie 0,7 kg wędzonej, gotowanej szyneczki.
    Smacznego

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Nie przypuszczałem że kiedykolwiek to napiszę ale muszę poprzeć naszego wielonickowego przyjaciela lewakka

    Zdarzyło mi się kilka razy w życiu na emigracji w akademikach zjeść pakowaną w folię pseudo szynkę czy pseudoogonówkę z supermarketu i powiem wam ludziska ze wy chyba nie macie pojęcia jak smakują swojskie wyroby że kupujecie ten syf z marketów.

    Ja praktycznie od rana do wieczora jem swojskie wyroby i jest mi z tym dobrze.
    Tatuś na ten przykład ma króliczki, robi pasztety, kiełbasy, smaży
    A w miasteczku mamy takaswojska masarnie z jednym sklepikiem firmowym gdzie rano jest swierzyzna i do 13tej już zostają puste półki.
    I tak codziennie
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Mieszkam w tej chwili w Warszawie, więc trzymać "jadalnej" zwierzyny nie jestem w stanie. Jednak na Mazurach będę miał kurę, by mieć jajka niestemplowane, może i na jakąś "blondynkę" się skuszę. Kura to bedzie miała dożywocie, ale jak przerobić świnię na wieprzowinę to ponad moje siły i umiejętności, więc chyba nie.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    No fakt.
    Jajka też jecie z pieczątkami

    Ale ja czasami też
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  18. #18

    Domyślnie

    Czytanie etykiet nie ma sensu bo większość producentów nie umieszcza na nich kompletnej informacji. Np. nie dowiecie się z chleba o środkach spulchniających i przeciwpleśniowych. Wiele produktów powstaje z prefabrykatów (np. soki w kartonach) i ostatni w łańcuszku, który sok paczkuje nie pisze, jak zakonserwowano koncentrat, z którego powstał.
    Albo słoiczki gerbera (zawierają tyle konserwantów ile dopuszcza pewne rozporządzenie... )
    Zainteresowanym służę na PRIV listą produktów, które należy omijać (wiele lat doświadczenia).

  19. #19
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    ...

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    A w miasteczku mamy takaswojska masarnie z jednym sklepikiem firmowym gdzie rano jest swierzyzna i do 13tej już zostają puste półki.
    I tak codziennie
    A gdzieżto?
    Pyta zgłodniały dobrego masarskiego produktu

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony