dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1002 z 1144
Pokaż wyniki od 20.021 do 20.040 z 22870
  1. #20021
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ześląska

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    śląsk
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    65

    Domyślnie

    Mam pytanie prosze mi odpowiedziec do jakiego momentu przewymiarowanie kotla ze sie tak wyraze jest nieszkodliwe na pewno jest tak ze nie da sie dobrac idealnie kotla musi byc jakas granica czyli jesli wezme np na 150m2 ocieplonego starego budownictwa piec o moc 20kw jest to ze sie tak wyraze w granicy normy czy juz mnie skresla wyczytalem ktorys z kolegów na forum ze przewymiarowanie o 4kw nie ma znaczenia wiem znajomy z kolega ktory posiada piec 30kw A POWIESZCHNIE GRZEWCZA 195M2 OCIEPLONA stweirdzil ze podstawą jest by opał byl SUCHY wtedy sprawuje lepiej sie piec o wiekszej mocy gdyz kondensacji nie ma a piec przy wiekszym wymienniku odbiera lepiej cieplo Jesli nie zanudzam chetnie wyslucham opini to dla mnie ważne

  2. #20022
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/co...tla-weglowego/
    kolejna sprawa to dopasowanie instalacji żeby palić przy odpowiedniej temperaturze, bo jak się zacznie kisić opał to będzie masa sadzy
    im wieksze przewymiarowanie tym gorzej, nie ma chyba konkretnej granicy, najekonomiczniej jest założyć minimalnie za maly kociol

  3. #20023

    Domyślnie

    Cytat Napisał ześląska Zobacz post
    Mam pytanie prosze mi odpowiedziec do jakiego momentu przewymiarowanie kotla ze sie tak wyraze jest nieszkodliwe na pewno jest tak ze nie da sie dobrac idealnie kotla musi byc jakas granica czyli jesli wezme np na 150m2 ocieplonego starego budownictwa piec o moc 20kw jest to ze sie tak wyraze w granicy normy czy juz mnie skresla wyczytalem ktorys z kolegów na forum ze przewymiarowanie o 4kw nie ma znaczenia wiem znajomy z kolega ktory posiada piec 30kw A POWIESZCHNIE GRZEWCZA 195M2 OCIEPLONA stweirdzil ze podstawą jest by opał byl SUCHY wtedy sprawuje lepiej sie piec o wiekszej mocy gdyz kondensacji nie ma a piec przy wiekszym wymienniku odbiera lepiej cieplo Jesli nie zanudzam chetnie wyslucham opini to dla mnie ważne
    To zależy od tego konkretnego 20kW.....
    Jak tam będzie palnik fajkowy na ekogroszek, to da się z powodzeniem dobrze pracować.
    Jak tam będzie duży brucer albo ekoenergia duża, to na ocieplonych 150m2 będziesz sadzę wiaderkami wyjmował i będzie Ci się na palniku palić bliżej kosza.... (jeszcze gorzej będzie jak się uszczęśliwisz rynną albo tłokiem)

    Jak pisałem wcześniej dobór paliwa równie ważny, jak mocno przewymiarujesz- kupuj słaby kalorycznie groszek.
    Na lato polecam tak samo, czyli zwykły Jaret, pewnie 12-15woreczkami lato opędzisz między majem a wrześniem jak nie zepsujesz instalacji grzewczej i wykorzystasz strefy na CWU
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 21-12-2014 o 11:16
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #20024

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    najekonomiczniej jest założyć minimalnie za maly kociol
    Z tym się akurat nie zgadzam w pewnym zakresie. Palniki pracujące pod 50%mocy spalają opały na drobniejszy popiół i rzadziej obsługujesz popielnik
    Pamiętaj, że dom to nie jest laboratorium ze stałym odbiorem ciepła, stałym przepływem wody i przebadanym, suchutkim, dobrej jakości ekogroszkiem

    W rzeczywistości kupujemy głównie na składach lokalnych a sprzedawcy mieszają różne opały.
    Trafiając na węgiel koksujący, czy też o wyższej spiekalności od 15RI w górę zasada jest taka,że im więcej musisz dmuchnąć i częściej podać, tym masz większy problem z tworzeniem figurek i produkcja koksu.
    Mówiąc jeszcze inaczej dobierając przymały będziesz się cieszył, że w ciepłym okresie uciułasz przez 10-12dni jakieś miejsce po przecinku względem rocznego zużycia paliwa a z kolei w większe mrozy jak to będzie musiało gibać to stracisz to uciułane miejsce po przecinku w jeden dzień i za 2-3dni będziesz się wkurzał,że musisz często walczyć z popielnikiem.
    Im mocniej musisz grzać, tym lepszy i mniej spiekający opał musisz zdobyć- a o to wcale łatwo nie jest.

    Kotła nie powinno się dobrać ani za małego ani mocno przewymiarowanego, nie można popadać z jednej skrajności w drugą.

    Jak podaje jeden z instytutów przy doborze kotła w/g mocy znamionowej średnio w naszych warunkach wystarcza ok.30%mocy dla uzupełniania strat ciepła budynku przez ok.80%dni zimowych. Jak podaje drugi instytut, bodajże tylko ok.10%dni zimowych wymaga pracy kotła w pobliżu 60%mocy znamionowej.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 21-12-2014 o 13:12
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #20025

    Domyślnie

    Cytat Napisał ześląska Zobacz post
    czyli jesli wezme np na 150m2 ocieplonego starego budownictwa piec o moc 20kw
    To będziesz miał w nim palnik 20kW- 40kW, z którego w trakcie mrozów -22st.C pociągniesz w porywach 10kW.

    Jeżeli kupisz kociol 15kW to jest szansa, że będziesz miał w nim palnik 15kW.
    Zobacz sobie w jakich mocach występują palniki:
    PANCERPOL
    EWMAR

    Jeżeli teraz ktoś zaoferuje Ci kocioł A 10kW z palnikiem 15kW zamiast B 15kW z takim samym palnikiem 15kW i powie, że taki kocioł A jest idealnie dobrany na miarę (czytaj. lepiej niż B) to go pytaj o uzasadnienie. Zima w Polsce to 90% temp. w okolicach 0, kotły dobierają na temp. -22st. C.

  6. #20026

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejfit Zobacz post

    Jeżeli kupisz kociol 15kW to jest szansa, że będziesz miał w nim palnik 15kW.
    .
    To jest bzdura, bo kocioł wówczas 15kW nie uzyska.
    Palnik musi być nieco większy od mocy znamionowej kotła, IE poleca ok.20%większy palnik od mocy znamionowej wymiennika.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #20027
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    No i znów teoretycy się zabierają za wyrokowanie. Jarecki, po co z nimi nawet dyskutować? Wyszukiwarki im udzielą odpowiedzi i mundrzy później są niezmiernie. Zalinkują Ci producentów palników których produkty od lat w swoich kotłach oferujesz - pomocne niezwykle to będzie dla Ciebie. Ile Ty kolego Brodowski prowadziłeś kotłów z podajnikiem że piszesz o tym kiszeniu, sadzy i innych atrakcjach? I o montowaniu za małych kotłów jako rozwiązaniu najekonomiczniejszym? Masz w tym temacie jakieś doświadczenie czy tak sobie tylko palcami po stole? Z mojego doświadczenia wynikają wnioski wręcz przeciwne. Montaż 20 - 30% przewymiarowanego kotła jest rozwiązaniem pozwalającym na najekonomiczniejsze spalanie, najbardziej ekonomiczny dobór opału i pozostaje bez żadnej szkody dla kotła i komina. W domu który obsłużyłby spokojnie kocioł 20 - 21 kW mam zamontowane 29 kW Defro. Palę w nim 11 lat. Komin murowany z pełnej cegły. Obecnie palę w nim miał po 380 PLN za tonę, zużywam w okolicach 15 - 18 kilogramów. Koszt dobowy około 6 PLN. Było kilka dni z przymrozkami po -6 stopni nocą i po -2 w dzień - palił koło 30 - 32 kilo . Koszt dobowy około 12 PLN. W zakładzie gdzie starczyłby kocioł 12 kW stoi Skam 17 kW. Pali się drugi rok. Porównaj moje zużycie oraz stosowany opał ( jego kaloryczność i cenę ) do zużycia i stosowanego opału w podobnych wielkością budynkach. U mnie jest za ostatnie 2 dni koło 8 kilo - koszt dobowy około 5 PLN. Podpowiem Ci - tyle co ja w 200 metrów budynku zakładowym o kubaturze 300-stu metrowego domku jednorodzinnego palą chłopaki z dobranymi według zasady - możliwie najmniejszy kocioł - w 120 - 150 metrów domkach. Większość kotłów dla 12 i 17 kW ma te same palniki. Część z tych w których podjęto próby zastosowania mniejszego palnika wyposażono w palniki zmniejszone na siłę, kapryśne i wybredne. Bardzo niewiele jest na rynku małych, dobrze dopracowanych palników. Mój 29 kW kocioł grzeje latem CWU. Spala 3 kilo Jareta na dobę - i potrafi się przy tym spalaniu utrzymać w pracy ciągłej. Znaczy że potrafi pracować ze średnią mocą około 1/100 swojej mocy nominalnej.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  8. #20028

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    To jest bzdura, bo kocioł wówczas 15kW nie uzyska.{/quote]
    Palnik musi być nieco większy od mocy znamionowej kotła, IE poleca ok.20%większy palnik od mocy znamionowej wymiennika.
    To palnik musi być większy czy moc palnika musi być większa? Jaka moc? Nominalna, maksymalna? Co to jest IE i gdzie mogę znaleźć te zalecenia? Do kotłów 15KW pakujecie 18kW po to aby w nich w zimę pociągnąć 7-8kW w porywach w nowych domach i 10-12kW w starych ? Fuck logic!

    @kobra
    Ubrałeś już choinkę? Te 20-30% to tak na wiarę, na oko, jak wiatr zawieje? Masz jakiś materiał empiryczny? Sam to wydumałeś czy ktoś pomagał?Wnioski wyciągasz na podstawie obserwacji 2 kotłów. To ja Ci pokażę kolejny kocioł i komin. Swój. "Wnioski" będą przeciwne.
    Ostatnio edytowane przez dejfit ; 21-12-2014 o 12:36

  9. #20029

    Domyślnie

    IE to instytut energetyki....
    Co i jak napisałem wyżej, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem, co to jest dobór kotła do mocy znamionowej, jak kocioł pracuje w ciągu sezonu, jakie palniki polecić można a jakich unikać.
    Chodzi o moc znamionową palnika, ona powinna byc ok.20%większa od mocy znamionowej kotła. Mówimy o spalaniu węgla, więc na jednym mocy znamionowej nie uzyskasz a na drugim ją przekroczysz o 2-3kW.

    Co do dmuchaw też się mylisz, lepiej mieć w danym przypadku dmuchawę 75W, która potrafi wysterować w dużo szerszym zakresie konkretny sterownik niż lepiej dopasowaną 40W, której jednak za diabła dany sterownik szerzej nie wysteruje. W teorii miało być lepiej a w praktyce będzie wówczas gorzej.

    Skoro polecasz fajkę, to trzeba miec świadomość,że jej praca polega na zagęszczaniu paliwa i wymaga ona groszku dobrej jakości najlepiej o RI <5 od bólu strawi pod 10RI i tyle, jak uszczęśliwisz kogoś doborem kotła z fajką na styk, to gwarantuję Tobie,że bardzo szybko tutaj wróci i Ci nogi z tyłka powyrywa.

    Zaletą fajki jest od lat dostępnośc części, są one stosunkowo tanie i łatwe w wymianie, ale fajka powinna być większa, bo inaczej aktualnie dostępnych groszków poprawnie na niej nie spalisz, będziesz miał na to szanse wówczas, gdy to będzie spalało się spokojnie i akurat przy tym palniku o sprawność martwić się nie musisz, bo od dołu idzie dobrze.

    Ze względu na to co mamy na rynku paliw w zasadzie jesteśmy skazani na dobre obrotówki, małe ekoenergie, małe żeliwne ewmary, trzeba odsiać te przyzwoite od tych gorszych, fajkami za długo nie pojedziemy przy takim rynku paliw.

    Odnoszę też wrażenie, że nie odróżniasz co to jest chwilowe zapotrzebowanie na moc (np.przy dużym rozbiorze cwu) a co to jest średnia dobowa.

    Na tym zakończę.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 21-12-2014 o 13:24
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  10. #20030
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ześląska Zobacz post
    Mam pytanie prosze mi odpowiedziec do jakiego momentu przewymiarowanie kotla ze sie tak wyraze jest nieszkodliwe na pewno jest tak ze nie da sie dobrac idealnie kotla musi byc jakas granica czyli jesli wezme np na 150m2 ocieplonego starego budownictwa piec o moc 20kw jest to ze sie tak wyraze w granicy normy czy juz mnie skresla wyczytalem ktorys z kolegów na forum ze przewymiarowanie o 4kw nie ma znaczenia wiem znajomy z kolega ktory posiada piec 30kw A POWIESZCHNIE GRZEWCZA 195M2 OCIEPLONA stweirdzil ze podstawą jest by opał byl SUCHY wtedy sprawuje lepiej sie piec o wiekszej mocy gdyz kondensacji nie ma a piec przy wiekszym wymienniku odbiera lepiej cieplo Jesli nie zanudzam chetnie wyslucham opini to dla mnie ważne
    Nie da się tego tak uogólnić ,trzeba na to spojrzeć szerzej.
    Podzielmy na kategorie kotły i ich możliwości przewymiarowania:
    - ze względu na budowę:
    Kotły zasypowe są najbardziej wrażliwe na kondensację wymiennika przy ich przewymiarowaniu .
    Powodem jest zintegrowanie paleniska z wymiennikiem ,paliwo ma bezpośredni
    kontakt ze ściankami wypełnionymi wodą w kotle .
    Co do kotłów z podajnikiem to palenisko nie jest zintegrowanie z wymiennikiem tylko wisi pod nim .
    Taka budowa kotła już na starcie zmniejsza możliwość kondensacji wymiennika.
    W pierwszej kolejności to kotły tłokowe są wrażliwsze ze względu na wielkość paleniska .
    Następne są palniki w kształcie prostokąta mają wyeksponowaną dużą ilość paliwa spalanego na raz .
    Najmniej wrażliwe są kotły z kwadratowymi i okrągłymi palnikami.
    -ze względu na paliwo :
    Miały i groszki niskokaloryczne będą wymuszać dłuższą i częstszą pracę kotła
    to umożliwia ich większe przewymiarowanie
    Kaloryczne groszki będą działać odwrotnie
    Warzna jest też zawartość wody w paliwie ,bardzo suche miały i groszki są mniej energetyczne
    to również chroni przed kondensacją wymiennika.
    Wilgotne paliwo podnosi sprawność samego przekazu energii.
    -ze względu na instalację :
    Zawór 4D
    Bufor
    itd.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 21-12-2014 o 23:29
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #20031
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    malina321

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    144

    Domyślnie

    Witam Czy ktos z szanownych forumowiczów ma Skama 17kw prosiłbym o obiektywne wypowiedzi uzytkowników tego pieca czy na PW czy na forum bede wdzieczny piec jest chwalony ale chcialbym znac opinie kogos obiektywnego zwykłego uzytkownika Pozdrawiam

  12. #20032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    Witam Czy ktos z szanownych forumowiczów ma Skama 17kw prosiłbym o obiektywne wypowiedzi uzytkowników tego pieca czy na PW czy na forum bede wdzieczny piec jest chwalony ale chcialbym znac opinie kogos obiektywnego zwykłego uzytkownika Pozdrawiam
    Malina podjedź sobie do kogoś kto go użytkuje, tutaj obiektywnie ?
    Chyba żartujesz producent i banda sprzedawców Skama opanowała ten wątek, to o jakim obiektywiźmie piszesz ?

  13. #20033
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    malina321

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    144

    Domyślnie

    Dlatego pisze na tym forum czy ktos ma chetnie podjadę tylko ze ciężko takiego kogos znaleść Karaoka 65 daruj sobie chociaż w świeta

  14. #20034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A co sobie mam darować ?
    Czy źle Ci doradzam ?
    Czy najbardziej obiektywnym do udzielenia Ci opinii nie będzie ten co go użytkuje ?
    Wolisz opinię producenta i sprzedawców ?
    Trochę dziwne podejście, ja szukając kotła wolałbym pogadać właśnie z kimś kto go użytkuje.

  15. #20035

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A co sobie mam darować ?
    Czy źle Ci doradzam ?
    Czy najbardziej obiektywnym do udzielenia Ci opinii nie będzie ten co go użytkuje ?
    Wolisz opinię producenta i sprzedawców ?
    Trochę dziwne podejście, ja szukając kotła wolałbym pogadać właśnie z kimś kto go użytkuje.
    Sądzisz że to jest wymierne?Ktoś rozmawiając ze mną kupi taki kocioł jak ja mam , z zadowolonym właścicielem Defro kupi jego kociołek .Zazwyczaj przeciętny Kowalski szuka kotła który mało spali.Cokolwiek to znaczy. Ludzie myślą że spalanie zależy od typu kotła,zielony to mniej spali . Kiedyś miałem pyt na priv "czy jak kupie Spp to mniej będę spalał eko,bo dużo palę" moja odpowiedz rozczarowała człowieka [używa bruli] .Zagwarantowałem mu że więcej nie spali,lecz czy mniej?za dużo tu zależności .
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  16. #20036

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Malina podjedź sobie do kogoś kto go użytkuje, tutaj obiektywnie ?
    Chyba żartujesz producent i banda sprzedawców Skama opanowała ten wątek, to o jakim obiektywiźmie piszesz ?
    Hahaha ale masz tupet .......
    Może się zdziwisz ale .... może inni nie działąją tak jak ty w temacie rabarbara

  17. #20037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Sądzisz że to jest wymierne?Ktoś rozmawiając ze mną kupi taki kocioł jak ja mam , z zadowolonym właścicielem Defro kupi jego kociołek .Zazwyczaj przeciętny Kowalski szuka kotła który mało spali.Cokolwiek to znaczy. Ludzie myślą że spalanie zależy od typu kotła,zielony to mniej spali . Kiedyś miałem pyt na priv "czy jak kupie Spp to mniej będę spalał eko,bo dużo palę" moja odpowiedz rozczarowała człowieka [używa bruli] .Zagwarantowałem mu że więcej nie spali,lecz czy mniej?za dużo tu zależności .
    Tak myślę że to wymierne.
    Czy jak malina pyta o Skama to co ma pogadać z użytkownikiem Defro ? czy ja do kogoś wysyłam ?
    Wuwok myślę że tylko zaatakowałeś nie zadając sobie na tyle trudu żeby przeczytać chociaż dwóch postów ale jak karoka pisze to trzeba się do niego przypieprzyć, nie ?
    Powiedz mi jeszcze wuwoku że jeśli Ty spalasz tyle ile spalasz to kto inny na tym kotle spali tyle samo ?
    Także nie pierdziel.
    Wesołych Świąt.
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 23-12-2014 o 22:06
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  18. #20038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał lsd Zobacz post
    Hahaha ale masz tupet .......
    Może się zdziwisz ale .... może inni nie działąją tak jak ty w temacie rabarbara
    Widzisz ja sprzedaję też Skama, Kotły Sztoker firmy Komiz i kotły firmy Tilgner.
    Zastanów się co pleciesz bo pogrążasz się dalej, stary, nowy znajomy.
    Podaj gdzie mieszkasz, dużo jeżdżę, dzisiaj tu, jutro tam, chętnie zobaczę tego Twojego RBRa jak proponowałeś na wątku o tym kotle.
    Zaproszenie przyjmuję.

  19. #20039
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    Witam Czy ktos z szanownych forumowiczów ma Skama 17kw prosiłbym o obiektywne wypowiedzi uzytkowników tego pieca czy na PW czy na forum bede wdzieczny piec jest chwalony ale chcialbym znac opinie kogos obiektywnego zwykłego uzytkownika Pozdrawiam
    U mnie takie kotły ma dwóch sąsiadów od kilku lat - jak chcesz napisz na priv to jak się zgodzą podam nr tel. do nich i porozmawiasz o plusach i minusach ich kotłów, które sam im poleciłem długo przed tym zanim wszedłem do branży.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #20040

    Domyślnie

    Idą święta, więc ja tak bardziej w tym tonie...

    Skorzystałem z życzeń jednego kolegi, bo lubię takie z poczuciem humoru
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3015.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	295535
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

Strona 1002 z 1144