dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1042 z 1144
Pokaż wyniki od 20.821 do 20.840 z 22870
  1. #20821
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    Na pierwszy rzut oka wygląda dość dobrze.
    Przyzwoity wymiennik,wybór palników,gwarancja na 5 lat itd.
    Ale jest jeden poważny błąd konstrukcyjny,chodzi o płaszcz wodny i króciec powrotu.
    Są za nisko!
    Płaszcz wodny (jego zakończenie)i króciec powinny być mniej więcej na wys.korony palnika,nigdy niżej(ryzyko korozji niskotemperaturowej powrotu)
    Sprawność b. przeciętna bo tylko 82%.
    Zobaczcie i oceńcie sami.

    Załącznik 302096
    Paliłem w całkiem podobnym kotle na palniku Pancerpola, ten kwardraciak to coś podobnego, duże szczliny nadmuchowe, za duża dmuchawa do tego kotła, trzeba będzie dławić na przesłonie, i tylko do dobrych eko groszków o niskiej spiekalności.
    Tak po krótce, powrót podobnie miałem tak nisko ale to raczej typowe dla pleszewiaków.

  2. #20822
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    Witam czy ktoś z szanownych forumowiczów pali w swoich kociołku miałem w palniku ekoenergii II lub w APPM 1 prosze o wypowiedzi lub wiadomość na Priv Pozdrawiam
    Pisałem Ci wcześniej,że od lata palę tylko miałem z Piasta na dużej ekoenergii i nie mam żadnych problemów.

    Kupiłeś wreszcie kocioł???

  3. #20823
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Tak po krótce, powrót podobnie miałem tak nisko ale to raczej typowe dla pleszewiaków.
    Mam kocioł od Witkowskiego i płaszcz kończy się 5cm pod koroną palnika.(czyli w granicach normy)

  4. #20824

    Domyślnie

    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    Witam czy ktoś z szanownych forumowiczów pali w swoich kociołku miałem w palniku ekoenergii II lub w APPM 1 prosze o wypowiedzi lub wiadomość na Priv Pozdrawiam
    Ja palę 2 sezon miałem na APPM-1.

    Tyle że ja mam pecha i trafił mi się fatalnej jakości , bardzo ciężki do spalenia miał , chyba niestety koksujący ...
    Ale jak trafi Ci sie dobry miał , to problemów nie będzie miał .

    Palnik APPM-1 to typowy palnik miałowy , więc przetestowany do palenia miałem.

    Dla mnie palenie miałem ma sens jak cena tego miału jest dużo niższa niż ekogroszku ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #20825

    Domyślnie

    Cytat Napisał k1krzysztof Zobacz post
    POTWIERDZAM w całości
    a nawet są 'oszczędności ' w ilości spalonego opału które potem a może na początku są zjadane przez cenę EKO
    Również potwierdzam całą wypowiedź kolegi kobra.
    nic dodać nic ująć

  6. #20826

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Paliłem w całkiem podobnym kotle na palniku Pancerpola, ten kwardraciak to coś podobnego, duże szczliny nadmuchowe, za duża dmuchawa do tego kotła, trzeba będzie dławić na przesłonie, i tylko do dobrych eko groszków o niskiej spiekalności.
    Tak po krótce, powrót podobnie miałem tak nisko ale to raczej typowe dla pleszewiaków.
    Z dmuchawą pełna zgoda. W swoim Redzie mam taką samą. Spalając obecnie ruski groszek z Bartera, nadmuch na sterowniku ustawiony na 1, przesłona otwarta może na pół cm. Przy niższych temperaturach po prostu trochę bardziej odsłaniam przesłonę i bardziej dmucham.
    Generalnie dmuchawa mogła by być sporo mniejszej mocy.
    piotr

  7. #20827
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    W końcu mamy chyba wątek o kotłach, dziękujemy za oczyszczenie ze spamu.
    Oby jak najdłużej był od niego czysty.

  8. #20828

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    W końcu mamy chyba wątek o kotłach, dziękujemy za oczyszczenie ze spamu.
    Oby jak najdłużej był od niego czysty.
    Karoka65 wystarczy raportować ich posty co robię regularnie. Może ktoś powiedzieć czy palenie miałem zamiast eko gdzie różnica na tonie jest 120zł jest opłacalne?

  9. #20829
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    Z dmuchawą pełna zgoda. W swoim Redzie mam taką samą. Spalając obecnie ruski groszek z Bartera, nadmuch na sterowniku ustawiony na 1, przesłona otwarta może na pół cm. Przy niższych temperaturach po prostu trochę bardziej odsłaniam przesłonę i bardziej dmucham.
    Generalnie dmuchawa mogła by być sporo mniejszej mocy.
    Nie wiem dlaczego producenci wstawiają takie wielkie ( wydajne wentylatory ), czy nie wiedza czy coś innego jest tego powodem.
    Dmuchawa WPA 06 wg. mnie powinna być montowana w kotłach o mocy no minimum 25 czy 30kW.
    Nie wiem czy dlatego że kotły mają takie duże palniki i dają ją do mocy palnika ?
    Wystarczyło by coś mniejszego WPA 07, RV 13AMs czy DM32SF.
    Ostatnio doradziłem któremuś z kolegów zakup mniejszej dmuchawy ( chyba KaliMi ), pisał że jest po zmianie duża poprawa.
    Oczywiście można dławić ale po co w dodatku te wydajniejsze mają mocniejsze i bardziej prądożerne silniczki.
    Chyba że dwa lata zasilałem palnik PPS 25 Pancerpola maleńką DC gdzie max wydajność to 100m3/h, później dość długo zasilała palnik Ekoenergii w drugim kotle i nie była ustawiona na maxa a wentylatorek mieścił się w garści, na pełnej mocy 10W.
    Także po co wentylator który wieje 260 czy 270m3/h

  10. #20830

    Domyślnie

    Z tymi dmuchawami, to chyba z wygody dla producenta. Zamawia u dostawcy jeden typ i montuje we wszystkich kociołkach, bez względu na moc.
    Muszę przemyśleć wymianę u siebie. Dzięki za sugestię.
    piotr

  11. #20831
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Karoka65 wystarczy raportować ich posty co robię regularnie. Może ktoś powiedzieć czy palenie miałem zamiast eko gdzie różnica na tonie jest 120zł jest opłacalne?
    Masz nie tak pokaźną różnicę w cenie choć zależy jak ktoś na to patrzy, 120 mieć i nie mieć to też różnica a jak nie masz 2 złote w kieszeni to chleba w sklepie tez nie dadzą.
    Musisz mieć palnik który w jakiś zadowalający sposób spali miał, musisz liczyć się z większą ilością popiołu a także większe zapylenie, miał musisz kupować najlepiej latem przy dobrej pogodzie żeby był suchy, jeśli chcesz pakować to w jutowe worki, w folii jaki wsypiesz taki wysypiesz w jucie doschnie jeszcze.
    Wilgotny będzie Ci się zawieszał.

  12. #20832
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    Z tymi dmuchawami, to chyba z wygody dla producenta. Zamawia u dostawcy jeden typ i montuje we wszystkich kociołkach, bez względu na moc.
    Muszę przemyśleć wymianę u siebie. Dzięki za sugestię.
    Producenci mają w ofercie kilka produktów także chyba nie jest problemem żeby zamówić kilka o różnych wydajnościach, tak mi się wydaje

  13. #20833

    Domyślnie

    Z tymi dmuchawami, to chyba z wygody dla producenta. Zamawia u dostawcy jeden typ i montuje we wszystkich kociołkach, bez względu na moc.
    Muszę przemyśleć wymianę u siebie. Dzięki za sugestię.
    Jeszcze jedno pytanko, z czystej ciekawości. Znajomy na dniach kupił i odpalił Defro Uni 15. Jakieś uwagi co do tych kotłów? Przydatne podpowiedzi? W starym domu palił w zwykłym śmieciuchu, to i wprawy z podajnikiem nie ma.
    piotr

  14. #20834
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Karoka65 wystarczy raportować ich posty co robię regularnie. Może ktoś powiedzieć czy palenie miałem zamiast eko gdzie różnica na tonie jest 120zł jest opłacalne?
    To zależy od parametrów tego miału.

  15. #20835
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Chyba widziałem wątek na forum o tym kotle, poszukaj, chyba nie jest za daleko "zakopany".

  16. #20836
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    kedlaw0
    zadałbym sobie inne pytanie
    jaki jest koszt 1MJ z miału i jaki z ekogroszku
    jesli miał ma 21MJ i kosztuje 500zł a ekogroszek ma 28MJ i kosztuje 620zł to mamy odpowiednio 23,8zł/MJ z miału i 22,1zł/MJ z eko
    dodaj do tego więcej popiołu z miału i częstsze wykonywanie obsługi kotła i masz odpowiedź
    jeśli jednak różnice w cenie za MJ będą niewielkie to może się okazać ze miał wyjdzie równie ekonomicznie co ekogroszek
    tak będzie już od poziomu 26MJ dla eko bo wtedy koszt 1MJ będzie taki sam 23,8zł

    u mnie np za byle jaki miał trzeba zapłacić 700zł załóżmy że ma 22MJ to daje 31,8zł/MJ
    ekogroszek z wiadomego źródła o mocy 28MJ kosztuje 830zł co daje 29,6zł/MJ
    gdyby miał kosztował 600zł(27,3zł/MJ) myślę że bym się w to bawił ale za takie pieniądze nawet nie podchodzę
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  17. #20837
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Czyli jest komplet o miale

  18. #20838

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Karoka65 wystarczy raportować ich posty co robię regularnie. Może ktoś powiedzieć czy palenie miałem zamiast eko gdzie różnica na tonie jest 120zł jest opłacalne?
    Według mnie nie ....

    Miał 20-21 kosztuje w Tauronie dla osoby prywatnej 250zł i to jest cena spoko.

    U mnie ostatnio płaciłem za pakowany miał Piast 24MJ -570zł i okazało się że on nawet koło Piasta nie stał. Tragiczny w spalaniu opał a dodatkowo zanieczyszczony.

    Ja po raz ostatni kupiłem miał. Gdyby cena była dużo niższa od ekogroszku to można by się tym zainteresować , ale jeśli cena jest nie dużo niższa niż ekogroszek to po co używać opał kóry bardziej się syfi , z którego jest więcej popiołu i który jak trafi się na oszukany będzie bardzo cięzko spalić , dużo ciężej niż ekogroszek ?

    Jak dla mnie pośrednicy tak wywindowali ceny miału że zbytnio nie ma sensu go używać , bo różnica w cenie jest zbyt mała w stosunku do wad (większe zabrudzenei , więcej popiołu i większa szansa na "lewy" opał , bo miału na różnych kopalniach jest najwięcej i zapewne można trafić na różne mixy ...)
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #20839
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Czyli jest komplet o miale
    To może ja zakończę

    Za miał 25MJ/kg,który wygląda prawie tak jak groszek płaciłem 560-580 zł. z dowozem.(kupuje suchy latem na cały sezon)
    Za ekogroszek trzeba zapłacić od 800-950zł z dostawą pod dom a nie ma pewności co to jest i ile będzie wody w foliowych workach.
    Na 5t spore oszczędności.
    10-12% popiołu nie jest dla mnie problemem.

  20. #20840

    Domyślnie

    Ruski eko co u mnie jest dostępny kosztuje 670zl i ma 25MJ, a mial to odsiew od niesortu, bez piachu z duzymi kawałkami po 520zł - ile ma MJ nie wiem. Za styczeń spaliłem 450kg tego miału.

Strona 1042 z 1144