dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1083 z 1144
Pokaż wyniki od 21.641 do 21.660 z 22870
  1. #21641

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Z Twoimi fachowcami miałem już dość do czynienia, także ten obraz mi wystarczy.
    Przepraszam ale wg. Twojego, mojego grafiku chyba czas żeby teraz sprzedać jakiegoś RBRa, hehe
    Tylko uważaj, żebyś nie pomylił - my tu na tym forum już wiemy, że ten RBR 11 kW, to jest także RBR 12 kW, a jak potrzeba to i RBR 19 kW. Ciekaw jestem, jak to jest z pozostałymi?
    Ukłony dla Redakcji

  2. #21642

    Domyślnie

    Tak,czyli moje zapotrzebowanie na energie to
    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/shf tak więc po czytanych na forum pogaduchach potrzebuje kotła około10KW jako że ma być z podajnikiem i pracować w układzie zamkniętym to do wyboru miałbym:
    -sas slim 14kw
    -rbr instalko 12kw
    -zębiec 9kw ale niewiadomo jaki palnik i dużo wymogów aby gwarancja nie padła
    -oep 10kw
    -skamp plus 7 lub 12kw
    Co do sasa martwi mnie ruszt wodny,rbr jakoś nie mogę rozszyfrować z rysunków zasady jego działania,ogniwo to tylne czyszczenie no to zostaje skam .Co moglibyście podpowiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez kawon ; 17-07-2015 o 12:38

  3. #21643

    Domyślnie

    A jak to mam rozumieć
    W kotłach o mocy 12 i 17kW instalowany jest Ewmar-Ness APPM1 o mocy 20kW (najmniejszy żeliwny palnik obecnie na rynku), w mocach 25kW-40kW — Ekoenergia 15-35kW
    Ostatnio edytowane przez kawon ; 17-07-2015 o 12:19

  4. #21644

    Domyślnie

    Jak z palnika o mocy20kw robi się kocioł 12kw

  5. #21645

    Domyślnie

    A palnik Ewmar-Ness APPM1 o mocy 20kW jest mniejszt od palnika Ekoenergia 15-35kW

  6. #21646

    Domyślnie

    No... no... no...
    Czekam niecierpliwie na dyskusję

    Przy okazji... może ktoś powie, jak się określa/bada moc palnika

    Już się cieszę na tę dyskusję
    Ukłony dla Redakcji

  7. #21647

    Domyślnie

    Z tymi palnikami to jest tak ?
    , Burner-S, podobnie jak Brucer i Ekoenergia, ma trudności z pracą na niskich mocach, szczególnie na miale, gdy powietrze nie jest równomiernie doprowadzane do całego palnika i prawidłowo pali się tylko część bliższa ślimaka. Problem wynika z konstrukcji palnika (nadmuch z boku, nie od spodu jak w klasycznej retorcie).

  8. #21648

    Domyślnie

    A i prosiłbym o nie przegadywaniu się złośliwym bo w większości tylko taki tu ma miejsce ,jesli mogę prosić o konkretne zachwalanie swojego to mi wystarczy a na minusy konkurencji jeszcze przyjdzie czas a może zrobimy coś RAZEM rzetelne podejscie do prawdy ...dobra żartowałem

  9. #21649
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kawon Zobacz post
    A jak to mam rozumieć
    W kotłach o mocy 12 i 17kW instalowany jest Ewmar-Ness APPM1 o mocy 20kW (najmniejszy żeliwny palnik obecnie na rynku), w mocach 25kW-40kW — Ekoenergia 15-35kW
    Napisałeś że Skam P Plus Cię interesuje. W nich nie jest montowany palnik żeliwny prostokątny ( ten żeliwniak to w Skam P Premium ) tylko obrotowe Ardeo. Do 12 kW ( a w Twoim domu taki chyba byłby odpowiedni ) jest palnik o nominalnej mocy 15 kW. Moim zdaniem ta obrotówka zdecydowanie lepiej się spisuje na małych mocach od żeliwniaków, lepiej też spala trudniejszy opał. Paliłem w takiej miałami najpodlejszych gatunków i szła, o ile się opał w koszu nie zawiesił. Szła nawet na miale 19D z Piasta, z zawartością około 25% mocno szlakującego się popiołu - i paliła ten syf bez problemów, odpowiednio ustawiona nawet i bez większej szlaki. Jak jesteś ciekaw jej pracy - to widzę na tym wyniku z cieplowlasciwe że z Krakowa jesteś, zapraszam.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  10. #21650

    Domyślnie

    Tak zgadza się chodziło mi o premium. tzn gdzie zapraszasz.
    Ostatnio edytowane przez kawon ; 17-07-2015 o 12:56

  11. #21651
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Może jeszcze się zastanów. Według mnie ta obrotówka bije obecne żeliwniaki sprawnością i czystością. Trudno mi pisać o trwałości bo mam ją dopiero 2 lata, ale w tym czasie nie sprawiła żadnych problemów. Tą 12-stkę to chyba zresztą badali w IPCHW ( czy może w Łodzi - nie pamiętam ) i wyszła jej sprawność na mocy nominalnej coś 94% a na 3,5 kW 75% chyba? Tak jakoś się mi przypomina, jak się mylę to ktoś zaraz mnie poprawi Miała coś sporą emisję pyłów, ale w obecnych modelach zastąpiono deflektor ceramiczny takimi żeliwnymi płytami ze stożkowatymi otworami ( deflektor separujący sobie to chyba nazwali ) i ponoć to pomogło zatrzymać te pyły.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  12. #21652

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Napisałeś że Skam P Plus Cię interesuje. W nich nie jest montowany palnik żeliwny prostokątny ( ten żeliwniak to w Skam P Premium ) tylko obrotowe Ardeo. Do 12 kW ( a w Twoim domu taki chyba byłby odpowiedni ) jest palnik o nominalnej mocy 15 kW. Moim zdaniem ta obrotówka zdecydowanie lepiej się spisuje na małych mocach od żeliwniaków, lepiej też spala trudniejszy opał. Paliłem w takiej miałami najpodlejszych gatunków i szła, o ile się opał w koszu nie zawiesił. Szła nawet na miale 19D z Piasta, z zawartością około 25% mocno szlakującego się popiołu - i paliła ten syf bez problemów, odpowiednio ustawiona nawet i bez większej szlaki. Jak jesteś ciekaw jej pracy - to widzę na tym wyniku z cieplowlasciwe że z Krakowa jesteś, zapraszam.
    Jak na grila z prezentacją to zbieram ekipe i już jedziemy

  13. #21653

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Może jeszcze się zastanów. Według mnie ta obrotówka bije obecne żeliwniaki sprawnością i czystością. Trudno mi pisać o trwałości bo mam ją dopiero 2 lata, ale w tym czasie nie sprawiła żadnych problemów. Tą 12-stkę to chyba zresztą badali w IPCHW ( czy może w Łodzi - nie pamiętam ) i wyszła jej sprawność na mocy nominalnej coś 94% a na 3,5 kW 75% chyba? Tak jakoś się mi przypomina, jak się mylę to ktoś zaraz mnie poprawi Miała coś sporą emisję pyłów, ale w obecnych modelach zastąpiono deflektor ceramiczny takimi żeliwnymi płytami ze stożkowatymi otworami ( deflektor separujący sobie to chyba nazwali ) i ponoć to pomogło zatrzymać te pyły.
    No to fajnie że dałeś znać o takich userach się marzy,zadowoleni i jeszcze doradzą.Jak to tutaj czytałem to ''obiło mi się o uszy''że nie do końca się obrotówki sprawdziły,że były problemy ale co jak ?A już wiem
    http://czysteogrzewanie.pl/ranking-k...-plus-premium/
    Powiem tak pare razy czytałem ten opis ale jak człowiek namiesz sobie w głowie to potem mało co do niego dociera.Z tą obrotówką to żeczywiście byłaby super sprawa bo co do mocy palnika nie jestem do końca pewny a tutaj światełko w tunelu bo jak za mały to można wymienić na większy i budżetu nie zrujnujemy super naprawde.A podpowiedz jeszcze sterownik dla kompletnego nygusa co by jak najmniej w nim trzeba było gmyrać?
    Ostatnio edytowane przez kawon ; 17-07-2015 o 13:45

  14. #21654
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    No zdarzały się wpadki na obrotówkach. Defro dało ciała potężnie na przykład ze swoją obrotówką, sam znam kilka przypadków w mojej okolicy które skończyły się serwisową wymianą na tradycyjną retortę. Napęd obrotu się blokował i rwało zawleczki na potęgę. No ale akurat Ardeo ma całkiem inny mechanizm obrotu. Najstarsza znana mi obrotówka tej firmy robi przeszło 3 lata w kotle Lazara i jak dotąd nic się jej nie dzieje, żadnej awarii. A pali zmieszane odsiewki 0 - 31 z wszelkiej maści węgli sprzedawanych przez właściciela tego kotła.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  15. #21655
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    No... no... no...
    Czekam niecierpliwie na dyskusję

    Przy okazji... może ktoś powie, jak się określa/bada moc palnika

    Już się cieszę na tę dyskusję
    Stworzyliście 40 kW Brucera a nas się pytasz jak się go mierzy? A jak Ty go zmierzyłeś?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  16. #21656

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Stworzyliście 40 kW Brucera a nas się pytasz jak się go mierzy? A jak Ty go zmierzyłeś?
    Ja się Was nie pytam. Tylko z zainteresowaniem czekam na Wasze odpowiedzi. Jakoś ich nie widzę.

    A jak zmierzyłem Brucera? Ano, wziąłem i zmierzyłem.
    Ukłony dla Redakcji

  17. #21657

    Domyślnie

    ocho zaczyna sie...

  18. #21658

    Domyślnie

    Cytat Napisał kawon Zobacz post
    ocho zaczyna sie...
    Nie martw się. To Ciebie nie dotyczy
    Ukłony dla Redakcji

  19. #21659
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar apap5
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał kawon Zobacz post
    ocho zaczyna sie...
    Jesteś zbyt cienki w temacie, by pozwalać sobie na tego rodzaju uwagi. To stwarza pozór dyskusji równy z równym. Poza tym robisz ogromną liczbę błędów ortograficznych, co powinno skutkować raczej czytaniem tego forum niż pisaniem na nie.

  20. #21660

    Domyślnie

    Cytat Napisał apap5 Zobacz post
    Jesteś zbyt cienki w temacie, by pozwalać sobie na tego rodzaju uwagi. To stwarza pozór dyskusji równy z równym. Poza tym robisz ogromną liczbę błędów ortograficznych, co powinno skutkować raczej czytaniem tego forum niż pisaniem na nie.
    Bardzo pszepraszam ,obiecuje się poprawić.

Strona 1083 z 1144