dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1132 z 1144
Pokaż wyniki od 22.621 do 22.640 z 22870
  1. #22621

    Domyślnie

    Kolega z pracy...
    Nowy dom, ściana 1 warstwowa według PnB od 2014r.
    Dach 30cm wełny, brak balkonów, okna 3 szyby. Dom piwnica, parter i poddasze, dach 2-spadowy, 9x10m po ścianach zewnętrznych.
    Wszystkie wyliczenia wskazywały mu na 10 do 12kw kocioł.
    On sobie kupił ogniwo 20kw w 5 klasie (śląskie).
    Nie zdążyłem go zapytać, co w tyn kotle mu się spodobało, że akurat tego wybrał.
    A przyznał się, że tu zaglądał.
    Kocioł za 8,8k z 8%vat plus motaż + pozostałe akcesoria.

    U "mnie" leci stary rbrk 12kw w starym ogromnym domku ze śladowym ociepleniem.
    Mogę wrzucić komorę rbrk, jej aktualny stan.
    Mocno zarośnięta, ale leci jeszcze na lato.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 24-10-2017 o 23:31
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #22622

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Kolega z pracy...
    Nowy dom, ściana 1 warstwowa według PnB od 2014r.
    Dach 30cm wełny, brak balkonów, okna 3 szyby. Dom piwnica, parter i poddasze, dach 2-spadowy, 9x10m po ścianach zewnętrznych.
    Wszystkie wyliczenia wskazywały mu na 10 do 12kw kocioł.
    On sobie kupił ogniwo 20kw w 5 klasie (śląskie).
    Nie zdążyłem go zapytać, co w tyn kotle mu się spodobało, że akurat tego wybrał.
    A przyznał się, że tu zaglądał.
    Kocioł za 8,8k z 8%vat plus motaż + pozostałe akcesoria.

    U "mnie" leci stary rbrk 12kw w starym ogromnym domku ze śladowym ociepleniem.
    Mogę wrzucić komorę rbrk, jej aktualny stan.
    Mocno zarośnięta, ale leci jeszcze na lato.
    Kompletnie nie rozumiem sensu i celu Twojego wpisu.
    Wyjaśnij, proszę, o co Ci chodzi.
    Ukłony dla Redakcji

  3. #22623
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Fakt mógł sobie kupić Ogniwo 26 KW :

  4. #22624
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Dziwne - piszą i kasują posty czyżby tu też jakaś komisja śledcza zawitała

  5. #22625

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Jakie dziwne historie wymyślam?
    i wkleił skany badań tak marnej jakości że nic tam nie można się doczytać (trochę to dla mnie niepojęte, może boi się weryfikacji tych badań?). Kotły z listy mają badania zweryfikowane
    z tym zweryfikowane, to bym uważał, bo kto sie odrobine zna, to pewne rzeczy tam dojrzy i zacznie się zastanawiać.

    Co do skanu, wszedłem na link wklejony do badan i wszystko jest czytelne, albo oglądasz na telefonie, albo masz cos źle ustawione w kompie,że tego nie widzisz i nie możesz odczytać.
    Czego tam nie dowidzisz? Mogę ci to przepisac z tego linku w poniedziałek, bo niestety mam zaraz smutny wyjazd w sprawach rodzinnych.
    Kotły Sztoker wpisane na tą listę czekały prawie 2m-ce, nie wiem skąd masz informacje,że to się dzieje od ręki, bo to nieprawda jest
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #22626

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    z tym zweryfikowane, to bym uważał, bo kto sie odrobine zna, to pewne rzeczy tam dojrzy i zacznie się zastanawiać.

    Co do skanu, wszedłem na link wklejony do badan i wszystko jest czytelne, albo oglądasz na telefonie, albo masz cos źle ustawione w kompie,że tego nie widzisz i nie możesz odczytać.
    Czego tam nie dowidzisz? Mogę ci to przepisac z tego linku w poniedziałek, bo niestety mam zaraz smutny wyjazd w sprawach rodzinnych.
    Kotły Sztoker wpisane na tą listę czekały prawie 2m-ce, nie wiem skąd masz informacje,że to się dzieje od ręki, bo to nieprawda jest
    Nie jest to skan taki jakie mają inne kotły tylko jakiś bardzo mały pliczek.
    Twój piec jakby miał ecodesing to byś nie zgłaszał go do listy aby można go było kupować w Małopolsce? W przypadku RBR-K wydaje mi się to trochę podejrzane (skany badań nieczytelne gdzieś wklejone z forum, na stronie producenta i sprzedawców są niedostępne. Podobnie było z moim RBR-em i okazało się że badań nie ma).
    Wpisy na listę widzę że nie trwają długo, bo wystarczy zobaczyć datę zgłoszenia i datę wpisu na listę. Były kotły które od zgłoszenia do wpisu czekały 3 dni. W przypadku Sztokera może musieli coś potwierdzić lub zweryfikować.

  7. #22627
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    No i bardzo fajnie - niejaki kol. M ma problem z głowy - kotła rbr nie kupi bo ma za małe pliczki a skampa też nie kupi bo komisja musiała go zweryfikować dłużej niż 3 dni.

    Jak tak przejrzy pozostałe pliczki producentów kotłów to na końcu zostanie mu tylko jeden najwięcej ważący i to właśnie ten plik a właściwie kocioł będzie godny zakupu

    Polecam mojego Kielara bo też ma mieć niedługo 5-tkę no i wytrzymuje ponad 30 lat.

  8. #22628
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EKOPROJEKT RBR-K 12 kW.jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	399519Masz bo już się Ciebie czytać nie da.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #22629
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Maher gdzieś Ty się urwał? Tylko nie pisz mi ,że w kolejce na wpis do Małopolski czekasz z tym świstkiem?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #22630
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LUKAS9
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam
    Panowie co zaproponujecie sensownego w 5 klasie + ekoprojekt (małopolska).
    Domek z poddaszem - 200 m po podłogach wraz z garażem 2 stanowiskowym i kotłownią.
    Ocieplony
    Styro 20
    Wełna 2x15
    Okna 3 szyby
    2 balkony
    Dach dwuspadowy
    Garaż częściowo w bryle budynku
    Brak piwnic
    Ogrzewanie podłogowe + grzejniki + bojler 150l.

  11. #22631

    Domyślnie

    Cytat Napisał LUKAS9 Zobacz post
    Witam
    Panowie co zaproponujecie sensownego w 5 klasie + ekoprojekt (małopolska).
    Domek z poddaszem - 200 m po podłogach wraz z garażem 2 stanowiskowym i kotłownią.
    Ocieplony
    Styro 20
    Wełna 2x15
    Okna 3 szyby
    2 balkony
    Dach dwuspadowy
    Garaż częściowo w bryle budynku
    Brak piwnic
    Ogrzewanie podłogowe + grzejniki + bojler 150l.
    Chyba z listy ekoprojektu dla małopolski sztoker 12 jest chyba najsensowniejszym wyjściem, brakuje trochę że internetu nie ma ale jak będę zmieniał to dla mnie jest numer 1.

  12. #22632
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    To już współczuję firmie Komiz
    Maher obyś jeszcze nie zapłakał za tym co masz.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  13. #22633
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LUKAS9
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Sztoker- cena ok sprawdziłem co ma jeszcze że warto go kupić?

  14. #22634
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Poczytaj najpierw o szkokerze wszystkie wątki na tym forum oraz na innych - następnie podjedź gdzieś do użytkownika, który ma sztokera najbliżej Ciebie. Obejrz go na żywca i pogadaj z użytkownikiem, jak się w nim pali, jak steruje, jak się czyści. itp itd. --. W ogóle nie kieruj się na temat kotła opinią producenta czy sprzedawców tego kotła no bo oni mają zupełnie inne priorytety. Ten brak internetu w tym kotle tzn. brak możliwości podglądu jego pracy i możliwości sterowania przez internet trochę go tak dyskwalifikuje - to taki mały kroczek do tyłu.

    Jak obejrzysz sztokera to dobrze by było abyś tak samo obejrzał rbr k ekouniwersal oraz najnowsze ogniwo i pogadał z ich użytkownikami.

    No to dopiero wtedy kocioł sobie wybierz i będziesz bardziej zadowolony niż kupisz go na podstawie jednej opinii.
    Ostatnio edytowane przez czp01 ; 30-12-2017 o 12:51

  15. #22635

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post

    Jak obejrzysz sztokera to dobrze by było abyś tak samo obejrzał rbr k ekouniwersal oraz najnowsze ogniwo i pogadał z ich użytkownikami.

    No to dopiero wtedy kocioł sobie wybierz i będziesz bardziej zadowolony niż kupisz go na podstawie jednej opinii.
    RBR-K może i ma klasę V i badania na ekoprojekt ale nie jest na liście dopuszczonych kotłów w małopolsce i może się okazać że nie odbierzesz domu lub za kilka lat będzie go musiał zezłomować, lub tak jak ja kupiłem RBR-11KW model i okazało się że ma lipne badania i muszę go wymienić na któryś z modeli z listy i to w pierwszym terminie bo jest na równi traktowany z śmieciuchem.\

    OGNIWO
    EKO PLUS M ma za to sterownik internetowy ecoal , fajną konstrukcje.
    Dla mnie priorytetem był sterownik internetowy, aby nie siedzieć w kotłowni i patrzyć czy dopala czy nie czy nie zgasł tylko przeglądnąć wykres z spalania w dowolnym czasie i ewentualnie nanieść zmiany, tak samo priorytetem było aby sterownik sterował całym ogrzewanie, a nie mieć osobny sterownik do podłogówki osobny do pieca itd. i stary ecoal zdał zadanie w 100%. Tak samo sterownik powiadomi kiedy trzeba węgla dosypać i wyliczy ile mnie kosztuje ogrzewanie.

    link do pieców dopuszczonych w małopolsce:
    https://powietrze.malopolska.pl/ekoprojekt/
    Ostatnio edytowane przez Maher ; 30-12-2017 o 14:26

  16. #22636
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LUKAS9
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Właśnie kolego czp01 potrzebuję pomocy bo w grę wchodzi około 2500zł bo tyle wynosi różnica między tymi kociołkami. Warto dopłacić czy nie bo ceny kotłów i tak są bardzo wysokie wręcz z kosmosu!

  17. #22637
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    A będą jeszcze droższe.

  18. #22638
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Nie wiem czy na tej liście jest Defro Sigma, ale polecam ten kociołek. Rodzice mają 16KW obsługujący 234m2 domu z zapotrzebowaniem 50w/m2. Pyrka sobie spokojnie z zasypem raz na tydzień przy ujemnych temperaturach i nawet nie trzeba było go wiele ustawiać.

  19. #22639

    Domyślnie

    Cytat Napisał LUKAS9 Zobacz post
    Witam
    Panowie co zaproponujecie sensownego w 5 klasie + ekoprojekt (małopolska).
    Domek z poddaszem - 200 m po podłogach wraz z garażem 2 stanowiskowym i kotłownią.
    Ocieplony
    Styro 20
    Wełna 2x15
    Okna 3 szyby
    2 balkony
    Dach dwuspadowy
    Garaż częściowo w bryle budynku
    Brak piwnic
    Ogrzewanie podłogowe + grzejniki + bojler 150l.
    Twoje pytanie na tym forum to wielkie nieporozumienie. Przecież tutaj są prawie sami sprzedawcy i guzik się dowiesz. Moja dorada, to porozglądaj się wśród znajomych, współpracowników w pracy, poproś o opinie i wybierz.
    Tutaj zadaj tylko pytanie: jakiej mocy byłby najodpowiedniejszy?

  20. #22640
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LUKAS9
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Z OZC na Ciepło właściwe wyszło mi 6,4kW CO + 4kW CWU.
    To kociołek 12 powinien być ok?
    Jakie propozycje oprócz Sztokera?

Strona 1132 z 1144