dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 502 z 1144
Pokaż wyniki od 10.021 do 10.040 z 22870
  1. #10021

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    zawór DBV -połowę tanszy od wężownicy
    Ciekawe czy producent kotła uzna gwarancje przy montażu tego zaworu. Fajnie jakby tym zaworem można byłoby dopijać ciśnienia do instalacji.

  2. #10022

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ciekawe czy producent kotła uzna gwarancje przy montażu tego zaworu. Fajnie jakby tym zaworem można byłoby dopijać ciśnienia do instalacji.
    hehe kupiłem od producenta kocioł z zamontowanym zaworem DBV... jak myslisz uzna gwarancję??

  3. #10023

    Domyślnie

    Napisz do producenta to Ci odpowiedzą tzn. SECOM (SCAM-P) i INSTALCO (RBR). Z Ogniwem może być gorzej. Przynajmniej na moje mejle nie odpisują No ale mamy wolny rynek, jak ktoś Cię ignoruje zawsze możesz iść do konkurencji.

  4. #10024

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    hehe kupiłem od producenta kocioł z zamontowanym zaworem DBV... jak myslisz uzna gwarancję??
    A jaki masz kocioł? Ja zaczynam dopiero czytać ok kotłach, zakup planuje za jakieś pół roku, najpierw muszę uporać się/ rozgryźć podłogówkę.

  5. #10025

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemo5576 Zobacz post
    Napisz do producenta to Ci odpowiedzą tzn. SECOM (SCAM-P) i INSTALCO (RBR). Z Ogniwem może być gorzej. Przynajmniej na moje mejle nie odpisują No ale mamy wolny rynek, jak ktoś Cię ignoruje zawsze możesz iść do konkurencji.

    Pisz na forum to ci jarecki odpowie (SCAM-P) a i Instalco( RBR) widzę ma tu swój profil wiec też Ci odpowie

  6. #10026

    Domyślnie

    Maher Taki mam http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5220583 a za jakiś czasu kupuję taki drugi a za 10 lat jak moj padnie to kupię taki 3

  7. #10027

    Domyślnie

    Ja planowałem ogniwo dopóki nie trafiłem tutaj na forum, z RBR mogę mieć problem bo wylot spalin ma do góry, a komin ma wejście na wysokości około 1,1m (komin stawiany pod ogniwo ecoplus 16Kw), po przeczytaniu postów raczej będzie coś w granicach 11Kw.

  8. #10028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Teraz mam zwykłego kopciucha w układzie zamkniętym (dołożyłem mu trochę elektroniki UPS-ów i powiadomienie GSM) i wydaje mi się że jest bezpiecznie. Przy nowym piecu z w/w wymienionych powinno być jeszcze bezpieczniej (brak wystarczającej ilości paliwa które może przy awarii się zapalić i przegrzać układ).
    Jak masz jeszcze UPSa to czego się bać ?
    Tak jak Piotrek pisze zawór DBV coś około 300pln i nie ma żadnego problemu z gwarancją i połowę taniej jak wężownica.
    W DTR RBRa także są schematy podłączeń jak w Skam-p.
    Poza tym tak jak piszesz na palniku jest za mało żaru żeby doprowadzić do jakiegoś nieszczęścia.
    Brak napięcia, staje podajnik, zatrzymuje się dmuchawa, kocioł zaczyna przygasać.
    Na początku oczywiście temp. może wzrosnąć bo pompki także się zatrzymują ale nie do jakiś niebezpiecznych wartości a po jakimś czasie spada.

  9. #10029

    Domyślnie

    kol Maher jak ci się podoba jakiś kocioł,poszukaj watku o danym kotle( praktycznie KAZDY kocioł ma swój wątek) poczytaj o nim, popytaj się użytkowników ,napewno chętnie podzielą się doswiadczeniami,zawsze coś wybierzesz dla siebie, nie po to ganiam chłopaków zeby nie przesadzali na wątku ogólnym z reklamami, zebym sam reklamował jakiś kocioł ,a tu możesz się pytać własnie o takie rzeczy jak np,zawory do kotłów instlacje czy inne pierdoły związane z kotłami

  10. #10030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ja planowałem ogniwo dopóki nie trafiłem tutaj na forum, z RBR mogę mieć problem bo wylot spalin ma do góry, a komin ma wejście na wysokości około 1,1m (komin stawiany pod ogniwo ecoplus 16Kw), po przeczytaniu postów raczej będzie coś w granicach 11Kw.
    W piątek wysłałem RBRa 17kW gdzie wlot do komina FACHOWCY zrobili na wysokości 105cm od posadzki, to nie jest duży problem w twoim przypadku.

  11. #10031

    Domyślnie

    Zbigmaz01 - No to jak na taką powierzchnię to nie spaliłeś dużo. Z tamtego wątku interesował mnie bardziej fakt - wynikający z co niektórych wpisów- że przy większych mrozach sterownik szaleje i spala o wiele za dużo. Krzykaczy nie słucham bo zawsze znajdzie sie ktos - kto będzie niezadowolony. Jeden lubi córke drugi teściową

    Co do spalania - zależało mi na opinii osób które właśnie w tym okresie (największych mrozów) obserwowały ilość spalonego paliwa i chciałem aby się tutaj również tymi obserwacjami podzieliły. Jaki był wzrost zużycia paliwa i czy przeciętny palacz - nie mający doświadczenia- musi się produkowac w kotłowni aby ewentualnie takowy wzrost opanować?

  12. #10032

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemo5576 Zobacz post
    Ja wczoraj widziałem za 7200 zł.

    http://unimax.ik.pl/produkt/ogniwo/k...40028bc37c615d

    Mam nadzieję że stanieje, bo obok SKAM-P Premium 12 kW znalazł się na krótkiej liście kandydatów do wstawienia do mojej kotłowni. No chyba że zapowiadany w kwietniu najmniejszy RBR Elektrouniwersal okaże się lepszy
    Ale piszesz o cenie netto............ (bynajmniej tak jest na tej stronie)? myślę że jak dobrze poszukasz to znajdziesz w brutto

  13. #10033

    Domyślnie

    To wychodzi ze na razie źle szukam ;] Chyba żaden większy sklep internetowy nie ma go jeszcze w ofercie.

  14. #10034
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    To już 500 strona - ależ niesamowicie wątek się rozwija
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  15. #10035

    Domyślnie

    Pomyśl ze ja go musiałem w zeszłym miesiącu przeczytać od pierwszej strony

  16. #10036
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    Co do spalania - zależało mi na opinii osób które właśnie w tym okresie (największych mrozów) obserwowały ilość spalonego paliwa i chciałem aby się tutaj również tymi obserwacjami podzieliły. Jaki był wzrost zużycia paliwa i czy przeciętny palacz - nie mający doświadczenia- musi się produkowac w kotłowni aby ewentualnie takowy wzrost opanować?
    W temacie spalania w większe mrozy
    nawet na sterowniku dwustanowym nie ma potrzeby korekty ustawień przy dużych mrozach, no chyba ze przy okresie przejściowym sterownik był ustawiony z minimalnym zapasem mocy. po prostu kocioł pracuje częściej a mniej odpoczywa. zaś przy sterowaniu pracą w trybie ciągłym algorytm decyduje o mocy z jaką kocioł ma pracować aby uzupełnic straty wynikające z większego zapotrzebowania. zatem np eCoal, Cobra czy inny sterownik przeznaczony do pracy ciągłej nie będzie wymagał interwencji, również dobrze ustawiony dwustanowy nie zagoni Cię do kotłowni no chyba że jak niektórzy lubisz tam sobie zapalić
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  17. #10037

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    W temacie spalania w większe mrozy
    nawet na sterowniku dwustanowym nie ma potrzeby korekty ustawień przy dużych mrozach, no chyba ze przy okresie przejściowym sterownik był ustawiony z minimalnym zapasem mocy. po prostu kocioł pracuje częściej a mniej odpoczywa. zaś przy sterowaniu pracą w trybie ciągłym algorytm decyduje o mocy z jaką kocioł ma pracować aby uzupełnic straty wynikające z większego zapotrzebowania. zatem np eCoal, Cobra czy inny sterownik przeznaczony do pracy ciągłej nie będzie wymagał interwencji, również dobrze ustawiony dwustanowy nie zagoni Cię do kotłowni no chyba że jak niektórzy lubisz tam sobie zapalić
    Na szczęście nie pale
    Oki zobaczymy w praktyce , następna zima ju niedługo

  18. #10038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemo5576 Zobacz post
    Pomyśl ze ja go musiałem w zeszłym miesiącu przeczytać od pierwszej strony
    Chyba jesteś jedynym, który przeczytał całość
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #10039

    Domyślnie

    Suspenser napisał "Chyba jesteś jedynym, który przeczytał
    całość"

    Jak tak to ja jestem drugi

  20. #10040

    Domyślnie

    ja próbowałem , ale poległem

Strona 502 z 1144