dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 111
  1. #1

    Domyślnie projekt IRYS pracownia HORYZONT

    Mam na oku dzialke 2000m2 (40x50), krotszym bokiem do
    drogi. Wjazd na dzialke od strony wschodniej z malym
    akcentem na polnocny wschod. Z roznych projektow domow,
    ktore ogladalem, na razie najbardziej przypadl mi do
    gustu projekt:

    http://www.domnahoryzoncie.pl/2/inde...jekty&sub=irys

    Chcialbym go jeszcze nieco zmodyfikowac powiekszajac
    garaz do wersji na dwa stanowiska i podnoszac dach
    garazu do normalnej wysokosci domu.

    Ustawic bym go chcial na dzialce mniej wiecej tak:

    poludnie
    ....+-----------------------------------------------+
    ....|............................................. .................|
    ....|............................................. .................|
    D.|............................................... ...............|
    R.|......+-------------------------+....................|
    O.|......|.................................|...... ...............| zachod
    G.|......|.................................|...... ...............|
    G.|......+--------W--------GG-+....................|
    A.|.................................//...........................|
    ...===============............................|
    ...+-----------------------------------------------+

    polnoc

    Gdzie W to wejscie do domu, a GG to wjazd do garazu. "===" to droga dojazdowa.
    Dom bylby usytulowany na lini wschod zachod. Do
    pokojow 4 i 6 trzeba by zamienic okna zewnatrzne na
    okna na scianie wschodniej.

    Co myslicie o tym projekcie i usytulowaniu na dzialce.

    Czy koszty realizacji beda porownywalne do innych
    domow o zwartej budowie i podobnym metrazu P.U.
    (118m2 bez garazu). Innych w rozumieniu z poddaszem
    uzytkowym.

    Budowac chce metoda gospodacza i wydaje mi sie, ze
    dom niski, bedzie wykonac prosciej niz dom wyzszy?


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:44 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:45 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:46 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:47 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:47 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:48 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:48 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:49 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:49 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:50 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:50 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:51 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:51 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:53 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:55 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:56 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:58 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lysymurator dnia 2003-04-02 17:59 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Domek zgrabny, o zwartej bryle zabudowy, prostym dwuspadowym dachu, nie powinien być drogi. Garaż pojemny - da się w nim wstawić jakieś szafki na "graty". Dodałbym ew. małe okno w ścianie garażu, a usunął te drzwi na taras. Nie wiem jakie jest nachylenie dachu - przy mniejszym niż 30* nie wszystkie pokrycia dachowe wchodzą w rachubę.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Heloł. Co do domku... ładny, zgrabny. A co do Horyzontu. Ja na początku przymierzałem sie do Klona. Poprosiłem o przysłanie mi pełnego kosztorysu ze szczególowym wykazem materiałów. W fazie wyboru domu to wazne, bo wiesz ile mnie wiecej kasy cie bedzie on kosztował. O ile inne pracownie nie chciały tego robić za darmo i podawały jedynie oriętacyjny koszt m2 to Horyzont bez gadania przysłał mi wszystko co chciałem. Mam bardzo dokładna specyfikacie materiałów, łącznie z ilością m3 betonu, ile gwozdzi, i jaki jest oriętacyjny koszt robocizny, itd. Pełem wypas. Jeśli nawet nie zdecydujesz sie na ten dom, to bedziesz miał jakąś oriętacje i przyrównanie cenowe które bedziesz mógł porównac z innym domem który sobie wybierzesz.
    Pozdrawiam


  4. #4

    Domyślnie

    Rozważane przez Ciebie ustawienie TEGO donku na TEJ działce jest optymalne, ale ma dwie wady:
    1.od ulicy będzie elewacja boczna (w zamyśle autora projektu), która ma tylko jedno okno i nie jest specjalnie ciekawa (oczywiście możesz dodać okna w sypialniach po tej stronie).
    2. dojazd do garażu jest długi (koszty wykonanie podjzdu! no i szkoda miejsca na to!)

    A może jednak pogrzebac za innym projektem? Pozdrawiam i życzę powodzenia na tym pełnym dylematów etapie!


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: magmi dnia 2003-04-04 15:12 ]</font>

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GGroszek

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Też myślę o budowie Irysa Horyzontu z podwójnym garażem. Najprawdopodobniej w systemie Praefa. Dostałem od nich wycenę - wykonanie ścian - 59 000 +vat 7% (prosiłem o wycenę z garażem ale nie jestem pewien czy taką dostałem i czekam na uściślenie.

  6. #6

    Domyślnie Irys z pracowni Horyzont

    Prawie wszystko mi w nim odpowiada poza dachem ( konstrukcja ) .
    W pracowni mnie uspokajają ale mam obiekcje , duża rozpiętość , konstrukcja drewniana klecona na budowie , może ktoś mi coś podpowie ?

  7. #7

    Domyślnie

    Hej,
    Zaraz ktoś Cię zacznie pouczać, że nie wstawiłeś linku itd. Jest tu parę "aktywnych" osób, które to robią. Mnie się kiedyś dostało za to
    Tak więc w Twoim imieniu, z całą sympatią (a bez natrętnego pouczania) wstawiam link:

    http://www.domnahoryzoncie.pl/3/proj...er=2&proj=IRYS

  8. #8

    Domyślnie Irys

    Czy ktoś buduje lub wybudował: IRYS-a wersję z garażem WRD1082 Horyzontu z Wrocławia?
    http://www.domnahoryzoncie.pl/3/proj...er=2&proj=IRYS
    Podoba nam się ten domek ale nie możemy" namierzyć dowodu namacalnego" realizacji. Biuro projektowe twierdzi,że nie zna adresów.
    Co sądzicie o tym domku?
    Ma to być dom dla 4 osób, parterowy(nie chcemy ogrzewać klatki schodowej, a na stare lata "biegać" po schodach), tani w budowie i eksploatacji!

    PROSZĘ O INNE SUGESTIE PROJEKTOWE

  9. #9

    Domyślnie IRYS Z GARAŻEM Z HORYZONTU- potrzebuję rady


  10. #10

    Domyślnie

    czy nikt nie buduje tego domku? tak bardzo mi zalezy na każdej wiadomości na jego temat.

  11. #11

    Domyślnie

    czy nikt nie buduje tego domku? tak bardzo mi zalezy na każdej wiadomości na jego temat.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.217

    Domyślnie

    Skoro Ci zalezy na jakies wiadomościach to może zacznij od wklejenia linku do tego projektu. Bez tego bedziesz sobie sama dalej tu pytała.
    Tylko tak własciwie o co pytasz? Może troszke sprecyzuj czego oczekujesz, czy szukasz kontaktu z tymi co buduja czy chcesz aby projekt zostal poddany osądowi przez forumowiczow czy jeszcze inny problem Cie dreczy
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  13. #13

    Domyślnie

    http://www.domnahoryzoncie.pl/3/proj...er=2&proj=IRYS

    Dzieki bardzo za odzew, nie wiem czy mi sie udało zrobić link domku, ale sie okarze.

    Chodzi mi o jakiekolwiek informacje i opinie na temat Irysa z garażem. Moze na początek opinia o samym projekcie. Chetnie chciałabym też wymienić informacje z kimś kto dom zbudował lub buduje.

  14. #14

    Domyślnie Irys z garażem

    Proszę o opinie dotyczące tego domku. Konkretnie chodzi o łatwość budowy, koszty i ewentualne trudności, a najlepiej szacunkowe koszty domu.
    Dzięki

  15. #15

    Domyślnie ???

    Ale gdzie go szukać?????????

  16. #16

  17. #17

    Domyślnie Sprawa kosztów!

    Czołem!

    Przypuszczam, że koszty w przypadku tego domu będą bardzo duże.
    Powierzchnia użytkowa to tylko 116m2, a powierzchnia zabudowy aż 218m2!!! Więc wielkie fundamenty i olbrzymia powierzchnia dachu. Za te pieniądze można wybudować naprawdę okazały dom piętrowy lub z użytkowym poddaszem. Zastanów się!!!

    Pozdrawiam!

  18. #18

    Domyślnie

    Ale czy prosota tego domku nie wynagrodzi dużej powierzchni zabudowy?

  19. #19

    Domyślnie

    czy nik więcej się nie interesuje tym domkiem i czy możecie mi wyjaśnić - co to jest powierzchnia zabudowy

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie Re: Sprawa kosztów!

    Cytat Napisał mariusz/szczecin
    Czołem!

    Przypuszczam, że koszty w przypadku tego domu będą bardzo duże.
    Powierzchnia użytkowa to tylko 116m2, a powierzchnia zabudowy aż 218m2!!! Więc wielkie fundamenty i olbrzymia powierzchnia dachu. Za te pieniądze można wybudować naprawdę okazały dom piętrowy lub z użytkowym poddaszem. Zastanów się!!!

    Pozdrawiam!
    Rzeczywiście proporcje powierzchni zabudowy do powierzchni użytkowej trochę marne. W prostocie wyglądu, mam podobny projekt (indywidualny), jednak te proporcje mimo 2-stanowiskowego garzażu wyglądają inaczej.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony