dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 115 z 184
Pokaż wyniki od 2.281 do 2.300 z 3678
  1. #2281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Pogadamy za rok. Już miałem takich którzy ogrzewali pradem super tanio a później jakos tak robiło sie ze szybko to wywalali i szukali jakiegos innego rozwiazania.
    Pogadamy za rok po ile będzie pellet ;-D Barlinek jest chyba po 1000zł/T?
    U mnie może być tylko mniejsze zużycie - w domu zamieszkałem po 7 miesiącach mam pełno wody technologicznej.

    PS. Policz sobie ile u Ciebie kosztuje kWh ze spalania pelletu i już nie jest tak różowo.... a ile trzeba się narobić, no i kocioł wieczny nie jest.... o to mi tylko chodzi...

    W poprzednim domu miałem i Granpala (paliłem owsem i pelletem) i kominek - więc wiem co piszę ;-D
    Ostatnio edytowane przez waflos ; 19-03-2013 o 08:20

  2. #2282

    Domyślnie

    Ja też dokładnie wiem ile kosztuje grzanie pradem.Teraz to wydaje Ci sie takie różowe ale później się zmieni dlatego napisałem że pogadamy za rok. Znam wiele osób które się złapały na takie wyliczenia. Prąd jak by go nie liczyć jest najdroższym ogrzewaniem.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #2283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Ja też dokładnie wiem ile kosztuje grzanie pradem.Teraz to wydaje Ci sie takie różowe ale później się zmieni dlatego napisałem że pogadamy za rok. Znam wiele osób które się złapały na takie wyliczenia. Prąd jak by go nie liczyć jest najdroższym ogrzewaniem.
    No to pochwal się ile Ciebie kosztuje kWh? - zdaje się że z pelletu - bo mnie kWh prądu nocnego kosztuje 0,20zł brutto.
    Przy okazji podaj ile płacisz za paliwo, jaką ma kaloryczność i jaką przyjmujesz sprawność kotła (wraz ze stratą postojowo-kominową) ;-D

  4. #2284

    Domyślnie

    Cytat Napisał waflos Zobacz post
    No to pochwal się ile Ciebie kosztuje kWh? - zdaje się że z pelletu - bo mnie kWh prądu nocnego kosztuje 0,20zł brutto.
    Przy okazji podaj ile płacisz za paliwo, jaką ma kaloryczność i jaką przyjmujesz sprawność kotła (wraz ze stratą postojowo-kominową) ;-D
    Kupuję pelet po 650zł oczywiście latem.
    Ostrożnie licząc z 1kg peletu uzyskam 4kW (sądzę że trochę więcej)
    65gr/4kW= 16gr
    Średnio na zimę zużywam ok. 3,5T peletu

  5. #2285

    Domyślnie

    No to różnicy wielkiej nie ma (4gr/kWh) - i o to mi właśnie mi chodzi. ;-D

    PS. A jaka kaloryczność pelletu??? - bo bardzo tanio za tonę... i jaką liczysz sprawność kotła?

    pozdr.

  6. #2286

    Domyślnie

    Policz to dobrze 1 i 2 taryfę owszem w 2 taryfie prad masz tańszy ale 1 bije ostro po kieszeni jak już zamieszkasz to odczujesz różnice niestety całkowitym rozliczenu rocznym wypada to straszne kiepsko. Acha tak dla jasnosci to nie ogrzewam swojego domu peletem i nie mam granpala.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  7. #2287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Policz to dobrze 1 i 2 taryfę owszem w 2 taryfie prad masz tańszy ale 1 bije ostro po kieszeni jak już zamieszkasz to odczujesz różnice niestety całkowitym rozliczenu rocznym wypada to straszne kiepsko. Acha tak dla jasnosci to nie ogrzewam swojego domu peletem i nie mam granpala.
    No właśnie policzyłem:
    Do ogrzewania ładuję bufor TYLKO W DRUGIEJ TARYFIE po 0,20zł brutto/kWh
    Taryfa dzienna jest po 0,80zł brutto/kWh

  8. #2288
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Ja tam nie bawiłbym się w te wyliczanki, trzeba po prostu podać ile za 12 miesięcy zapłacisz za prąd i porównać to np. z moim zużyciem prądu + koszt pelletu. Ale na koszty oczywiście wpływ ma też to jak grzejesz chatę. Ja jak pisałem nie oszczędzam, wszędzie mam ciepło, dzieci biegają po całym domu. W garażu mam średnio 15-18 stopni, bo często coś tam grzebie. Gdybym poskręcał kaloryfery w pustych pokojach i garażu pewnie parę stówek bym zaoszczędził.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  9. #2289

    Domyślnie

    Matematyka nie oszuka.... Telewy jak masz np. kWh z Gazu za 24gr a kWh prądu nocnego 20gr to co wybierzesz???
    Teraz policz ile kosztuje Ciebie kWh z pelletu i będziesz wiedział....
    Ja jak budowałem swój pierwszy dom też mi wszyscy mówili że tylko ekogroch - ja kupiłem Granpala i paliłem owsem - tylko że wtedy tona była po 360zł.
    Teraz trzeba budować energooszczędne domy a nie sita i grzać tym w co mało trzeba zainwestować, jest tanie i bezobsługowe. Granpal też nie bedzie pracował całe życie i przyjdzie go wymienić kiedyś - a policz ile za to da prądu....

    Tak tylko wtrąciłem w Wasz wątek.....już nie śmiecę i pozdrawiam ;-D

  10. #2290

    Domyślnie

    Cytat Napisał waflos Zobacz post
    No to różnicy wielkiej nie ma (4gr/kWh) - i o to mi właśnie mi chodzi. ;-D

    PS. A jaka kaloryczność pelletu??? - bo bardzo tanio za tonę... i jaką liczysz sprawność kotła?

    pozdr.
    Kaloryczność liczę 17GJ czyli bezpiecznie to i tak wychodzi 4,7kW z kilograma peletu więc jak widzisz zakładam sporą rezerwę.
    Pelet kupuję w czerwcu-lipcu i wtedy nie ma kłopotu z cenami

  11. #2291

    Domyślnie

    Znowu mamy dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy
    Jak to mawiają w pewnym regionie Polski "każden jest mundry na swoim" Prąd rzeczywiście na etapie inwestycji jest trochę tańszy niż piec na paliwa stałe /tańszy kocioł, drogi bufor/. Przy wyłącznie drugiej taryfie cena ogrzewania prądem jest niewiele droższa od ogrzewania peletem. Pytanie moje jest tylko jedno - co przy awarii sieci elektrycznej na dłużej niż dobę przy temperaturze np - 15 st? Uprzedzając zarzut, że wtedy i piec na paliwa stałe nie działa - odpalam agregat 2,2 kVA i wszystko działa i jeszcze światło się świeci i TV oraz komp działają. Chyba, że przy grzaniu prądem mamy agregacik ca 20 kVA - ale to już znacząco podraża koszty inwestycji A nasze domy wszak nie stoją w centrum miasta, gdzie stacje transformatorowe zasilane są kablami w pierścieniu, tylko raczej na wsiach i obrzeżach miast, gdzie na ogół napowietrzne stacje zasilane są 15 kV na promieniu. I możecie mi wierzyć /albo nie, ale to Wasza sprawa/, że biorąc pod uwagę stan naszych sieci takie zimowe /i nie tylko zimowe/ awarie zdarzać się będą coraz częściej i trwać coraz dłużej.
    Ale - jak to mawiał Vizir Chajzer w pewnym programie - wybór należy do Ciebie
    A tak na marginesie - pompa ciepła w drugiej taryfie byłaby jeszcze tańsza w eksploatacji Tylko ten koszt inwestycji
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez electrician ; 19-03-2013 o 10:45

  12. #2292
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    waflos, ja mam trochę inna filozofię na życie. Oczywiście budować trzeba domy ciepłe i energooszczędnę, ale ja osobiście nie chcę mieszkać w zamkniętej puszce. Dlatego mam dom z drzewa, bez folii, nawet w największe mrozy wietrze regularnie. Oczywiście jest pokusa żeby oszczędzać, ale wolę trochę więcej wydać i żyć bliżej natury. Pellet daje mi to, że nie mam pokusy np. na niewietrzeniu.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  13. #2293

    Domyślnie

    Cytat Napisał telewy Zobacz post
    waflos, ja mam trochę inna filozofię na życie. Oczywiście budować trzeba domy ciepłe i energooszczędnę, ale ja osobiście nie chcę mieszkać w zamkniętej puszce. Dlatego mam dom z drzewa, bez folii, nawet w największe mrozy wietrze regularnie. Oczywiście jest pokusa żeby oszczędzać, ale wolę trochę więcej wydać i żyć bliżej natury. Pellet daje mi to, że nie mam pokusy np. na niewietrzeniu.
    A moja filozofia mówi że za odpowiednie warunki w domu - świeże powietrze odpowiada wentylacja - niezastąpiona mechaniczna....bo tylko ta da się wyregulować i jest oszczędna....
    Ciekawe jak bez folii i z braku odpowiedniej wentylacji drewno zacznie uwalniać nieciekawe substancje do powietrza....

    PS. Myślałem że masz dom z drewna.... ;-D chyba że masz wydrążony w Sekwoi... ;-D a i ona jeszcze rośnie... ;-D
    pozdr.

  14. #2294
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Mam dom z cienkiego bala lub z grubej deski jak kto woli: bal 7cm + ekofiber 15cm + bal 7cm, nie dawałem folii. Nie rozumiem co piszesz o tym uwalnianiu. Tak nawiasem górale z z\dawien dawna budowali bez folii i do dzisiaj ich chaty stoją. Rekuperacji nie chciałem bo lubię zasypiać w błogiej ciszy, to mi przypomina czasy kiedy jako dziecko spałem na wsi u dziadków. Kończę dyskusję w temacie, każdy robi według swoich przemyśleń i upodobań, zawsze są plusy i minusy.
    Pozdr
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  15. #2295

    Domyślnie

    Cytat Napisał telewy Zobacz post
    Mam dom z cienkiego bala lub z grubej deski jak kto woli: bal 7cm + ekofiber 15cm + bal 7cm, nie dawałem folii. Nie rozumiem co piszesz o tym uwalnianiu. Tak nawiasem górale z z\dawien dawna budowali bez folii i do dzisiaj ich chaty stoją. Rekuperacji nie chciałem bo lubię zasypiać w błogiej ciszy, to mi przypomina czasy kiedy jako dziecko spałem na wsi u dziadków. Kończę dyskusję w temacie, każdy robi według swoich przemyśleń i upodobań, zawsze są plusy i minusy.
    Pozdr
    Uwalnianie..... - jak ekofiober i drewno zawilgocieje...............Chaty stoja bo są nieszczelne i się wietrzą - a za tym idzie duże zużycie opału.......
    Dobrze zrobionej wentylacji (reku) w ogóle nie słychać ;-D Prędzej usłyszysz chrapanie żony lub sąsiada w domu obok!!! ;-D

  16. #2296

    Domyślnie

    A co tu taka cisza??
    Wszyscy zaniemówili że można ogrzać tani dom prądem w ilości 38kWh/24h ???- i to bez żadnej roboty!!!!!! - bez magazynu na opał i jednorazowo wydanej dużej kasy na opał!!!!!
    Duon sprzedaje prąd w drugiej taryfie za 20gr brutto). Dzienna po 80gr.
    Gdzie tu z kotłami na groszek czy pellet......... cenami kotłów, kominami, czyszczeniem kotłów i kominów, i robotą....

  17. #2297

    Domyślnie

    Cytat Napisał waflos Zobacz post
    A co tu taka cisza??
    Wszyscy zaniemówili że można ogrzać tani dom prądem w ilości 38kWh/24h ???- i to bez żadnej roboty!!!!!! - bez magazynu na opał i jednorazowo wydanej dużej kasy na opał!!!!!
    Duon sprzedaje prąd w drugiej taryfie za 20gr brutto). Dzienna po 80gr.
    Gdzie tu z kotłami na groszek czy pellet......... cenami kotłów, kominami, czyszczeniem kotłów i kominów, i robotą....
    Nie zatkało. Wszyscy się wzięli za wymianę granpali na kotły elektryczne. Burzą kominy wywalaja kotły montują nowe a to jest jednak dużo roboty.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  18. #2298
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Nie zatkało. Wszyscy się wzięli za wymianę granpali na kotły elektryczne. Burzą kominy wywalaja kotły montują nowe a to jest jednak dużo roboty.
    Dokładnie, prąd tani jak drut to trzeba z tego korzystać
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  19. #2299

    Domyślnie

    Już zacząłem się zabierać za wyrzucanie granpala i komina, bo pelet się właśnie kończy - ale ostudziło moje zapały zapytanie ofertowe wysłane na agregat prądotwórczy o mocy 20 kVA gdyż z powodu oblodzenia linii nie mam prądu drugi dzień. Próbowałem przez pierwszy dzień palić w kominku i tym ogrzewać /żeby stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do ogrzewania prądem/ ale rodzinka mi się zbuntowała i strajkiem głodowym /ale tylko dla mnie - brak śniadania, obiadu i kolacji/ zmusiła mnie do odpalenia agregatu /tego małego, który mam/ i granpala. Teraz pławię się w błogim ciepełku i jedyne co mnie mrozi, to cena tego 20 kVA agregatu który byłby niezbędny w przypadku ogrzewania prądem. Za tę cenę miałbym grzanie przez 4 lata peletem Ale cóż, dla eksperymentów warto się poświęcać /czytaj - drenować portfel/. Po Świętach zabieram się do dalszej rozbiórki /chyba?/ i modernizacji.
    A na razie pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt /przy ciepełku z granpala oczywiście /

  20. #2300
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    I ja również życzę wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt, smacznego jajeczka i chyba śnieżnego Śmigusa, a wszystko w ciepełku naszych granpali
    Ostatnio edytowane przez telewy ; 30-03-2013 o 10:44
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

Strona 115 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony