dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 130 z 184
Pokaż wyniki od 2.581 do 2.600 z 3678
  1. #2581
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darek1979

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Balcerów
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam.
    Po wcześniejszej negatywnej opinii dotyczącej firmy GRANPAL/POLIMET muszę teraz napisać, że po rozmowie z Panem Andrzejem K. jestem zadowolony z wyników rozmowy i udzielonej pomocy. Właściwie to nie muszę, ale chcę. Wyżej wymieniony jest osobą spokojną, rzeczową i w miarę posiadanych możliwości rozwiązującą problemy z naszymi Granpalkami. Wielki pozytyw dla tego człowieka.
    A teraz tak w ramach pomocy klubowej:
    - jaka zapalarka jest w 25kW (jeden otwór w blaszce czy dwa otwory)?,
    - jaki regulator pokojowy polecacie do tego pieca?,
    - czy mi się wydawało, czy ktoś na forum wspominał, że ma "zdolności" do zrobienia deflektora?
    Pozdrawiam

  2. #2582

    Domyślnie

    Zawsze twierdziłem że Pan Andrzej - to podstawa firmy, a dla nas - użytkowników - wsparcie nie do przecenienia. Polimet - w porównaniu z innymi firmami z tego co się czyta na forum - wcale zły nie jest. A Granpal - to najlepszy z możliwych kotłów na biomasę w swoim przedziale cenowym, o czym zaświadcza bezproblemowa eksploatacja przeze mnie tego kotła od 2006 roku. Wiele kotłów z tego roku i młodszych dawno już poszło na złom, a mój Granpalek /tfu, na psa urok/ zepsuć się nie chce - i oby tak jak najdłużej
    A jeśli chodzi o regulator pokojowy - to "robi" każdy który nie wystawia własnego sygnału napięciowego, czyli załącza stykiem NO /normalnie otwartym/. A jaka jest zapalarka - zupełnie nie wiem, od 8 lat jej nie widziałem, bo nie używam
    Ostatnio edytowane przez electrician ; 05-09-2014 o 18:40

  3. #2583

    Domyślnie

    Witam
    Ja również potwierdzam ,że Pan Anderzej jest filarem firmy.
    Po wysłaniu kotła i naprawie w firmie (można napisać ,że w ramach gwarancji a zakupiłem w 2007roku)
    i odpaleniu wczoraj z pomocą Pana Andrzeja ,bryka jak nowy.
    Kociołek od września 2007do maja 2014 roku pracował non stop bez przerw na lato.
    Pracował tylko na owsie i po długich rozmowach telefonicznych na temat paliwa w postacji owsa jestem o wiele mądrzejszy niż w 2007 roku .
    W skrócie na owsie kociołek bardzo ciężko pracuje i wtedy musimy bardzo uważać na ustawienia
    pozdrawiam

  4. #2584

    Domyślnie

    Witam.
    Pokażę modernizację tuleji podajnika. Chodzi o kotły bez możliwości wymieniana tuleji podajnika. W całości nie jest to skomplikowana procedura ale za to mamy gwarancję że nie dojdzie do przetarcia podajnika. Więc w domowych warunkach zrobiłem tuleję z rury i do tego mocowanie. Więcej zabawy było z ślimakiem. Bo nie obeszło się bez tokarza. Ślimak zmniejszyłem o 5 mm. Teraz mam wymienną tuleję i mam nadzieje że Granpal nie zawiedzie jeszcze długo.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140920_115553 (Копировать).jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	46,9 KB
ID:	281842   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140920_115614 (Копировать).jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	47,2 KB
ID:	281843   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140920_120252 (Копировать).jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	44,1 KB
ID:	281844   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140920_131330 (Копировать).jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	35,1 KB
ID:	281845  

  5. #2585

    Domyślnie

    Proste i chyba niezłe rozwiązanie. Podaj może więcej szczegółów - co to za rura, średnice wewnętrzna i zewnętrzna, długość itp. Najlepsze byłyby zwymiarowane rysunki - i mam nadzieję, że Polimet nie ma nic przeciwko takim przeróbkom? Prosiłbym o opinię pana Andrzeja - jeśli jeszcze zagląda /a chyba zagląda / na forum.

  6. #2586

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrician Zobacz post
    Proste i chyba niezłe rozwiązanie. Podaj może więcej szczegółów - co to za rura, średnice wewnętrzna i zewnętrzna, długość itp. Najlepsze byłyby zwymiarowane rysunki - i mam nadzieję, że Polimet nie ma nic przeciwko takim przeróbkom? Prosiłbym o opinię pana Andrzeja - jeśli jeszcze zagląda /a chyba zagląda / na forum.
    Tę tuleję uzgodniliśmy telefonicznie jako rozwiązanie które nie wymaga przebudowy kotła u nas.

  7. #2587

    Domyślnie

    Panie Andrzeju - to rozwiązanie wydaje mi się najprostszym działaniem w celu wyeliminowania możliwości przetarcia rury podajnika. Bo demontaż kotła z kotłowni i wysyłka do Polimetu - to jednak kawałek roboty Dużo prościej dorobić taką tuleję i przetoczyć /?/ ślimak - chociaż wymaga to dostępu do dosyć długiej tokarki. Czy nie prościej byłoby takie tuleje zrobić i np. wysłać do zainteresowanych posiadaczy starszych typów kotłów? Zainstalowanie takiej tulei to tak mniej-więcej 2 godziny roboty Plus ślimak u tokarza - niezbyt chyba wielkie pieniądze. Warto rozważyć? Bo funkcjonalnie wydaje mi się rozwiązaniem równoważnym z przeróbką A gdyby tak podać jakieś bliższe dane /średnica rury, grubość ścianki ew. typ rury i źródło zakupu, grubość blachy mocującej itp/ to każdy zainteresowany mógłby ewentualnie sam sobie taką tuleję sprokurować
    Ostatnio edytowane przez electrician ; 04-10-2014 o 21:35

  8. #2588

    Domyślnie

    Lepiej zrobić tak jak rozmawialiśmy.....

  9. #2589

    Domyślnie

    Na pewno lepiej, ale takie rozwiązanie mógłbym zastosować jako tymczasowe - na ten sezon grzewczy /bo kociołka jeszcze nie odpaliłem / żeby czasem nie zagroziło mi w środku sezonu przetarcie :-O

  10. #2590

    Domyślnie

    Witam
    Posiadam piec Granpal 25kW, jeszcze ze starym sterownikiem, wyremontowany gruntownie 2 lata temu przez firmę Polimet (wielkie słowa uznania). Wraz z wstawieniem tulei i nowego ślimaka, wymieniona została cała część mechaniczna (silnik z reduktorem).
    W tej chwili piec stał się "wrażliwy" na poziom załadowania zasobnika - przy zwiększonym oporze na ślimaku silnik pracuje "na pusto" (ślimak się nie kręci). Nie znam się na elektronice, czy problem może być w kondensatorze przy silniku?
    Przed wymianą układu napędowego tylko raz ślimak zablokował kawałek wióra.

  11. #2591

    Domyślnie

    Wymień kondensator silnika.

  12. #2592

    Domyślnie

    Czy możesz mi podpowiedzieć jakie powinien mieć parametry?

  13. #2593

    Domyślnie

    Cytat Napisał aasik Zobacz post
    Czy możesz mi podpowiedzieć jakie powinien mieć parametry?
    Nie jestem w domu więc nie mogę sprawdzi ale z tego co pamiętam to 8µF 400V

  14. #2594

    Domyślnie

    Niezbyt precyzyjnie to opisałeś. Co znaczy "silnik pracuje na pusto" ? Czyli co - silnik się kręci, a ślimak nie? To zerwana zawleczka. A jeśli silnik się nie kręci - to zapewne kondensator /chociaż 2 lata to trochę krótko na utratę co najmniej 40% pojemności/ chociaż może także byc skrót na uzwojeniu. Powąchaj silnik czy nie czuć charakterystycznego zapachu spalonej izolacji, jeśli nie - na 90% kondensator. Nie wiem, jaki silnik występuje przy nowym reduktorze, przy starym kondensator miał wartość 6 mikrofaradów. Kondensator można dobierać z tolerancją - 10 %, + 30 %.
    Mój kociołek niestety zastrajkował na początku 9 sezonu grzewczego i będzie musiał przejść "procedurę ratunkową". Wzięło się i "wytarnęło się" a z dodatkiem wody nie chce chodzić . Symptomy były widoczne już wcześniej, kilka razy zablokowało podajnik w podtrzymaniu - ale tłumaczyłem to sobie zwiększoną wilgotnością przy rozpalaniu /przejście przez punkt rosy. Dopiero kiedy popłynął strumyczek - przekonał mnie, ze to przetarcie. Jak na złość kocioł olejowy, który zachowałem jako awaryjny - też zaraził się strajkiem Zaczął kopcić tak, ze świata widać nie było i przez trzy doby musiałem ratować się kominkiem i co rano mój dzidziuś ustawiał mnie do pionu, że znowu zimno i nie wstałem przed świtem napalić w kominku Na szczęście sytuacja z olejakiem jest opanowana /wymieniłem pompę olejową/ i mogę spokojnie czekać na zakończenie "procedury ratunkowej". Na razie wytarguję z kotłowni granpala, co nie jest proste w jedną osobę

  15. #2595
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darek1979

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Balcerów
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam.
    Drodzy użytkownicy Granpala powiedzcie mi, gdzie szukać przyczyny. Przed sezonem wyczyściłem piec tak jak przez kilka poprzednich lat (palenisko, zawirowywacze, wylot do komina) i po około miesiącu piec cały w środku zaszedł czymś w rodzaju gęstej kleistej masy bitumicznej, która jest w palenisku, na zawirowywaczach w komorze za zawirowaczami. Dodatkowo po tym odkryciu wyczyściłem pod paleniskiem. Ustawienia pieca nie były zmieniane. Komin do czyszczenia? Nigdy wcześniej piec tak nie zachodził. Palę Barlinkiem niby jakiś nowy o niższym zapyleniu a dostawca od lat ten sam. O co może chodzić? Gdzie szukać? Dzięki.

  16. #2596

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Nie jestem w domu więc nie mogę sprawdzi ale z tego co pamiętam to 8µF 400V
    Dzięki za pomoc - po wymianie kondensatora (8uF, 400V) działa bezproblemowo.

  17. #2597

    Domyślnie

    Przyczyny zasadnicze są dwie. Jedna - to za niska temperatura pracy kotła, za szybkie wychładzanie /duży rzut chłodnej wody/. Sprawdź, czy na pewno nie zmienił się któryś z parametrów ustawienia pieca. Druga - poważniejsza - to wilgoć w paliwie - i to może być spowodowane większym zawilgoceniem peletu lub - co nie daj Boże - przeciekaniem wody do układu paliwowego /"puszczenie" spawu, wytarcie tulei/. Jeśli kocioł jest starego typu /bez wymienialnej tulei/ to ma więcej niż 6 lat i mogło dojść - tak jak u mnie - do wytarcia tulei przez ślimak. Ale najpierw sprawdź nastawy i temperaturę spalin /90 - 110 st./ i kotła - nie powinna schodzić poniżej 50 - 55 stopni. Przy takich parametrach powinno w kotle być sucho.

  18. #2598

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek1979 Zobacz post
    Witam.
    Drodzy użytkownicy Granpala powiedzcie mi, gdzie szukać przyczyny. Przed sezonem wyczyściłem piec tak jak przez kilka poprzednich lat (palenisko, zawirowywacze, wylot do komina) i po około miesiącu piec cały w środku zaszedł czymś w rodzaju gęstej kleistej masy bitumicznej, która jest w palenisku, na zawirowywaczach w komorze za zawirowaczami. Dodatkowo po tym odkryciu wyczyściłem pod paleniskiem. Ustawienia pieca nie były zmieniane. Komin do czyszczenia? Nigdy wcześniej piec tak nie zachodził. Palę Barlinkiem niby jakiś nowy o niższym zapyleniu a dostawca od lat ten sam. O co może chodzić? Gdzie szukać? Dzięki.
    Sprawdź drożność spalin. Nagłe powstanie takich objawów bez innych przyczyn może na to wskazywać. Często kotły mają miejsca trudno dostępne jak i sam czopuch może takim miejscem być.

  19. #2599
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darek1979

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Balcerów
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrician Zobacz post
    Przyczyny zasadnicze są dwie. Jedna - to za niska temperatura pracy kotła, za szybkie wychładzanie /duży rzut chłodnej wody/. Sprawdź, czy na pewno nie zmienił się któryś z parametrów ustawienia pieca. Druga - poważniejsza - to wilgoć w paliwie - i to może być spowodowane większym zawilgoceniem peletu lub - co nie daj Boże - przeciekaniem wody do układu paliwowego /"puszczenie" spawu, wytarcie tulei/. Jeśli kocioł jest starego typu /bez wymienialnej tulei/ to ma więcej niż 6 lat i mogło dojść - tak jak u mnie - do wytarcia tulei przez ślimak. Ale najpierw sprawdź nastawy i temperaturę spalin /90 - 110 st./ i kotła - nie powinna schodzić poniżej 50 - 55 stopni. Przy takich parametrach powinno w kotle być sucho.
    Według mnie parametry się nie zmieniły. Załączam kilka zdjęć. Też podejrzewam przeciekanie. Czy może do tego dochodzić w komorze spalania na ściance przy podajniku? Dodam, że w trybie grzania wody kilka razy dziennie dochodzi do przegrzania podajnika.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	287234Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	287235Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	103,9 KB
ID:	287236Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	287237Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	287238

  20. #2600
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darek1979

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Balcerów
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	287239Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	287240Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	287241Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	287242Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	287243

Strona 130 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony