dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 184
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 3678
  1. #1201
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdzislaw01 Zobacz post
    Auraton steruje siłownikiem, to znaczy jak otrzymuje sygnał grzania otwiera siłownik do zadanej pozycji. Po osiągnięciu zadanej temperatury w pokoju auraton rozłącza styki i siłownik zamyka zawór ale nie do końca puszcza jakieś 28C. Do tego pompy mam podłączone przez taimer, co pozwala cyklicznie załączać pompy np. godzinę pracują godzinę stoją.
    No ciekawy pomysł Zdzislaw01 z tymi timerami, tylko co jeśli cykl postoju rozminie się z grzaniem kotła? No i trzeba mieć siłownik ( u mnie mógłby być tylko na trójdrogowym na podłogówkę) Czy ja mógłbym np. podłączyć pompe ogrzewania podłogowego pod sterownik kotła, a dwie pozostałe CO przed wymiennikiem i za podłączyć do Timera? Nie wychłdzą kotła?
    Pozdrawiam Jacek

  2. #1202

    Domyślnie

    nie ma sensu podłączać sterownik pokojowy pod siłownik. wystarczy wpiąć go do pieca ustawić tryb "ręczny" (nie ma to nic wspólnego z ręczną pracą kotła), obniżenie powiedzmy 40 stopni. Gdy pomieszczenie osiągnie zadaną temp. piec przejdzie w stan podtrzymania a zawór czterodrogowy się zamknie. proste, ale sam na to nie wpadłem, instrukcja jest do bani piszę to z pełną świadomością. Pomógł mi Kroitz. ABY PIEC POPRAWNIE WSPÓŁPRACOWAŁ Z TERMOREGULATOREM MUSI BYĆ W TRYBIE RĘCZNYM, CHYBA ŻE MAMY CZUJNIK POGODOWY WOWCZAS TRYB POGODOWY.

  3. #1203
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał d.marcel Zobacz post
    nie ma sensu podłączać sterownik pokojowy pod siłownik. wystarczy wpiąć go do pieca ustawić tryb "ręczny" (nie ma to nic wspólnego z ręczną pracą kotła), obniżenie powiedzmy 40 stopni. Gdy pomieszczenie osiągnie zadaną temp. piec przejdzie w stan podtrzymania a zawór czterodrogowy się zamknie. proste, ale sam na to nie wpadłem, instrukcja jest do bani piszę to z pełną świadomością. Pomógł mi Kroitz. ABY PIEC POPRAWNIE WSPÓŁPRACOWAŁ Z TERMOREGULATOREM MUSI BYĆ W TRYBIE RĘCZNYM, CHYBA ŻE MAMY CZUJNIK POGODOWY WOWCZAS TRYB POGODOWY.
    To, że w trybie ręcznym lub pogodowym to raczej zrozumiałe, bo w trybie lato nie będzie to działać. Natomiast fajnie by było, aby pompa CO załączała się, podczas gdy kocioł osiągnie temperaturę i przejdzie w stan podtrzymania. Przez jakiś czas, do momentu obniżenia temperatury o parametr ustawiony na sterowniku, woda mogłaby krążyć w instalacji.
    Ostatnio edytowane przez ewajacek ; 19-10-2010 o 21:50
    Pozdrawiam Jacek

  4. #1204

    Domyślnie

    Cytat Napisał d.marcel Zobacz post
    nie ma sensu podłączać sterownik pokojowy pod siłownik. wystarczy wpiąć go do pieca ustawić tryb "ręczny" (nie ma to nic wspólnego z ręczną pracą kotła), obniżenie powiedzmy 40 stopni. Gdy pomieszczenie osiągnie zadaną temp. piec przejdzie w stan podtrzymania a zawór czterodrogowy się zamknie. proste, ale sam na to nie wpadłem, instrukcja jest do bani piszę to z pełną świadomością. Pomógł mi Kroitz. ABY PIEC POPRAWNIE WSPÓŁPRACOWAŁ Z TERMOREGULATOREM MUSI BYĆ W TRYBIE RĘCZNYM, CHYBA ŻE MAMY CZUJNIK POGODOWY WOWCZAS TRYB POGODOWY.
    I tu się nie zgodzę, jak masz nowszy sterownik to po prostu podpinasz siłownik i pracuje. Ja mam starszy sterownik i w taki sposób rozbudowałem aby było sterowanie zaworu.

  5. #1205

    Domyślnie

    mam sterownik wersja 10.x. szkoda że nie wyłącza pompy gdy termoregulator wyłączy piec.

  6. #1206
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał d.marcel Zobacz post
    mam sterownik wersja 10.x. szkoda że nie wyłącza pompy gdy termoregulator wyłączy piec.
    Jak to nie wyłącza? Może jest coś nie tak podłączone?
    Pozdrawiam Jacek

  7. #1207

    Domyślnie

    Kocioł nie wyłącza pomp gdy ma podpięte czujki c.o i powrotu. Gdy dostaje sygnał -przestań grzać -zamyka zawór 4 drogowy, a pompa mieli wodę w układzie za zaworem 4 drogowym

  8. #1208
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Do znawców tematu
    W celu podłączenia dodatkowej pompy sterowanej sterownikiem kotła poprzez przekaźnik, czy takie podłączenie na szynie jest ok?

    Ostatnio edytowane przez ewajacek ; 22-10-2010 o 11:47
    Pozdrawiam Jacek

  9. #1209
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    Kocioł nie wyłącza pomp gdy ma podpięte czujki c.o i powrotu. Gdy dostaje sygnał -przestań grzać -zamyka zawór 4 drogowy, a pompa mieli wodę w układzie za zaworem 4 drogowym
    Czy mieli tą wodę cały czas, pompa się w ogóle wyłącza?
    Pozdrawiam Jacek

  10. #1210

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewajacek Zobacz post
    Czy mieli tą wodę cały czas, pompa się w ogóle wyłącza?
    To zależy od wersji oprogramowania w najnowszym pompa jest zatrzymywana po ustawieniu parametru obniżenia na 40°C i rozłączeniu przez regulator pokojowy.

  11. #1211

    Domyślnie

    Cytat Napisał A.K Zobacz post
    To zależy od wersji oprogramowania w najnowszym pompa jest zatrzymywana po ustawieniu parametru obniżenia na 40°C i rozłączeniu przez regulator pokojowy.
    sukces. sporo czasu potrzebowali panowie z estymy aby dojść do wniosku, że skoro nie ma zapotrzebowania na ciepło, termoregulator ma otwarte styki, zawór zamknięty to można wyłączyć pompę CO. Jaka jest procedura zmiany oprogramowania w sterowniku?

  12. #1212

    Domyślnie

    Cytat Napisał A.K Zobacz post
    To zależy od wersji oprogramowania w najnowszym pompa jest zatrzymywana po ustawieniu parametru obniżenia na 40°C i rozłączeniu przez regulator pokojowy.
    W moim 8,0 PID to nie działa. Myślę że Polimet powinien przeinstalować softa w naszych sterownikach? - czekamy na odpowiedz (mogę nawet dostarczyć sterownik do siedziby firmy). Jak kupowałem kociol dziwilem się i pytałem dlaczego takiej funkcji nie ma...po co ma ciągle chodzić pompa CO nawet jak woda w układzie ma mieć tylko np 20stopni...
    Rozwiązaniem alternatywnym jest podpięcie fazy pomp przez termostat pokojowy (sygnal grzania pomy ON brak sygnału pompy OFF ) tyle ze nie mamy awaryjnej opji schłodzenia układu przy przegrzaniu kotła (zdaje się że sam zasobnik CWU nie schłodzi nam za bardzo kotła - chyba że ma z 500l).

  13. #1213

    Domyślnie

    Zalozenie Estymy teoretycznie nie było złe, ale tylko w przypadku gdy kocioł pracuje tylko z ogrzewanie podłogowym ze względu na jej dużą bezwładność. Zawór 4 drogowy się przymyka a woda w układzie krąży dalej.

  14. #1214
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może by tak zebrać wszystkie pomysły związane ze sterowaniem kotła w jedną całość i podsunąć firmie Estyma pod rozważenie, w końcu to ma być lepiej użytkownikowi końcowemu, a nie producentowi.
    Pozdrawiam Jacek

  15. #1215
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam podam swoje ustawienia (wszystkie) kotła
    Tryb pracy - ręczny
    T. zadana - 60
    Histereza - 00

    Obw. grzewczy:
    T. obliczona - 35
    Obniżenie - 25
    Krzywa - 1
    Przesunięcie - 00

    CWU:
    T. zadana - 50
    Priorytet - tak
    Histereza - 02
    Kocioł CWU - 60

    Palnik:
    Paliwo - 2
    Dm. rozpalanie - 22
    Podtrzymanie stop - 10 min, podajnik - 10 sek, dmuchawa - 10 sek

    Kominiarz - Nie
    20% - 24
    40% - 27
    60% - 30
    80% - 33
    100% - 37

    T. podajnika 37

    W trybie serwisowym:
    T. pomp - 50
    Próba ognia - 03 min
    Dm. rozp. - 05 min
    T. alarmowe podajnika - 70
    T. alrmowe kotła - 90
    T. minimalne kotła - 60
    Postój CO/CWU - 20
    Praca CO/CWU - 05
    Wybieg pomp - 00
    Antyblok. - 08 sek
    T. minimalna powrotu - 47
    T. max mieszacza CO - 70
    Lambda - nie
    Podajnik max 10 sek - 5.0
    Ostatnio edytowane przez ewajacek ; 27-10-2010 o 08:22
    Pozdrawiam Jacek

  16. #1216
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jak pozbyć się spieków, które gromadzą się na palniku. Są to różnej wielkości bryły od małych po całkiem spore wypełniające znaczną część palnika, a najczęściej tworzą się gdy kocioł pracuje w trybie podtrzymania. Czy to może być wina pelletu, jakieś zabrudzenia, czy ustawień. Najbardziej podobają mi się te kolorowe

    Ostatnio edytowane przez ewajacek ; 27-10-2010 o 09:21
    Pozdrawiam Jacek

  17. #1217

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewajacek Zobacz post
    Jak pozbyć się spieków, które gromadzą się na palniku. Są to różnej wielkości bryły od małych po całkiem spore wypełniające znaczną część palnika, a najczęściej tworzą się gdy kocioł pracuje w trybie podtrzymania. Czy to może być wina pelletu, jakieś zabrudzenia, czy ustawień. Najbardziej podobają mi się te kolorowe

    Hej,
    spróbuj obniżyc moc dmuchawy o 1-2 stopnie.

    Miałem to samo, w tym roku kupiłem trochę inny pellet i zaczęło mi się tak robić.

    Musiałem też trochę zmienić ustawienia kociołka - z ( 04 07 ) , na ( 05 08 ) - wartości dla podajnika i przerw w trybie praca.
    Dodam, że mam trochę starszą konstrukcję Granpala.

    Pozdrawiam,
    Jacek
    "Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?"
    A. A. Milne

  18. #1218

    Domyślnie

    niektórzy producenci pelletu dodają różne wynalazki do swojego produktu. Może to być wapno w celu zmniejszenia wilgotności oraz utwardzeniu.

  19. #1219
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekkacz Zobacz post
    Hej,
    spróbuj obniżyc moc dmuchawy o 1-2 stopnie.

    Miałem to samo, w tym roku kupiłem trochę inny pellet i zaczęło mi się tak robić.

    Musiałem też trochę zmienić ustawienia kociołka - z ( 04 07 ) , na ( 05 08 ) - wartości dla podajnika i przerw w trybie praca.
    Dodam, że mam trochę starszą konstrukcję Granpala.

    Pozdrawiam,
    Jacek
    Witaj, czyli patrząc na moje ustawienia kilka postów wyżej co byś zmienił? Chodzi o te ustawienia w trybie serwisowym?
    Pozdrawiam
    Jacek
    Pozdrawiam Jacek

  20. #1220

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewajacek Zobacz post
    Witaj, czyli patrząc na moje ustawienia kilka postów wyżej co byś zmienił? Chodzi o te ustawienia w trybie serwisowym?
    Pozdrawiam
    Jacek
    Hej,
    Tak jak Ci wspomniałem mam trochę inny model Granpala - poza tym należy chyba popracować nad ustawieniami w trybie pracy a nie serwisowym.

    W trybie pracy masz możliwość ustawienia czasu podawania paliwa , w cyklach pracy podejnika i przerw między tymi cyklami - i tak, u mnie mam 04 07 ( czyli podajnik podaje przez 4 sek a następnie jest 7 sek przerwy - dmuchawa - u mnie na 06 , i tak piecuk pracuje aż osiągnie założoną temperaturę ( 65 st ).

    Tylko coś mi się wydaje, że mamy inne sterowniki i wartości też mogą być inne .


    W trybie podtrzymania mam ustawienia : 10 /09/ 10 ( czyli przerwa 10 min, potem podawanie 9 sek. i tzw. wybieg dmuchawy 10 sek ( najmniejsza możliwa wartość - dzięki temu nie mam problemów z przegrzewaniem podajnika ).

    dziś sprawdziłem nie miałem już tych spieków, a i popiól był jak by bardziej "popielaty".

    Pozdrawiam,
    JK
    "Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?"
    A. A. Milne

Strona 61 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony