dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 78 z 184
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 3677
  1. #1541
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zaniew
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Brzoza k. Bydgoszczy
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał trabi-wrc Zobacz post
    Podłączam się do pytania.

    Uszczelniłem ten nieszczęsny ceownik na klapie zasobnika i tfu tfu jest spokój... ciekawe jak długo.
    Na zawirowywaczach pojawia się pył jak dotychczas, a nie smoła.

    Pozdrav
    podwyższenie temp. powyżej 60 st C wiąże się raczej ze wzrostem zużycia opału, jeśli "podwyższenia spalania" ma to oznaczać

    trabi - myślę, że możesz odtrąbić zwycięstwo, a firma POLIMET niech odrobi zadanie domowe!!!!!!!!!!!!!
    rant zasobnika, do którego przylega uszczelka okleiłem papierową taśmą malarską, co się okazało, że w niektórych miejscach papier uległ wypaleniu pod wpływem przedostającego się gorącego dymu!!!!! tak się składa, że są to miejsca pomiędzy spawanymi smarknięciami na ceowniku do klapy..........
    i co teraz? akcja wymiany wadliwych klap, jak to ma miejsce na ten przykład w branży motoryzacyjnej? czy może pan spawacz, który w Polsce, bierze szalone pieniądze za swoją "specjalizację", odwiedzi klientów swojego pracodawcy i poprawi przymocowanie ceownika? żenada: po murarzach - poprawiałem, po tynkarzach - poprawiałem, po kafelkarzach - poprawiałem, po elektryku - nadal poprawiam, kocioł - sam sobie ustawiłem, za co my płacimy...?
    przepraszam, żółć mi się wylała, choć to powinna być żółć trabi'ego-wrc
    pozdrawiam....i zapraszam serwis Polimetu!!!!!ze spawarką

  2. #1542
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Święte słowa !!! Ja już nie mam żółci, moja wątroba nie jest aż tak wydolna, żeby przez półtora roku toczyć ją strumieniami

    Dzwoniłem do polimetu i AK powiedział, że ten gniot jest już poprawiony w nowych kotłach - chciałbym usłyszeć opinie nowych posiadaczy granpala.

    Co do zwycięstwa to nauczony doświadczeniem jeszcze nie będę wpadał w hurraoptymizm - poczekam - zobaczę.

    Pozdrav
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  3. #1543
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    do mnie kociol przyjedzie po 'łykendzie' ale nie wiem czy to juz nowa partia - poprawiona , zobaczymy

  4. #1544
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał trabi-wrc Zobacz post
    Święte słowa !!! Ja już nie mam żółci, moja wątroba nie jest aż tak wydolna, żeby przez półtora roku toczyć ją strumieniami

    Dzwoniłem do polimetu i AK powiedział, że ten gniot jest już poprawiony w nowych kotłach - chciałbym usłyszeć opinie nowych posiadaczy granpala.

    Co do zwycięstwa to nauczony doświadczeniem jeszcze nie będę wpadał w hurraoptymizm - poczekam - zobaczę.

    Pozdrav
    Lecę do kotłowni sprawdzić jak jest u mnie...
    Pozdrawiam Jacek

  5. #1545

    Domyślnie

    Ciekawe, bardzo ciekawe z tą klapą.
    U mnie żednego przegrzania jeszcze nie zarejestrowałem. od czasu do czasu pojawia się prawdopodobnie dym w zasobniku, ale tylko jak mam mało pelletu w zasobniku.
    Ale tę klapę to ja sobie dziś sprawdzę

  6. #1546
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Nie wiem czy nie za wcześnie ale chyba okiełznałem mojego rumaka Od niedzieli do wtorku nie miałem problemów z przegrzaniem podajnika, a ze względu na bardzo ciepłe dni przez cały dzień piec był w podtrzymaniu. Temperaturę na podajniku mam teraz w okolicach 45 stopni i za cholerę nie chce iść w górę. Po prostu miodzio.
    A teraz trochę prozy jak mi się to udało zrobić. Mianowicie, kierowany radami Puławiaka oraz postami na forum, skupiłem się doszczelnieniu kotła. Wcześniej zrobiłem porządny nawiew, zainstalowałem moderator ciągu ale to nie pomogło. Tak więc zakupiłem czerwony silikon do temperatur coś koło 300 stopni i na początek uszczelniłem te kołnierze łączące zasobnik z piecem, od zewnątrz. Nie pomogło. W międzyczasie miałem małą awarię skutkującą wywaleniem korków. Piec chodził z 12 godzin bez prądu, jak pojechałem na działkę wszystko w miarę wyglądało ok., ale ponieważ ciągle miałem jakieś lewe zwarcie i losowe wywalanie korków, po tym jak piec się schłodził do normalnej temperatury (wykazywał coś koło 100 stopni), wygasiłem go wygarniając pellet z paleniska. Na działce pojawiłem się 2 dni potem i jak otworzyłem klapę zasobnika to stwierdziłem, że coś jest nie tak, bo skropliło się na niej pełno wody. No i zasobnik był dosyć ciepły. Opróżnienie zasobnika pokazało, że pellet caly czas musiał się żarzyć i co ciekawe droga żarzenia wskazał mi nieszczelność zasobnika.. W załączonym rysunku narysowałem widok zasobnika od góry z miejsce nieszczelności. Po tym zasilikonowałem zasobnik w miejscach zaznaczonych na czerwono. Nie wiem jak ten piec jest zbudowany od dołu, bo te spawy poziome, równoległe do ślimaka, nie są silikonowane fabrycznie, więc teoretycznie chyba tamtędy chyba powietrze nie ma prawa wchodzić. Nie mniej ja jestem na 99% pewien, że tam właśnie piec dostawał lewe powietrze. Pionowe spawy były silikonowane fabrycznie więc je poprawiłem. Dodatkowo, po postach na forum jeszcze zasili konowałem klapę podajnika.
    Tak czy inaczej piecyk chodzi teraz jak żyletka Nic dodać, nic ująć.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	granpal_uszczelnienie.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	53363
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  7. #1547
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zaniew
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Brzoza k. Bydgoszczy
    Posty
    78

    Domyślnie

    pięknie....pięknie....
    na to bym nie wpadł....bez tego forum poleglibyśmy....
    pozdrawiam, zaniew

  8. #1548

    Domyślnie

    U mnie klapa fabrycznie uszczelniona, ale zobaczę jak jest tam niżej, akurat pellet mi się kończy w zasobniku więc łatwo będzie

  9. #1549
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    moze wzorem uzytkownikow Kostrzewy stworzyc ankiete http://forum.muratordom.pl/showthrea...e-opinie/page6
    czy kupilbys Granpala ponownie , bedzie co wkoncu porownywac w rankingu http://forum.muratordom.pl/showthrea...31#post4541431

  10. #1550
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cisza zapadła, więc zapewne wszyscy powyłączali kociołki, poczyścili i pojechali na majówkę. A tutaj mrozy nie odpuszczają i kociołki trzeba zasypywać

    Mój granpal od 3 tygodni nie zgłosił ani jednego alarmu przegrzania, co więcej, w ciągu tych 3 tygodni nie zanotowałem temperatury na podajniku wyższej niż 50 stopni. Tak więc mogę już oficjalnie ogłosić sukces w walce z tym problemem
    A piecyka jak na razie nie wyłączałem, mimo że jeszcze nie mieszkam w domu, ale chcę trzymać normalną temperaturę aby wszystko dobrze powysychało, bo niedługo chcę brać się za cyklinowanie i malowanie ścian.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  11. #1551
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Przez przypadek natknąłem się na stronę esterownik.pl, poprzez którą można sterować piecem pod warunkiem, że posiada się odpowiedni sterownik. A czy ktoś interesował się takim zagadnieniem dla sterownika estyma? W sumie fajnie byłoby mieć możliwość podglądu i zmiany ustawień sterownika poprzez internet.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  12. #1552
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Nie powyłączali, oj nie...
    U mnie od czasu uszczelnienia "spawu" w klapie też spokój.
    Chciałem dopalić zasobnik w trybie lato i wyłączyć kocioł, ale temperatury spadły i zaczęliśmy marznąć. Wczoraj kupiłem więc pelet z łuski słonecznika 8mm wsypałem do pełnego i włączyłem tryb ręczny. Było to późnym wieczorem więc nie zaobserwowałem pracy na tym pelecie. Dziś o 5 rano obudziłem się i słyszałem dziwne zgrzyty z kotła podczas pracy. Oczywiście po wypowiedzeniu kilku magicznych słów zwlokłem się z wyra i poczłapałem do kotłowni.
    Okazuje się, że na tym pelecie w podajniku występuje takie dziwaczne skrzypienie. Wyłączyłem kocioł i włączyłem ręczne podawanie, trochę pomogło... zobaczymy co dalej.
    Napiszę jak będzie więcej wrażeń.

    Pozdrav
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  13. #1553
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Na razie dużo popiołu i szlakuje... Coś zmienić? Żeby nie szlakowało to więcej powietrza czy mniej? Czy nic się na to nie poradzi?

    Pozdrav
    Ostatnio edytowane przez trabi-wrc ; 07-05-2011 o 10:06
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  14. #1554

    Domyślnie

    Cytat Napisał trabi-wrc Zobacz post
    Na razie dużo popiołu i szlakuje... Coś zmienić? Żeby nie szlakowało to więcej powietrza czy mniej? Czy nic się na to nie poradzi?

    Pozdrav
    Szlaka powstaje przy nadmiarze powietrza.
    Na cuda nie licz, pelet ze słomy czy innych "rolniczych" ma dużo popiołu.

  15. #1555
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Szlaka powstaje przy nadmiarze powietrza.
    Na cuda nie licz, pelet ze słomy czy innych "rolniczych" ma dużo popiołu.
    Dużo to powstaje z eko groszku, nie posłuchałem Ciebie i sam na sobie postanowiłem wypróbować, nigdy więcej.

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam Jacek

  16. #1556
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podsumowując pierwszy rok ogrzewania domu i grzania ciepłej wody w kotle Granpal EKO 15 kW od września 2010 - 5,3 t pelletu i 100 kg eko groszku. Dom piętrowy 174 m2 pow użytkowej ściany suporex 24 cm plus 14 cm styropian plus tynk akrylowy, dach dwuspadowy dachówka Euronit ocieplenie wełną Isover 25 cm. Trochę dogrzewałem kominkiem ok 1,5 metra drewna, zrobiona dystrybucja gorącego powietrza do wszystkich pokoi na piętrze. Wynik chyba całkiem przyzwoity.
    Pozdrawiam Jacek

  17. #1557

    Domyślnie

    No i chyba to pierwszy sezon?

  18. #1558
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Wynik chyba jaknajbardziej przyzwoity, mnie taki by satysfakcjonował. ewajacek, napisz jeszcze jaką średnio utrzymywałeś temperaturę, bo to chyba ma też duże znaczenie na zużycie. Moja małżonka jest ciepłolubna i zapewne zażyczy sobie ze 22 stopnie. Do ogrzania mam podobną powierzchnię plus jeden grzejnik w garażu, jak się zmieszczę w 6 tonach to będzie ok. Zobaczymy za rok
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  19. #1559
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał telewy Zobacz post
    Wynik chyba jaknajbardziej przyzwoity, mnie taki by satysfakcjonował. ewajacek, napisz jeszcze jaką średnio utrzymywałeś temperaturę, bo to chyba ma też duże znaczenie na zużycie. Moja małżonka jest ciepłolubna i zapewne zażyczy sobie ze 22 stopnie. Do ogrzania mam podobną powierzchnię plus jeden grzejnik w garażu, jak się zmieszczę w 6 tonach to będzie ok. Zobaczymy za rok
    Myślę, że spokojnie. Wszystko wyjdzie w praniu, może zima będzie łagodna i krótka Temperaturę miałem nastawioną na 21,4 dzień i noc, tak więc kociołek się załączał przy 21 stopniach. Na pewno duże znaczenie ma nasłonecznienie domu, w naszym przypadku południowe usytuowanie okien (duże powierzchnie przeszklone) powodowało nieznaczne ale jednak nagrzewanie pomieszczeń.
    Ostatnio edytowane przez ewajacek ; 24-05-2011 o 08:06
    Pozdrawiam Jacek

  20. #1560
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ponoć nie ma głupich pytań, ale po co w Granpalowych ustawieniach palnika paliwo 3?
    Pozdrawiam Jacek

Strona 78 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony