dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 184
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 3678
  1. #1641
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgyus Zobacz post
    masz po czesci racje

    ale jak zawsze wygrywa ekonomia

    groszek pali sie naprawde dobrze i popiolu nie ma az tak duzo.
    Palilem ostatnio pelletem z allegro i dobrze ze wziolem tylko 150 kg bo takiego syfu dawno nie widzialem.
    dym z komina smierdzial jakbym opony palil a popiolu bylo prawie 50%

    Co do ustawien to troszke przesadziles .Podnioslem powietrze raptem o 4 na kazdym zakresie i spaliny przy mocy 50% byly juz 120 stopni a piec potrzebowal okolo 5-10 minut by sie nagrzac.

    Groszek spalal sie na takie male kamyczki popiolu i ladnie zsyspywal do popielnika wiec tak zle nie jest .
    Przestal tez leciec kondensat z komina co jest duzym plusem .

    Mysle ze o groszku wiecej bede mogl powiedziec na przelomie stycznia i lutego wtedy temp. bedzie odpowiednia by wyrazic zdanie co i jak z tym groszkiem.


    pozdr Gzregorz
    No cieszę się, że usterka zlokalizowana, co do ustawień i węgla możemy dyskutować do rana bo temat rzeka, mój dobrze się palił na takich nastawach, co do reszty czyli popiołu i syfu w kotłowni to już kwestia indywidualnego podejścia i jakości groszku. Prawdą też jest, że w zeszłym roku miałem kiepski pellet, w tym jest o niebo lepiej i na węgiel bym się nie zamienił.
    Oczywiście jestem ciekaw Twoich spostrzeżeń po sezonie.

    Pozdrawiam Jacek
    Pozdrawiam Jacek

  2. #1642
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafiklegia

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Zakręt pod Warszawą
    Posty
    50

    Domyślnie

    Ja w tamtym roku też musiałem oddać do polimetu mój piec z powodu dziurawego wymiennika, tylko temperatura na zewnątrz była - 20 stopni
    W pierwszym roku użytkowania też mi ciekło przy rurze w której porusza się podajnik także też jechał do producenta.

  3. #1643

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewajacek Zobacz post
    No cieszę się, że usterka zlokalizowana, co do ustawień i węgla możemy dyskutować do rana bo temat rzeka, mój dobrze się palił na takich nastawach, co do reszty czyli popiołu i syfu w kotłowni to już kwestia indywidualnego podejścia i jakości groszku. Prawdą też jest, że w zeszłym roku miałem kiepski pellet, w tym jest o niebo lepiej i na węgiel bym się nie zamienił.
    Oczywiście jestem ciekaw Twoich spostrzeżeń po sezonie.

    Pozdrawiam Jacek
    Ja na początku też testowałem co się da spalić więc paliłem i węglem, nie było źle ale wolę pelet bądź zboże.
    Jednak czyściej i mniej obsługi.

  4. #1644
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafiklegia Zobacz post
    Ja w tamtym roku też musiałem oddać do polimetu mój piec z powodu dziurawego wymiennika, tylko temperatura na zewnątrz była - 20 stopni
    W pierwszym roku użytkowania też mi ciekło przy rurze w której porusza się podajnik także też jechał do producenta.
    :-/ ...ale to chyba nie reguła, czy poza wymianą serwis podał jakąś konkretną przyczynę?
    Pozdrawiam Jacek

  5. #1645
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafiklegia

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Zakręt pod Warszawą
    Posty
    50

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o rurę to podobno jakaś część była wykonana z blachy bez atestu. Przeciekający wymiennik to poprostu wada blachy

  6. #1646

    Domyślnie

    Dokładnie tak to wygladało do polimetu zostało dostarczonie dziadostwo z "atestem" i takie było przez jakiś czas montowane ale teraz już zmieniła sie troche konstrukacja i wiecej takich problemów nie powinno być. Ale kurde ostatnio polimet troche się zaniedbuje na wiosne to do mojego klienta w 2 dni przysłali nowy wymiennik i na 3 dzień został wymieniony. A teraz trzeba zdemontować wpakować na paletę i odesłać do polimetu.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  7. #1647

    Domyślnie

    Piec nastawiony na 60 stopni, histereza 0. Powinien się włączyć poniżej 58 stopni a się nie włącza. Włącza się dopiero jak CWU spadnie poniżej zadanej temperatury. O co chodzi? Coś z czujnikiem temperatury kotła?

    Nastawy paliwo 1 (pellet). Reszta ustawień fabryczna.

  8. #1648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    A teraz trzeba zdemontować wpakować na paletę i odesłać do polimetu.
    No wlasnie

    Sam go ciagnolem i powiem szczerze kurde ciezkie bydle

    A na palete "solo" tez latwo nie bylo ale jakos sie udalo

    dopiero dzis piec zabrany bo kurier dal d...py ,bo mu auto sie zepsulo.Przez ten jeden dzien piec bedzie pewnie dopiero w przyszlym tygodniu a juz mialem nadzieje ze w sobote bede instalowal a tu ups.

    Zyje tylko nadzieja ze bedzie wszystko ok i piec wroci po przegladzie jak objecal Pan Andrzej .Bedzie jak nowy

    Juz za nim tesknie bo na prund moge nie wydolic jak noce beda tak zimne jak ostatnio.

    pozdr Grzegorz

  9. #1649

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur222 Zobacz post
    Piec nastawiony na 60 stopni, histereza 0. Powinien się włączyć poniżej 58 stopni a się nie włącza. Włącza się dopiero jak CWU spadnie poniżej zadanej temperatury. O co chodzi? Coś z czujnikiem temperatury kotła?

    Nastawy paliwo 1 (pellet). Reszta ustawień fabryczna.
    na poczatek wtyczka z pieca ,odczekac kilka chwil i ponownie wlaczyc.
    jesli nie pomaga to sprawdz jaka masz ustawiona temp. kotla przy CWU .choc ponizej 60 st ustawic sie nie da .

  10. #1650
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgyus Zobacz post
    na poczatek wtyczka z pieca ,odczekac kilka chwil i ponownie wlaczyc.
    jesli nie pomaga to sprawdz jaka masz ustawiona temp. kotla przy CWU .choc ponizej 60 st ustawic sie nie da .
    Jeśli masz ustawione na paliwo "1" i ustawiony priorytet ciepłej wody "TAK" to kocioł będzie czekał z odpaleniem aż temperatura CWU spadnie poniżej zadanej lub poniżej zadanej na termostacie pokojowym.

    Ludzie pracy, użytkownicy kotłów Granpal EKO - łączcie się!!!!
    Pozdrawiam Jacek

  11. #1651

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewajacek Zobacz post
    Jeśli masz ustawione na paliwo "1" i ustawiony priorytet ciepłej wody "TAK" to kocioł będzie czekał z odpaleniem aż temperatura CWU spadnie poniżej zadanej lub poniżej zadanej na termostacie pokojowym.

    Ludzie pracy, użytkownicy kotłów Granpal EKO - łączcie się!!!!
    No to bardzo dziwne, bo na drugim identycznym piecu na tych samych ustawieniach piec uruchamia się jak temp spadnie poniżej 58 stopni.

  12. #1652
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur222 Zobacz post
    No to bardzo dziwne, bo na drugim identycznym piecu na tych samych ustawieniach piec uruchamia się jak temp spadnie poniżej 58 stopni.
    ...no to dziwne, u mnie czasami spada i do 50 stopni gdy nie ma potrzeby grzania przy ustawieniu "Paliwo 2" czyli w podtrzymaniu.
    Pozdrawiam Jacek

  13. #1653

    Domyślnie

    Też bym tak chciał, bo u mnie przy nastawieniu na 60 spada do 58 i grzeje się aż do 72 nawet jak nie ma potrzeby grzania.

  14. #1654

    Domyślnie

    Cytat Napisał hendeh Zobacz post
    Też bym tak chciał, bo u mnie przy nastawieniu na 60 spada do 58 i grzeje się aż do 72 nawet jak nie ma potrzeby grzania.
    Jeżeli masz ustawione temp. kotła na 60 stopni i histerezę 0 to piec zaczyna działać jak spanie poniżej 58 stopni i grzeje do 67 stopni, ale jak już pracował to może się trochę bardziej nagrzać, czyli w Twoim przypadku = ok.72 stopni.

    Czy się mylę?

  15. #1655

    Domyślnie

    Tak prawdopodobnie to działa. A do ilu się nagrzeje jak nastawię mu histerezę 10?

  16. #1656
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał hendeh Zobacz post
    Tak prawdopodobnie to działa. A do ilu się nagrzeje jak nastawię mu histerezę 10?
    + 10 stopni plus bezwładność kotła, czyli jakieś 77-80 ?
    Pozdrawiam Jacek

  17. #1657

    Domyślnie

    W trybie serwisowym jest coś takiego:

    „wybieg pomp” - Dodatkowa praca pompy po zakończeniu grzania c.w.u. jeżeli
    nie ma potrzeby pracy pompy c.o..


    Chodzi o dodatkową pracę pracy CWU?
    Wcześniej ktoś podawał swoje nastawienia i miał 0.
    Po co jest to ustawienie?

  18. #1658

    Domyślnie

    Gorgyus, jeśli masz temperaturę spalin przy groszku 120 stC to grzejesz niebo nad domem Co prawda przy groszku piec trzeba prowadzić nieco wyżej, ale wg mnie 120 stC to za dużo - zdecydowanie spada sprawność I nikt mnie nie przekona /cytując pewnego klasyka/, że czarne jest czarne a białe - białe oraz że Granpal jest stworzony do palenia ekogroszkiem ani nie zmusi pod groźbą użycia broni do ponownego nim palenia. Nigdy więcej!
    Pzdr

  19. #1659
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ...nigdy więcej, tym bardziej, że cena groszku wcale nie niższa od pelletu. Artur222 co do wybiegu pomp to sprawdzę u siebie ale wydaje mi się, ze chodzi o dodatkową pracę po tym jak kocioł przestaje grzać. To znaczy, że gdy kocioł przestaje pracować (osiągnie zadaną temperaturę np CWU, CO) to po ustawieniu tego parametru o zadaną wartość pompy jeszcze tak długo pracują. Kocioł też ma funkcje ochrony przed przegrzaniem, jeśli zostanie przekroczona temperatura maksymalna to kocioł przestaje podawać paliwo, ustaje nadmuch, a pracują same pompy w celu obniżenia temperatury kotła.
    Pozdrawiam Jacek

  20. #1660

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewajacek Zobacz post
    ...nigdy więcej, tym bardziej, że cena groszku wcale nie niższa od pelletu. Artur222 co do wybiegu pomp to sprawdzę u siebie ale wydaje mi się, ze chodzi o dodatkową pracę po tym jak kocioł przestaje grzać. To znaczy, że gdy kocioł przestaje pracować (osiągnie zadaną temperaturę np CWU, CO) to po ustawieniu tego parametru o zadaną wartość pompy jeszcze tak długo pracują.
    Ja też sobie nie wyobrażam palenia groszkiem w tym piecu. Po co ustawiać ten dodatkowy wybieg?

    Czy to normalne, że jak zasobnik mam prawie pusty to jak piec chodzi i otworze zasobnik to jest cały zadymiony?

    I jeszcze pytanie dla palących pelletem. Jakie macie ustawienia "podt. stop"?
    Wcześniej ktoś miał 15, inny 30, ja mam fabrycznie 10.

    Czy Wy też macie taki bardzo blady wyświetlacz, że ledwo na nim widać?
    Ostatnio edytowane przez Artur222 ; 24-10-2011 o 11:48

Strona 83 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony