dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 170
  1. #61

    Domyślnie

    Ja mieszkam na osiedlu gdzie nazwy ulic pochodzą od nazw kwiatów polnych są: Kaczeńców, Jaśminowa ja mieszkam na Niezapominajki
    mam

  2. #62

    Domyślnie

    ja bede mieszkal na letniskowej, ale obok tez sa fajne np wczasowa, wypoczynkowa
    pzdr

  3. #63

    Domyślnie

    u nas są ulice Zielona ,Wiśniowa i Malinowa(przy której bedziemy mieszkać )i jest tez ulica Słoneczna
    Pozdrawiam wszystkich ciepło

  4. #64

    Domyślnie

    W pewnym miasteczku w województwie łódzkim od wielu lat (a może i wieków?) istnieją ulice o nazwach:
    Błonie,
    Podole,
    Przydzałki,
    Kopalnia Dolna,
    Kopalnia Górna,
    Góra Strzelecka,
    Plac Straży,
    Dobra Woda.
    Nazwy te funkcjonowały zwyczajowo z dziada pradziada i kiedy zaczęto nadawać urzedowo nazwy tak pozostało. W przypadku rozwoju nowej osady warto iść tym tropem i nadawać ulicom nazwy takie, jak ten teren nazywali miejscowi. I kolejna uwaga: dróżkom o szerokości 4 m, przy której jest wjazd do 4 czy 6 domów, nie ma co nadawać nazwy ulicy; lepiej podpiąć je na jednym numerze z indeksem literowym do głównej drogi.

  5. #65

    Domyślnie

    A moja koleżanka mieszka na Szumiących Traw - też ładnie.

    Z postów wcześniejszych podobają mi się owocowe: Poziomkowa, Malinowa, itd. no i Sielski Zakątek też jest fajny.

  6. #66

    Domyślnie

    Ja przez 10 lat mieszkałam na ul. Księżycowej - jak podawałam adres to nie raz ludzie myśleli, że jaja sobię robie
    Teraz tez będziemy musieli wymyślić jakąś nazwę dla naszej ulicy ale na razie nie wymyśliliśmy nic mądrego. Nie będę raczej oryginalna bo podobają mi się nazwy roślinne - kwiatowe, owocowe, ale i tak trzeba będzie dobrze pogłówkować bo w naszym mieście jest już osiedle i kwiatowe i owocowe a nie można się powtarzać. Jak nic sami nie wymyślimy to "podciągną" nas pod już istniejącą po sąsiedzku ul. Archimedesa a to mi się nie podoba

  7. #67

    Domyślnie

    U mnie padło na Piwną
    A czemu taka? - zapytał sołtys
    Bo żona ma piwne oczy.
    I tak została Piwna.

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew Rudnicki
    Nazwa ulicy, jeśli mamy możliwość jej zaproponowania moim zdaniem powinna :
    1. Być krótka, najlepiej jednowyrazowa
    2. Nie zawierać polskich znaków diakrytycznych (ż, ó, ł ...)
    3. Być łatwa do wymówienia przez obcokrajowców w sposób fonetyczne zbliżony. Nie zawierać także rz, cz, sz, ch
    4. Nie mieć smutnych skojarzeń, ale i niezbyt wesoła
    5. Nie występować w tej samej gminie/mieście
    6. Jeśli mieszkamy pod dużym miastem, także w tym mieście nie występować. Bo jak naszą gminę włączą do dużego miasta - nazwa będzie zmieniona. A to pociąga wyrobienie nowych dokumentów (prawo jazdy, dow. osob.)
    Jeśli chodzi o skojarzenia, to byłam kiedyś na pogrzebie w Łodzi. Ulica prowadząca na cmentarz miała nazwę Ostatnia.
    ............................

    Też jestem za tym, żeby nazwy były nieskomplikowane, nigdy nie wiadomo, na kogo padnie zapisywanie Twojej ulicy. Widziałam kiedyś w ogłoszeniach ulicę Grota Roweckie

    Ja mam domek przy Sosnowej i baaardzo się cieszę. Jeśli nazwy roślinne, które są chyba najwdzięczniejsze, wyczerpią się, można sięgnąć np. do nazw minerałów:
    Bursztynowa, Malachitowa itp.

    A swoją drogą, ciekawe, ile jest w naszych miastach takich ulic, co by się nadawały prosto do komedii Barei...
    W Kielcach na Białogonie jest np. ulica Dyrekcji Głównej.
    SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU!

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał stander
    Też jestem za tym, żeby nazwy były nieskomplikowane, nigdy nie wiadomo, na kogo padnie zapisywanie Twojej ulicy. Widziałam kiedyś w ogłoszeniach ulicę Grota Roweckie

    Ja mam domek przy Sosnowej i baaardzo się cieszę. Jeśli nazwy roślinne, które są chyba najwdzięczniejsze, wyczerpią się, można sięgnąć np. do nazw minerałów:
    Bursztynowa, Malachitowa itp.

    A swoją drogą, ciekawe, ile jest w naszych miastach takich ulic, co by się nadawały prosto do komedii Barei...
    W Kielcach na Białogonie jest np. ulica Dyrekcji Głównej.

    Generała Grota - Roweckiego

    W czerwcu 1939 zorganizował i dowodził Warszawską Brygadą Pancerno-Motorową. Dowodził nią również w czasie trwania kampanii wrześniowej. W październiku 1939 został jednym z przywódców SZP, w 1940 komendantem ZWZ, a 14 lutego 1942 komendantem głównym Armii Krajowej.

    Pod koniec 1941 utworzył organizację "Wachlarz". Został wydany Niemcom przez agentów Gestapo ulokowanych w wywiadzie AK (Blanka Kaczorowska, Ludwik Kalkstein, Eugeniusz Świerczewski). 30 czerwca 1943 został zdekonspirowany i aresztowany w warszawskim mieszkaniu przy ul. Spiskiej 14 m. 10 przez ekipę Gestapo dowodzoną przez Ericha Mertena. Został zamordowany prawdopodobnie w sierpniu 1944 w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen.

    Odznaczony m.in. Orderem Orła Białego (pośmiertnie, 1995)
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nefer - dokladnie tak samo zwatpilam jak przeczytalam zdziwienie kogos ulica Ciołka
    Ale Gen. Grot -Rowecki - przebił nawet i to

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Fajnie jak nazwa ulicy oddaje jej charakter.
    Mokra, Urocza, Ciasna, Krótka ale najbardziej mi sie podoba Zachodzącego Słońca ( wejścia wszystkich segmentów sa na zachód - i na otwartą przestrzeń - choć pewnie niedługo) czy Zorzy Porannej.

    Szkoda, że na Suchej w W-wie woda jest na 1,1 metra
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    Nefer - dokladnie tak samo zwatpilam jak przeczytalam zdziwienie kogos ulica Ciołka
    Ale Gen. Grot -Rowecki - przebił nawet i to
    Taaaaak Ciołek mnie zastanowił a Grot Rowecki dobił...
    jak u Bareji
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Miałam firmę przy Jamesa Joyce'a - niby nic, ale spróbujcie zamówić taksówkę albo wziąć fakturę

    Kiedyś w korporacji taksówkowej :
    Zamówiłam taksówkę i nauczona doświadczeniem zaczęłam literować nazwę ulicy. Pani do mnie:
    - NO wie Pani? Przecież ja wiem, że Joyce to ten od "Cienkiej czerwonej linii" - z oburzeniem w głosie ....
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał stander
    Widziałam kiedyś w ogłoszeniach ulicę Grota Roweckie
    Chodzi ci o to , ze zapluty karzel reakcji zostal patronem ulicy?

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał stander
    Też jestem za tym, żeby nazwy były nieskomplikowane, nigdy nie wiadomo, na kogo padnie zapisywanie Twojej ulicy. Widziałam kiedyś w ogłoszeniach ulicę Grota Roweckie

    Ja mam domek przy Sosnowej i baaardzo się cieszę. Jeśli nazwy roślinne, które są chyba najwdzięczniejsze, wyczerpią się, można sięgnąć np. do nazw minerałów:
    Bursztynowa, Malachitowa itp.

    A swoją drogą, ciekawe, ile jest w naszych miastach takich ulic, co by się nadawały prosto do komedii Barei...
    W Kielcach na Białogonie jest np. ulica Dyrekcji Głównej.
    Generała Grota - Roweckiego

    W czerwcu 1939 zorganizował i dowodził Warszawską Brygadą Pancerno-Motorową. Dowodził nią również w czasie trwania kampanii wrześniowej. W październiku 1939 został jednym z przywódców SZP, w 1940 komendantem ZWZ, a 14 lutego 1942 komendantem głównym Armii Krajowej.

    Pod koniec 1941 utworzył organizację "Wachlarz". Został wydany Niemcom przez agentów Gestapo ulokowanych w wywiadzie AK (Blanka Kaczorowska, Ludwik Kalkstein, Eugeniusz Świerczewski). 30 czerwca 1943 został zdekonspirowany i aresztowany w warszawskim mieszkaniu przy ul. Spiskiej 14 m. 10 przez ekipę Gestapo dowodzoną przez Ericha Mertena. Został zamordowany prawdopodobnie w sierpniu 1944 w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen.

    Odznaczony m.in. Orderem Orła Białego (pośmiertnie, 1995)
    W Łodzi, na początku lat 90-tych zmieniano sporo nazw ulic. Bohaterów jedynie słusznego ustroju zamieniano na bohaterów min. Polski podziemnej. W ramach tej zamiany często honorowano dowódców wojskowych, nazwisko razem z pseudonimem. Jak wiadomo, pseudonimy te miały znamionować siłe, dostojność, itp wyraziste cechy. Najbardziej utkwiła mi nazwa: ul. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".
    W tej samej Łodzi zamieniono ulicę S. Przybyszewskiego na ulicę... S. Przybyszewskiego. Pierwszy patron - Stefan, jakiś działacz komunistyczny; drugi patron - Stanisław, powszechnie znany ze szkoły średniej twórca okresu Młodej Polski.

  17. #77

    Domyślnie

    ja mieszkam przy ul. Perłowej a moja siostra przy ul. Magnoli

    obie ładne, ale moja ładniejsza

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilma
    ja mieszkam przy ul. Perłowej a moja siostra przy ul. Magnoli

    obie ładne, ale moja ładniejsza
    siostry znaczy?

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddoommiinniikk
    W Łodzi, na początku lat 90-tych zmieniano sporo nazw ulic. Bohaterów jedynie słusznego ustroju zamieniano na bohaterów min. Polski podziemnej. W ramach tej zamiany często honorowano dowódców wojskowych, nazwisko razem z pseudonimem. Jak wiadomo, pseudonimy te miały znamionować siłe, dostojność, itp wyraziste cechy. Najbardziej utkwiła mi nazwa: ul. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".
    W tej samej Łodzi zamieniono ulicę S. Przybyszewskiego na ulicę... S. Przybyszewskiego. Pierwszy patron - Stefan, jakiś działacz komunistyczny; drugi patron - Stanisław, powszechnie znany ze szkoły średniej twórca okresu Młodej Polski.
    Mieszkam kilka przecznic od S.Przybyszewskiego w W-wie- ale to ten od książek
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz Saczek
    Cytat Napisał wilma
    ja mieszkam przy ul. Perłowej a moja siostra przy ul. Magnoli

    obie ładne, ale moja ładniejsza
    siostry znaczy?
    hihi

Strona 4 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony