dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 96
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Dom jednorodzinny - bez balkonu? Oczywiście, jego brak nie umniejsza funkcjonalności budynku. Inna sprawa to względy estetyczne, tu często dom bez balkonu wygląda jak smoking bez muszki (bo przecież muszka też służy wyłącznie celom estetycznym, za wjątkiem gdy brak pod nia guzika).

    Tak na marginesie - widzę, że w blokowiskach rozpoczął się balkonowy sezon grilowania.


  2. #22

    Domyślnie

    My również będziemy mieli balkonik - zadaszony z widokiem na ogród, myślę, że bez niego elewacja wygladałaby co-najmniej dziwnie. Jeśli chodzi o funkcje użytkowe - no cóż niewiele mozna ich wymienić, ale balkoniki są takie urocze... i jak ktos wcześniej napisał "romantyczne"

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mod

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    6

    Domyślnie

    Balkon? Pojedzcie za miasto i zobaczcie czy gdziekolwiek jest cos takiego! Balkon to miejski wymysl. Po co siedziec na malym balkonie, jesli mozemy pojsc do ogrodu czy na spacer wkolo domu? Balkon moze i by sie przydal ale tylko i wylacznie na malutkiej dzialce ale i tak jest wtedy mniej przytulny niz jakikolwiek kacik na poziomie gruntu. Nie warto budowac sobie za stosunkowo duze pieniadze dodatkowego mostka termicznego.

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Jesli balkon to tylko tzw. loggia, czyli zadaszony, wcięty w bryłę budynku. I nie od strony publicznej, chyba, ze ktoś lubi się obnosić ze swoją prywatnością. Na takim balkonie popołudniowa kawa smakuje lepiej niż na tarasie czy w ogrodzie. Na zachodzie prawie każdy dom ma loggię. Nikt nie żałuje nawet , że odbywa się to kosztem mniejszej powierzchni np. sypialni. Bo warto.

  5. #25

    Domyślnie

    Mamy zamiar zbudować dom z uzytkowym poddaszem. Większość "dziennego" życia będzie się toczyć na parterze ! W takiej sytuacji nie widzę potrzeby balkonu. Pościel można wietrzyć przez okno (albo znieść na taras) a wieczorem gwiazdy można oglądać przez okna połaciowe. Taras i ogródek tuż obok zastępują balkon w trójnasób !
    Estetycznie pewnie ma sens ale z drugiej strony po pewnym czasie tak sie przyzwyczajamy do otoczenia, że może ten efekt nie będzie już tak ważny...

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Klik

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja balkonu niestety nie będę miał, ale murarz którego zatrudniam od czasu do czasu kiedyś powiedział, że swój dom skończył budować 20 lat temu. Zrobił sobie balkon, ale do dzisiaj jeszcze na nim nie był.

  7. #27

    Domyślnie

    Nie zamierzam budować balkonu z kilku powodów. Podraża budowę, nie jest prosty w wykonaniu, źle ocieplony może być przyczyną dużych ubytków ciepła (porównanie z radiatorem jest chyba bardzo trafne). No i dzieci. Mimo, że mieszkam nisko (na 1 piętrze) to zawsze drżę jak moja pociecha (2 lata) sunie w kierunku balkonu. Stąd prawie zawsze drzwi balkonowe są (byłyby także w domu) zamknięte. Budowa domu to także często ucieczka z wysokiego mieszkania na naturalny dla człowieka poziom gruntu - balkon jakoś by mi chyba przypominał złe doświadczenia z blokowisk. Balkon może i jest rozwiązaniem ale tylko na naprawdę małych działkach, gdzie każdy m2 od ściany domu jest cenny a zatem trzeba go zagospodarować na 2 poziomach.

  8. #28

    Domyślnie

    Bardzo przyjemnie jest wstawszy rano wyjsc na balkon i z góry dokonac porannego przegladu okolicy, albo wieczorem po pracy siedziec sacząc ...... sok? na lezaku w loggii i obserwowac padający deszcz.
    Wybralem D27 "Z loggia" m. in. dla loggii.

    Teraz tez mam balkony wykonczone i uzytkowane.

  9. #29

    Domyślnie

    A ja chcę mieć balkon dla kwiatów w doniczkach, bo mam piachy w ogródku i na razie mi łatwiej będzie w doniczkach. I psy mi nie będą ich deptać. A poza tym jak już będę nieprzytomnie bogata, to przerobię go na ogród zimowy, który mi się marzy od dawna...

  10. #30

    Domyślnie

    Też chcę mieć balkon - może dlatego,że wychowałem się w blokowisku - ma on tyleż zalet, co i wad. Już ktoś wyżej wspomniał, że dobrze jest od czasu do czasu popotrzeć na swoje włości z góry. Czasami więcej sie zobaczy z lotu ptaka.

  11. #31

    Domyślnie

    jako miejsce wypoczynku w domu na dzialce balkon niepotrzebny. jako suszarnia czy miejsce wietrzenia pościeli bardzo potrebny, polecam zadaszony balkon w lazience, mozemy wywiesic pranie i nie wpadac w panike gdy zacznie padac.

  12. #32

    Domyślnie

    Jeśli tylko do suszenia prania albo wietrzenia pościeli, to chyba ekonomiczniej zamontować specjalny stojak (czy ramię) w dużym oknie zamiast całego balkonu ?

  13. #33

    Domyślnie

    Wróciła na forum kwestia balkonów, niestety - większość z nas podchodzi to tematu nieracjonalnie i "przylepia" sobie balkony.
    W domach o oszczędnej bryle i detalu taki balkon może być konieczny ze względów estetycznych - jako jedyna ozdoba. Warto wówczas pomyśleć o drewnianej jego konstrukcji (jeżeli pasuje do całości) można wówczas wyeliminować mostek cieplny! Konkurencja -ŁD prezentuje w numerze lipcowym sposoby ocieplenia i zabezpieczenia p-wilgociowego balkonów.
    Finiszant

  14. #34

    Domyślnie

    Idąc dalej typ tropem to można taki balkon zrobić ze styropianowych "belek" do złudzenia przypominających drewniane.
    Wyjdzie najtaniej jeśli ma to być TYLKO ozdoba !

  15. #35

    Domyślnie

    Przeczytałem wątek dokładnie (swoją wypowiedź też ale poradźcie w konkretnym przypadku. W projekcie Archonu "Dom w zawilcach" (ilustracje są na www w moim profilu) mieliśmy dwa balkony. Jeden sam się usunął bo dostawiliśmy garaż. Drugi zdecydowaliśmy się usunąć z przyczyn podnoszonych na wątku. Chodzi o balkon nad wykuszem, od strony zachodniej. A może jednak go zostawić? Może wsparcie płyty balkonowej wykuszem uprości jego konstukcję? A może przeciwnie, nie wiem. Może estetycznie dom dużo straci? Co o tym myślicie?

  16. #36

    Domyślnie

    Nie mogę obejrzeć projektu bo strona http://www.enter.net.pl/www/phantom/ nie działa...
    Jeśli jest wykusz to pewnie balkon w obrysie wykusza nie podraża inwestycji tak jak balkon "wolno-wiszący".
    Ale czy będziecie z niego korzystakli ? To jest dla mnie kluczowe pytanie. Jak teraz nie zrobicie a po paru latach okaże się, że bardzo by się przydał to chyba łatwo będzie go stworzyć na dachu wykusza...

  17. #37

    Domyślnie

    Jeśli moja stronka nie działa to można też projekt zobaczyć u Archona - http://www.archon.com.pl i tam najwygodniej znaleźć "Zawilce" przez alfabetyczny spis domów.

    Problem w tym, że później balkonu dostawić już nie da rady - jest szerszy niż wykusz.


  18. #38

    Domyślnie

    Zadaszony balkon to super sprawa.
    Zaciszny dodatkowy pokój z non stop świeżym powietrzem.
    Można wypić kawkę bez względu na pogodę,
    wysuszyć pranie bez obawy że zamoknie. Przy odpowiednich rozmiarach można i mały grill postawić.
    Ważne aby był ładnie urządzony , pełen zieleni, wtedy napewno będzie też ozdobą domku jednorodzinnego.
    Taras w ogrodzie jest fajny , ale przy super pogodzie.

  19. #39

    Domyślnie

    engi, zadaszony taras według mnie zastępuje zadaszony balkon. Kuchnai na ogół jest na parterze więc noszenie kawy do sypialni, żeby na balkonie ją wypioć wydaje mi się mało praktyczne.
    Pranie też można na tarasie zadaszonym powiesić...

    Ale wracamy do tego o czym już była mowa w tym wątku.

    ckwadrat, jeśli balko większy to może zrobić jakoś dwuetapowo. Teraz konstrukcja a potem wykończenie ?

  20. #40

    Domyślnie

    Balkon na raty nie wchodzi w grę. Sama płyta by straszyła i byłaby niebezpieczna.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony