dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 87
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    Cytat Napisał ddoommiinniikk
    Natomiast małżeństwo z rozsądku - tak. Tyle że rozsądek musi towarzyszyć w tym małżeństwie do samego jego końca. Nad takim małżeństwem trzeba szczególnie pracować, trzeba przewartościować swoje życie. Żadnego zakochiwania się w dzień po ślubie! Murphy'emu i jego prawom pokazać środkowy palec!

    hahaha ja zalozylam taki watek "brac slub a jak brac... itd..." no i w pewnym momencie napisalam ze bardzo szanuje , lubie itepede swojego faceta ,On nalega na slub , ja sie troche wacham bo wlasciwie zast. po co mi to ale....poniewaz wydaje mi sie tez ze go kocham (no i wlasnie lubie szanuje itp) , no to wlasciwie moze sie i zgodze no bo co mi szkodzi - niech on sie cieszy , mi w sumie tez nic strasznego sie nie stanie...
    O raaany jakie gromy sie na mnie posypały!!!!!! ze jestem niepowazna niedojrzala i cos tam jeszcze
    no to jak to w koncu jest?
    Na to nie ma żadnej reguły. Gdy rozejrzę się dookoła, to małżeństwa mające wszelkie szanse powodzenia nie udają się, a takie na przykład jak moje, zawarte w wieku niemalże dziecięcym , można by rzec że z rozsądku (bo ciąża), trwa już ładnych parę latek i ma się cakiem całkiem

  2. #42

    Domyślnie

    Takie oto przemyślenia przyszły mi do głowy:

    1) Coraz bardziej popularne są agencje matrymonialne. I o dziwo według statystyk najwiekszy procent klientów to ludzie wykształceni i całkiem zamożni. Czy oni tam szukaja miłości czy partnera do umowy małżeńskiej....
    2) Na co zwracali uwage Wasi rodzice jak przyprowadzaliście wybrańca/nke na prezentację? I na co zwracacie uwage teraz Wy jak już jesteście rodzicami gdy Wasza pociecha przywlecze do domu przyszłego ziecia lub synową? Jakie pytania zadaja rodzice w zaciszu domowym? Czy o siłę uczuć czy o wykształcenie wybranka/ki, zawód, rodzinę z ktorej pochodzą, stan majatkowy tejże rodziny ich wyksztalcenie. Co rodziców interesuje... to co ulotne czy to co namacalne...?
    3) kiedyś standardem były mariaże dynastyczne, finansowe, nawet parobek nie mógł liczyć na slub z panna z morgami...teraz poprzewracało się w głowach i wszyscy gonia tylko za miłościa
    4) Zwróćcie uwage jak popularna staje się instytucja intercyzy ( charakterystyczna raczej dla pragmatycznego podejscia do małżństwa)
    Ostatnio Poul McCartney przejechał sie mocno na braku tego dokumentu

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Dla mnie intercyza jest dziwnym wynalazkiem. Kiedy człowiek zawiera ślub to przecież zakłada, że to jest ślub na całe życie. I jak tu w tej sytuacji podpisywać intercyzę. Przecież to umowa na wypadek rozstania...

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom
    Dla mnie intercyza jest dziwnym wynalazkiem. Kiedy człowiek zawiera ślub to przecież zakłada, że to jest ślub na całe życie. I jak tu w tej sytuacji podpisywać intercyzę. Przecież to umowa na wypadek rozstania...
    Jak młodzi zaczyna od zera to owszem, można zapomniec o tym dokumencie.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom
    Dla mnie intercyza jest dziwnym wynalazkiem. Kiedy człowiek zawiera ślub to przecież zakłada, że to jest ślub na całe życie. I jak tu w tej sytuacji podpisywać intercyzę. Przecież to umowa na wypadek rozstania...
    no tutaj sie nie zgodze ... jest to także umowa na okoliczność popadnięcia przez jedną z osob w problemy finansowe ... długi firmy lub odpowiedzialność finansowa za coś ... wtedy majątek drugiej osoby jest niedoruszenia ....
    ja z moją A poważnie zastanawialiśmy się nad tym ... ale w koncu nie podpisaliśmy ... dopóki pracujemy na etacie to ryzyko wpadki finansowej jest minimalne ...
    Gorzej od tego gdy o Tobie źle mówią jest tylko wtedy gdy o Tobie nie mówią ...
    GG# 2555806

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawson
    Cytat Napisał Rom
    Dla mnie intercyza jest dziwnym wynalazkiem. Kiedy człowiek zawiera ślub to przecież zakłada, że to jest ślub na całe życie. I jak tu w tej sytuacji podpisywać intercyzę. Przecież to umowa na wypadek rozstania...
    no tutaj sie nie zgodze ... jest to także umowa na okoliczność popadnięcia przez jedną z osob w problemy finansowe ... długi firmy lub odpowiedzialność finansowa za coś ... wtedy majątek drugiej osoby jest niedoruszenia ....
    ja z moją A poważnie zastanawialiśmy się nad tym ... ale w koncu nie podpisaliśmy ... dopóki pracujemy na etacie to ryzyko wpadki finansowej jest minimalne ...
    No rzeczywiście....tego wątku intercyzy nie wziąłem pod uwagę

  7. #47

    Domyślnie

    Mam nadzieję ze jeszcze Kolezanki i Koledzy wypowiedzą sie w tym temacie.

    A ja tymczasem stawiam tezę że wszelkie zwiazki w swojej głebszej warstwie sa oparte na rozsądku. zeby nie rzec wyrachowaniu. Zakochanie, miłość, "motylki w brzuchu", to tylko dodatek, zreszta ulotny, do damsko-meskich długoletnich relacji.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    Cytat Napisał ddoommiinniikk
    Natomiast małżeństwo z rozsądku - tak. Tyle że rozsądek musi towarzyszyć w tym małżeństwie do samego jego końca. Nad takim małżeństwem trzeba szczególnie pracować, trzeba przewartościować swoje życie. Żadnego zakochiwania się w dzień po ślubie! Murphy'emu i jego prawom pokazać środkowy palec!

    hahaha ja zalozylam taki watek "brac slub a jak brac... itd..." no i w pewnym momencie napisalam ze bardzo szanuje , lubie itepede swojego faceta ,On nalega na slub , ja sie troche wacham bo wlasciwie zast. po co mi to ale....poniewaz wydaje mi sie tez ze go kocham (no i wlasnie lubie szanuje itp) , no to wlasciwie moze sie i zgodze no bo co mi szkodzi - niech on sie cieszy , mi w sumie tez nic strasznego sie nie stanie...
    O raaany jakie gromy sie na mnie posypały!!!!!! ze jestem niepowazna niedojrzala i cos tam jeszcze
    no to jak to w koncu jest?
    Nie ma tu żadnej sprzeczności. W tamtym wątku udzieliłem odpowiedzi na drugą część tytułu: "po co?". Nie wypowiadałem się o motywach dla których zawiera się związek małżeński. O każde małżeństow trzeba dbać, czy to zawarte z wielkiej miłości, czy tylko z życzliwości i przywiązania (czytaj: z rozsądku). Łatwiej oczywiście jest się oprzeć pokusom, gdy ta miłośc jest, ale można to zrobić i w tym drugim przypadku. Dlatego też należy być pewnym siebie, że się da radę z człowiekiem nie do końca trafionym.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał Zeljka
    madra milosc jest wlasnie milosc z rozsadkiem... no bo jak rozsadku nie ma to co, zostaje glupota...
    Ale z miłością...a kto powiedział, że zawsze miłość=mądrość?
    Maly czy Ty nie mylisz milosc z zakochaniem?

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddoommiinniikk

    Nie ma tu żadnej sprzeczności. W tamtym wątku udzieliłem odpowiedzi na drugą część tytułu: "po co?". Nie wypowiadałem się o motywach dla których zawiera się związek małżeński. O każde małżeństow trzeba dbać, czy to zawarte z wielkiej miłości, czy tylko z życzliwości i przywiązania (czytaj: z rozsądku). Łatwiej oczywiście jest się oprzeć pokusom, gdy ta miłośc jest, ale można to zrobić i w tym drugim przypadku. Dlatego też należy być pewnym siebie, że się da radę z człowiekiem nie do końca trafionym.
    a ja nie mowie o twojej opini w tamtym watku (juz dokladnie nie pamietam kto mnie ostro zjechal ale chyba nie ty )

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    Cytat Napisał ddoommiinniikk

    Nie ma tu żadnej sprzeczności. W tamtym wątku udzieliłem odpowiedzi na drugą część tytułu: "po co?". Nie wypowiadałem się o motywach dla których zawiera się związek małżeński. O każde małżeństow trzeba dbać, czy to zawarte z wielkiej miłości, czy tylko z życzliwości i przywiązania (czytaj: z rozsądku). Łatwiej oczywiście jest się oprzeć pokusom, gdy ta miłośc jest, ale można to zrobić i w tym drugim przypadku. Dlatego też należy być pewnym siebie, że się da radę z człowiekiem nie do końca trafionym.
    a ja nie mowie o twojej opini w tamtym watku (juz dokladnie nie pamietam kto mnie ostro zjechal ale chyba nie ty )
    Nie, to nie ja. Ale w wątkach o małżeństwie widać, że dużo się udzielasz, długie posty piszesz. Wiecej czynów, a będzie lepiej...

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a kto ci powiedzial ze ma mi byc lepiej?
    moze ja wcale nie chce zeby bylo "lepiej"
    mi dobrze


    w tamtym watku sie udzielalam bo sama go zalozylam, w tym...hmmm jakos szczegolnie ci to przeszkadza?

    ojej



  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    a kto ci powiedzial ze ma mi byc lepiej?
    moze ja wcale nie chce zeby bylo "lepiej"
    mi dobrze
    Każdy chce mieć lepiej

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddoommiinniikk
    Cytat Napisał zielonooka
    a kto ci powiedzial ze ma mi byc lepiej?
    moze ja wcale nie chce zeby bylo "lepiej"
    mi dobrze
    Każdy chce mieć lepiej
    pytanie co dla kogo oznacza slowo"lepiej" aha- dzis mam slub przyjaciolki a potem wesele
    zyczcie mi dobrej zabawy (no a ddoomminikkk zyczy zlapania wiazanki )

  15. #55
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    Cytat Napisał ddoommiinniikk
    Cytat Napisał zielonooka
    a kto ci powiedzial ze ma mi byc lepiej?
    moze ja wcale nie chce zeby bylo "lepiej"
    mi dobrze
    Każdy chce mieć lepiej
    pytanie co dla kogo oznacza slowo"lepiej" aha- dzis mam slub przyjaciolki a potem wesele
    zyczcie mi dobrej zabawy (no a ddoomminikkk zyczy zlapania wiazanki )

    ufff....ale się działo pod moją nieobecność i ile straciłem.Dodam coś z mojego życia.Moja Gosia czasami zadaje mi pytanie a zarazem stwierdzenie(to taka asekuracja z jej strony.......ale jestem beee)

    Piciu ale Ty nie wyszedłeś za mnie zamąż z rozsadku?????
    i wtedy wychodze sie upić.

    Dla mnie małżeństwo z rozsadku to takie troszku materialistyczne.Głupi przykład.....zaznaczam głupi.

    Kandydat do wziecia siedzi i myśli ,że czas już zalegalizować związek z racji wieku itp.Zaczyna szukać kandydatek.Znalazł dwie i zaczyna je dopasowywac do siebie.Pierwsza spokojna ,"mniej zamożna",ale ładna panienka,bez nałogów itd....Druga spokojna,zamożna inaczej(np.bogata)równie ładna panienka i tyż bez nałogów itd.

    Którą wybierze???Oczywiście ,że tą drugą bo to jest zdrowy rozsadek.
    Acha i małżeństwa z rozsądku to też te w ktorych miłość w końcu triumfuje.

    zielonooka napisał:
    a kto ci powiedzial ze ma mi byc lepiej?
    moze ja wcale nie chce zeby bylo "lepiej"
    mi dobrze

    Idź sie bawić, dzisiaj masz poprawiny i niech Cie ........jakiś supermen

    ale was wzieło na tematy


    narazicho

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    poprawin nie ma

    wiazanke zlapalam (niech to ges kopnie )

  17. #57
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    poprawin nie ma

    wiazanke zlapalam (niech to ges kopnie )
    cześć żielona żmijko

    ale Ty jesteś biedna .No wiesz musi to nabrać mocy.Nie ma tak .....już ,teraz.Poczekaj samo się obudzi i potem będzie już tylko pieknie.Te gęsi są tu nie na miejscu w sensie ,że to tak naprawde Ty decydujesz a nie ta wiązanka.Kiedyś powiedziałaś ,że nie interesują Cie zamężni więc traktuj moje myśli obojetnie.


  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no tak teraz to przepadlo musze ...no juz poprostu musze
    tylko z kim cholera

  19. #59

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    Ogłoś casting na forum.
    watpie by sie chetni znalezli

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony