dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Dwa oblicza Nataliikowego domu

    Witam forumowiczów,
    chciałabym żebyście mnie trochę poznali i coś czasem doradzili.
    Powszechnie wiadomo, że obiektywne spojrzenie kogoś, kto również buduje, remontuje, wykończa wnętrze jest na wagę złota.
    No to zaczynam pisać własny foto dziennik - z moim wnętrzem, inspiracjami, a czasem z pytaniami.

    Zawsze marzyłam o własnym miejscu na ziemi. Jakiś czas temu z ówczesnym narzeczonym zaczęliśmy interesować się kupnem mieszkania, ale gdy w 2007 r. okazało się, że ceny mieszkań, z wykończeniem go, są porównywalne z budową niewielkiego domku jednorodzinnego postanowiliśmy: "szukamy działki".
    Znaleźliśmy działkę na początku 2009 r. Rok zajęło nam przygotowanie do kupna (kredyt, podziały, warunki zabudowy itp.).
    10-cio arowy kawałek ziemi stał się nasz, dwa tygodnie przed naszym ślubem, w czerwcu 2010 r.

    Lubimy prostotę, minimalizm, fakturę oraz przestrzeń. Postawiliśmy więc na nowoczesność, ale tylko we wnętrzu, ponieważ mieszkamy na Mazurach nie mogliśmy całkowicie wybudować nowoczesnego domu (pewne elementy musieliśmy i chcieliśmy zachować).
    Dodatkowo "Nowoczesność jest pomysłem, dzięki któremu nieomal w każdym domu można stworzyć złudzenie dużych i wolnych przestrzeni"

    Nasz dom jest z katalogu małych domów jednorodzinnych z użytkowym poddaszem, do wybranego przez nas projektu wprowadziliśmy kilka delikatnych zmian.
    Spodobał mi się najbardziej, ponieważ miał wszystko co potrzebowaliśmy:
    - nie za dużą powierzchnie (łatwiej ogrzać i mniej sprzątania )
    - dwie łazienki
    - dodatkowy pokój na dole
    - garaż w bryle budynku
    - trzy sypialnie na poddaszu.

    Zaczęliśmy budowę w lipcu 2010 roku, pod koniec marca 2011 r. były już położone wszystkie instalacje (elektryka, hydraulika, co), wylane wylewki i położone tynki.
    Do dziś mamy skończone obie łazienki, posiadamy mebelki w kuchni, mały nowoczesny kominek oraz podłogi w całym domu.
    Czekamy na podłączenie przez energetykę prądu.

    Rzuty wnętrza domu:
    Ostatnio edytowane przez nataliik ; 27-11-2011 o 12:49

  2. #2

    Domyślnie

    Pierwsza

    Czekam w takim razie na jakieś zdjęcia
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Chętnie bym zobaczyła zdjęcia.
    Czekam
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  4. #4

    Domyślnie

    To jest mój aneks kuchenny.


    Kuchnia jest mała, ale wszystko się zmieści, bo posiadamy jeszcze spiżarkę pod schodami.


    Fronty i drzwi do spiżarni są koloru ciemnej wiśni.
    Ostatnio edytowane przez nataliik ; 27-11-2011 o 12:51

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Witam się również Będę zaglądać

    Kuchnia śliczna, w moich kolorkach

    Beata
    LAZUR

    Beata

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo się cieszę i witam Was w moim domku.
    Kuchnia ma taki kształt bo jest położona w wykuszu. Blat jest od razu parapetem tego dużego okna.





    Teraz pokaże czym inspirowałam się dokonując wyborów odnośnie kuchni. A jak wiecie wybór jest duży: kolor frontów, korpusów, blatu, trzeba było wybrać uchwyty oraz rozmieszczenie - gdzie szafka, a gdzie szuflady. Musiałam przekonywać do niektórych pomysłów moją drugą połowę i na domiar tego przekonywać do nich również stolarza, który często zbyt praktycznie doradzał. Na szczęście nie dałam się i byłam uparta.
    A o to inspiracje:












    Bo kocham mozaikę
    Ostatnio edytowane przez nataliik ; 27-11-2011 o 12:57

  7. #7

    Domyślnie

    Łazienki:
    Gdzieś przeczytałam, że:"Aranżacja małej łazienki jest dużym wyzwaniem dla osoby, która ja urządza, ponieważ liczy się każdy centymetr", my mamy dwie małe łazienki, a ja chciałam, żeby były funkcjonalne.
    Jakiś czas temu znalazłam w sieci łazienkę, która bardzo mi się spodobała, a że lubię kolor niebieski szukałam płytek bardzo podobnych do tych na zdjeciu.


    Znalazłam płytki w kolekcji Sensual
    Oto moja górna łazienka:


    W dolnej łazience użyłam, aż trzech kolekcji:
    na podłodze: Woodentic ochra
    na ścianie: Gres metalic biały (płytka z fakturą)
    a na ścianie prysznicowej: Organza mozaika


    Inspiracje:

    Szarości i mozaika










    Drewniane lub drewnopodobne podłogi w łazience.


    Pomysł schowania pralki w specjalna szafkę podpatrzony i sprawdzony u znajomych (zdjęcie mebla ściągnięte z internetu)

    Teraz będę dobierać dodatki do łazienek
    Ostatnio edytowane przez nataliik ; 27-11-2011 o 16:31

  8. #8

    Domyślnie

    Salon na dzień dzisiejszy wygląda tak:

    Kominek planuje pomalować dwoma odcieniami szarego koloru.

    Widok z salonu na schody, które w przyszłości będą obłożone drewnem. Tylko jeszcze nie wiem czy całe schody obłożone drewnem (schody dywanowe) czy tylko stopnie z białymi podstopnicami.
    Ostatnio edytowane przez nataliik ; 27-11-2011 o 16:34

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Nowa galeria
    Witam serdecznie

    Może wrzuć więcej zdjęc-łatwiej będzie doradzić gdy zorientujemy się co i w jakich kolorach jest już zrobione

    Pozdr!
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  10. #10

    Domyślnie

    Witaj lady in red dobrze w miarę możliwości będę wrzucać kolejne zdjęcia.
    Ja również pozdrawiam

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    witaj Natalik
    Kominek i ściana z cegły bardzo mi się podobają .Szarości ta bardzo dobry kierunek
    Widzę,że kształt schodów masz taki sam jak u mnie .Miejsce pod schodami wykorzystaliśmy jako spożarkę-pewnie Wy też?
    Ja mam schody w kolorze orzech (trep) i biała podstopnica i barierka.Jestem zadowolona z efektu-schody są "lekkie" i nie przytłaczaję pomieszczenia

    A pokoje na górze już pomalowane?
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  12. #12

    Domyślnie

    Tak, pod schodami mamy spiżarkę. W spiżarni na pewno wylądują roboty kuchenne i tym podobne urządzenia.
    Schody ze stopniami drewnianymi i białymi podstopnicami bardzo mi się podobają. Moja druga połowa cały czas namawia mnie na schody dywanowe, argumentując iż białe podstopnice będą się bardzo brudzić. Zgadza się za to by barierka była tylko na górze schodów.
    Co do pokojów na poddaszu to ściany nie są jeszcze pomalowane. Koncepcja koloru ścian jest tylko na naszą sypialnie.

    Wracam do pracy, wieczorem jak będę w domu wrzucę zdjęcia pokojów na poddaszu.
    Ostatnio edytowane przez nataliik ; 22-11-2011 o 17:24

  13. #13

    Domyślnie

    Tak powstawał mój dom.






    Ostatnio edytowane przez nataliik ; 27-11-2011 o 16:36

  14. #14

    Domyślnie

    Grill zewnętrzny - by spędzać czas na tarasie


    i w letnie wieczory podziwiać takie widoki:
    Ostatnio edytowane przez nataliik ; 27-11-2011 o 16:38

  15. #15

    Domyślnie

    Oboje jesteśmy osobami kreatywnymi. Każde z nas potrzebuje dużo miejsca dla siebie, dlatego w tym miejscu planuję duże biurko robione na wymiar.


    To jest kawałek naszej sypialni
    Ostatnio edytowane przez nataliik ; 27-11-2011 o 16:39

  16. #16

    Domyślnie

    Znacie czarne ściany? Dla mnie to świetny pomysł.




    Mam kawałek ściany gdzie będę mogła stworzyć siebie całkiem sporą tablicę do pisania i rysowania.
    Ostatnio edytowane przez nataliik ; 27-11-2011 o 16:41

  17. #17

    Domyślnie

    Eksponowanie zdjęć - Galerie na ścianie





    Taki układ galerii podoba mi się najbardziej.

  18. #18

    Domyślnie

    U mnie postępów w domku nie widać, energetyka cały czas ociąga się z podłączeniem nam i naszym sąsiadom prądu. I tak czekamy i czekamy, a ja międzyczasie szukam tapety do pokoju, który będzie pełnił funkcję gościnnego oraz biblioteki.

    Tapeta ma być tylko na ścianie gdzie, na planie znajduje się łóżko. Na przeciw będą regały na książki.
    Nie jestem pewna czy do tak małego pokoju lepsza była by jasna tapeta czy mogę zaryzykować z ciemną.
    Na tej ścianie będzie stała kanapa w kolorach kawy z mlekiem.

    Przykłady tapet





    Albo jedna z tych. Zastanawiam się również, która lepiej będzie pasowała do wnętrza domu. Dodam, że przedpokój ma być pomalowany na kolor jasny szary, a salon ma zostać biały.


    Kolorystyka wnętrza - regały ciemne i ciemna podłoga

  19. #19

    Domyślnie

    Kilka dni temu kupiłam "Wnętrze i ogród" znalazłam w nim wnętrze, w którym mogłabym zamieszkać od zaraz.

    Turkusowe dodatki ożywiają beże i brązy.

    Tu podoba mi się prostota kuchni i oczywiście kolor mebli.

  20. #20

    Domyślnie

    W swoich wnętrzach będę dążyć by osiągnąć maksimum prostoty, by wnętrza nie były przeładowane. Co prawda już włącza się moja druga natura w postaci delikatnych akcentów wiejskiego wnętrza tj.: ceramiczny chlebak, czy świąteczna bolesławiecka zastawa oraz wiklinowy koszyk na drewno do kominka.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony