dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 172
  1. #41

    Domyślnie

    mam pytanie, czy bank chciał, aby ten kosztorys był zatwierdzony przez osobę z uprawnieniami kosztorysanta i ile taka usługa kosztuje?

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Docent - Gdańsk
    mam pytanie, czy bank chciał, aby ten kosztorys był zatwierdzony przez osobę z uprawnieniami kosztorysanta i ile taka usługa kosztuje?
    Kosztorys ten sporządziłem i podpisałem w ramach pełnionej funkcji kierownika budowy. Oprócz mnie pod nim podpisał się oczywiście inwestor.
    Ponieważ była to jednak dodatkowa czynność za opracowanie go wziąłem o ile dobrze pamiętam 200 zł (wymagało to poszperania w fakturach, podliczenia, itp.).
    Nie ma pojęcia "uprawnienia kosztorysanta" - przynajmniej ja o takich nie słyszałem.
    Oczywiście w innych bankach mogą być inne wymagania i mogą żądać kosztorysu szczegółowego w oparciu o np. KNRy (Katalogi Nakładów Rzeczowych). Wtedy taki kosztorys musiałby kosztować trochę więcej. Jednak na budowach domów jednorodzinnych, które dotychczas prowadziłem kosztorys w takiej uproszczonej formie wystarczał.
    Pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    Tak więc wystarczy, że sam sporządzę mniej więcej taki kosztorys i dam go do podpisu swojemu kierownikowi budowy? Trochę nie chce mi sie w to wierzyć - ale w końcu jesteś kier. budowy i masz doświadczenie.

    Pozdrowionka z pochmurnego Gdańska

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Docent - Gdańsk
    Tak więc wystarczy, że sam sporządzę mniej więcej taki kosztorys i dam go do podpisu swojemu kierownikowi budowy? Trochę nie chce mi sie w to wierzyć - ale w końcu jesteś kier. budowy i masz doświadczenie.
    Pozdrowionka z pochmurnego Gdańska
    Myślę, że jeżeli nie będzie to zbytnio odbiegało od rzeczywistych kosztów, to kierownik powinien Ci to bez problemu podpisać. Chociaż ten podpis może Ciebie pare złotych kosztować.

  5. #45

    Domyślnie

    Tak się domyślam, przecież nic nie ma za frajer.

  6. #46

    Domyślnie

    No hejka - włąsnie jestem po koszmarze pt. :"kosztorys". Jak mi znajomy od nieruchomości zaśpiewał 1500 + VAT to zakasałam rękawki.
    I pochwalę się : zrobiłam sama, kosztowało mnie to tydzień kombinacji alpejskich, żeby dopasować procenty do pieniędzy i żeby nie wyszło głupio ) Potem wtrąciła sie projektantka - no bo musiała przystawić pieczatkę - przegrzebała, naświniła, bank mnie odesłał i w końcu stanęło na moim kosztorysie Posyłam Ci w Excelu, łatwiej się liczy i chętnie doradzę jakby co )

  7. #47

    Domyślnie

    Proszę cię ryb_ka prześlij mi swój kosztorys na priva - z góry dziękuję.

  8. #48

    Domyślnie

    Z tym kosztorysem to nie taka latwa sprawa. Nie wiem jak inne banki ale np BPH zyczy sobie wyceny nieruchomosci sporzadzonej przez rzeczoznawce i WYLACZNIE na jego podstawie przyznaje kredyt w jakiejs wysokosci (80% z wyceny)
    Kosztorys jest potrzebny zeby ocenic ile musicie dolozyc sami do inwestycji zebyscie byli w stanie ja zakonczyc.

    Ten bank nie wymaga kosztorysow potwierdzonych przez osoby uprawnione, mozna (nawet trzeba) zrobic taki kosztorys samemu na druku bankowym (dosyc ciekawie opisany takze majac kosztorys dolaczany do projektu) poradzicie sobie.

    Mozna takze dodac zabudowe kuchni

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    muzal

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy ja tez sie moge takze zalapac na kosztorys. Z góry dziekuje! Pozdrowienia z Poznania
    mail: [email protected]

  10. #50

    Domyślnie

    Dla mnie też poproszę na priva

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Docent - Gdańsk
    Dla mnie też poproszę na priva
    Wysłałem Ci e-maila.

  12. #52

    Domyślnie

    Heniu - wielkie dzięki.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    jesli już tak wszyscy proszą to ja też chcę kosztorys.
    Z góry dziękuje.Pozdrawiam Aga.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga J.G
    jesli już tak wszyscy proszą to ja też chcę kosztorys.
    Z góry dziękuje.Pozdrawiam Aga.
    Dla potrzeb jednego z banków w ubiegłym roku opracowałem kosztorys, który można pobrać tutaj w formacie Word 97 lub w formacie Excela 7.0
    Proszę o ewentualne uwagi na temat tego kosztorysu (zwłaszcza krytyczne).

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Dzięki HenoK bo ja liczę i liczę i już mnie od tego licznia wszystko boli a najbardziej to głowa a to dopiero początek gdzie do kończ ???

  16. #56

    Domyślnie

    Z banku BZ WBK dostałem "czysty" kosztorys do wypełnienia (prosta jednostronnicowa tabelka), w którym kwoty wpisuję sam, a całość zatwierdza podpisem kierownik budowy lub "osoba uprawniona". Nie wydaje się to skomplikowane więc mam nadzieję, że zrobię to prawidłowo . Nie mam możliwości umieszczenia tego na stronie, ale komukolwiek to pomoże to postaram się wysłać.

  17. #57

    Domyślnie

    Ja tez błagam wszystkich o przesłanie kosztorysu!!! Oto mój adresik: [email protected]. Bardzo będe wdzięczna!!!! Ten kosztorys spędza mi sen z powiek!

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał helga0
    Ja tez błagam wszystkich o przesłanie kosztorysu!!! Oto mój adresik: [email protected]. Bardzo będe wdzięczna!!!! Ten kosztorys spędza mi sen z powiek!
    Kilka postów wyżej (29-Sie-2003 o 14:41) przedstawiłem swoja wersje kosztorysu dla banku, jednak Twój bank może mieć inne wymagania .

  19. #59

    Domyślnie Proszę o kosztorys

    Witam. Ja również będę niedługo w potrzebie, dlatego proszę o kosztorys. Z góry dziękuję. Mój mail: [email protected]

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: Proszę o kosztorys

    Cytat Napisał Pietrek
    Witam. Ja również będę niedługo w potrzebie, dlatego proszę o kosztorys. Z góry dziękuję. Mój mail: [email protected]
    Zobacz moją odpowiedź powyżej Twojego postu.
    Swoja drogą jakiś czas temu przedstawiłem moje kosztorysy na Forum - wiem, że pare osób je pobrało ale nikt nie napisał :
    1. Czy mu się przydały ?
    2. czy są w nich jakieś niedociągnięcia ?
    3. W których bankach taki kosztorys wystarcza, a w których potrzeba bardziej szczegółowego ?

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony