dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 78 z 83
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 1658
  1. #1541
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Poszukam, a jak nie to zrobię jutro zdjęcia wprawdzie suchych, ale to zawsze coś.
    Kupiłam jako miłki i nawet nie pomyślałam, że mogą nimi nie być
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #1542

    Domyślnie

    Świetne zdjęcia Trawy są wspaniałe w ogrodach, bardzo dobrze się sprawdzają. Wytrzymują susze i ulewy i ogólnie nie ma z nimi jakiegoś większego problemu. A trawa pampasowa jest niesamowita

  3. #1543

    Domyślnie

    Cytat Napisał BobBudowniczy13 Zobacz post
    A trawa pampasowa jest niesamowita
    Taaa...zwłaszcza na wiosnę jak trzeba ją wyrzucać

    Tutaj są omówione meandry jej uprawy:http://trawyozdobne.com/trawy-pampasowe/150-trawy-pampasowe.html
    Ostatnio edytowane przez M_Surowinski ; 22-01-2017 o 18:48 Powód: błędy

  4. #1544
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Czemu ludzie tak pragną pampasowej w ogrodzie Jest tyle innych pięknych, nawet piękniejszych od niej, a nie tak grymaśnych traw

    Pozwolę sobie zacytować:
    ...jako sprzedawca, proponuje że wezme pieniądze ale rośliny nie dam bo i po co? Żywy trup

    Bardzo celnie powiedziane
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 22-01-2017 o 14:26
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #1545
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo na zdjęciach jest piękna. Zwłaszcza tych wyretuszowanych, gdzie pióropusze są np. różowe. A niektórzy sprzedawcy polecają jako bezproblemową.

  6. #1546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    bo na zdjęciach jest piękna. Zwłaszcza tych wyretuszowanych, gdzie pióropusze są np. różowe. A niektórzy sprzedawcy polecają jako bezproblemową.
    Niestety...zmora obecnych czasów...rośliny i ogród z obrazka

  7. #1547

    Domyślnie Miskanty

    Skończy się styczeń, zaczniecie Państwo kupować trawy. Jakie? W 70-80% miskanty. I tutaj zaczyna się problem. Bo w większości przypadków kupicie (kupujecie) OBRAZEK a nie roślinę. Kupujecie fajnie zrobione zdjęcie, najczęściej dużej rośliny, w najpiękniejszem momencie jej rozwoju. To nie jest miskant, to jest jego projekcja w danym momencie, ośwetleniu itp. Wyobrażenie! Nasza firma też mam takie obrazki
    Prawda jest trochę inna:
    1. Każdy miskant jest piękny jak jest duży, powiedzmy po 5 roku życia
    2. Miskanty jako olbrzymia grupa maja swoje cechy na podstawie których należy je wybierać - wysokość, kolor kwiatostanów i liści, termin kwitnienia, przebarwianie się itd.
    3. Miskanty mają też wady, np. późną atrakcyjność
    3. Miskanty w naszym kapryśnym klimacie potrafią podmarzać lub zmarznąć
    Naszym zdaniem wybór odmiany pownien zacząć się od uwzględnienia p.4. Upraszczając - istnieje grupa odmian wywodzących się od miskanta chińskiego, które bywają zawodne i grupa odmian (mieszańców) z miskantem cukrowym, które są pewne.
    Na fotkach miskanty z obu tych grup wiosną ub. roku. Dzieliło je kilka metrów...
    NIE KUPUJCIE OBRAZKÓW!
    Temat będzie kontynuowany...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podmarzniete 1.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	379627Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podmarzniete 2.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	104,9 KB
ID:	379628









  8. #1548

    Domyślnie

    Świetny wątek, prosimy o więcej informacji M_Surowinski, czytam Twoje poradniki oczywiście.

    Planuję w tym roku nasadzenia z traw ozdobnych - mam zaplanowane na razie:
    - beżowe/brązowe turzyce,
    - niebieskie niskie kostrzewy,
    - trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster oraz Overdam (w miejsca zacienione).

    Kiedy mniej więcej rozpoczyna się właściwy sezon na zakupy traw?
    By się nie obudzić z ręką w nocniku...

  9. #1549

    Domyślnie

    Każde większe nasadzenia warto skonsultować z kimś kto się na tym zna. A takie od 50 szt. nawet trzeba. Ja na Murtorze bywam rzadko ale jest Elfir, która ma wiedzę i doświadczenie. Zapraszam na maila z przypadkami trudnymi
    Zakupy - kupić można zawsze, nawet teraz. Do uzgodnienia jest tylko kwestia teminu wysyłki czy też dowozu. Po tej zimie (która jeszcze trwa) nie polecam szczególnego pośpiechu z odbiorem roślin.
    Jesli chodzi o zakupy u nas to ze jakieś 2 tygodnie powinna być aktualna oferta w sklepie. Teraz trwają prace korygujące ale zawsze można złożyć zamówienie przez formularz zapytań lub maila.

  10. #1550
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    To może poradzisz co zasadzić obok oczka wodnego , żeby dobrze wyglądało ?

  11. #1551
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mariuszu, świetnie, że zajrzałeś

    Zainteresowanym trawami proponuję poczytać poradnik u Mariusza na stronie. Są tam krótkie ale wypakowane informacjami artykuły osobno na niemal każdy temat, który może nam, laikom ogrodniczym, przyjść do głów
    http://www.trawyozdobne.com/dzialy-2...-glowne-2.html

    Jarku znajdziesz tam artykuł o trawach tolerujących nadmiar wilgoci, i o takich, które wręcz wody wymagają
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #1552
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKRK45 Zobacz post
    To może poradzisz co zasadzić obok oczka wodnego , żeby dobrze wyglądało ?
    Jak masz miejsce to spartyna (o ile to naturalne oczko i gleba jest wilgotna) - ale jest ekspansywna, wymaga miejsca. Poza tym sity.
    Chyba, ze to sztuczne oczko, to wówczas w zasadzie to, co pasuje do pozostałej kompozycji w ogrodzie.

  13. #1553
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    - beżowe/brązowe turzyce,
    Mnie w zeszłym roku przemarzła turzyca Buchanana - z tym, że nie okryta.

    W tym mam nadzieję, że przeżyła. Jak wymarznie znów, to jednak sobie odpuszczę.

  14. #1554
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Dziękuje za informację , było naturalne zagłębienie , trochę jeszcze pogłębiłem , wyczyściłem i wody jest około 1,5 m. .Teraz chciałem trochę zagospodarować w około tego , teren wyrównałem , powycinałem chaszcze i samosiejki .

  15. #1555

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mnie w zeszłym roku przemarzła turzyca Buchanana - z tym, że nie okryta.

    W tym mam nadzieję, że przeżyła. Jak wymarznie znów, to jednak sobie odpuszczę.
    Właśnie czytałem w Twoim dzienniku o tym.

    Teraz widzę na zdjęciach M_Surowinski - przemarznięte przez zimę wypuszczają bardzo mało świeżych odrostów wiosną. Myślałem zawsze, że po prostu zamierają na amen jeśli przemarzną.

    Wyczytałem z poradnikach oraz na innym forum na "O", że te beżowe/brązowe (czyli chyba w większości nowozelandzkie) mogą się u nas z Polsce nie sprawdzać. A ja właśnie szukam takiego koloru... Z drugiej strony, mieszkamy na Pomorzu, więc może się uda - widziałem w okolicy chyba Buchanana przezimowaną (ale czy w 100% przezimowała - nie wiem).

    Okrywać też nie mam zamiaru - jest inna praca w ogrodzie, tym bardziej, że będę zakładał "aż" ok. 80 m2 tradycyjnego trawnika

  16. #1556
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    U mnie nie przezimowały na 100% bo wyciągałam źdźbła z ziemi, a w maju wykopałam karpy całe zbrązowiałe i podgniłe. Nie były okrywane.

    W tym roku obsypałam korą i widzę, że część źdźbeł jest nadal żywa - można poznać po kolorze. Ale zima się jeszcze nie skończyła.

    Myślę, ze ona lepiej zimuje w regionach ze śniegiem i stabilnymi ujemnymi temperaturami. A u mnie to jest wieczna huśtawka plus-minus i śniegu jeśli się pojawi to 1 cm przez kilka dni. Więc się rozhartowują i dlatego przemarzają.

    Oczywiście zostaną przycięte na wiosnę.


    Co do zimowania - niestety, z moich obserwacji wynika, że to co spokojnie zimuje u sąsiadów dwie ulice dalej, niekoniecznie zimuje w ogrodzie klienta.
    Miałam takie przeboje ze zwykłym dzikim klonem palmowym, który nie chciał rosnąć, mimo, że 500m dalej w ogrodzie sąsiad trzymał kilkuletnie, wielkie akuby japońskie i hebe w gruncie. U innego klienta nie chciał rosnąc ostrokrzew Meservy, mimo, że ogród na Pomorzu. A rosła laurowiśnia.
    Jak projektuję coś delikatniejszego, to już uprzedzam, że mogą być problemy i jak się klient obawia, to polecam bardziej pewny zamiennik.

    Dlatego kup na początek kilka sztuk i zobacz jak zimuje. Jeśli będzie ok, no to można zaryzykować większe połacie.

  17. #1557

    Domyślnie

    Witam musiałabym na wiosnę przesadzić kilka kęp traw ( i jednocześnie ich nie pomylić ). Czy mogę najpierw je wykopać i przesadzić a potem obcinać suche żdżbła?

  18. #1558
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Możesz. Przy okazji podziel je jeśli są duże.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #1559

    Domyślnie

    Czy masz jakiś poglądowy filmik jak to robić - bo jeszcze nigdy niczego nie dzieliłam

  20. #1560
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zależy jak wielkie są te kępy traw.
    Zasadniczo metoda jest jedna – wykopujesz i rozcinasz, a jak się da to rozrywasz na części karpę. Trzeba uważać, żeby nie uszkodzić zbyt wielu nowych pedów, które pod ziemią już są. Niektórzy stosują metodę wyplukiwania ziemi z karpy, żeby dobrze widzieć gdzie ciachnąć sekatorem.
    Duże karpy traktuje się brutalnie łopatą. Po prostu wstawiasz łopatę w środek i przecinasz karpę. Można tak podzielić na 4 części. Straty w kłączach są, ale czasem inaczej się nie da. Delikatne rozdzielanie bywa niemożliwe. Dopiero po takim przecięciu można delikatniej palcami, sekatorem podzielić na jeszcze mniejsze. Jednak najczęściej powinno sie pozostać przy podziale karpy na 4, bo inaczej zanim roślina się odbuduje, to będzie długo trwało.

    Powodem podziału starej karpy może być też jej wyradzanie się w części centralnej. Nie wszystkie trawy tak mają. Wtedy jak potniesz, usuwasz część centralną, gdzie widać martwe kłącza i pędy.

    Artykulik z instrukcjami:
    http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/2...ozmnozyc-trawy
    http://polltaka.blogspot.com/2015/03...ozdobnych.html
    http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/4...-traw-i-turzyc

    Filmiku nie mam, ale to nie jest skomplikowane. Co najwyżej wymaga trochę siły Dasz radę
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 78 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony