dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 80 z 184
Pokaż wyniki od 1.581 do 1.600 z 3677
  1. #1581
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    To już lepiej zostawić jak jest. Tylko przeciąć kalenicę. Nie całą tylko z 10 cm w każdym polu. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  2. #1582
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Są dwa obszary wentylacji: jeden to wentylacja izolacji cieplnej a drugi to wentylacja pokrycia dachowego. Ten drugi odbywa się pomiędzy kryciem wstępnym a pokryciem. Przy zastosowaniu folii wysokoparoprzepuszczalnej oba obszary są wentylowane w jednej przestrzeni nad folią. W tym przypadku żaden obszar nie jest wentylowany. Są dwie możliwości tak jak podali szanowni przedmówcy. Rozwiązanie Jana to taki półśrodek ale znacznie tańszy i może przynieść pożądany efekt. Sugerowałbym jednak przeciąć całą kalenicę aby ten wylot był dość skuteczny. Zakres prac zależy od tego jaką taśmę zastosowano pod gąsiory. W przypadku gdy gwarantuje ona 100% szczelności przecięcie można wykonać od wewnątrz, natomiast gdy takiej gwarancji nie ma należałoby zdemontować gąsiory wraz z taśmą a po przecięciu wykonać dodatkowe przekrycie gwarantujące szczelność. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #1583
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał erdixo Zobacz post
    Dusiaka twierdzisz ze obrobki kominow dziwnie wygladaja.Nie dziwnie tylko nieprofesjonalnie To jakiegos typu tasma do obrobki kominow,wygoda i szybkosc obrobki przez wykonawce gwarantowana.Przy tradycyjnej obrobce blachą wystepuje podwiewanie sniegu w obrebie komina dlatego wstepne krycie wywiniete na komin musi byc idealnie.Ale skoro estetyka wykonania dla Ciebie do przyjecia i brak przecieku to wszystko jest ok,gwarancje szczelnosci daje wykonawca wiec mozesz spac spokojnie.Pozdrawiam.
    erdixo -dziękuję za opinię. Jeśli o mnie chodzi te taśmy "wizualnie" ujdą. Kilka dni u nas padało i póki co nie zauważyliśmy przecieków.

  4. #1584

    Domyślnie

    Panowie, serdeczne dzięki za poradę.
    Chyba faktycznie zaproszę jeszcze konkurencyjnego dekarza z prośbą o opinię i ew. wycenę poprawki okapu...
    Pozdrowienia!

  5. #1585
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gallero

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    2

    Domyślnie Dachwka plaska na dach kopertowy?

    Witam Was i prosze o Wasze opinie. Na naszym domu bedziemy mieli juz za miesiac dach kopertowy z duzym wykuszem na kazdej stronie dachu. Generalnie bardzo podoba nam sie dachowka PLASKA. Ogladalismy takie dachy na zywo ale byly glownie dwuspadowe, ewentualnie z jednym malym wykuszem.
    Czy dach jak nasz bedzie dobrze wygladal z dachowka plaska? Dodam ze dach ma prawie 400m2 wiec znajda sie na nim tez polacie bez wykuszow

    Moze ktos z Was polozyl juz dachowke plaska na dachu z koszami i wykuszami? Wklejcie prosze zdjecia.

    Pozdrawiam

    gallero

  6. #1586

    Domyślnie

    NIe podales w jakim stylu bedzie twoj dom.
    Płaska dachówka generalnie została zaprojektowana przez kogoś tam na nowoczesne dachy nowoczesnych domów. A na taki klasyczny, jak twoj..... to juz kwestia gustu i... kasy ^^ Mnie osobiscie nie podobaja sie dachowki plaskie na dachach wielospadowych, ze wzgledu wlasnie na ilosc koszy i wykuszow. Prosty dach ---> prosta dachowka. Ale co kto lubi....

  7. #1587
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BreSsoN
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krościenko n.D / Hove
    Kod pocztowy
    34-450
    Posty
    70

    Domyślnie

    Moze ja i swoj pokaze


    Pozdrawiam Grzegorz

  8. #1588
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gallero

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    2

    Domyślnie do Brosson

    Witaj Brosson,

    Widze ze budujesz dom w znanych mi okolicach. Jaka to dokladnie dachowka? a moze gont? trudno wywnioskowac na 100% ze zdjecia.

  9. #1589
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BreSsoN
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krościenko n.D / Hove
    Kod pocztowy
    34-450
    Posty
    70

    Domyślnie

    Witam, milo ze bywasz w tamtych stronach. Na pokrycie dachu wybralem blachodachowke z posypka w kolorze ciemnego brazu, wyglada jak gont, goralski styl. Poza tym zalezalo mi na trwalosci i w pewnym sensie na wygodzie. W Pieninach praktycznie caly okres zimowy mamy snieg a dzieki posypce zostaje on na dachu i nie ma problemu z odsniezaniem.

    http://image81.webshots.com/81/4/53/...2gbAmFZ_fs.jpg
    Pozdrawiam Grzegorz

  10. #1590

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    A oto nasz daszek . Dachówka ceramiczna firmy Roben wzór Piemont kolor antracyt. Prezentuje się bardzo fajnie, jeszcze trochę brudna, podobno w miarę prosta i dobrze się układała, tak mówili fachowcy...











    Pozdrawiam

  11. #1591
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ściany szczytowe za wysoko podmurowane. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #1592
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michał30
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pelplin
    Kod pocztowy
    83-130
    Posty
    103

    Domyślnie

    No to ja też pokażę kawałek dachu dachówka ceramiczna CREATON FUTURA miedziana angobowana na końcach gąsior ozdobny z muszlą.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.JPG
Wyświetleń:	492
Rozmiar:	72,0 KB
ID:	124089  

  13. #1593
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    A te końcówki krokwi to tak zostaną ?. Okno chyba obsadzone na wys krokwi. To błąd. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  14. #1594
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michał30
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pelplin
    Kod pocztowy
    83-130
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    A te końcówki krokwi to tak zostaną ?. Okno chyba obsadzone na wys krokwi. To błąd. Jan.
    Końcówki krokwi zostaną odpowiednio przycięte gdy będzie robiona podbitka! Co do obsadzenia okien to wiem że były w odpowiednich do tego typu pokrycia dachowego kołnierzach... Wstawię jeszcze jedno zdjęcie może ono więcej pokarze..
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	x.jpg
Wyświetleń:	291
Rozmiar:	73,0 KB
ID:	124153  

  15. #1595

    Domyślnie

    witam, proszę o ocenę wykonania pokrycia z blachodachówki (jeszcze nie skończone i nie wypłacone ) Zastanawiają mnie niezbyt estetyczne obróbki okien, no i komin- bez wcinki. Cieśla twierdzi, że blacha na wcinkę możę się krzywić, bo budynek będzie osiadał, pracował. A przy takim wykonaniu, jak zrobił "nic się nie będzie działo". Te plamy, to błotko.



    poniżej linki do zdjęć lepszej jakości:
    1. https://dl.dropbox.com/u/15540017/dach/IMG_8791.JPG
    2. https://dl.dropbox.com/u/15540017/dach/IMG_8774.JPG
    3. https://dl.dropbox.com/u/15540017/dach/IMG_8775.JPG
    4. https://dl.dropbox.com/u/15540017/dach/IMG_8776.JPG
    5. https://dl.dropbox.com/u/15540017/dach/IMG_8779.JPG
    6. https://dl.dropbox.com/u/15540017/dach/IMG_8783.JPG
    7. https://dl.dropbox.com/u/15540017/dach/IMG_8784.JPG
    8. https://dl.dropbox.com/u/15540017/dach/IMG_8786.JPG
    Ostatnio edytowane przez minki ; 08-07-2012 o 08:49
    ---
    Mieszkam

  16. #1596

    Domyślnie

    Moim skromny zdaniem obróbka kominowa bezwzględnie do poprawki - nie ma fizycznej możliwośći aby było to szczelne.

  17. #1597
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Ręce opadają. Okna, kominy , okap .jakby się uczyli na Twoim dachu . Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  18. #1598

    Domyślnie

    da się to poprawić bez zrywania całego dachu? Panie Janie, co jest nie tak z okapem?
    Ostatnio edytowane przez minki ; 08-07-2012 o 10:57
    ---
    Mieszkam

  19. #1599
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Blacha podrynnowa powinna być POD folią z 10 cm zagięta na połać dachową i na nią przyklejona folia. Jak ten fachura podsunie blachę , gdy jest przybita łata. Na pewno zaplanował dać tylko blachę pionową a skropliny - niech sobie lecą gdzie chcą . Po prostu niewiedza. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  20. #1600

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Proszę o wstępną ocenę niedokończonego dachu.
    Z góry dziękuje za komentarze i uwagiKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120511.jpg
Wyświetleń:	312
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	124306

Strona 80 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony