dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Rekord świata?

    Witam!
    Właśnie zsumowałem koszt materiałów CO i hydrauliki. Dom piętrowy 140 m, dwie łazienki, brak podłogówki i kominka. Kocioł Vitodens 200 (za 9600). Cena wystawiona na rachunkach przedstawionych przez instalotora to 22639zł (w tym cena kotła oczywiście). To chyba rekord świata??? A do tego dojdzie jeszcze robocizna...
    Impas duszą gry.

    Mój Groszek

  2. #2

    Domyślnie

    Może nie rekord, ale na pewno za dużo. Ja (co prawda 3 lata temu) zmieściłem sie gdzies w połowie tej kwoty. Pisałem o tym, poszukaj gdzieś w moich postach. Pozdrawiam.
    Paweł

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Piec z zasobnikiem jest drogi. To chyba cena z 22% VAT - niech ci wyliczą z 7% (może inny instalator). Spytaj o robociznę - ile...
    Jak na dom o tych gabarytach, wydaje mi się, że cos dużo wyszło... Zwłaszcza przy braku podłogówki. Może masz jakieś ozdobne grzejniki czy inne cuda

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    U mnie wyszło 23 tysiące z 7% VAT... ale:
    - podłogówka ok. 25 m2
    - grzejniki Purmo 11 szt.
    - grzeniki łazienkowe Enix Aster 2 szt.
    - kocioł elektryczny Kospel
    - zasobnik 300 litrów z 2 wężownicami i grzałką 5 kW
    - C.O. w miedzi
    - wod-kan w PP
    - w cenie jest rozprowadzenie wszystkich instalacji wod-kan, C.O., rury pod solary, podłączenie kominka z płaszczem wodnym

    Dużo czy mało?

  5. #5

    Domyślnie

    Instalator na wszystkie materiały dał 22% VAT, na piec także. Ale najlepsze jest to, że rachunek jest z jego sklepu, a nie z hurtowni!!! A grzejniki mam zwykłe PURMO - 11 sztuk + dwa łazienkowe.
    Impas duszą gry.

    Mój Groszek

  6. #6

    Domyślnie

    Z tego wynika, że już to kupiłeś? Jeśli tak, to dwie rady:
    1. przestań liczyć i myśleć czy przepłaciłeś. Po co się denerwować
    2. Zmień instalatora. Chocby za to, że nie wliczył Ci materiałów w usługę - wtedy byłoby 7% VAT.
    Paweł

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za rady, ale są nieaktualne, bo:
    1. Zmienić gościa nie mogę, bo ma jeszcze do naprawy szambo, które spieprzył - i tu znów próbuje mnie wycyckać!
    2. Przestać liczyć nie mogę, bo na dniach dojdzie do definitywnego rozliczenia ( na szczęście wiszę mu jeszcze parę tys. z tego fantazyjnego rachunku).
    3. Niech mój przykłąd będzie przestrogą dla innych inwestorów - umawiać się dokładnie co do ceny przed robotą i najlepiej spisać na to umowę.
    Impas duszą gry.

    Mój Groszek

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    3tyś robocizna, 60m2 podłogówka, 8 grzejników, + 6 wyprowadzeń na górę, piec ekocentr 6500zł, całość w trakcie realizacji:

    ~ 3tyś+ 6,5 tyś+ 9tyś = 18,5tyś

    dom 170m2 + poddasze

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    A szanowni instalatorzy nie wypowiedzą się? Przecież oni codziennie wystawiają takie rachunki...i mają najlepszy orient w temacie.
    Impas duszą gry.

    Mój Groszek

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Dużo. W porównaniu domoich kosztów baaaaardzo dużo.

    Ja zamknęłam się w kwocie 19tys. za 140m2w tym 70m2 podłogówki i kocioł za 6 tys.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Acha i te 19tys. to z robocizną.

  13. #13

    Domyślnie

    Jeszcze nie rekord
    Ale blisko, blisko

    U mnie 140 m2 podłogówka z piecem kondensacyjnym to 24.000 zł bez robocizny
    To najtańsza z kilkunastu ofert - ponoć po naprawdę dobrych cenach...

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    u mnie wyszło w tym roku razem 22 tyś. piec z zasobnikiem, 16 grzejników , 2 łazienki, pralnia , kuchnia kotłownia , w tej kwocie robocizba 3,5 tyś.

  15. #15

    Domyślnie

    to u mnie chyba nieŸle... dom 120m2,
    piec z podajnikiem 5300zł (z vatem 22%),
    instalacja CO w miedzi + instalacja wodna (kuchnia + 2 łazienki) plastik + 12 grzejników + podłogówka kuchnia i łazienka + zasobnik + wszystkie materiały rurki zawory, pompy i co tam jeszcze trzeba do kotłowni wyszło 11500 zł z robociznš (vat 7%)
    Czyli całoœć instalacji co i wodnej z materiałami i robociznš ok 17 tyœ.
    I do tego naprawdę super uczciwa i konkretna ekipa, a przepytałem dokładnie i wyceny dostałem chyba z dziesięciu firm...

    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    eeeee... u mnie calosc z witopendem 100 i zasobnikiem 120 l 4 grzejniki podlogowka rehau jakies 40 m2 turbokominek panoramix , wklad 9 mb, instalacja c.o.+ cwu...suma 27 tysiakow!

  17. #17

    Domyślnie

    Jak was czytam to się zastanawiam skąd wy bierzecie materiały i ludzie do pracy.

    U mnie 3500 brutto instalacja - materiały - kocioł ogrzewanie gazowe z butli. Kocioł dostałem w promocji o 50% taniej bo zakładałem butlę gaspolu, instalacja gazowa gratis wewnętrzna i zewnętrzna. Instalacja ogrzewania i wody = drugie 3500 brutto jest zarówno rozłożenie podłogówki w łazience oraz instalacja grzejników PURMO szt. 6 + łazienkowy, do tego podłączenie wody z materiałami (rury itp).

    Całość wyszła mnie z materiałami ok. 9 tys zł.


    Żona kazała poprawić wpis. Zapomniałem dopisać, że w cenie zakładania wody jest juz także jej dociągnięcie od granicy działki do domu wraz z rurą doprowadzającą.

    pzdr

  18. #18

    Domyślnie

    amdam......no chyba sie wsciekne ...nikt mi nie uwierzy

  19. #19

    Domyślnie

    ja maiłem wycene najtańszą na 12 tys w tym 4000 grzejniki Purmo, osprzet do grzejników 800, 3000 vaillant, wsad kominowy 1200 +300 zł montaż, instalacja co rury 1300, reszta robocizna )
    Wsad kupiłem sam i założyłem w sumie wyszło niecałe 600 zł, grzejniki z allegro purmo koszt niecałe 2000 zł, instalacja co sam połozyłem rurkę alupex wavin koszt 100mb 370 zł
    koń jaki jest każdy widzi ... te ich wyceny są tak zawyżone ... a niby robocizna tylko 2000 zł Lepiej kupić samemu i znaleźć kogoś kto podłączy, jeśli sie nie ma czasu samemu grzebać

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    kupuj, kupuj,
    napewno będziesz miał taniej,
    policzcie dobrze i jak Wam jest naprawdę tak drogo to wystarczy zmienić zawód,
    kokosy jako instalator można zrobić

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony