dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 31
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 610
  1. #81

    Domyślnie

    Witajcie dobrzy ludzie .Moja Kreska jest na etapie wstawiania okien .
    Chętnie pomoge , przerobiłem stan surowy od deski do deski

  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    OOO, postawiona kreska! gratulacje! a jakie koszta na poszczegolnych etapach, jaki strop, jakie sciany. i najwazniejsze- gdzie??
    pozdrawiam

  3. #83

    Domyślnie

    Buduje w okolicy Lubina Dolny Śląsk .Zamknołem stan surowy około 110 000 zł .Niestety aż tyle bo dach mnie kosztował około 30 000 zł .A to przez moja żone która koniecznie chciał dachówke z rabena kasztan .Zdudowana jest moja kreseczka z poromurów z Jopka gr. 25 cm .Koszt na samą kreska bo jeszcze z nich garaż osobno buduje to około 6 tyś.Strop lany grupość 12 cm przeprojektowałem z 14 i zmieniłem też pręty zbrojeniowe . Za projekt dałem 300 zł ale zaoszczędziłem na stali i betonie 15000 zł. Za strop coś około 10 tyś razem z robociznną dałem także nie drogo chyba . A jeśli chodzi o fundamenty to dałem lite pręty a nie w kawałkach jak to było w projekcie .

  4. #84

    Domyślnie

    Witam wszystkie kreski i babie lata

    Dzisiaj ogladalem Kreske ktora buduje sie w Szczecinie - stan surowy bez okien (dzisiaj zaczeli je montowac). Sciany z thermoporu stropy gestozebrowe dachowka ceramiczna. Zmiany to w miejscu WC jest garderoba a WC zostalo zrobione kosztem korytarza przy scianie kuchni. Na poddaszu okno polkoliste od ogrodu zostalo znacznie powiekszone i scianka kolankowa ma zostac w tym miejscu zlikwidowana aby wykorzystac to pomieszczeie pod daszkiem. Konstrukcja dachu potezna i naprawde robi wrazenie. Mysle ze warta jest powtornego przeliczenia. Sciana kolankowa bez zmian.
    Wg tescia wlasciciela kosztowalo to (bez okien ) 145tys. ( w tym robocizna ok.45tys.) a wiec znacznie wiecej niz u Konrada. Od poczatku buduje jedna ekipa i trzeba przyznac na moje oko solidnie. Postawili chalupke w 3 miesiace.
    Slupy podporowe gankow proste - twierdza ze inne sa niedozdobycia.
    Ogolne wrazenie pozytywne i jestem coraz blizej ostatecznej decyzji zakupu Babiego lata.

    Marsov1

  5. #85

    Domyślnie

    Z tymi słupami na ganku i tarasie to niezłe jaja . Zaprojektowane są takie jajowate a nie proste . Ale nie ma takich szlunków nigdzie , przynajmniej ja nie znalazłem

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Konradk jeśli chcesz mieć kolumny beczki to najpierw robisz normalne proste, potem zaczynasz warstwowo narzucać tynk, ale jaka to robota to nie trzeba chyba mówić... My zrezygnowaliśmy z tego już na samym początku...

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Bikosa widzę, że jak dobrze będzie szło, to będziesz miałą inne Babie Lato w okolicy... zastanawiam się czy to dobrze czy źle... ale zazdroszczę Ci tego bliskiego kontaktu...

    Pozdrawiam wszystkich

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Bardzo się cieszę na sasiedztwo!! Co do kolumn, to znalazłam producenta
    www.entasis.pl sa niestety w Markach pod Warszawą. Ale Lich ma mi podać namiary na firmę produkująca takie półfabrykowane w okolicahc kołoberzegu. No wiec jak załatwiac transport to może na kilka domków?? Zobacze jeszcze. Aha i jeszcze mozna te kolumny zrobic okładając styropianem- to zdecydowanie mniej roboty niz z tynkiem.
    strasznie srodgo im to wyszlo?? no nie wiem ja mam nadzieje ze bedzie u mnie lepsza cena. pozdrawiam
    agnieszka

  9. #89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Bikosa - chyba odpuszczę sobie beczki- zrobimy zwykłe proste z szalunku rurowego i dowalę gzymsiki u góry i na dole... Nie wiem czy jest sens robienia beczek - to już tylko sprawa gustu...
    Wy chcecie szybciej wykańczać więc ja mam po części luksusową sytuację - tylko, że potem prefabrykowanych już nie zastosuję
    Mam dodatkowo pomysł - jak wszyscy na wiosnę ruszymy z budową to zróbmy na liście zestawienie kto gdzie, z czego i jak. Będziemy mieli najlepsze porównanie do kosztów budowy...

    A tak na koniec, czy ktoś z Was ma jakieś genialne odkrycia by ulepszyć nasze domki?

    Pozdrawiam
    serdecznie i z niecierpliwością oczekuję wiosny...

  10. #90

    Domyślnie

    witam kreski i babie lata

    Bylem na stronie www kolumn. Wynika ze te kolumny nie musza byc wylewane bo posiadaja zbrojona scianke o gr. 25mm. Wydaje mi sie ze musza cholernie drogo kosztowac. Wyslalem maila z prosba o cennik.

    Co do ulepszen to padla raczej teoretyczna propozycja przedluzenia domu o 1,2m na wysokosci korytarza i umieszczenia schodow na poddasze rownolegle z lewej strony wejscia do domu. W ten sposob nie wchodzilo by sie prosto na schody.
    Czy planujecie umiescic kuchenke centralnie tak jak jest w projekcie? czy macie inne rozwiazania?.
    Co myslicie o powiekszeniu polkolistego okna na poddaszu jak w opisywanej wczesniej Kresce. Wg mnie to nie jest zly pomysl.

    Pozdrowienia
    Marsov1

  11. #91
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Jak już pisałem - kolumny zostawiamy proste, co będzie to będzie - może potem na wykończeniu jakiś gzymsik. Co się tyczy półkolistych okienek to... co ono oświetla? Wychodzi z projektu, że jest tylko ozdobnikiem...
    My planujemy wywalenie go i zrobienie ścianek nad gankami z płyty OSB, na to styropian i siatka i tynk. Na to damy taki fajansik ze styropianu (taki zgumsik w kształcie zamurowanego okna - oczywiście pod tynk) bo puste to jakoś łyso wygląda. Nie widzę sensu wstawiania samego okienka jako ozdobnika - nie oświetla i problem z myciem...

  12. #92
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Byłam wczoraj na rajdzie po okienka- coraz bardziej skłaniam się do boni zamiast półokrągłego okienka. Aczkolwiek jeszcze myślę o tym ganeczku od strony ogrodu, tam jest dość nisko i nie wiem, czy potrzebujemy tego dodatkowego pomieszczenia.
    Kuchenka ląduje na ścianie zewnętrznej - wyspa w tak małym pomieszczeniu to totalna pomyłka (aby było wygodnie to potrzeba by min. 1,2m dookoła z każdej strony ale to min).
    Mar-Co do Architekta- to trudno powiedziec. Patrząc na posty powyżej to ktoś tam oszczedził 15k na samym stropie?? i w tym momencie to lepiej chyba zapłacic archotektowi normalnie niż dzielić się fifty- fifty. No ale to trodno powiedzieć.
    Pozdrawiam
    Ps. aha cennik kolumn jest na ich www- nie są zbyt tanie (ale nie wiem ile kosztują te proste)

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Bikosa co do ceny kolumienek - czy sprawdzałaś ile kosztuje prosty szalunek? Bo reszta jest prosta do wyliczenia - żelaztwo i beton...
    Co do stropów to wychodzi, że przetestujemy chyba ważniejsze warianty w praktyce. Pytanie tylko jak to porównać pod kontem jakości wykonania? Oj zaczynam się niepokoić co będzie wiosną...
    Ale już nie mogę się doczekać - człowiek głupi - sam się pcha w kłopoty

  14. #94

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    Faktycznie ceny kolumn znalazlem na stronie glownej. Wczesniej nie doczytalem. Tylko nie jest jasnio powiedziane czy to sa ceny za pelne kolumny czy za szalunki
    Wlasciciel Kreski z Bezrzecza mowil ze za 4 szalunki zaplacil 1000zl.

    Co do pomieszczenia na ganku od ogrodu to nie jest ono takie male i dla dziecka jest to przestrzen do wykorzystania ale zgadzam sie ze najwiekszy problem widze z myciem tych okien.

    Bikosa - co do wysepki w kuchni to podzielam twoje zdanie. Tym nie mniej bede szukal rozwiazania aby w kuchni mozna bylo usiasc i zjesc posilek. Niestety kuchnia nie jest zbyt duza.

    Pozdr marsov1

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Kuchnia jest wsam raz ale nie na wyspę... Nie jestem też przekonany do kuchenki pod kominem, jakoś na szerokość mało tam miejsca.

    Pozdrawiam

  16. #96
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    U mnie kuchenka vis a vis komina na Scianie zewnętrznej, zlew w narożniku aby szyb nie chlapać, a pod oknami długi blat do przygotowywania smakołyków. A co do stolika to zobacze jak juz bedameble.

  17. #97

    Domyślnie

    A myśleliście coś na temat DGP w waszych kreskach . Jaki wkład jakie akcesoria itd.

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Ja rozważam kominek ale tylko jako dodatkowe źródło ciepła. Czyli mam dylemat: z płaszczem czy bez... Na pewno nie będę go traktował jako główne źródło ciepła. Znajoma tak zrobiła (inny projekt) i na wiosne przerabia instalacje i dodaje piec...

  19. #99
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    WIZOR

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    8

    Domyślnie BABIE LATO


    Czy ktoś buduje na śląsku BABIE LATO czy KRESKĘ
    Bardzo chciałbym oberzeć w rzeczywistości

  20. #100
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    WIZOR

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    8

    Domyślnie BUDOWA BABIEGO LATA

    Czy ktoś buduje Babie lato na śląsku lub w bliskiej okolicy. Bardzo chciałbym zobaczyć ten dom w rzeczywistości.
    Na razie mam go tylko na papierze i w mojej wyobraźni

Strona 5 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony