dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie Koszty dociągniecia mediów , a wybór działki budowlanej

    Witam, Rozwarzam zakup działki budowlanej i mam z tym 2 dylematy :
    Pierwsza działka ma wszystkie media przy działce , oprócz prądu , który biegnie po drugiej stronie ulicy (asfalt ) Dojazd do działki asfalt. Działka ma jeden feler : położona jest poniżej poziomu drogi asfaltowej og. 70 -80 cm. Powierzcniia działki ma niewielki spadek ku północy ( poziom drogi - koniec działki na długości 50 m - wynosi ok. 1,8m ). Jak czytam w muratorze spadek ku północy nie jest zbyt korzystny )działka połpżenie południe - północ i nest działką narożnikową - bok przy ulicy prywatnej wydzielony do dojazdu do przyszłych działek). Stare domy w tym terenie są podpiwniczone , choć 3 nowe są tylko podwyższone. Rozmawiałem z gościem od spraw wodnych i mówił mi , że woda po spadku i tak popłynie w dół więc z tym nie powinno wg niego być problemu , zastanawiam się czy nie będzie potrzebny drenaż Cena działki to 60zł /m
    Druga działka jest równa jak stół - ale dojazd jest polny ale utwardzny . Media trzeba cięgnąć ok. 80 m czyli P,W,G Mam do wyboru środkową lub narożnikową Cena ardziej atrakcyjna , ale zastanawiam się nad kosztami dociągnięcia mediów do działki czy nie wyjdzie sumarycznie drożej . Cena 1 m - to tylko 35zł/m ale ile będą kosztowały media =? Położenie południowy - wschód , północny zachód.
    Zastanawiam się czy lepiej kupić działę prostą (30zł /m) + płacić za dociągnięcie mediów , czy zainwestować w koszr podwyższenia fundamentów domu w działce pochyłej (fachowcy mówili ,że trzeba podnieśc fundament ok. 60 cm
    Dylemat mam ogromny - może mi pomożecie

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    miałem media przy działce (Prąd, Woda, Gaz) i podłączenie tego wszystkiego kosztowało mnie ponad 10tyś. zł (projekt -> mapy -> Zudy -> wykonastwo -> itd..). Podobno to jak za darmo, weług sąsiadów którzy wcześniej się podłączali. Z 80m metry dalej z drogi bocznej jest sąsiad który chciał podłączyć wodę do tego wodociągu na mojej ulicy, zrezygnował (studnia), bo koszt samej wody na dłuszym odcinku przekroczył 10tyś. W ciemno można zakładać iż dociągniecie wszystkich mediów nie będzie tanie, ale to nie jest najgorsze czas !!!, czas w jakim Ci mogą to podłączyć, bo możę będziesz czekał i czekał i czekał. Inna sprawa to dojazd polny, jak wygląda odśnieżanie (a raczej czas odśnieżania), no chyba że śmiagasz 4x4...
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony