dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Co pierwsze ? drzwi a może panele ?

    Witam.

    Plan był taki. po ułożeniu paneli i płytek, montaż drzwi wewnętrznych,ale nasuwa mi się pewien problem. Otóż drzwi mamy ze zwykłą ościeżnicą, więc będzie wymagana obróbka murarska wokół drzwi, a panele chyba tego nie lubią, można je czymś pozakrywać, ale jednak zawsze coś może się im stać. Tak sobie myślę, założyć najpierw drzwi a potem panele, co do wysokości montażu ościeżnic, mam jeden panel, taki jak będziemy układać, do tego piankę i folię. Taki zestaw podłożyłoby się pod ościeżnice i można by było je zamontować tak jakby już były panele. Czy to dobry pomysł ?
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Młodzi

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ekipa, która u mnie wykańcza dom położyła płytki, panele, potem oczyścili drewniane filary (podpory dachu), teraz bedą malować i jednocześnie zakładać drzwi wewn. ale z regulowanymi ościeżnicami. Zrobili to dokłanie w takiej kolejności i bez jakichkolwiek strat tzn; zadrapań, zniszczeń... W Twoim przypadku, wydaje mi się, że odpowiednie zbezbieczenie paneli wykluczy problem zniszczeń.
    pozdrawiam
    ...byle do wiosny...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Młodzi

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    ...acha ale otwory na ościeżnice wykuwali przed panelami...
    ...byle do wiosny...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Młodzi
    ...acha ale otwory na ościeżnice wykuwali przed panelami...
    Ościeżnice osadzali NA podłodze.
    Kiwal
    gg:19496

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli zwykłe futryny to założyć je najpierw a potem panele,nie trzeba nic osłaniać a na czasie też się nie zyska.Pomysł z podkładaniem panela i pianki jest dobry i tak to należy wykonać.Gdyby futryny były pełne z opaskami to najpierw panele bo łatwiej zpasować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony