dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 138
  1. #1

    Domyślnie Malutki domek zamiast mieszkania - jak myślicie?

    Witam. Coś skasowało mój wątek więc jeszcze raz
    Wiem, że niektórych takie pytania mogą denerwować ale jednak je zadam bo
    ważne jest dla mnie zdanie innych ludzi.
    Po przemyśleniu naszych możliwości (jesteśmy małżeństwem dopiero co po
    ślubie) wyszło nam, że żeby mieć gdzie mieszkać to musimy wziąć kredyt.
    Tylko, że jeśli za mieszkanie mamy zapłacić około 90 tys. to postanowiliśmy
    zbudować mały domek (60 - 70 m2). Problem polega na tym, że kredyt możemy
    dostać tylko na około 130 tyś. (10 tyś ewentualnie możemy jeszcze mieć wkładu
    własnego). I teraz moja gorąca prośba - napiszcie proszę czy to się da
    zbudować za taką kwotę?
    Dodam, że działkę już mamy a dom nie musi być idealnie wykończony, możemy się
    narazie wprowadzić do jednego pokoju, kuchni i łazienki
    Projektu jeszcze nie wybraliśmy ale powiedzmy, że byłoby to coś w tym stylu
    co pod linkiem: www.dom-projekt.pl/orzeszkowo.php
    Podobno budowa domu to około 2000 zł za m2 (średnio), czy tak? Wiem, że to
    bardzo ogólne pytanie ale chciałbym znać Wasze zdanie (najlepiej osób, które
    mają jakieś doświadczenie w takich kwestiach). Mamy ambitny plan, żeby
    wszystko załatwić przez zimę i wiosną zaczynać. Jak uważacie, jest to
    wykonalne?
    Aha - działka ta jest na Śląsku

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    150 tys. i bez pełnego wykończenia realne.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, czyli pozytywna informacja. Myślę, że jeśli ewentualnie właśnie jakieś 10.000 zł by zabrakło to taką kwotę jesteśmy w stanie "załatwić". Czekam na zdanie innych osób - z góry dziękuję!

  4. #4

    Domyślnie

    Da się zmieścić w cenie 2000 zł/m2. O ile nie zdecydujesz się na projekt indywidualny i rozsądnego architekta, to przedyskutuj projekt typowy ze znajomym inżynierem budowlanym, lub architektem. To powoli naprawdę zaoszczędzić sporo tysięcy złotych. Zdarzają się często elementy, które nie są konieczne i z których można zrezygnować, a które kosztują.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Projekt bardzo ładny. Myślę, że za 150 tys. się uda.

  6. #6

    Domyślnie

    Wreszcie ktoś sensowny..tzn. realnie ocenia finanse do metrażu i prostoty domu.
    Powinno się dać zbudować za 150tys już do zamieszkania.Troszkę mogą media "pociągnąć po kieszeni"

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweu
    Da się zmieścić w cenie 2000 zł/m2. O ile nie zdecydujesz się na projekt indywidualny i rozsądnego architekta, to przedyskutuj projekt typowy ze znajomym inżynierem budowlanym, lub architektem. To powoli naprawdę zaoszczędzić sporo tysięcy złotych. Zdarzają się często elementy, które nie są konieczne i z których można zrezygnować, a które kosztują.
    Dzięki - wezmę to pod uwagę

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał areq
    Wreszcie ktoś sensowny..tzn. realnie ocenia finanse do metrażu i prostoty domu.
    Powinno się dać zbudować za 150tys już do zamieszkania.Troszkę mogą media "pociągnąć po kieszeni"
    Podbudowała mnie Twoja wypowiedź bo przyznam, że trochę się boję tej całej inwestycji. Dlatego właśnie chcę podejść do tego w sposób racjonalny - tzn. budować malutki ale taki który powinienem z tymi funduszami skończyć bo nie mogę sobie pozwolić na stanięcie w połowie budowy

  9. #9

    Domyślnie

    napewno można zaoszczędzić na dachu i kominach

    chyba...
    albo my ich, albo oni was...

  10. #10

    Domyślnie

    Wszystko zależy od nakładu pracy własnej- jeśli masz takie możliwości i chęci, to ta suma może sie nawet obniżyć, dużo zależy od "obrotności" inwestora i jego skąpstwa zwłaszcza w pierwszych fazach budowy, kiedy to mamy najwięcej kasy i kiedy to najłatwiej się ją wydaje.
    Domek wbrew pozorom nie jest wcale taki mały, ale kwota, którą wymieniłeś jest jak najbardziej realna.

  11. #11

    Domyślnie

    Grunt to racjonalne podejście - wybrany przez Ciebie projekt chyba już prostszy być nie może, co jest jego podstawową zaletą. Myślę, że podchodząc do budowy równie racjonalnie można bez problemu zmieścić sięw 150tyś zł. Kosztowna tak naprawdę jest wykończeniówka i tu trzeba dobrze przemyśleć rozwiązania. Z rzutów np. nie wynika do końca jak w takim domku rozwiązać kwestię ogrzewania: są dwa kominy ale nie wiadomo gdzie w mieszkaniu wypadają. W związku z tym kocioł jaki i na jakie paliwo (wygląda na to że tylko kompaktowy kocioł w kuchni na gaz lub prąd). Przydałaby Ci się rozmowa z architektem. Ale dasz radę - trzymamy kciuki!

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    A napisz jeszcze gdzie masz zamiar budować. Ceny (robocizny i materiałów) są też uzależnione od regionu Polski.
    A jak jest z uzbrojeniem waszej działki?

    Projekt faktycznie prosty, ale bardzo, bardzo sympatyczny

  13. #13

    Domyślnie

    A jak z mediami, bo niestety te też kosztują?? My za samą wodę płacilsmy 4500, gaz 900 - są takie koszty o których na poczatku sie nie mysli, warto się dowiedzieć??
    Ale uważam, że dacie radę i tak jak piszesz nie musicie od razu wykańcząć, gdzie to pisze ze łazienka ma byc wykafelkowana, a kuchnia odstawiona. Ważne aby mieć otynkowane, podłogi, wodę i ciepło a reszta z czasem. Takie jest moje zdanie i napewno lepsze spanie na materacu w domku niz w bloku z sąsiadem chrapiącym za scianą. Powodzenia

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie


    Teraz przeczytałam twój post jeszcze raz... Już wiem, że na Śląsku.
    Czyli chyba nie jest źle, co?? Niech sie wypowie ktoś kto na śląsku budował.
    Zobacz sobie może tutaj:

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=1022
    Znajdziesz na pewnocenne rady tych, którzy na śląsku budowali.

    Jesli zaś chodzi o załatwianie papierów... Bywa różnie. Ja czekam już 10 miesiąc , ale trochę w między czasie wyszło komplikacji. Myślę jednak, ze optymistycznie można założyć, ze zaczniecie wiosną.
    Pozdrawiam!

  15. #15

    Domyślnie

    Ja buduję (właściwie to już wybudowałam) i mogę powiedzieć - że nie da się za taką kasę wybudować domu, nawet w standarcie bardzo niskim - z tym że śląsk to też byłe częstochowskie, czy bielskie (a tam jest w niektórych rejonach znacznie taniej, niż np w okolicach Katowic, Gliwic, Tychów itp.).

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzióbek
    Ważne aby mieć otynkowane, podłogi, wodę i ciepło a reszta z czasem. Takie jest moje zdanie i napewno lepsze spanie na materacu w domku niz w bloku z sąsiadem chrapiącym za scianą. Powodzenia
    Dokładnie też tak do tego podchodzimy - byleby się dało zamieszkać a resztę można zrobić z czasem

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Dacie radę...powodzenia

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Do odważnych świat należy.
    Kto buduje ten ma

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldonkaS
    Ja buduję (właściwie to już wybudowałam) i mogę powiedzieć - że nie da się za taką kasę wybudować domu, nawet w standarcie bardzo niskim - z tym że śląsk to też byłe częstochowskie, czy bielskie (a tam jest w niektórych rejonach znacznie taniej, niż np w okolicach Katowic, Gliwic, Tychów itp.).
    No my akurat w okolicach Katowic... Mówisz, że się nie da? Nawet domku około 65 m2? A Ty ile masz metrów? Kurcze myślałem, że około 2000 zł za metr kwadratowy to jest realna sprawa...

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pakman
    Cytat Napisał AldonkaS
    Ja buduję (właściwie to już wybudowałam) i mogę powiedzieć - że nie da się za taką kasę wybudować domu, nawet w standarcie bardzo niskim - z tym że śląsk to też byłe częstochowskie, czy bielskie (a tam jest w niektórych rejonach znacznie taniej, niż np w okolicach Katowic, Gliwic, Tychów itp.).
    No my akurat w okolicach Katowic... Mówisz, że się nie da? Nawet domku około 65 m2? A Ty ile masz metrów? Kurcze myślałem, że około 2000 zł za metr kwadratowy to jest realna sprawa...
    Im mniejszy dom tym koszt jednego metra kwadratowego wychodzi więcej, niestety.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony