dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 75
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 1492
  1. #421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    podwyżki są i są nieuniknione
    Choćby z powodu cen paliw
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #422

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    Ja znam tego producenta, tak jak pisałeś Ryterna jest z Litwy. Ceny mogą mieć dużo niższe ponieważ są producentem paneli i wielu polskich producentów kupuje u nich zarówno panele jak i podzespoły.
    OK to zamawiam...

  3. #423
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    miron123

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wawer
    Kod pocztowy
    00-919
    Posty
    136

    Domyślnie

    chyba trochę z ta cena prawie 5tys za brame 2100x2400 przegieli, ja za prawie taka sama bo 2000x2400 z montazem (bez automatu) zaplacilem 2100zl i to w Warszawie!

  4. #424
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał goodhope Zobacz post
    Ze szczerym sercem nie polecam bram KRISPOL.
    KRISPOL -STANOWCZE NIE !!!
    Ja również
    F-ma KRISPOL nie informuje swoich potencjalnych klientów PRZED ZAKUPEM, że najwyższa sekcja (panel) bramy o szerokości przekraczającej 4 metry ma prawo SIĘ WYBOCZYĆ.
    I że jest to zjawisko NORMALNE
    W efekcie "uzyskujemy" NIECO przewiewny garaż , co zimą raczej komfortu nie zapewnia. Jest to informacja z pierwszej ręki (od szefa działu reklamacji tej "firmy").
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 30-03-2011 o 20:16

  5. #425

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Ja również
    F-ma KRISPOL nie informuje swoich potencjalnych klientów PRZED ZAKUPEM, że najwyższa sekcja (panel) bramy o szerokości przekraczającej 4 metry ma prawo SIĘ WYBOCZYĆ.
    I że jest to zjawisko NORMALNE
    W efekcie "uzyskujemy" NIECO przewiewny garaż , co zimą raczej komfortu nie zapewnia. Jest to informacja z pierwszej ręki (od szefa działu reklamacji tej "firmy").
    tylko jeden panel się wyboczył? i to ten na samej górze? ten co jest wzmocniony ceownikiem alu z uszczelką?
    a reszta paneli nie?
    Dziwne.

  6. #426
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaroll Zobacz post
    tylko jeden panel się wyboczył? i to ten na samej górze? ten co jest wzmocniony ceownikiem alu z uszczelką?
    a reszta paneli nie?
    Dziwne.
    Rzeczywiście....DZIWNEEEE
    Bo żadnego ceownika alu nie ma i nie było.
    Za to, gdy zgłosiłem reklamację, chciano mnie "uszczęśliwić" dokręceniem CIĘŻKIEJ STALOWEJ BELKI o przekroju "omega".
    Nieprawdaż, że DZIWNEEEE???
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 05-04-2011 o 21:33

  7. #427
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    przy duzych szerokościach te "cieżkie stalowe belki o przekoroju omega"(omegi) muszą być stosowane! tak jak wzmocnienia w oknach itp itd
    pierwszy i ostatni panel zawsze jest ze wzmocnieniem aluminiowym

  8. #428
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    przy duzych szerokościach te "cieżkie stalowe belki o przekoroju omega"(omegi) muszą być stosowane!
    Chyba takiej belki nie widziałeś!!! Czy stosują je zawsze (przy szerokich bramach) wszystkie firmy??
    Gdybym o tym wiedział przed zakupem, to bym pewnie zrobił dwie oddzielne bramy. "Grzech" KRISPOL'u polega na tym, że mnie o tym nie uprzedzono!!

  9. #429
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    to moze ci chca dac jakies coś innego i chyba nie kupiłeś prosto od krispolu tylko od jakiegos sprzedawcy.widziałem omegi które sie montuje bo sam montowałem

  10. #430

    Domyślnie

    Większość firm stosuje wzmocnienia przy szerokich bramach. sobieradek a w czym Ci przeszkadza "ciężar tej belki" ? Przy takiej szerokości masz na pewno automat ? Wzmocnienie jest od wewnątrz i jakoś mi nikt się nie skarżył, że jemu się nie podoba - nawet klienci chwalili.

  11. #431
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    Większość(?) firm stosuje wzmocnienia przy szerokich bramach. sobieradek a w czym Ci przeszkadza "ciężar tej belki" ? Przy takiej szerokości masz na pewno automat ? Wzmocnienie jest od wewnątrz i jakoś mi nikt się nie skarżył, że jemu się nie podoba - nawet klienci chwalili.
    Większość? To jednak są firmy, które POTRAFIĄ robić bramy bez tego żelastwa? Szkoda, że na taką nie trafiłem!
    Widzę, że mam do czynienia z Obrońcami "z urzędu" (czyli reprezentantami "firmy" KRISPOL), bo nie ustosunkowaliście się do mojego koronnego zarzutu, że PORZĄDNA FIRMA powinna o tej "normalności" (albo swojej nieumiejętności wykonania szerszych bram bez wzmocnień) lojalnie klienta uprzedzać. A to jest niewybaczalne!

  12. #432

    Domyślnie

    1) Tak się składa, że ja z ww firmą nie mam nic wspólnego - także proszę mi nie imputować.
    2) Trzeba było kupić u jakiegoś pana Kazia czy Władzia co skręca bramy w szopie to pewnie byś nie miał tego "żelastwa".
    3) Dalsza dyskusja na temat "żelastwa" nie ma sensu.
    Pozdrawiam

  13. #433

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Większość? To jednak są firmy, które POTRAFIĄ robić bramy bez tego żelastwa? Szkoda, że na taką nie trafiłem!
    Widzę, że mam do czynienia z Obrońcami "z urzędu" (czyli reprezentantami "firmy" KRISPOL), bo nie ustosunkowaliście się do mojego koronnego zarzutu, że PORZĄDNA FIRMA powinna o tej "normalności" (albo swojej nieumiejętności wykonania szerszych bram bez wzmocnień) lojalnie klienta uprzedzać. A to jest niewybaczalne!
    Ja mam 4,5 m wiśniowskiego, co jest w środku panela trudno powiedzieć ale na najwyższym panelu mam taką listwę aluminiową pewnie wzmacniającą konstrukcję pierwszego panelu. Szczerze mówiąc nie przeszkadza mi to i tak automat targa tę bramę do góry, ręcznie też już ją podnosiłem i spokojnie płeć piękna sobie z nią poradzi.

  14. #434
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Większość? To jednak są firmy, które POTRAFIĄ robić bramy bez tego żelastwa? Szkoda, że na taką nie trafiłem!
    Widzę, że mam do czynienia z Obrońcami "z urzędu" (czyli reprezentantami "firmy" KRISPOL), bo nie ustosunkowaliście się do mojego koronnego zarzutu, że PORZĄDNA FIRMA powinna o tej "normalności" (albo swojej nieumiejętności wykonania szerszych bram bez wzmocnień) lojalnie klienta uprzedzać. A to jest niewybaczalne!
    reprezentant to ja może będę ale w piłke nożną jak mnie smuda powoła,a powołuje wszystkich
    to że ci nikt nie powiedział że musi być to źle ale napewno nie kupiłeś prosto z firmy.a to że ci omegi przeszkadzaja to już troszeczke wyolbrzymianie ale każdy może mieć inne zdanie. i możesz im już nie wybaczyć haha
    wyginanie paneli powstaje na skutek ciężaru bramy. omgi są po to by brama nie uginała się na środku jak ją podnieesiesz do góry i zostawisz otwartą

  15. #435
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    wyginanie paneli powstaje na skutek ciężaru bramy
    Interesująca diagnoza ale raczej błędna.

  16. #436
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Interesująca diagnoza ale raczej błędna.
    hmm to szkolenia psia mać nic nie dały;/
    a pan powiedział wyginanie paneli bram o duzych szerokościach powstaje na skutek a)działania warunków atmosferycznych ,takich jak słońce itp
    b) przy podniesionej bramie paneele bramy uginają się tworząc łuk
    c) d) nie pamiętam

  17. #437
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    a)działania warunków atmosferycznych ,takich jak słońce itp
    I tu jest właśnie mniej więcej wyjaśnienie tematu. Głównie chodzi o różnicę temperatur wewnątrz i na zewnątrz
    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    b) przy podniesionej bramie paneele bramy uginają się tworząc łuk
    Lepiej nie chwal się jaka firma ma tak tandetne panele, że wyginają się pod własnym ciężarem

  18. #438
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    wyginanie paneli bram o duzych szerokościach powstaje przy podniesionej bramie paneele bramy uginają się tworząc łuk
    A u mnie przy OPUSZCZONEJ bramie jest ok. 1,5 cm odległości górnego panela od uszczelki, i to przez "okrągły" rok (a więc niezależnie od różnic temperatur). Brama przy tym opiera się dolną uszczelką na progu. Górny panel jest więc częściowo odciążony.
    A ta szczelina jest (według KRISPOL'u) zjawiskiem NORMALNYM
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 07-04-2011 o 19:47

  19. #439
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    to że ci nikt nie powiedział że musi być to źle ale napewno nie kupiłeś prosto z firmy.
    A co ma piernik do wiatraka? Produkt jest "firmy" KRISPOL i zmontowany przez współpracującą montażownię.
    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    wyginanie paneli powstaje na skutek ciężaru bramy. omgi są po to by brama nie uginała się na środku jak ją podnieesiesz do góry i zostawisz otwartą
    Właśnie piszę powyżej, że u mnie najwyższy panel jest wygięty przy bramie OPUSZCZONEJ Zimno "zawiewa" więc przy bramie zamkniętej.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 07-04-2011 o 19:05

  20. #440
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    co jest w środku panela trudno powiedzieć ale na najwyższym panelu mam taką listwę aluminiową pewnie wzmacniającą konstrukcję pierwszego panelu.
    A co byś powiedział, gdyby ci dopiero w wyniku interwencji chciano dokręcić taką stalową "beleczkę" o gabarytach przekroju poprzecznego ok. 10 x 10 cm?

    Reasumując powyższą dyskusję NIE POLECAM "KRISPOL"u przy zakupie JAKICHKOLWIEK bram z uwagi na brak ważnych informacji i lekceważenie klienta!
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 07-04-2011 o 19:56

Strona 22 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony