dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 75
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 1492
  1. #481

  2. #482
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    Powiem tak, że pomiar był przez pracownika tej firmy. Swoją drogą niezły fachowiec.
    Ale ja nie chce sie doszukiwać tutaj ich winy, poprostu w ferworze budowy nie wpadłem na tak genialny pomysł,
    że bede walił twarzą po prowadnicy za każdym razem kiedy bede wchodził do garażu.
    albo w trakcie pomiaru nie sluchałeś co mówi fachowiec od pomiaru, uważająć, że wiesz lepiej co chcesz, albo
    fachowiec od pomiaru był jeszcze wiekszym amatorem niz Ty.
    Bo pomiar nie polega tylko na zdjęciu wymiaru, ale również uswiadomieniu Inwestorowi nespodzianek z jakimi sie może spotkać.
    Poza tym jak większość Inwestorów nie opierałeś se na jednej wycenie i pomiarze tylko kilku - nikt Ci nie zwrócił uwagi na czekającą Ciebie niespodziankę?

  3. #483

    Domyślnie

    Akurat w tej firmie kupiłem wcześniej Okna, byłem bardzo zadowolony i nigdzie indziej nie jeździłem za bramą garażową.
    Nie miałem innych wycen.Pojechałem i zamówiłem. Ludzie gdyby wszyscy budujący wiedzieli wszystko to nie było by tego forum.
    I CZY MOŻE WRESZCIE ZAUWAŻYCIE JEDNA RZECZ, ZE DO TEJ PORY NIE ZWALIŁEM WINY NA DYSTRYBUTORA, NA HANDLOWCA,
    A WY TYLKO PIERD . . . , że to moja wina itd itp. Czy ja napisałem, że to nie moja wina?
    Tylko czy q..wa w normalnym cywilizowanym świecie nie da sie wymienić jednej bramy, dopłacić i wziąć drugą ?
    W czym jest problem? W tym, że Hormann ma mnie w du.... , czy dystrybutor rzeczywiście nie może tej bramy wymienić u Hormanna?
    A może to dystrybutor TMT Wadowice kładzie lage na klienta, bo ma zaliczkę.?

  4. #484

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    Poza tym jak większość Inwestorów nie opierałeś se na jednej wycenie i pomiarze tylko kilku - nikt Ci nie zwrócił uwagi na czekającą Ciebie niespodziankę?
    a skąd Ty człowieku możesz wiedzieć takie rzeczy

  5. #485
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Prowadzenie "H" pozwala by brama wjechał jakiś odcinek pionowo w górę po nadprożu i dopiero później "skręciła". Takie rozwiązanie powinno pozwolić "ominąć" otwór drzwiowy górą.
    A co do "mania w d...e": twoja brama została wyprodukowana w konkretnym rozmiarze, typie i kolorze. Różnorodność oferty powoduje, że na 100 sprzedanych bram czasem tylko 2-3 się powtarzają. Dlatego nie bądź zdziwiony, że nikt nie chce lokować swoich pieniędzy w twoją bramę na bliżej nie określony czas. Zaproponuj wzięcie bramy w komis albo wystaw z dobrą cenę na allegro. Sam się przekonasz czy łatwo ją sprzedać.

  6. #486

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienie mocowania H. Jakoś nikt mi tego nie zaproponował.
    Czy trzeba zamawiać jakąś specjalną prowadnice, czy można modyfikować tą która jest przy bramie?
    Taka prowadnica H całkowicie rozwiązała by mój problem
    Czekam aż brama się sprzeda. Dziwi tylko fakt, że nikt nie odpisał do dziś na moje maile.
    Na moją bramę miałem czekać 6 tyg, a była po 2 tyg,leżała sobie na magazynie Hormanna w Sosnowcu
    i spokojnie czekała na klienta. Nikt nie robił jej na moje specjalne zamówienie.
    Ma typowe przetłoczenie M i kolor Orzech. grubość 40 mm

  7. #487
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    a skąd Ty człowieku możesz wiedzieć takie rzeczy
    bo każdy Inwestor tak robi. Ja też. Rozumiem, że Ty nie.....
    jak okna zamawiasz to też tylko jedną firme uwzględniasz?

  8. #488

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    bo każdy Inwestor tak robi. Ja też. Rozumiem, że Ty nie.....
    Ja tez tak robie jak każdy i okna zamówilem właśnie u nich bo oferta spośród wielu była najsensowniejsza,
    po co miałem zamawiać brame u kogoś innego jak dostałem dobrą oferte od kogoś sprawdzonego ?

    bwojtek co z tą prowadnicą? Musze ją dokupić czy da sie wykombinować coś z ta która jest przy bramie?

  9. #489
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    bwojtek co z tą prowadnicą? Musze ją dokupić czy da sie wykombinować coś z ta która jest przy bramie?
    Niestety nie wiem jakimi dokładnie elementami różnią się prowadzenie normalne od "H" ale z tego co się orientuję, to różnice są duże i nie jest to tylko "zestaw dozbrajający". Najlepiej zadzwoń bezpośrednio do Hormanna.

  10. #490
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ciężarek74
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    DOMASZCZYN
    Kod pocztowy
    55-095
    Posty
    26

    Domyślnie

    Mam takie małe pytanie dostałych forumowiczów-jak sie plasują ceny montażu bram garażowych i przemysłowych w waszych regionach bo cos mi sie zdaje ze u was to jes lepiej płatne niż w dolnosląskim,i zaczołem sam montować bramy bo powoli mnie niestac na opłacenie pracownika

  11. #491

    Domyślnie

    PROSZĘ O OPINIE NA TEMAT BRAMY Z PROWADZENIEM BOCZNYM NORMSTAHL

    Witam mam problem z wyborem bramy do garażu gdyż nie mogę zamontować segmentowej z powodu różnicy poziomów miedzy domem a garażem 35cm. Szukam alternatywy dla niej może właśnie tak jak w tytule tylko czy to dobre bramy proszę o opinie z góry dziękuję może ktoś mi jeszcze coś innego doradzi jak sobie z tym poradzić.
    Ostatnio edytowane przez markon2 ; 07-05-2011 o 21:20

  12. #492
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Normstahl to czołowy producent bram. Spokojnie możesz inwestować. Natomiast problemem może być odpowiedni sprzedawca/montażysta. Tak jak w oknach - profil i reszta składników z najwyższej półki a wykonawca spartolić może wszystko i zamiast produktu bezawaryjnego zapłacisz za nowy szmelc.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Normstahl to czołowy producent bram. Spokojnie możesz inwestować. Natomiast problemem może być odpowiedni sprzedawca/montażysta. Tak jak w oknach - profil i reszta składników z najwyższej półki a wykonawca spartolić może wszystko i zamiast produktu bezawaryjnego zapłacisz za nowy szmelc.
    Ogółnie to brama mi sie podoba choc nie widzialem jej na zywo i nie wiem jak to wszystko działa. Szczególnie nutruje mnie zamontowanie prowadzen na posadzce czy nie jest to kłopotliwe,czy moze przeszkadzac i sprawiac jakies kłopoty w uzytkowaniu. Cena takiej bramy tez jest dosc wysoka ale nie mam mozliwosci załozenia segmentowej a chciałbym ciepła brame a roletowa mi tego nie da. Moze znajdzie sie na forum jakis uzytkownik tej bramy i cos o niej napisze.POZDRAWIAM

  14. #494
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Boczna brama Normstahla nie sprawia większych kłopotów ale bardzo ważny jest jej precyzyjny montaż (a to niewielu potrafi). Niestety brama z uwagi na zastosowanie uszczelek szczotkowych nie jest tak szczelna jak "tradycyjna górna". Należy też dbać o czystość dolnej szyby prowadzącej. W nowym wykonaniu dostępna jest szyba mocowana "na posadzkę", która upraszcza montaż i gwarantuje wg mnie lepszą szczelność dołem.

  15. #495

    Domyślnie

    BWOJTEK dzieki za jakies info na temat tej bramy ale wydaje mi sie ze i tak ta brama bedzie chyba zatrzymywala wiecej cieppła w srodku nizeli rolowana o grubosci panela 20mm . A ty co bys mi polecil za brame prócz segmentowej górnej tak aby byla dobrą alternatywa na wyjscie z mojej sytuacji.Garaz bedzie ogrzewany a wiec zalezy mi na parametrach cieplnych . Mosiałbym zobaczyc na zywo gdzies prace tej bramy i ocenic jak to wszystko pracuje.

  16. #496
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Na pewno brama boczna to dużo lepsze rozwiązanie niż rolowana. Bramę wg strony Normstahla ma na ekspozycji TurPlast w Pile.

  17. #497

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Matilde1 ; 12-05-2011 o 08:41

  18. #498

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Na pewno brama boczna to dużo lepsze rozwiązanie niż rolowana. Bramę wg strony Normstahla ma na ekspozycji TurPlast w Pile.
    Dziekuje bardzo za podpowiedz gdy wróce do kraju to udam sie do tur-plastu i obadam ta brame. pozdrawiam

  19. #499
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    no ty raczej byś tego nie zrobił! poproś o pomoc w dodaniu fotek i zobaczymy ten wynalazek!
    Wykonanie fotek okazało się niepotrzebne, bo dzisiaj Firma KRISPOL niezwykle pozytywnie mnie zaskoczyła montując GRATISOWO nowy napęd SOMFY (z 2-letnią gwarancją).
    I szczeliny już nie ma (napęd ją zlikwidował!)
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 10-05-2011 o 20:08

  20. #500

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Wykonanie fotek okazało się niepotrzebne, bo dzisiaj Firma KRISPOL niezwykle pozytywnie mnie zaskoczyła montując GRATISOWO nowy napęd SOMFY (z 2-letnią gwarancją).
    I szczeliny już nie ma (napęd ją zlikwidował!)
    No i widzisz wszystko dobrze się skończyło.
    A szklanka zawsze do połowy pełna
    No i firmie KRISPOL zamiast ubyć 7 klientów przybędzie 3 nowych.

Strona 25 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony