dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 71 z 75
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.420 z 1492
  1. #1401

    Domyślnie

    Witam,
    Kupiłem szeregowy dom do kapitalnego remontu, jest on cały podpiwniczony, i tam też jest mój garaż do którego potrzebuję nowej bramy.
    Od lokalnych sprzedawców dostałem następujące oferty:
    • Krispol 4cm gruba, napęd Nice 23 - 3670 zł brutto z montażem
    • Krispol 6cm gruba, napęd Nice 23 - 5140 zł brutto z montażem
    • Hormann LPU 42, napęd ProMatic - 4780 zł brutto z montażem
    • Hormann LPU67 Thermo, napęd SupraMatic P - 7630 zł brutto z montażem

    Teraz proszę Was o jakieś sugestię, ponieważ szczerze nie mam pojęcia na co się zdecydować. Nie wiem czy jest sens kupować grubszą bramę, jeśli ogólnie cały dom ma prawie 40 lat i chociaż wymieniam okna i docieplam, to pewnie nigdy nie uzyskam energooszczędności jak nowe budownictwo.

    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    Adam

  2. #1402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Problemem bram jest niska szczelność na obwodzie, a nie grubość paneli. Także te 60+ bym sobie odpuścił. Chyba że w garażu będziesz spędzać cały swój wolny czas i będziesz w nim ostro grzał by dociągnąć do tych 16-18st..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #1403

    Domyślnie

    Dziękuję za radę, w takim razie wydam niepotrzebnie trochę mniej pieniędzy

    A czy krispol czy hormann to można coś doradzić? Czy to może bardziej już kwestia fachowości montażu, co ciężko mi powiedzieć kto zrobi lepiej...

  4. #1404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Tak, montaż i jego dokładność też są istotne. Ja montuję Krispol, bo mam go taniej (bez pośredników). Hormann też mi się zdarza. Nie widzę potrzeby zmieniać dostawcy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #1405

    Domyślnie

    Cytat Napisał acmilaneo Zobacz post
    Witam,
    Kupiłem szeregowy dom do kapitalnego remontu, jest on cały podpiwniczony, i tam też jest mój garaż do którego potrzebuję nowej bramy.
    Od lokalnych sprzedawców dostałem następujące oferty:
    • Krispol 4cm gruba, napęd Nice 23 - 3670 zł brutto z montażem
    • Krispol 6cm gruba, napęd Nice 23 - 5140 zł brutto z montażem
    • Hormann LPU 42, napęd ProMatic - 4780 zł brutto z montażem
    • Hormann LPU67 Thermo, napęd SupraMatic P - 7630 zł brutto z montażem

    Teraz proszę Was o jakieś sugestię, ponieważ szczerze nie mam pojęcia na co się zdecydować. Nie wiem czy jest sens kupować grubszą bramę, jeśli ogólnie cały dom ma prawie 40 lat i chociaż wymieniam okna i docieplam, to pewnie nigdy nie uzyskam energooszczędności jak nowe budownictwo.

    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    Adam
    mógłbyś podać wymiary bramy i rodzaj ? - akurat też jestem w procesie zakupowym bramy Krispol . K2 RFS, rozmiar 2780x2500, napęd Dexxo Optimo 800 z paskiem + dodatkowy pilot , razem z montażem 5800 brutto. Nie wiem czy to dobra cena , w porównaniu do Twojej to drogo ale nie wiem co dokladnie masz w zamówieniu więc trudno porównać.

    pozdrawiam

  6. #1406
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Zakładając że kolega wyżej ma jakiś typowy rozmiar bramy pojedynczej to wychodzi mi z cen, że wyceniono mu bramę w jakimś typowym kolorze (biały, brązowy, antracyt) i strukturze woodgrain (chropowata).
    Cena pow. 5tys. sugeruje już bramę w okleinie (droższa o dobre kilkaset złotych od tańszego wykonania bram malowanych).
    W Twoim przypadku rozważałbym czy nie da się zamówić bramy w rozmiarze typowym 275x250. Czasem okoliczności wymuszają bramę w wersji nietypowej (np. konieczność wyższego nadproża), ale jeśli nie, to 3cm nie robi takiej różnicy, gify przecież i tak obrobisz styro - chyba że masz np. klinkier). Wtedy brama typowa jest tańsza o ok 300zł ale najważniejsze: jeszcze przez tydzień jest na nie promocja sugerowane 20% rabatu.. (gdzie standardowy rabat to do 10%)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #1407

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zakładając że kolega wyżej ma jakiś typowy rozmiar bramy pojedynczej to wychodzi mi z cen, że wyceniono mu bramę w jakimś typowym kolorze (biały, brązowy, antracyt) i strukturze woodgrain (chropowata).
    Cena pow. 5tys. sugeruje już bramę w okleinie (droższa o dobre kilkaset złotych od tańszego wykonania bram malowanych).
    W Twoim przypadku rozważałbym czy nie da się zamówić bramy w rozmiarze typowym 275x250. Czasem okoliczności wymuszają bramę w wersji nietypowej (np. konieczność wyższego nadproża), ale jeśli nie, to 3cm nie robi takiej różnicy, gify przecież i tak obrobisz styro - chyba że masz np. klinkier). Wtedy brama typowa jest tańsza o ok 300zł ale najważniejsze: jeszcze przez tydzień jest na nie promocja sugerowane 20% rabatu.. (gdzie standardowy rabat to do 10%)
    no to ciekawie , bo Ja wlaśnie mam wycenę na kolor antracyt i "chropowatą". Chropowatą dlatego, że drzwi mam mieć CALa Alutherm z taką własnie "chropowatą" na zewnatrz strukturą aluminium - uznaliśmy, że gładka powierzchnia drzwi od zewnatrz będzie niepraktyczna.
    Chropowatośc bramy jest produktem niższym jakościowo od gładkiego ?- może jeszcze zmienię zamowienie.

  8. #1408
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Może myślimy o czymś innym. Ja mówię o strukturze tego typu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200423_145254.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	444046 (to foto z promocyjnych bram Hormana).
    A Ty może myślisz o okleinie z takim nalotem strukturalnym..
    Jedynie mogę się domyślać, bo Wasze posty nie pozwalają na jednoznaczne zidentyfikowanie ofert
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #1409
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał acmilaneo Zobacz post
    Dziękuję za radę, w takim razie wydam niepotrzebnie trochę mniej pieniędzy

    A czy krispol czy hormann to można coś doradzić? Czy to może bardziej już kwestia fachowości montażu, co ciężko mi powiedzieć kto zrobi lepiej...
    Bramę Krispol-a mam u siebie od 5 lat, kolor okleiny daglezja. Z wyboru marki jestem zadowolony. Kolor okleiny trzyma barwę. Nie wiem jak w chwili obecnej wygląda sytuacja, ale swego czasu był spory problem z wyginaniem się paneli o ciemnym kolorze bram umiejscowionych od strony południowej budynku.
    Jeśli garaż masz od strony południowej lub południowo-zachodniej to warto o kolorze bramy wcześniej pomyśleć.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #1410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Kurczę, nie pamiętam tego problemu w jakimś istotnym zakresie. Może kiedyś robiłem mniej bram to i sprawa mnie nie dotyczyła, ale od dłuższego czasu każda szeroka brama ma w standardzie "omegi". I to, w połączeniu z automatem "trzyma" panele w ryzach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #1411
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Problem był i u nas na forum swego czasu był mocno nagłaśniany.
    Właśnie wtedy z pomocą przychodziły wspomniane przez Ciebie "Omegi". Tylko nie wiem czy producent je sponsorował czy inwestor zmuszony był pokryć jej koszty. Pewnie wszystko zależne było od warunków gwarancji.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #1412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Problem był i u nas na forum swego czasu był mocno nagłaśniany.
    Właśnie wtedy z pomocą przychodziły wspomniane przez Ciebie "Omegi". Tylko nie wiem czy producent je sponsorował czy inwestor zmuszony był pokryć jej koszty. Pewnie wszystko zależne było od warunków gwarancji.
    Hmm.. patrzymy z różnych perspektyw. Ja sprawy przykre u bliskich mi producentów staram się szybko zapomnieć Nie wiem jak było wtedy - nie dotyczyło mnie. Na dzień dzisiejszy są w cenie bramy i nawet nie mam wpływu na ich zamawianie. Co najwyżej mogę nie zamontować, ale jak są w komplecie to nikt nigdy nie zwrócił na nie uwagi (a wtedy pamiętam grymasy że brzydkie )
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #1413
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie chodziło bramy zamontowane przez Ciebie.
    Nie masz bram marki W.........w swojej ofercie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #1414

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Może myślimy o czymś innym. Ja mówię o strukturze tego typu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200423_145254.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	444046 (to foto z promocyjnych bram Hormana).
    A Ty może myślisz o okleinie z takim nalotem strukturalnym..
    Jedynie mogę się domyślać, bo Wasze posty nie pozwalają na jednoznaczne zidentyfikowanie ofert
    ma być coś takiego, ma to sens ? brama lakierowana (to chyba się fachowo nazywa lakierowanie strukturalne), okleinowana jest w czymś lepsza ? - nie mam tu kompletnie doswiadczenia

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brama w lakierze.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	444056
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 13-05-2020 o 19:54

  15. #1415

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    mógłbyś podać wymiary bramy i rodzaj ? - akurat też jestem w procesie zakupowym bramy Krispol . K2 RFS, rozmiar 2780x2500, napęd Dexxo Optimo 800 z paskiem + dodatkowy pilot , razem z montażem 5800 brutto. Nie wiem czy to dobra cena , w porównaniu do Twojej to drogo ale nie wiem co dokladnie masz w zamówieniu więc trudno porównać.

    pozdrawiam
    Dokładnie to jest: K2 RCT, Woodgrain Classic T, kolor zew: Brązowy (RAL 8014), wymiar 2375x1875. Za sam montaż chcą 460zł netto. Coś jeszcze podać?

    Przy czym sam jeszcze się nie zdecydowałem czy Hormann czy Krispol Hormann pewnie bardziej znany, też firma montująca sprawia wrażenie lepszej, ale czy warto za to ponad tysiąc złotych dopłacać to nie mam pojęcia...

  16. #1416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Cytat Napisał acmilaneo Zobacz post
    Dokładnie to jest: K2 RCT, Woodgrain Classic T, kolor zew: Brązowy (RAL 8014), wymiar 2375x1875. Za sam montaż chcą 460zł netto. Coś jeszcze podać? .
    Wszystko niemal jasne. Najtańsza wersja paneli (w sensie wizualny, bo gęste przetłoczenia, kolor typowy i powierzchnia kory drewna, zwykłe sprężyny naciągowe)
    Niemal identyczną mam w swoim wolnostojącym garażu, z tym że ja w promocji kupowałem typową wysokość 2m i sam ją skracałem
    Obsługuję bezproblemowo ręcznie, automat by się przydał bo człowiek leniwy...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #1417

    Domyślnie

    A czy źle, że to najtańsza wersja panela? W sensie technicznym jest jakoś nieszczelna czy raczej o krótkiej żywotności? Kolory mi pasują, ale jeśli jakiś element ma mi się szybko zepsuć to zdecydowanie wolę od razu zamówić coś lepszego.

  18. #1418
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Nie, to nie ma znaczenia technicznego. To jak z produktami designerskimi. Jak budzi efekt "wow" to kosztuje dużo. Jak jest obojętny to ma normalną cenę.
    Podobno trwałość okleiny jest większa, ale ja swoją bramę mam od północy i nie widzę żadnego blaknięcia.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #1419

    Domyślnie

    Ja kupiłem we wtorek w typowym wymiarze 5000x2250 Krispol lakierowana bez przetłoczeń + napęd BFT 1250u + 3 piloty z montażem za 5800.
    Nie widziałem sensu dopłaty 2500zl do novofermu czy hormanna. Nie wiem czy promocja która miała trwać do wtorku została przedłużona.
    Ostatnio edytowane przez Krzsiek85 ; 14-05-2020 o 23:30

  20. #1420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Podobny rozmiar w okleinie wyceniałem w Krispolu w normalnej ofercie na 7600.. . Promocja przedłużona do 20 maja, ale rabat 5% niższy, z tym że dalej to bardzo atrakcyjna oferta.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 71 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony