dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Temat: budowa tarasu

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bartłomiej

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    68
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Witam,

    Jednym z etapów szeroko pojętego wykończenia mojego domu jest zbudowanie tarasów. Miałem zamiar napisać "wylanie", lecz po lekturze pism fachowych już wiem, że taras to całkiem nietrywialne zadanie. Mimo to, gdy zobaczyłem wycenę samej tylko robocizny, złapałem się za głowę. Chwilę później przyszła decyzja złapania się za klawiaturę i zasięgnięcia opinii Szanownego Grona Inwestorów.

    Krótko mówiąc... mam do wybudowania ok. 60m2 tarasu wokół budynku. Chcę to zrobić zgodnie ze wszelką sztuką, aby później nie mieć kłopotów z pękającymi płytkami, krzywo osiadającą płytą tarasu bądź przemarzaniem. Pytanie jest następujące: Ile kosztuje wykonanie takiego tarasu? Pytanie drugie: czy możecie mi polecić jakąś sprawdzoną ekipę - buduję 30km na północ od Warszawy.

    Za wszelkie porady, wskazówki oraz informację będę bardzo wdzięczny.
    Serdecznie pozdrawiam życząc wszystkim Inwestorom Wesołych Świąt.
    Bartłomiej

  2. #2

    Domyślnie

    Nie święci garnki lepią, Bartłomieju.
    Taras zamierzam zrobić sam. Trzeba wykopać rów pod fundament ( poniżej strefy przemarzania, wylać fundament, podmurować bloczkami na wymaganą wysokość, zasypać piaskiem zagęszczając, wylać posadzkę i gotowe.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie kazdy ma czas garnki lepic )) Tez jestem zainteresowany ew. kosztami budowy tarasow...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Mój taras wykonywała ta sama ekipa co stawia stan surowy. Za roboty ziemne, szalunki i zbrojenie zapłaciłem 500 zł (robocizna). Za stal, deski i beton ok 2 tys. Taras ma 30 m2. Teraz zostało mi już tylko wykończenie powierzchni. Dobrze, że się na taras zdecydowałem na tym etapie bo po skończeniu budowy musiałbym zapłacić dużo więcej.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iberlander

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    0

    Domyślnie

    Mój sąsiad wykonał taras z ładnej kostki. Chyba zdecyduje się na to samo ponieważ koszt jest niewielki, a efekt niezły.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bartłomiej

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    68
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Smoku,

    Masz rację z tym lepieniem garnków. Wychodząc z tego założenia zabieram się za położenie instalacji do centralnego odkurzacza. Niestety, budowa tarasu wymaga nieco większych umiejętności oraz dużo więcej czasu. A z tym akurat u mnie krucho.

    Pozdrawiam,
    Bartłomiej

  7. #7

    Domyślnie

    Jasne Bartłomiej. Ale nie dawaj się naciągać na "argumanty", że taras to wielkie mecyje. Dla murarza to bułka z masłem. Powodzenia.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    bardzo podoba mi się taraz z drewna, a konkretnie z okorowanych bali pociętych w takie równe klocki np. 30 cm i ułożone w pinie obok siebie. Mam nadzieję, że wyobrażacie sobie taki taraz lub widzieliście coś podobnego.
    Taras nie jest śliski po deszczu jak płytki, beton trochę mi nie pasuje, a drewno naturalnie komponuje się z ogrodem skalnym itd.

    Pytanie czym skutecznie zaimpregnować takie bale ?
    Olej ? ipregnaty jak do krokwi ? może cuś innego ?
    Proszę o podzelenie się doświadczeniami i przemyśleniami.

    CZ.

  9. #9

    Domyślnie

    Iberlander, ja też chcę taras z kostki, czy wiesz jaki w przybliżeniu jest koszt takiego tarasu? I jaka kostka najlepiej sie do tego nadaje?

  10. #10

    Domyślnie

    polecam taras drewniany...
    info na priv...
    snow


    http://www.b4ubuild.com/links/decks.shtml
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bartłomiej

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    68
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Snow,

    Chętnie bym pogadał o tarasach drewnianych. Napisałem na priv. Zapraszam do korespondencji via e-mail.

    pozdrawiam,
    Bartłomiej

  12. #12

    Domyślnie

    jasne
    wysłałem info
    snow

    PS. - swój taras bez przerwy zmieniam na rysunkach.....zmiany projektu musza być
    s.
    ________________
    http://www.republika.pl/prokom_/aktyprawne.htm
    modrzew rulez!!!!!

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Snowdwarf dnia 2003-04-23 10:53 ]</font>

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jolantas

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hey Snow! Na ten twój adres w USIE nie może wejść nikt normalny bo nie ma uprawnień, więc sprzedaj pomysł na twe uprawnienia lub podaj jakiś inny link

  14. #14

    Domyślnie

    Ja też zrezygnowałam z tarasu betonowego na rzecz tego z kostki. Wygląda całkiem nieźle i jest dużo tańszy, choć konkretnej ceny jeszcze nie znam. Moi rodzice wybudowali się pięć lat temu, mają taki taras i sprawdza się super. A jak im po 4 latach przyszło do głowy poszerzyć taras, to było roboty na pół dnia i nie widać śladu, że coś przerabiano. Polecam.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: jolana dnia 2003-05-18 10:27 ]</font>

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    O jakiej kostce mówicie-betonowej czy czy innej?

  16. #16

    Domyślnie

    A ja mam pytanie laika - czy te fundamenty tarasu (bloczki betonowe) izoluje się czymś ? Np. dysperbitem?

  17. #17

    Domyślnie

    Za chwilkę zaczynam budowę, czy taras mam ruszyć już na etapie fundamentów?
    Pozdrowienia.A

  18. #18

    Domyślnie

    My zostawiamy taras na koniec budowy bo w trakcie {po zdięciu humusu)może być to dobre miejsce na pozostałości bloczków dachówek itd. Właśnie budujemy ściany i to rozwiązanie świetnie się sprawdza z tym że my będziemy lać betonowy taras.

  19. #19

    Domyślnie


    Pytanie do Jolany.
    Proszę Cię, napisz z jakiej kostki zbudowany jest twój taras.
    Ja mam problem, ponieważ mój taras musi być na wysokości 90cm od ziemi[wys. fund] Co to za kostka?. Pozdrawiam

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    moj taras 46 m2
    wykopany fundament, zazbrojony, srodek zageszczony napierw zwirem, nastepnie piaskiem, warstwa 5 cm styropianu,siatka zbrojeniowa, dylatacja, wylanie podłogi ze spadkami z dwoch stron (taras przylega do dwoch scian domu)

    Taras na gruncie, materiały 1600 zł..robocizna 1500..

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony