dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Brak cementu (zmowa), brak kruszywa = Beton cena w górę

    brak cementu - producencji cementu podejrzani są o zmowę, pracownicy UOKiK i Policja przeszukuje pomieszczenia 8 producentów cementu podejrzanych o zawarcje porozumienia, ostatnio mają np. dziwne zbiorowe awarie, słwem sprawa powazne

    brak kruszyw - ceny poszły 25% w górę

    Niestety wszystko się odbije na cenie wyrobów, już dzisiaj poprawiałem ceny na beton i zaprawy + 10%
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    To prawda o braku cementu. Trudno jest ostatnio kupić zwłaszcza tzw. jedynkę (cement bez dodatków). Słyszałem o jakiejś poważnej awarii z zakładzie Dyckerhoff.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bryku
    Słyszałem o jakiejś poważnej awarii z zakładzie Dyckerhoff.
    w branży się mówi, że terminy nieprzewidywalnych awarii są już znane z góry
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #5

    Domyślnie

    wczoraj chciałem kupić 10 worków i nie było. znajomy powiedział że od trzech dni stoi jego auto przed cementownią i nic

  6. #6

    Domyślnie

    W branzy mówi się również że spotkania mające na celu ustalenie polityki rynku cementu odbywaja sie w Berlinie.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam

    A gdzie to takie (niby) braki cementu co ?? .Zapraszam do Lublina po każdą ilość . Coraz częściej widuje na naszym forum takie posty z których się śmieję . Ostatnio przeczytałem o wełnie mineralnej że brakuje .A że sam mialem właśnie kupować udałem się do kilku hurtowni z niepokojem ......... A tam nic nie wiedzą o rzekomych brakach wełny i mogą sprzedać każdą ilość . Podobnie jest z cementem .Nie wydaje mi sie mozliwe ,aby miało brakować cementu .


    pozdro D.RZ

  8. #8

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar malgoss
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    A ja poproszę o informację gdzie dostanę wełnę na twardy dach - jadę tam od razu

  10. #10

    Domyślnie

    Ostatnio byłem w Castoramie we Wrocławiu i tam też cementu brak.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam

    A gdzie to takie (niby) braki cementu co ?? .Zapraszam do Lublina po każdą ilość . Coraz częściej widuje na naszym forum takie posty z których się śmieję
    Darek chłopie, z nieba spadłeś, kurde obdzwoniłem 10 największych dostawców w Polsce podawaj numer telefonu, interesuje mnie hurt, biorę dziennie 300ton.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    pewnie ta każda ilość to 30 worków na składzie

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Mój sąsiad (z Lublina) sprzedawał tygodniowo jakieś 100t cementu, teraz przy dobrych układach wyprasza 25

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    Darek Rz. Napisz w której hurtowni można kupić wełnę elewacyjną.

    Witam

    Nie pisałem o wełnie elewacyjnej tylko o wełnie na poddasze bo taką kupowałem . Jeśli chodzi o cement to kupowałem kilka dni temu 3.5 tony na wylewki(i nie chodziło tu o 10 worków "Majka" -czytaj dokładnie) i obdzwoniłem kilka hurtowni w poszukiwaniu niskich cen . Wszędzie mieli cement jedynkę od 340 zł do 380 zł za tonę -nikt nie wspominał o brakach . Jeszcze wczoraj byłem w "Famiko" i pytałem znajomego który tam pracuje czy mają cement ...powiedział że tak .
    Mdzalewscy - z takimi ilościami jak 300 ton w budownictwie jednorodzinnym zwykły inwestor się nie spotyka 1-3-5 ton to tak

    pozdro

  15. #15

    Domyślnie

    O braku cementu jeszcze nie słyszałem (odpukać)
    natomiast z betonem jest problem ale to ze wzgledu na
    zwiekszone zapotrzebowanie.
    Zawsze (prawie) wystarczało zamówić na 2-3 dni wczeœniej a teraz klops.
    Jeżdżš prawie po nocach.
    Podobnież rolnicy masowo lejš płyty obornikowe czy jakos tak, a to
    zwišzane jest z dotacjami z UE na ten cel.
    M. Lenart

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    To znowu nie ma cementu? Jakiś tydzień temu u nas cement po prostu wywiało, nie było go dosłownie NIGDZIE. Mówiono o awarii pieców a jak już je naprawiono to cena cementu od razu poszybowała w górę. W poniedziałek mieliśmy istne szaleństwo, bo hurtownie i markety budowlane dostały wtedy cement, który był po prostu rozchwytywany w błyskawicznym tempie. Nam się udało wyrwać tonę Tylko pytałam czy sytuacja z cementem wróci do normy i mówiono mi, że to był problem przejściowy i już będzie wszystko ok Celowa dezinformacja?

  17. #17

    Domyślnie

    Za tym wszystkim - wiadomo stoi układ! Jednak bracia K. mieli rację...

  18. #18

    Domyślnie

    Cement jest i problemów nie było.

    ale jak można więcej zarobić to czemu nie?

    BUSINESS IS BUSINESS

    Co do zmowy to po ostatnich wpadkach producentów farb myślę że cementownie mają się na baczności.
    Kary są kosmiczne.

  19. #19

    Domyślnie

    Dojeżdżam do pracy pociągiem, czekam na przesiadkę na autobus na wiadukcie nad jedną z największych stacji towarowych w Polsce. I być może zignorowałbym ten wątek - ale od kilku tygodni obserwuję wzmożony ruch transportów z ...cementem. Składy po kilkadziesiąt do stu wagonów w drodze na północ, zarówno workowany jak i luzem. Stal, wiadomo wykupują Chińczycy, cena rośnie. Czyżby zabrakło im cementu?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony