dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 669
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 13371
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie Komentarze do dziennika Truskawek

    Hej
    założyłam nowy temat, na wypadek, gdyby ktoś chciał skomentować moje wypocinki i na budowie (choć pewnie tylko słowne) i na forum
    zapraszam..

  2. #2

    Domyślnie

    Jasne, że ktoś będzie chciał, a jak myślisz?
    Trzymam kciuki i będę śledzić wzrost Truskawek
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  3. #3

    Domyślnie

    No nie bądż taką skromną kobietką, jesli chodzi o prąd to wystapiłam od razu o docelowy 16KW, ale na czas budowy mam prad budowlany- inna taryfa przeliczenia -droższy, chyba,że możecie pozyczyć prąd od dobrych sasiadów- podlicznki na lewo, i do czasu skończenia budowy jedziecie na tym prądzie, zawsze troche taniej.
    czytaj duzo i pytaj to się dowiesz , my kobietki jesteśmy bardziej cierpliwe jesli chodzi o wyjasnianie niz na ogolnym forum.wszyscy kiedys zaczynali.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    właśnie dlatego jestem na tym forum żeby się dowiedzieć. A faceci jak zauważyłaś, faktycznie, jacyś tacy ...niecierpliwi
    a jesli mam w projekcie napisane że potrzebny 12kW to mi wystarczy te 12?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cześć Wiola,

    Czytam, czytam
    Tu masz wątek ile prądu potrzeba i na ile starcza

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...489&highlight=
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    dzieki nefer, ja to wszystko kiedyś czytałam, ale mam mnóstwo wątpliwości, bo każdy co innego mówi. Mój mąż zakłada ze starczy mu nawet 8 kW, bo chce wybudować wiatrak
    ale na czas budowy moze dogadamy sie z sąsiafdami jednak i tyle. Taniej wyjdzie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiolasz
    dzieki nefer, ja to wszystko kiedyś czytałam, ale mam mnóstwo wątpliwości, bo każdy co innego mówi. Mój mąż zakłada ze starczy mu nawet 8 kW, bo chce wybudować wiatrak
    ale na czas budowy moze dogadamy sie z sąsiafdami jednak i tyle. Taniej wyjdzie.
    Pewnie, że wyjdzie taniej Jesli masz fajnych sąsiadów to tak zrób.
    A kiedy wkleisz projekt ????
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Przyznam sie też ze wszelka ta terminologia uzywana jest dla mnie całkowicie obca...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiolasz
    Przyznam sie też ze wszelka ta terminologia uzywana jest dla mnie całkowicie obca...
    NIc się nie przejmuj. Na początku to tak źle wygląda. A potem już wszystko będziesz rozumieć
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    ci znajomi to jakby się zmówili, moi też ciągle mówią jak to wygląda życie w domku: przeciekający dach, palenie w piecu, strzyżenie trawy ...ile to roboty
    a ja właśnie tak jak Ty --- lubię to i pamiętam z dzieciństwa jak było przyjemnie i miło ....

    a te 5tys. to canna dała architektowi za adaptację projektu i inne te sprawy
    ja wydam o wiele mniej ale i nie mam znaczących zmian w projekcie..
    o tym pisałyśmy
    pa pozdrowionka

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    kropkq
    najwiecej na "nie" była moja mama, ale przed małżeństwem też mnie przestrzegała
    Jeden pan architekt zażyczył sobie od nas za adaptację 1800 +projekt piwnicy 1 tys, + obniżenie kątu dachu 1 tys. no i oczywiscie + cena projektu 1500 zł. Razem troche sporo, bo znalazłam niższe kwoty na forum, ale zależy od regionu chyba. Ale uparłam sie i szukamy innego pana, moze będzie taniej.

    Nefer mój projekt to ten domek obok. a szczegółowiej to tak


    z zewn, jak pod nickiem

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Fajniutki
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #13

    Domyślnie

    Teraz będzie dłuższa opowieść, kto nie chce niech nie czyta:
    Najpierw znaleźliśmy działkę. Położona w super okolicy. Jedyna nie zabudowana. Miała prawdziwy lasek. 1800 m bardzo ustawnej działki.
    Właścicielka chciała za nią 130 tysięcy.
    Jak na okolicę to niedrogo.
    Coś mi jednak śmierdziało w tej sprawie.
    Poszłam więc do właściwego rejonowi oddziału elektrowni i złożyłam wniosek i warunki.
    W sprawie prądu można - nie trzeba być właścicielem.
    Było to na początku sierpnia br.
    Ciągle nie było odpowiedzi i ciągle coś mi śmierdziało.
    Mąż napalił się bardzo na tą działkę, ale ja szukałam dalej.
    Przewlokłam go po okolicy jeszcze ładne parę razy, zaczęłam szukać przez biura, bo w terenie zabrakło ofert, mąż był niezadowolony: no bo czego ja chcę od tej działki.
    Zmienił nagle zdanie jak znaleźliśmy tą, którą mamy teraz.
    O niej już wiecie.
    Kupiliśmy tą i teraz już poszłam do elektrowni głównej, bo na tamtą się obraziłam, jak oni pracują, do października nie raczyli odpowiedzieć.
    Trafiłam do pana zajmującego się warunkami przyłaczy.
    Miło nam się rozmawiało, ale pan nagle mówi, że powinnam właściwie te sprawy załatwiać w rejonie, byłoby szybciej.
    Ja na to, że wcześniej już składałam wniosek w innej sprawie....no i opowiedziałam mu o tamtej działce.
    Pan zapytał o ulicę, powiedziałam.
    Na to z głębi swej szuflady wyciągnął mój poprzedni wniosek!!!!!
    z sześcioma różnymi odnośnikami!!!!!
    Tamten wniosek latał sobie pomiędzy urzędnikami, bo nikt nie wiedział co z nim zrobić!!!!! Ostatecznie trafił do niego, żeby coś wymyślił jak "spławić" klienta.
    Nie wiadomo jakim cudem elektrownia nie zauważyła tej działki i teraz jest tam "martwa strefa". Prądu nie ma i nie będzie w najbliższej dziesięciolatce.
    Wszystkie okoliczne działki są zabudowane, mają prąd i cześć, a ta nie dostanie.
    Pan jak odkrył, że to ja składałam tamten wniosek i już jest nieaktualny tak się ucieszył, że obiecał mi we wszystkim pomóc, żebym na tą nową działkę miała prąd. Pomógł mi wypełnić wniosek, doradził jak postępować w razie problemów, podał numer telefonu do siebie, do pracownika załatwiającego mój rejon i o mało nie zrobił mi kawy, ale się śpieszyłam.
    Jestem pewna, że chłop (czyli mąż) nie załatwiłby sprawy, zostałby odesłany do rejonu bo nawet nie napomknąłby o tamtej działce.
    Koniec
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  14. #14

    Domyślnie

    Nazwa silikat to łacińska nazwa krzemianu czyli popularnego piasku krzemowego, który jest głównym składnikiem cegły silikatowej.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Ceg%C5%...ienno-piaskowa
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Ceg%C5%82a_ceramiczna
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Ceramika_%28budownictwo%29
    itd.
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Wiolasz, trzymam kciuki za truskawki! Tez bralismy go pod uwage ale wygral w lukrecji.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    dorbie, znam Twój projekt też nad nim myślałam...

    canna, powiem tak: jeśli orientujesz sie w tym wszystkim, to jestem pełna najwiekszego podziwu, na jaki tylko umiem sie zdobyc..A tak z polskiego na nasze? co jest lepsze?

  17. #17

    Domyślnie

    Silikat jest najbardziej nasiąkliwym materiałem budowlanym, jak gąbka..... albo raczej pumeks
    ceramika to też naturalny, stosowany od wieków budulec.
    Pozostaje wybór: drogo czy tanio.
    Ja mam w projekcie porotherm, zamieniłam go na U-220 tej samej grubości, czyli 25 cm, dam 14 cm styropianu i będzie Ok.
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    aniele

  19. #19

    Domyślnie

    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    ja chciałabym wiecej styropianu...nie wiem czy myślę dobrze..

Strona 1 z 669

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony