dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie

    Potrzebuje pilnej informacji od doswiadczonych na temat duzej ulgi budowlanej. Bylem dzisiaj w urzedzie skarbowymn rozliczyc rok 2002. Od pani urzednicznki dowiedzialem sie, ze duza ulga budowlana obowiazuje 3 lata od rozpoczecia budowy i ( tutaj uwaga!! ) obowiazuje limit 35.000,00 ( co roku sie zmienia ) odpisow od podatku rocznie. A wiec cala ulga to 3 x okolo 35.000,00 zł razem ponad 100,000,00 zł. Nie wiem, czy pani w okienku jest jeszcze pod wplywem swiat, czy tez jest to oczywiste. Ja caly czas bylem przekonany, ze obowiazuje 35.000,00 na caly okres budowy.
    Jestem w szoku, bo nie tylko nie musze placic podatku, ale dostane go z powrotem. Bardzo prosze o informacje, czy to prawda.

  2. #2

    Domyślnie

    W roku 2002 limit odliczeń od podatku wynosi 35.910,00 zł.Naliczany jest narastająco od momentu rozpoczęcia dużej ulgi budowlanej.Ale aby z niego skorzystać musiałeś rozpocząć dużą ulgę budowlaną w 2001 r.Tzn. w rozliczeniu za 2001 r powinny znaleźć się pierwsze faktury."Stara" ulga obowiązuje do końca 2004 r. Jeżeli rozpocząłeś budowę w 2002 r na duża ulgę się nie załapałeś.Za to możesz odliczać odsetki od kredytu.Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Może pani z US pomyliła starą ulgę budowlaną z nową odsetkową, która jest właśnie trzyletnia.;o

  4. #4

    Domyślnie

    Tak cos czulem, ze to zbyt piekne, aby bylo mozliwe. Wiec to jednak prawda, ze obowiazuje tylko jeden limit ( co roku rewaloryzowany ) na caly okres bydowy, a nie 3 limity co roku.
    A tak fajnie zaczal mi sie tydzien..........

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    czy ktoś mógłby mnie poinformować o nowej uldze "odsetkowej",Kupiłam dom w tym roku ale został wybudowany w zeszłym i pozwolenie na budowę wydane zostało w 2002 roku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony