dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Dlaczego właściwie płacimy więcej za taryfę budowlaną?

    Może ktoś mnie oświeci . Do tej pory akceptowałam to jako "rzecz samą w sobie", ale tak zaczęłam się zastanawiać i doszłam do wniosku, że to zwykłe zdzierstwo . Bo niby co - inny prąd ZE zaczyna dostarczać po odbiorze?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    2599 postów i dopiero załapałaś. Lepiej późno niż wcale
    Jasne, że draństwo. Prawo monopolu i tyle
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    2599 postów i dopiero załapałaś. Lepiej późno niż wcale
    Jasne, że draństwo. Prawo monopolu i tyle
    Ale czy czymkolwiek uzasadnione???

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Już napisałem MONOPOLEM. Kiedyś jak za komuny budowano fabryki czy osiedla to ZE musiał zapewnić takim inwestycjom zasilanie, więc brał dodatkową kasę. Jakiś genialny energetyk-finansista wpadł na pomysł aby biednych drobnych inwestorów traktować tak samo. Jak budowa to budowa, ale moim zdaniem to jest złodziejstwo. Bo za przyłącze i tak płacimy z własnej kasy. ZE zamiast się cieszyć, że będzie miał nowego klienta to on go wali od razu w du..e i jest szczęsliwy
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Ale czy czymkolwiek uzasadnione???
    monopolem, niestety nie tym do wypicia

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Ale czy czymkolwiek uzasadnione???
    Oczywiscie.
    Jak nie wiadomo o co chodzi - to chodzi o pieniądze.
    Rozumowanie jest nastepujace:
    - skoro budujesz - to masz kasę (swoja lub banku)
    - ZE też ma kasę , ale lubiłby mieć więcej
    - jak podniesie taryfę zwykłym klientom - zacznie sie charmider (bo ich jest mnóstwo)
    - jak budującemu podniosa - to on nie ma wyjscia, jak podniesie charmider, to mu odłączą i budowa stanie.
    - wiec płacze ale płaci.

    Ot - życie.
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Eskimos Dobrze kombinujesz
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  8. #8

    Domyślnie

    Ale prąd w taryfie C11 (budowlanej) nie jest wcale droższy (0,3 gr dla wrocławia) C11- 0,3065 zł/kwh a G11 - 0,3038 zł/kwh netto droższy jest jedynie stały składnik sieciowy 0,96 zł x zamówiona energia w kW dla taryfy G11 2,64 zł czyli defakto rachunek na budowie jest w każdym miesiącu droższy o np 10 zł dla mocy np 12kW - niezależnie od ilości zużytego prądu

  9. #9

    Domyślnie

    Witam. Ja bym radził spojrzeć na to z drugiej strony.
    Bez wnikania w w zawiłości tworzenia taryf energii elektrycznej widać ,że najtaniej energia ta jest sprzedawazna gospodarstwom domowym. Ceny dla taryfy G są poniżej kosztów i dokładają się do nas inni odbiorc płacąc więcej w taryfach ABC. Wymyślono to dla ochrony gospodarstw domowych przed szybkim wzrostem cen nośników energii.
    Innymi słowy były by nadużycia typu ,bierzemy przyłącze budowlane i wykorzystujemy je do dowolnego celu twierdząc ,żemam właśnie zamiar coś budować.
    Druga sprawa to nie było by motywacji do przechodzenia na przyłącze docelowe i wszędzie wokoło tylko prowizorki by były. (Szczególnie jak są jakieś problemy z odbiorami)
    Naszczęście taryfaC jest dość rozbudowana i każdy znajdzie tam coś dla siebie jak w erze.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin714
    Witam. Ja bym radził spojrzeć na to z drugiej strony.
    Bez wnikania w w zawiłości tworzenia taryf energii elektrycznej widać ,że najtaniej energia ta jest sprzedawazna gospodarstwom domowym. Ceny dla taryfy G są poniżej kosztów i dokładają się do nas inni odbiorc płacąc więcej w taryfach ABC. Wymyślono to dla ochrony gospodarstw domowych przed szybkim wzrostem cen nośników energii.
    Innymi słowy były by nadużycia typu ,bierzemy przyłącze budowlane i wykorzystujemy je do dowolnego celu twierdząc ,żemam właśnie zamiar coś budować.
    Druga sprawa to nie było by motywacji do przechodzenia na przyłącze docelowe i wszędzie wokoło tylko prowizorki by były. (Szczególnie jak są jakieś problemy z odbiorami)
    Naszczęście taryfaC jest dość rozbudowana i każdy znajdzie tam coś dla siebie jak w erze.
    chyba nie wierzysz ze energetyka sprzedaje prad po kosztach gospodarstwom domowym?! Jaki by miala w tym cel?
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  11. #11

    Domyślnie

    Nie przsadzajmy ze prad budowlany jest taki drogi bo ja mam prowizorke juz od kilkunastu lat i najchetniej bym ja zostawil gdyby nie to ze budowa dobiega konca i trzba zrobic przyłacze stałe. Jak ktos nie chce miec prowizorki moze odrazu wystapic o przyłacze stale.

  12. #12

    Domyślnie

    Jaki cel?
    Gdyby energetyka robiła co chciała i to byś zobaczył trochę większe sumki na rachunkach.
    Do takiego kształtowania taryf ZE przymusza URE czyli pośrednio rządzący krajem. ZE tak kształtuje taryfy aby w ostatecznym rozrachunku być na dużym plusie. Ile mogą tyle biorą od odbiorców w taryfie G . Brakującą kasę ciągają z odbiorców w innych taryfach. Tak samo z opłatami za przyłączenie. Tylko w około 30 % pokrywacie koszty przyłączeń . Resztę ktoś musi dołożyć. Oczywiście mówię tu o sytuacji globalnej dla całej spółki dystrybucyjnej a nie z punktu widzenia jednego odiorcy bo czasem ktoś dużo więcej płaci w opłacie przyłączeniowej niż dostaje.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin714
    Tylko w około 30 % pokrywacie koszty przyłączeń . Resztę ktoś musi dołożyć.
    No i dokładamy, w opłacie przesyłowej. Co to jest opłata przesyłowa? Ano haracz-opłata wzięta z sufitu.

  14. #14

    Domyślnie

    Energetyka pobiera opłate przesyłowa, za telefon płacisz abonament podobnie za radio i telewizje, na kazdym kroku z nas pieniadze zdzieraja tylko kazda firma inaczej to nazywa.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Energetyka pobiera opłate przesyłowa, za telefon płacisz abonament podobnie za radio i telewizje, na kazdym kroku z nas pieniadze zdzieraja tylko kazda firma inaczej to nazywa.
    abonament energetyka też nam wykazuje na fakturach

  16. #16

    Domyślnie

    No widzisz tego to nie wiedzielm moze dlatego ze za prad płace od niedawan i przychodzi do nas gosciu z elektrowni i odrazu wystawia rachunek a ja poslusznie mu płace i nie zwracam uwagi zbytniej co na tym rachunku pisze. Ale jedno jest na plus przynajmniej przyłacze do budynku elektrownia stawia na swój koszt a my palcimy tylko za zamówione kw (wiadomo ze za to zaplacimy i tak my wszyscy) ale wodociagi i gazownia juz nie podciagnie nam mediów do dzialki a i oni pobierakja jakies oplaty.

  17. #17

    Domyślnie

    No i dokładamy, w opłacie przesyłowej. Co to jest opłata przesyłowa? Ano haracz-opłata wzięta z sufitu.
    Wiem ,że każdy chciałby płacić tylko za energię i nie przejmować sie niczym innym.
    Ale jak sobie zamówisz trochę węgla w Bytomiu to do warszawy dostarczą ci go za darmo ,albo inaczej czy on dotrze do warszawy bez żadnych kosztów "przesyłowych" ?
    Tak naprawdę to wszystko inaczej by wyglądało gdyby nie KDT kontrakty długo terminowe. Mamy gospodarkę wolnorynkową a większość elektrowni produkuje energię po cenach i w ilościach dawno temu zapisanych w kontraktach. I nie ma zmiłuj się PSE musi od nich taką drogą energię kupować a potem i tak my za wszystko płacimy w rachunkach.
    A niedługo zacznie się proces wygaszania kotłów w co starszych elektrowniach i czeka nas import energii . Wtedy ceny będą iście europejskie tylko niewiem czy z płacami zdążymy im dorównać.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  18. #18

    Domyślnie

    Wszystkie te składniki narzuca prawo energetyczne i nie tylo za prąd ale również za energię cieplną, gaz
    Tak więc opłata za te media to szereg poszczególnych składników powiększonych na końcu przez WAT

  19. #19

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak Taryfa Budowlana.
    Jest taryfa (zniżkowa)"G..." dla gospodarstw domowych, oraz taryfy "normalne" "C...".
    Natomiast używane jest pojęcie "Prąd Budowlany" - co oznacza zasilanie przez prowizoryczne przyłącze dla placu budowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony