dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie rekuperator-wyrzutnia powietrza

    Witam
    planuję zrobić w budynku wentylację mechaniczną, mam już niestety wybudowany komin , a w nim cztery kanały wentylacj grawitacyjnej, czy można podłączyć pod kanał ( może dwa kanały) tej wentylacji wyjście z rekuperatora?


  2. #2

    Domyślnie Re: rekuperator-wyrzutnia powietrza

    mozna

    podłącz pod 2sąsiednie kanały
    byleby przekrój był podobny jak srednica rury ok 200mm
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jeszcze jeden warunek. Kanały muszą mieć zaślepione kratki wlotowe w pomieszczeniach i to szczelnie.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja również mam tradycyjne kanały wentylacyjne, które będą wykorzystane do wentylacji mechanicznej, jako kanały wyciągowe z kuchni, łazienek. Po zaślepieniu nad wyjściem do reku jako kanały-wyrzutnie w okresie letnim. W okresie zimowym planuję wyrzutnie do garażu.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał GL35
    Ja również mam tradycyjne kanały wentylacyjne, które będą wykorzystane do wentylacji mechanicznej, jako kanały wyciągowe z kuchni, łazienek. Po zaślepieniu nad wyjściem do reku jako kanały-wyrzutnie w okresie letnim. W okresie zimowym planuję wyrzutnie do garażu.
    ?????
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Cytat Napisał GL35
    Ja również mam tradycyjne kanały wentylacyjne, które będą wykorzystane do wentylacji mechanicznej, jako kanały wyciągowe z kuchni, łazienek. Po zaślepieniu nad wyjściem do reku jako kanały-wyrzutnie w okresie letnim. W okresie zimowym planuję wyrzutnie do garażu.
    ?????
    Rekuperator na strychu. Czyli do wysokości strychu jako kanały wyciągowe. od strychu do wylotu z komina na dachu jako kanały wyrzutowe. Oczywiście pomiędzy jednym a drugim odcinkiem zaślepka.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Praktycznie o tą "zaślepkę" chodziło.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony