dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    WODE

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Działka z lekkim spadem

    Witam, jestem w trakcie nabywania działki, która ma lekki spad. Różnica wynosi pomiędzy jednym jej bokiem, a drugim około 1 metra. Przed rozpoczeciem budowy chcę ją wyrównac, zastanawiam się tylko, czy zrobić to poprzez zakup ziemi i podniesienie niższego boku, czy też ściąc (wybrać) ziemie z wyższego boku. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zakresie? Bedę wdzięczny za poradę.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam taka sama dzialke....tylko w gore! Postanowilem wyrownac teren ale juz po zakonczeniu stanu surowego i nadsypalem ziemie w nizej polozonej stronie. U mnie jest oki.... sasiad ponizej sufity ma na wysokosci moich podlog bo sie wkopywal.....Poza tym duzo zalezy od tego z ktorej strony biegnie dojazd do dzialki, z ktorej strony masz garaz i ewentualnie wejscie czy taras...ja polecam nadsypywanie!

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,

    ja , przynajmniej do zakonczenia stanu surowego nic bym nie rownał.
    Twoj spadek na działce moze byc bardzo przydatny przy rozprowadzeniu np: kanalizacji (szambo) , POŚ, i innych inwestycji.
    Dodatkowo skoro jest to naturalny spadek terenu , sprawdz czy po deszczach lub wiosną nie plynie tamtedy woda, bo teraz wyrownasz a na wiosne w ktoryms miejscu zrobisz sobie bagno i trzeba bedzie robic drenaż.
    Mysle ze masz duzo czasu na podjecie decyzji bo wyrownac zawsze mozesz.

    Pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    dzięki za podpowiedzi bo ja też mam działkę ze spadkiem

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Posłuchaj Ziarutka. Obserwuj co się będzie działo wiosną i nie podejmuj pochopnie decyzji "równać". Jeśli od wyższej strony też jest działka, po wybraniu ziemi będziesz niżej od sąsiada i jego teren będzie "spływał" do Ciebie przy każdej ulewie.
    marta

  6. #6

    Domyślnie

    A ja mam działkę równą i jak zacznę zajmować się ogrodem to będę robić różne poziomy,dla niektórych to marzenie mieć tak nie równą działkę,nie podobają mi się takie pasy startowe czy lądowiska dla samolotów
    Pozdrawiam Damro

  7. #7

    Domyślnie

    Działka z lekkim nachyleniem ku południowej stronie to ideał.

  8. #8

    Domyślnie

    a może garaż pod domem? częsciowo wykorzystasz spadek, ja w swoim projekcie tak zrobiłem, a różnica terenu pod domem mam 1,5 metra.
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony