dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marek2136

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Czy uda sie wydudować dom 110-130 m za 200 tyś lub mniej??

    Czy uda sie wydudować dom 110-130 m za 200 tyś lub mniej??
    Proszę o cenne wskazówki i porady?? Ewentualne tanie projekty.

    Pozdrawiam

    Marek

  2. #2

    Domyślnie Re: Czy uda sie wydudować dom 110-130 m za 200 tyś lub mniej

    Cytat Napisał Marek2136
    Czy uda sie wydudować dom 110-130 m za 200 tyś lub mniej??
    Proszę o cenne wskazówki i porady?? Ewentualne tanie projekty.

    Pozdrawiam

    Marek

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=82206

    pozdr.
    D.

  3. #3

    Domyślnie Re: Czy uda sie wydudować dom 110-130 m za 200 tyś lub mniej

    Cytat Napisał Marek2136
    Czy uda sie wydudować dom 110-130 m za 200 tyś lub mniej??
    Proszę o cenne wskazówki i porady?? Ewentualne tanie projekty.

    Pozdrawiam

    Marek
    w obecnych realiach wg mnie nie da się

  4. #4

    Domyślnie

    a wg mnie da - i co?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablooo-exe
    a wg mnie da - i co?
    Jesli ktoś się o to pyta (znaczy nie ma bladego pojęcia) to się raczej nie da.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablooo-exe
    a wg mnie da - i co?
    pewnie masz racje tak jak i ja, po prostu pytanie jest na takim poziomie ogólności że każda odpowiedź jest prawidłowa, chociaż wydaje mi się że ja jestem bliższy prawdy

  7. #7

    Domyślnie Re: Czy uda sie wydudować dom 110-130 m za 200 tyś lub mniej

    Cytat Napisał Marek2136
    Czy uda sie wydudować dom 110-130 m za 200 tyś lub mniej??
    Proszę o cenne wskazówki i porady?? Ewentualne tanie projekty.
    Marek
    KAZDA budowa kosztuje wiecej niz sie liczy na poczatku. To ci powie chyba kazdy co ma to za soba. Poza tym ceny ida w gore non-stop.

    Ja zalozylem ze z posiadana kasa dam rade postawic stan surowy. Porozmawialem z ludzmi dookola, poczytalem ale w sumie powiedzialem ze to chrzanie bo to wrozenie z fusow.
    Jak narazie moj harmonogram i kalkulacja calkiem znosnie sie trzyma wstepnych zalozen. Konczy mi sie kasa i na zime powinienem miec odeskowane krokwie.
    Jedno ci powiem - jak chcesz sie budowac - nie mozesz liczyc kazdej stowy. Ja nie mam mozliwosci biegac cale dnie po hurtowniach gdzie jest taniej. Zakladam ze wszedzie jest podobnie z cenami. I tak sie okazywalo. bralem towar w ciemno, potem na muratorze widzialem ze zaplacilem dokladnie tyle ile pisano ze to przyzwoita cena.

    Co do techniki dzialania:
    NAJPIERW chcesz miec zalatwiona sprawe, np przywiezione drewno czy piasek. POTEM pytasz ile to bedzie kosztowalo.
    Podstawowa jednostka monetarna to 10.000 PLN. Przy kazdej wiekszej akcji wyplynie ci tyle z kieszeni. Drobne to 1000PLN. Kilka "drobnych" zawsze musisz miec w kieszeni.
    jesli jedziesz zaplacic 3000, wez ze soba min. 5000. MOZE wystarczy.

    A na poczatku posluzylem sie slowami Jagielly spod Grunwaldu:
    W imie Boże. Zaczynamy.

    I tak to dziala. Powodzenia.
    Jedna uwaga: jesli jestes nerwowy - nie zaczynaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Albo inaczej.......NIKOŚ POLSKA NA CIEBIE LICZY
    NAJPIERW TRACISZ ZDROWIE,ŻEBY MIEĆ PIENIĄDZE,POTEM TRACISZ PIENIĄDZE,ŻEBY MIEĆ ZDROWIE

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Jak czytam takie pytanie :"czy uda mi się wybudować za....." to przypominają mi się moje własne początki - ale też przychodzi do głowy że autor mógłby poczytać te forum, użyć opcji "szukaj"....i dużo by się wyjaśniło. Faktem jest że każdy ma na ten temat swoje zdanie i podczas gdy jeden powie "tak, brachu .... zabieraj się do roboty" , to drugi powie "nie masz najmniejszych szans". To wynika z naszych zgoła odmiennych doświadczeń w tematyce budowlanej.
    Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ponieważ na koszt wybudowania domu składa się mnóstwo niewiadomych , np:
    - czy w projekcie dom jest prosty jak stodoła z dachem dwuspadowym (jak mój np. ), czy też pełen lukarn, wykuszy z dachem cztero czy więcej spadowym,
    - z czego zamierzasz budować,
    -z czego pokrycie dachu,
    -...itp...itd....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  10. #10

    Domyślnie

    wg mnie takie pytania są bez sensu...
    albo raczej
    nie na miejscu...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Marku- w odpowiedzi na Twoje pytanie z priva-niestety konkretnych wskazówcek i cen nie mogę Ci dać z jednego prostego powodu-budowę zaczynamy dopiero na wiosnę przyszłego roku. Ale mam kilka pewników na które stawiamy z posiadaną już wiedzą praktyczną (znajomi którzy budują) i teoretyczną , oto one:
    Nasz projekt jak widać w linku w stopce jest prosty :
    -dach dwuspadowy(jedynym "szaleństwem" na etapie dachu są okna połaciowe) , czym będziemy go kryć to się okaże w przyszłym roku-bo na razie ceny wariują i nie ma co planoważ z wyprzedzeniem- w grę wchodzi gont lub dachówka,
    -prosta bryła domu bez wykuszy i innych podrażających bajerów,
    -zaszaleliśmy i doprojektowaliśmy garaż dwustanowiskowy przylepiony do domu (w przyszłości oszczędność na podatku bo za wolnostojący płaci się dużo więcej),
    -inne zmiany to podniesienie ścianki kolankowej , powiększenie witrołapu i łazienki na dole kosztem zlikwidowania dwojga jak dla mnie zbędnych drzwi.... i tyle w zasadzie jeśli chodzi o zmiany,
    -budujemy w technologii ściany jednowarstwowej z betonu komórkowego 36 gęstości 400 - ściana według mnie wystarczająca i oszczędność na dociepleniu ,
    - wykończenie domu jak już kiedyś gdzieś pisałam nie będzie pewnie powalające jeśli chodzi o elegancję i ceny- ale mnie do szczęścia wystarczą panele zamist parkietu, gładki tynk gipsowy zamiast super tapet, tańsze kafelki z pobliskiej hurtowni zamiast Opoczno.... i tak by wymieniać....


    Działkę kupiliśmy sami, na papierologię i projekt pieniążki mamy- a na budowę domu zamierzamy przeznaczyć nie więcej niż 200000 - więcej mieć na pewno nie będziemy (tyle zamierzamy wziąć kredytu). I nie ma że boli- musimy się zmieścić i damy radę.....wszystko zaplanowane....musi się udać i się uda.
    Pozdrawiam- Dagmara.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  12. #12

    Domyślnie

    To pytanie powraca jak bumerang:czy wybuduję za tyle albo za tyle,a odpowiedzi były już na tym forum wielokrotnie udzielane.Jeśli nie masz choćby dzialki budowlanej i w tych 200.000 masz zamiar ją kupić, to odpuść sobie,jeśli masz,zakaszesz rękawy,możesz liczyc na pomoc rodziny lub znajomych i nie będziesz szalał przy wyborze projektu,materiałów(głównie wykończeniowych,to najdroższa część budowy),a także pogodzisz się z nienajwyższym standardem wykończenia to próbuj!Za 200.000 możesz kupić w Warszawie 35 m,więc gra jest warta świeczki,moim zdaniem.

  13. #13

    Domyślnie

    nie nie da się ! i nie piszę wcale tego złosliwie

    sam targowałem się o kazdego zeta
    załatwiałem materiały często po najniższej marży
    czasem bokiem

    i powiem szczerze kwota która podałeś jest nierealna

    jest dużo wyższa

    mam domek ok. 130 m2


    pozdrawiam Rafał

  14. #14

    Domyślnie

    A ja mówie zę da tylko trzeba bardzo oszczedzac i jezdzic duzo po hurtowniach, wiele prac trzeba wykonywac samemu itd. Dlaczego tak pisze a dlatego ze porównujac koszty budowy tego samego domu czyli mojego domu i jednego forumowicza koszty mojego domu stan surowy otwarty powierzchnia 120 m2 plus garaż dwa stanowiska 50m2 na dachu blacha, mury cegła porotherm 25cm koszt mojego domu to 75 tys. a kolegi 93 tys.wiec mozna za ta kase dom postawic , moze w domu nie bedzie jakis super bajerów ale najwazniejsze zeby było ładnie. pozdrawiam i zycze powodzenia. Dasz rade. nie zawszw warto słuchac co ludziska pisza na forum ,ale zawsze warto pytac.
    fugo

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał zgudi
    nie nie da się ! i nie piszę wcale tego złosliwie
    sam targowałem się o kazdego zeta
    załatwiałem materiały często po najniższej marży
    czasem bokiem
    i powiem szczerze kwota która podałeś jest nierealna
    jest dużo wyższa
    mam domek ok. 130 m2
    Mam podobny domek. Jeśli jest działka, to za 200 tys. się DA!

  16. #16

    Domyślnie

    Kolega anpi ma racje.
    fugo

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    fugo, jak tam domek? Kiedy przeprowadzka?

  18. #18

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia jak wy to robicie że za 200 tys budujecie dom.Ja mam 130 m (plus garaż30 m2) i już poszło 400 tys. A jeszcze nie mam wszystkiego. Standard naprawdę średni.

    Jeśli za 200 tys, to domek 70-80 m2, z najtańszych materiałów, ocieplenie styropianem, blacha na dachu, samodzielna robocizna, okna najtańsze plastiki, na podłogach panele, albo najtańsza wykładzina dywanowa, ogrzewanie najtańszym piecem lub kominkiem, bez fanaberii typu hiszpańskie kafelki czy dwie łazienki.
    A i tak zabraknie na tynk, meble, ogród czy ogrodzenie.

  19. #19

    Domyślnie

    Chyba pytanie zostało nienajszczęśliwiej zadane. Powinno brzmieć:
    Czy ktoś wybudował dom za tyle co zaplanował? Ja nie i wszyscy moi sąsiedzi i znajomi tego nie zrobili. [/u]

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Ja na budowę swojego domku chcę wydac nie więcej niż te 190 - 200 tysiaków . Domek 100m2 ( Miodowy miesiąc ) z kolekcji Muratora .
    Mam działkę , projekt , WZiZt , mapki do celów projektowych . Gaz , woda, prąd ida wzdłuż działki , czyli tylko wpiąć się i wprowadzić w działkę .
    Biorę kredyt 130-140 tysięcy, reszta z oszczędności i bieżących zarobków. I MUSI to wystarczyć . Pracuję w branży budowlanej ( posadzki ) więc sporo prac zrobię sam a przynajmniej zamierzam . Co sam zrobię : jastrychy i masy poziomujące ( zakładając że będę musiał wyrównać jastrych który sam zrobię ) , malowania, panele , elektryka ( ze szwagrem który ma wszelkie uprawnienia) , docieplenia poddasza nieużytkowego , część płytek także sam położę , docieplenie zewnętrzne czyli styropian + siatka i klej( tynk pozostawię fachowcom ) , do ogrzewania i hydrauliki zatrudnię kogoś kto mnie pokieruje i odbierze prace ( jakiegoś majstra który za odpowiednią kasę przyjedzie ,pokaże co i jak i sobie pojedzie , potem przyjedzie znowu, opierd.... każe cos poprawić i sobie pojedzie ) .
    Tylko takim sposobem chyba się w zamierzonej kwocie zmieszczę

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony