dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Dlaczego pod skosami znacznie zimniej?

    Cześć,
    mam problem - w pokojach pod skosami na poddaszu użytkowym mam wyraźnie (3-4 stopnie) zimniej niż na dole w salonie. Jest to co prawda nasz pierwszy sezon, ale obawiam się, czy wykonawca nie walnął nas w rogi dając za mało wełny lub źle ją układając (przykrył gk tak szybko, że dobrze nie sprawdziliśmy...).
    Co można zrobić? Zrywać płyty gk i dołożyć z 10 cm wełny?
    Czy macie ekipę godną polecenia do takiej roboty?
    Chyba też docieplę ściany - mam pustak ceramiczny i tylko 10 cm wełny. Czy można dokleić nową warstwę, czy trzeba wszystko zrywać?
    Dzięki za rady,
    Iza

  2. #2

    Domyślnie

    jest takie ryzyko że was wykonawca oszukał- u mnie pod na poddaszu jet zdecydowanie cieplej niz na parterze .Jest ryzyko że ktoś wam żle ocieplił - może wełna się zsunęła ponieważ nie była odpowiednio osadzona, bez sprawdzenia kiepsko cokolwiek powiedzieć.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Co znaczy "pod skosami na poddaszu"? Czyli w pozostałej części poddasza jest cieplej? Pamiętaj, że ciepłe powietrze ucieka do góry a więc "pod skosami" czyli nisko przy podłodze może być nieco chłodniej.
    Czy karton-gipsy są zimne jak je dotkniesz?

  4. #4

    Domyślnie

    Sąsiad miał ten sam problem. Dochodziło do tego, że szron pojawiał się na płytach.
    Badanie kamerą termowizyjną wskazało zimne obszary i tam należało poprawić ocieplenie połaci. Obawiam się, że to jedyne rozwiązanie (właściwe ocieplenie).

  5. #5

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcami. U nas do takiej sytuacji nie doszło dzięki mężowi. Na zewnątrz styropian przyklejała nam ekipa ale pod samymi okapami mąż sam docinał i przyklejał styropian, a gdy pod jednym z okapów zrobiła to ekipa. to po nich poprawiał. A wełnę od środka układaliśmy sami. Jest naprawdę ciepło. Wiele ekip ocieplenie z zewnątrz kończy na wysokości równej końcowi ściany i wieńca zapominając (albo nie myśląc), że na wieńcu leży jeszcze murłat, który nieocieplony staje się mostkiem termicznym. Takie ekipy tłumaczą, że nie może być zbyt szczelnie, "musi być wentylacja". A wentylacji to chyba nie wykonuje się poprzez kiepskie ocieplanie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Masz pewnie słabo ocieplony dach. Ocieplenie z zewnątrz mozna dołożyć. Ja np. bede miał 12cm + 3cm (bo był kłopot z zakupem 15cm) styropianu. Poza tym 10cm to takie minimum ocieplenia scian..
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    Mam taki sam problem na poddaszu jest zdecydowanie chłodniej ,
    płyty w dotyku sš zimne, ale ja pocieszam się tym że nad poddaszem
    mam jeszcze strych nieocieplony i to może byc przyczynš ,oby tak
    było bo jak nie to chyba załamka

  8. #8

    Domyślnie

    Kamerę termowizyjną można zastąpić termometrem dousznym na podczerwień (do pomiaru gorączki) szwajcarskiej firmy Microlife, o rozszerzonym zakresie od 0 do 100. Do kupienia przez internet na Allegro.
    Przybliżając termometr do ścian, sufitów i okien można szybko zmierzyć ich temperaturę.
    N.p. u mnie przy temperaturze wnętrza +20, temperatura ścian była w granicach +15 do +20.
    Najzimniejszy był parapet okienny.
    Pomiary trzeba wykonać rano, po mroźnej nocy.
    Najlepiej na noc pootwierać wszystkie drzwi wewnętrzne i wyłączyć ogrzewanie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbrat
    Co znaczy "pod skosami na poddaszu"? Czyli w pozostałej części poddasza jest cieplej? Pamiętaj, że ciepłe powietrze ucieka do góry a więc "pod skosami" czyli nisko przy podłodze może być nieco chłodniej.
    Czy karton-gipsy są zimne jak je dotkniesz?
    Pod skosami - czyli na poddaszu. Niestety, nie tylko przy samej podłodze, ale we wszystkich pokojach...
    Płyty gk są zimne w dotyku...

  10. #10

    Domyślnie

    Może to wynik np. braku podbitki. W ostatnich dniach przy silnych wiatrach zaobserwowałem podobne zjawisko. Wełna się nie zsunęła, ale wiatr "wlatuje" pod folię paroprzepuszczalną i hula między wełną...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemoBDG
    Może to wynik np. braku podbitki. W ostatnich dniach przy silnych wiatrach zaobserwowałem podobne zjawisko. Wełna się nie zsunęła, ale wiatr "wlatuje" pod folię paroprzepuszczalną i hula między wełną...
    Raczej nie to - jest podbitka, są obie folie: paroprzepuszczalna i paroszczelna. Chyba za cienko wełny jest, sprawdziłam - 15 cm.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Podkręć ogrzewanie
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  13. #13

    Domyślnie

    Wczoraj sprawdzałem u siebie i płyty są naprzykład cieplejsze od scianki
    kolankowej która jest z suporeksu 24 cm + 15 cm styropianu więc już sam zgłupiałem , najzimniejsze płyty to tez którymi są obrobione okna połaciowe , ale wczoraj było + 11 stopni

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwak
    Cytat Napisał PrzemoBDG
    Może to wynik np. braku podbitki. W ostatnich dniach przy silnych wiatrach zaobserwowałem podobne zjawisko. Wełna się nie zsunęła, ale wiatr "wlatuje" pod folię paroprzepuszczalną i hula między wełną...
    Raczej nie to - jest podbitka, są obie folie: paroprzepuszczalna i paroszczelna. Chyba za cienko wełny jest, sprawdziłam - 15 cm.
    Krokwie też trzeba ocieplić, dlatego trzeba dać jeszcze w poprzek krokwii 5-10cm wełny lub styropianu.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał alpin
    Wczoraj sprawdzałem u siebie i ... najzimniejsze płyty to te którymi są obrobione okna połaciowe ...
    Okna połaciowe, przy montażu, trzeba szczególnie starannie zabezpieczyć od wiatru. Tam wiatr hula, że hej.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Co nie zmienia faktu że właśnie przy nich jest zakończenie ocielenia i najmniejsza grubość wełny.
    Więc płyta przy oknie powinna byc najzimniejsza w całym poddaszu i chyba jest to normalne ?
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony