dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zasad działania pomp w kominku MAKROTERM

    Witam,

    od roku jestem użytkownikiem Makrotermu 18kW. Niby wszystko jest oki ale nurtuje mnie m.in. ta jedna sprawa. Na wyposażeniu są dwie pompy: do CWU i CO. Zdażyło mi się zagalopować z drewnem i nagrzałem w kominku do 90 stopni. Obserwując działanie pomp widzę, że chodzą obydwie, ale ciepło wykorzystywane jest tylko przez pompę CWU. DLACZEGO??? Czy tak ma być???

  2. #2

    Domyślnie

    tak nie powinno byc !!! ja mam taki sam kominek od trzech lat. musisz mieć żle wykonaną instalację . Kto montował.?

  3. #3

    Domyślnie

    Robiła to firma instalacyjna. Niby robili takie kominki już. Ale chyba faktycznie im coś nie wyszło.

  4. #4

    Domyślnie

    Zakładając że instalacja jest OK może być jeszcze jedna możliwośc. obieg CWU jest krótszy i woda w tym obiegu ma mniejsze opory niż w CO, które jest bardziej rozbudowane (więcej wody do przepchnięcia).
    Sugeruje żeby zakombinowac z ustawieniami pomp tzn aby pompa obsługujaca CO chodziła na wyższym biegu niż CWU np (3:1 lub 3:2). Rozwiązanie być może banalne ale warto spróbowac zanim sie zacznie rozwalac instalację.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki. Idzie weekend więc to przetestuję. Ustawię na razie 3:2

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli już, to raczej 3:1.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    A czy może jesteście w stanie podać parametry centralki na jakich pracujecie ze swoimi kominkami MAKTORERM??

    Jestem ciekaw czy wszystko mam w porządku. Przy okazji: do czego służą strefy czasowe??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony