dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 77
  1. #21

    Domyślnie Jaką macie podłoge w garażu ?

    Bardzo interesujący jest pomysł z kostką brukową. Proszę tylko o kilka szczegółów odnośnie wykonania, obecnie mamy tylko wylewkę fundamentu. Czy pod kostkę dawaliście wysiewkę, czy nie macie kłopotów z wilgocią od parowania wody, jak wykończyliście przy wjeżdzie i wejściu do domu?

  2. #22

    Domyślnie

    a powloka w rodzaju betondur'u ? wyglada zachecajaco ... co o tym myslicie ?

    pozdrawiam
    /Roland

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    ja mam najtańszy gres ok.20 zł/m2
    ....szkoda że wcześniej nie poczytałam o kostce - pomysł mi sie podoba....

  4. #24

    Domyślnie

    Czy macie kratki - ile średnio na 1 samochód?
    W garazu kratki nie są konieczne, ani wymagane.

    Wystarczy wykonać spadek w stronę bramy o nachyleniu ok. 3-4 mm na mb.

    Odnośnie kostki w garażu - zapewne każdy z was widział parkingi z niej wykonane.
    Jest na nich pełno plam po olejach i innych płynach samochodowych - są one baaardzzzo trudne do usunięcia, bo kostki mają strukturę porowatą w którą ciecz łatwo wsiąka.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  5. #25

    Domyślnie

    Jak na razie mam wrazenie, ze wylewka epoksydowa jest najlepsza. Sa jakies minusy? Cena?
    Pozdrawiam
    Iwona

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ma
    Cytat Napisał nnatasza
    koszt - farba 12l + impr. 12l = ok.330zł, 5 paczek chipsów 30 zł to wszystko wystarczyło na 50 m2 (impr 1x, farba 2x) ... to wchodzi ok. 7.2zł/m2
    jakie chipsy? pod kolor?
    Czipsy są w kolorze biały, czarny, popiel - to produkt do posypywania betonduru.

    Roland - też chciałam zastosować betondur ale słyszałam tylko negatywne opinie .

    peilin - jedyną wadą posadzki epoksydowej jest właśnie cena - coś ok. 80-100zł/m2 - poprawcie mnie jeżeli się mylę.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    od 60zł/m2, dochodzą nawet do 180 ale to nie dla garazu

  8. #28

    Domyślnie

    Od 60 cena calkowita (robocizna i material)?
    Pozdrawiam
    Iwona

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    tak, ale wszystko zalezy od konkretnej sytuacji i firmy. to znana mi cena bez vatu

  10. #30

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz, jeszcze nie wiem, czy sie na to zdecyduje, ale przynajmniej mam orientacje cenowa.
    Pozdrawiam
    Iwona

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał nnatasza
    Roland - też chciałam zastosować betondur ale słyszałam tylko negatywne opinie .
    a moglabys powiedziec jakie ?
    /Roland

  12. #32

    Domyślnie

    Słyszałam, że potrafi zaschnąć za szybko podczas rozprowadzania i że może się łuszczyć - do tego cena też nie jest wcale zbyt atrakcyjna.
    Fakt, że ładnie wygląda na próbkach w sklepie - ale wszystkie opinie znam z opowiadań o kimś kto stosował a nie od bezpośrednich użytkowników.

  13. #33

    Domyślnie

    najlepszy jest gres a żeby woda nie stała to musi być lekki spadek w stronę kratki lub drzwi a na ścianę wysoki cokół na około 1m to ani błoto ani rowery ściany nie zniszczą to może drogo ale kogo stać na remont po 5 latach jestem glazurnikiem to znam to od podszewki i często robię poprawki po oszczędnych

  14. #34

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za rady, wczoraj zakupiłam gres
    Pozdrawiam, MagdaLena
    ************************

  15. #35

    Domyślnie

    Doro_M kostkę robiliśmy tak:
    Posypka z piasku, ubicie, podsypka i td aż do poziomu kładzenia kostki a ostatnia wastwa piasek +cement wymieszany na to kostka i znowu ubicie. Podsypanie i wmiecienie w szpary piasku.Oczywiście zachowanie przerwy dylatacyjnej po brzegach.
    Wjazd zrobiliśmy też z kostki, takiej bardziej chropowatej , a do garazu poszła najgładsza jaka była na stanie. Kłopotów z wodą nie mamy bo i spadek jest zachowany a i elegancko wsiąka w podłoże.
    A na stykach dom-garaz widziałam normalne progi zrobione od strony mieszkalnej wykończone ładna listwa od strony garazu- drzwi + wycieraczka wpuszczona w kostkę taka do wymiatania ze środka chroni dom przed przeniesieniem brudu.

  16. #36

    Domyślnie

    a ja nie mam garażu
    K

  17. #37

    Domyślnie Co na posadzkę w garażu??

    Witajcie,

    jak w tytule......jakąś wylewkę betonową malowaną dać, czy płytki ceramiczne, czy też gres szkliwiony lub nieszkliwiony??
    nie jestem pewien wytrzymałości płytek a jeśli wytrzymają to które w praktyce są najlepsze do czyszczenia ?

    pozdr

  18. #38

    Domyślnie Re: Co na posadzkę w garażu??

    Cytat Napisał golewo
    Witajcie,

    jak w tytule......jakąś wylewkę betonową malowaną dać, czy płytki ceramiczne, czy też gres szkliwiony lub nieszkliwiony??
    nie jestem pewien wytrzymałości płytek a jeśli wytrzymają to które w praktyce są najlepsze do czyszczenia ?

    pozdr
    Do garazu śiwtnie nadaje się gres techniczny.
    Kiwal
    gg:19496

  19. #39

    Domyślnie

    Koleżanka mi podsunęła pomysł, który się świetnie sprawdza u jej rodziców, mają wyłożone ściany garażu płytkami do wysokości 0,7 - 1m. Bardzo ułatwia to sprzątanie.

  20. #40

    Domyślnie

    Tani gres z wyprzedaży (15,- zł) doskonale mi sie sprawdza.
    Nawet młotek z wys. 1 m/. nie zrobił na nim żadnego wrażenia.
    Cytat Napisał mynia_pynia
    Koleżanka mi podsunęła pomysł, który się świetnie sprawdza u jej rodziców, mają wyłożone ściany garażu płytkami do wysokości 0,7 - 1m. Bardzo ułatwia to sprzątanie.
    Też mam, ale tylko 33 cm. Rzeczywiście ułatwia sprzatanie.
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony