dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 37
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 733
  1. #41

    Domyślnie

    No byłem i widziałem
    Prosto, równo, ładnie idzie. Zastanawiam się tylko nad szerokością zaprawy. Tak koło 2-2,5 cm. Dajesz samą zwykłą zaprawę ? Z teorii wynika, że przy dawaniu kleju do betonu komórkowego daje się kilka mm.
    Nie, że coś źle tylko jestem ciekawy
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mice
    No byłem i widziałem
    Prosto, równo, ładnie idzie. Zastanawiam się tylko nad szerokością zaprawy. Tak koło 2-2,5 cm. Dajesz samą zwykłą zaprawę ? Z teorii wynika, że przy dawaniu kleju do betonu komórkowego daje się kilka mm.
    Nie, że coś źle tylko jestem ciekawy
    Ostatecznie zrezygnowałem z kleju i murują na zaprawę, stąd te fugi. A odnośnie "Prosto, równo, ładnie idzie", spójrz do mojego dziennika. Jest małe "ale"...
    Tu była reklama.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    A odnośnie "Prosto, równo, ładnie idzie", spójrz do mojego dziennika. Jest małe "ale"...
    Faktycznie choć po tym co się naczytałem na forum to nie pierwszy taki "numer". I weź tu nie pilnuj, musiałbyś codziennie wszystko mierzyć
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mice
    Faktycznie choć po tym co się naczytałem na forum to nie pierwszy taki "numer". I weź tu nie pilnuj, musiałbyś codziennie wszystko mierzyć
    Zadzwoniłem na konsultacje do mojego kierbuda. Mam się tymi 3 cm nie przejmować. Zjechac wykonawcę, obciąć ewentualnie zapłatę, ale nie jest to coś bardzo poważnego. A odnośnie kontroli prac. Rano, jak byłem, to dopiero układali folię izolacyjną pod ściany, a jak przyjechałem pod koniec dnia, to ściany były wymurowane do połowy. Nawet nie było kiedy zareagować. Mimo wszystko w skali 1 do 10 zadowolony jestem z ekipy na 9.
    Tu była reklama.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Zadzwoniłem na konsultacje do mojego kierbuda. Mam się tymi 3 cm nie przejmować. Zjechac wykonawcę, obciąć ewentualnie zapłatę, ale nie jest to coś bardzo poważnego. A odnośnie kontroli prac. Rano, jak byłem, to dopiero układali folię izolacyjną pod ściany, a jak przyjechałem pod koniec dnia, to ściany były wymurowane do połowy. Nawet nie było kiedy zareagować. Mimo wszystko w skali 1 do 10 zadowolony jestem z ekipy na 9.
    po zastanowieniu tez mi sie wydaje ze nie jest tak zle te 3 cm
    (ponoc piramidy maja pozytywny wplyw na zrdowie - oczywiscie zart )

    mysle ze zwroc im uwage ale jazdy moim zdaniem chyba nie mam co robic
    bo beda zlosliwi i wloza tobie w sciane napekniekte jajko i dopiero bedziesz mial smrod w domu nie do wykrycia

    qrde przeciez nikt nawet z gosci nie bedzie lazil tobie po domu z poziomnica i miara
    ale tak naprawde to tez bylbym zly - bo czlowiek chce miec jak najlepiej wybudowany dom (ponoc nie da sie w 100% wystrzec bledow ) a tu na poczatku juz drobne gafy

    nie ma co sie przejomowac mam nadzieje ze to jedyna (i wiecej nie bedzie )gafa w twoim domku co oczywiscie tobie zycze


    glowa do gory
    sprzedam 6 palet ytongu 24 (288 szt) na pióro-wpust zafoliowane!
    70 szt cegły klinkierowej połówki (6cm)Matrix
    do np. kominów systemowych

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiak
    glowa do gory
    Spoko, tragedii nie ma. Pogadałem dziś z Bartkami, oczywiście zaczęło się od spychologii, że on to opierał się o to, co zrobił geodeta. Tylko, ze fundamenty wyszły idealnie, więc geodeta nie winien. Do tego na paliki wbite przez geodetę wywrotka wysypała 10 ton żwiru.... i sie pewnie "lekko" przestawiły. Nie ma co gadać, wina wykonawcy, bo tak zaczęli murować. Muszę obciąć troszkę przy następnym rozliczeniu wynagrodzenie. Kara musi być, żeby następnym razem lepiej uważali.

    Gadałem też z kierbudem, 3 cm wg niego to nic złego i generalnie nie ma się co stresować.
    Tu była reklama.

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Cytat Napisał misiak
    glowa do gory
    Spoko, tragedii nie ma. Pogadałem dziś z Bartkami, oczywiście zaczęło się od spychologii, że on to opierał się o to, co zrobił geodeta. Tylko, ze fundamenty wyszły idealnie, więc geodeta nie winien. Do tego na paliki wbite przez geodetę wywrotka wysypała 10 ton żwiru.... i sie pewnie "lekko" przestawiły. Nie ma co gadać, wina wykonawcy, bo tak zaczęli murować. Muszę obciąć troszkę przy następnym rozliczeniu wynagrodzenie. Kara musi być, żeby następnym razem lepiej uważali.

    Gadałem też z kierbudem, 3 cm wg niego to nic złego i generalnie nie ma się co stresować.
    Nio tempo Bartkowe i znowu kuchy. Paskuda jeden. To samo u mnie ale ja byłam herszt baba. Wstrzymałam roboty. Zawołany był kierbud. Wieczorem komisja i do poprawki. Za materiał odliczone z kasy Bartków. Poczštek murowania œcian to moment newralgiczny. I tu to Pańskie oko konieczne. A ja Bartkowi wywijałam jeszcze kontrole lotne tj. nie znacie dnia ani godziny

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    Nio tempo Bartkowe i znowu kuchy. Paskuda jeden. To samo u mnie ale ja byłam herszt baba. Wstrzymałam roboty. Zawołany był kierbud. Wieczorem komisja i do poprawki. Za materiał odliczone z kasy Bartków. Poczštek murowania œcian to moment newralgiczny. I tu to Pańskie oko konieczne. A ja Bartkowi wywijałam jeszcze kontrole lotne tj. nie znacie dnia ani godziny
    Święta racja Wciornastku, tylko po przeanalizowaniu sprawy stwierdziłem, że rozbieranie części ściany nie miało sensu, zostawiłem to tak jak jest. Bartki murują dalej. Zastanawiam się tylko nad tym, jaka ma byc kara. Masz jakieś pomysły?
    Tu była reklama.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Cytat Napisał K74
    Życzę, żebyś do końca budowy tylko takie miłe kwoty płacił .
    Znaczy, że mało wydałem?? Chyba tak...
    Właśnie to znaczy . Jeżeli jeszcze ktoś rozważa budowę domu jako alternatywę zakupu mieszkania w bloku, to po przeczytaniu początku Twojego dziennika nie powinien mieć żadnych wątpliwości .
    A co do 3 cm na budowie, to raczej w granicach normy. Chyba, że dotyczy odchylenia od pionu lub poziomu.
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Cytat Napisał Wciornastek
    Nio tempo Bartkowe i znowu kuchy. Paskuda jeden. To samo u mnie ale ja byłam herszt baba. Wstrzymałam roboty. Zawołany był kierbud. Wieczorem komisja i do poprawki. Za materiał odliczone z kasy Bartków. Poczštek murowania œcian to moment newralgiczny. I tu to Pańskie oko konieczne. A ja Bartkowi wywijałam jeszcze kontrole lotne tj. nie znacie dnia ani godziny
    Święta racja Wciornastku, tylko po przeanalizowaniu sprawy stwierdziłem, że rozbieranie części ściany nie miało sensu, zostawiłem to tak jak jest. Bartki murują dalej. Zastanawiam się tylko nad tym, jaka ma byc kara. Masz jakieś pomysły?
    No cóż u mnie w jednym miejscu rozbierali œcianę (zapomnieli drzwi ) A w jednym miejscu gdzie odstaje zbyt mocno styropian ocieplajšcy fundament Bartek dostał popalić tj. po rozmowie z małzonkiem stargowali cenę za tzw. naprawę. Ale tak jak mówiłam u mnie to wszystko co nawywijali to sš drobiazgi które można było naprawić w parę godzin bez większych strat. A jak Bartek robił spychologię to ja mam metodę mniej więcej taki wzrok i stwierdzenie, że ktoœ musi być winny i trzeba żeby było dobrze. A mnie nie obchodzi kto spaprał ja widzę fakty. W każdym razie potem robiłam tylko tak i Bartek już tylko się œmiał że nie pogada. Ale nie było więcej wpadek. A jak wchodziłam na budowę to pytałam czy muszę brać wasserwage i miarę i robić z..bkę. Sprawdzaliœmy oczywiœci potem bez œwiadków z małzonkiem ale naprawdę nie było do czego się czepiać. Bo wystarczyło po inspekcji telefon wieczorem że uważamy że tak a tak i wszystko grało. A rozbierał też komin IBF bo w złym miejscu dał podłšczenie do komina, no i nawalczyl się z zbrojeniem stropu bo w projekcie (zgrozo ) były tak enigmatyczne opisy że niestety musiał pomagać kierbud. Ale Bartek robił wszystko jak mu kierbud nakazał i nie piszczał że dodatkowa robota czy cós takiego

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał K74
    A co do 3 cm na budowie, to raczej w granicach normy. Chyba, że dotyczy odchylenia od pionu lub poziomu.
    Dzisiaj na budowę zabrałem ze sobą dobrego kolegę - kafelkarza. Poprzykładał swoją profesjonalną poziomicę tu i tam, i stwierdził, że jest perfekto, patrząc jako ten, który zawsze narzeka na swoich poprzedników.
    Cytat Napisał Wciornastek
    No cóż u mnie w jednym miejscu rozbierali œcianę (zapomnieli drzwi ) A w jednym miejscu gdzie odstaje zbyt mocno styropian ocieplajšcy fundament Bartek dostał popalić tj. po rozmowie z małzonkiem stargowali cenę za tzw. naprawę. Ale tak jak mówiłam u mnie to wszystko co nawywijali to sš drobiazgi które można było naprawić w parę godzin bez większych strat. A jak Bartek robił spychologię to ja mam metodę mniej więcej taki wzrok i stwierdzenie, że ktoœ musi być winny i trzeba żeby było dobrze. A mnie nie obchodzi kto spaprał ja widzę fakty. W każdym razie potem robiłam tylko tak i Bartek już tylko się œmiał że nie pogada. Ale nie było więcej wpadek. A jak wchodziłam na budowę to pytałam czy muszę brać wasserwage i miarę i robić z..bkę. Sprawdzaliœmy oczywiœci potem bez œwiadków z małzonkiem ale naprawdę nie było do czego się czepiać. Bo wystarczyło po inspekcji telefon wieczorem że uważamy że tak a tak i wszystko grało. A rozbierał też komin IBF bo w złym miejscu dał podłšczenie do komina, no i nawalczyl się z zbrojeniem stropu bo w projekcie (zgrozo ) były tak enigmatyczne opisy że niestety musiał pomagać kierbud. Ale Bartek robił wszystko jak mu kierbud nakazał i nie piszczał że dodatkowa robota czy cós takiego
    U mnie Bartek ma dobrze, bo kierbud go nie odwiedza. Robi sobie spokojnie, ale zeby nie stracił czujności uprzedzam go, że w weekend będzie kontrola, i w razie czego będą poprawki. Tak jak napisałem powyżej, najpierw mój kolega, a potem ja, skakałem jak małpka po ścianach. Wszędzie piony i poziomy jak ta lala. A że walnął się o te 2-3 cm, to na długości 8 metrów nie jest to coś strasznego, i co najważniejsze, kucha ta nie ma żadnego wpływu na konstrukcję, lub inne parametry domu.


    P.s. Komin IBF
    Ten komin, to jaki masz rodzaj? Na paliwa stałe, czy uniwersalny, na jedno i drugie. Ja potrzebuję w tej sprawie konsultacji i nie bardzo wiem, do kogo się z tym zwrócić. Chodzi o ustalenie długości komina, jego średnicy wewnętrznej i "spasowania" z piecem. Masz jednokanałowy, czy kanał dymny + wentylacyjny?
    Tu była reklama.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    P.s. Komin IBF
    Ten komin, to jaki masz rodzaj? Na paliwa stałe, czy uniwersalny, na jedno i drugie. Ja potrzebuję w tej sprawie konsultacji i nie bardzo wiem, do kogo się z tym zwrócić. Chodzi o ustalenie długości komina, jego średnicy wewnętrznej i "spasowania" z piecem. Masz jednokanałowy, czy kanał dymny + wentylacyjny?
    A wiesz już jaki będziesz miał piec ? Podjedź do przedstawiciela firmy, z pewnością coś pomogą. Mają dokumentacje, wytyczne i techników od tego. Jak powiesz, że chcesz kupić u nich piec i nie wiesz co z kominem to powinni pomóc.
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mice
    A wiesz już jaki będziesz miał piec ? Podjedź do przedstawiciela firmy, z pewnością coś pomogą. Mają dokumentacje, wytyczne i techników od tego. Jak powiesz, że chcesz kupić u nich piec i nie wiesz co z kominem to powinni pomóc.
    Piec będzie gazowy - to jedyny konkret. Chcę też, żeby w razie "W" komin był przystosowany do paliw stałych, drewno, węgiel. Nigdy nie wiadomo, czy nam Władimir kurka nie przykręci.... Kolejna sprawa do wyjasnienia, to ustawienie komina. Piec jest w pomieszczeniu gospodarczym, natomiast wg projektu komin zaczyna się od stropu, a dokładnie jest na nim posadowiony. Nie wiem czy to rozwiązanie jest OK, prawdziwy komin powinien iść od parteru....

    Jutro o 7:30 spotykam się na działce z przedstawicielem Schiedel-a. Zobaczymy co powie.
    Tu była reklama.

  14. #54

    Domyślnie

    A propos stropu to ludziska zawsze na forum pisali, że z tym jest problem i trzeba zamawiać z dużym wyprzedzeniem. Wiesz ja tak grzebię w tych wcześniejszych postach jak coś znajdę to dam ci znać. Ludzie pisali, że strop Terivy można dostać w Przeźmierowie w firmie Mucha i synowie. Nie wiem jakie tam ceny i czy to aktualne dane ale może spróbujesz ich znaleźć. Pamiętaj o KONBECIE z Konarzyc. Szukam dalej

    krys1

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał krys1
    A propos stropu to ludziska zawsze na forum pisali, że z tym jest problem i trzeba zamawiać z dużym wyprzedzeniem. Wiesz ja tak grzebię w tych wcześniejszych postach jak coś znajdę to dam ci znać. Ludzie pisali, że strop Terivy można dostać w Przeźmierowie w firmie Mucha i synowie. Nie wiem jakie tam ceny i czy to aktualne dane ale może spróbujesz ich znaleźć. Pamiętaj o KONBECIE z Konarzyc. Szukam dalej

    krys1
    Oj, dzięki za zaangazowanie i pomoc, ale ja w projekcie mam płyty stropowe kanałowe. Zamówiłem je dość dawno, z tym że u debila. W tamtym tygodniu mówił, że na 20-ego będzie na 100%, ale przecież nie bedę układał dźwigiem płyt, których długość będzie ok 7 metrów, i które dobrze nie zwiążą.

    I co z tego tempa ku@#$%, skoro jeden taki zepsuje wszystko, całą cholerną misterną ukłdankę!
    Tu była reklama.

  16. #56

    Domyślnie

    płyty stropowe-producent

    PPH Posbet Jan Pospiech
    ul. Łochowska 5
    66-100 Sulechów
    woj. Lubuskie

    tel./fax: (0-68) 385-36-03
    (0-68) 385-24-98

    http://www.posbet.pl/

  17. #57

    Domyślnie

    http://www.prefbud.com.pl/

    http://www.konbet.com.pl/ to są te Konarzyce mają filię w Poznaniu
    Filia POZNAŃ
    61-003 Poznań
    ul. św Wincentego 11
    tel. 061 877 25 81,
    fax 061 855 24 91
    kom. 0512 313 335

    KONBET
    Konarzyce 7,
    63-130 Książ Wielkopolski
    tel. (61) 28 22 110,
    fax. (61) 28 22 105
    kom.: 0 507 124 003

    to szukać jeszcze czy będziesz czekał aż ci ten twój dowiezie???

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał krys1
    płyty stropowe-producent

    PPH Posbet Jan Pospiech
    ul. Łochowska 5
    66-100 Sulechów
    woj. Lubuskie

    tel./fax: (0-6 385-36-03
    (0-6 385-24-98

    http://www.posbet.pl/
    Oooo, dzięki za namiar! Rano dzwonię popytać o termin i ceny.
    Tu była reklama.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał krys1
    to szukać jeszcze czy będziesz czekał aż ci ten twój dowiezie???
    Jak masz chęć... Bo widzę, że skutecznosć masz niezłą. Od przybytku głowa nie boli. Lepiej miec o jeden tel więcej niż jeden tel za mało!

    krys1 - dzięki!
    Tu była reklama.

  20. #60

    Domyślnie

    Oj czego się nie robi dla grupy, którą znam od poczęcia. No to szukam

Strona 3 z 37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony