dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 29
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 578

Temat: jak im pomóc

  1. #41

    Domyślnie

    pawson adres spisał ...
    pawson pomoże

    ciuszki dziecięce u nas w użyciu jeszcze ale myślę o paru paczkach bebiko /dla młodej/ i kilku paczkach czekoladek /dla starszej/ + jakieś art spożywcze

    a swoją drogą agnieszko jeśli chcesz im pomagać długofalowo to wydaje mi się że lepiej się zainteresować czemu nie mają kasy ... z tego co ja widze teraz dookoła to jeśli ktoś chce pracować /nawet jako niewykwalifikowany pomocnik na budowie/ to roboty może mieć bez liku ....
    Gorzej od tego gdy o Tobie źle mówią jest tylko wtedy gdy o Tobie nie mówią ...
    GG# 2555806

  2. #42

    Domyślnie

    Agnieszko z kasą u mnie krucho ale zabawki mogę podesłać.Daj znać na jaki adres mam wysłać.
    Aga

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał canna
    Cytat Napisał Paulka

    nie upieram się przy tamtej, to był tylko pomysł, ta jest nie dość, że tańsza to nawet ładniejsza
    bo jaw pierwszej chwili pomyslałam, ze to jakies super nowoczesne urzadzenie za blisko 50 tysięcy
    I nawet zrozumiałam,ze dzieki temu "nie trzeba w domu kanalizacji"


    ale wybaczcie, 3 godziny dziś spałam

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    Byłam u tej rodziny....zadziwiacie mnie, po prostu szok...Mam nadzieję, że nikt sie nie pogniewa jeśli podam adres tej rodziny na forum. W końcu i tak wszyscy byście go dostali. Oto on: Dominika Nadachewicz, Obory 12, 87-162 Lubicz woj. kujawsko-pomorskie. Jesli chodzi o przesyłanie paczek do mnie to jak kto woli. Ja nie mam problemu z zawożeniem do niej, bo dysponuje autem i przynajmniej raz w tygodniu jestem w tamtych okolicach. Adres na priv dla zainteresowanych co by mnie US nie pogonił (żart)
    Tez zastanawiałam się na tym jak tu zrobić, żeby nie była to akcja jednorazowa. W sumie jakby każdy z nas przeznaczył na ten cel nawet 20 zł miesięcznie (nie mówię o przesyłaniu pieniędzy, ale np. proszków, żywności) to my byśmy nie zbiednieli, a mielibyśmy pod "forumową" opieką taką rodzinę. Co o tym myślicie?
    To troszke zależy od rodziny, Agnieszko. Znaleźli sie w tej tragicznej sytuacji ze względu na splot wydarzeń, niezaradność życiową, czy lenistwo?
    Bo dzięki nam mogą sobie spokojnie żyć przez miesiąc. Ba, Niedługo może zaczęliby nawet dom budować i dołączyliby do forumowiczów
    Mogą sie po prostu przezwyczaic do pomocy, jak niejednokrotnie tu wspominano.
    Na pewno w tej chwili potrzebna jest pomoc doraźna-ubrania, żywność itd
    Ale długoterminowo, to raczej pomyślałabym o innej pomocy - polegającej np na znalezieniu facetowi (mężowi) stałej pracy.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Słuchajcie, fajnie że jest taka akcja, ale czy może ktoś sprawdził w Powiatowym Ośrodku Pomocy (czy jakoś tak) dlaczego oni są w tej sytuacji? Piszę bo znam ludzi którzy całą otrzymaną pomoc od razu wymieniają w sklepie na wyrównanie "krechy" za wino.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Rozumiem Wasze obawy co do tego, żeby ta rodzina nie przeznaczyła paczek na picie.Tak jak pisałam wyżej jutro ma się ze mna kontaktować pani z ośrodka pomocy społecznej. Jesli ona nie zadzwoni to ja zadzwonię i dowiem sie jak to wygląda. Nie chciałabym w żaden sposób dopuścić do tego, że Wasze WIELKIE SERCA wspomagają rodzinę alkoholików. Tylko tu jest druga strona medalu, co z dziećmi? Jeśli okaże się, że ci ludzie po prostu nie doceniają tego może warto rozejrzeć się za inną rodziną i tak jak pisałam zrobić z niej taką "forumową" rodzine. Nawet na jakiś czas, a potem zająć się kimś innym....sama nie wiem...

  7. #47

    Domyślnie

    Wątpliwości będą zawsze, i będą się mnożyć - ot, chociażby: skoro maluch ma 3 miesiące, a oni są w bardzo złej sytuacji, to NA PEWNO dostali z racji narodzin dziecka podwójne becikowe, czyli 2 tys zł. Niepojęte, ze nie starczyło ani na opał, ani na kurtkę dla starszej córki.

    Agnieszka tatusia nie widziała w ogóle (prawda?) znamy więc wersję tej kobiety tylko - możliwe, że rzeczywiście pracuje, możliwe, że pije, możliwe, że siedzi w więzieniu, możliwe, że odszedł.

    Niemniej jednak - moim zdaniem - WARTO POMAGAĆ. Chociażby ze względu na dzieci. Teraz, gdy wiemy niewiele - pomoc doraźna: ubranka, żywność, zabawki. W miarę, gdy dowiemy się nowych szczegółów, będzie można pomyśleć, jak tą pomocą sterować, aby była dla nich jak najbardziej korzystna - ale też tak, żeby nauczyli się samodzielności i przedsiębiorczości, żeby nie żyli od paczki do paczki. Dlatego ja swoją paczkę wysyłam już wkrótce - i będę czekać na informacje od Agnieszki.

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Dziś zadzwonię do ośrodka pomocy społecznej i dam Wam znać co i jak.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Dzwoniłam do gminy, do gops-u. Rozmawiałam z panią, która opiekuje się tą rodziną. Powiedziała mi, że ten mąż to nie mąż tylko konkubent (ale to brzmi... ), ale w rodzinie nie ma problemów alkoholowych, że oni jako gmina starają się im pomóc. Sytuacja jest bardzo ciężka, ale nie tragiczna. Podbno trochę to wynika z niezaradności tej dziewczyny...ten chłopak gdzies tam pracuje, przynosi pieniądze, ale nie dają rady ztego wyżyć. Dziś lub jutro ta pani ma jechac na wywiad środowiskowy i dowiedzieć się jak w tej chwili tam sytuacja wygląda. Nie była tam od czasu urodzenia sie tego maluszka (3 miesiące). To wszystkie nowości na dzien dzisiejszy

  10. #50

    Domyślnie

    Agnieszko prześlij mi swój adres na prw
    ja deklaruję jakieś witaminy itp. do wyposażenia apteczki dla dzieciaków, co można bez recepty a się przyda.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    MaEmi, wysłałam

  12. #52

    Domyślnie

    Agnieszko, ja też poproszę twój adres na priv. Wolę wysłać do Ciebie, jeśli to nie problem, a Ty sama wybierzesz, co akurat jest dla tej rodziny potrzebne w danej chwili. Nie dysponuję ubraniami dla dzieci, ale mam jakieś miśki-przytulanki, mogę wysłać chociażby malowanki, kredki-coś dla tej starszej dziewczynki, oczywiście żywność, pampersy itp. dla tej młodszej. Pomyślę, co jeszcze mogę mogę włożyć do paczki.
    Pomysł z pralką też jest niczego sobie, ale musimy to zrobić mądrze, zeby nie ściągnąć sobie i tej rodzinie na głowę urzędasów domagających się podatku.

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Premium, wysłałam

  14. #54

    Domyślnie

    To ja przejrzę te rzeczy, odświeżę, przygotuję. Mogę od razu wysłać do tej pani. Tylko wypadałoby jakiś list dołączyć, żeby nie myślała, że to jakaś pomyłka. Mogę napisać, ze słyszałam od znajomej, że ma dziecko troszkę młodsze od mojego, a ja nie mam nikogo bliskiego, komu mogłabym dać te rzeczy. Tak chyba nie będzie głupio, co?

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    myslę, że to dobry pomysł

  16. #56

    Domyślnie

    Dzisiaj robiąc zakupy dla siebie, kupiłam dla "naszej" rodziny:
    - proszek do prania kolorów - 3 kg
    - płyn do mycia naczyń - 5 kg
    - szampon do włosów rodzinny - 1 l
    - szampon do włosów dla dzieci
    - 2 szczoteczki do zębów dla dorosłych
    - szczoteczkę dla dzieci
    - pastę do zębów dla dorosłych
    - pastę dla dzieci
    - 5 kostek mydła, w tym 1 dla niemowląt
    - oliwkę dla niemowląt
    - puder dla niemowląt
    - dezodorant damski
    Wszystko zapakowałam w pudło (wyszło dosyć cięzkie)
    też chyba pownnam włożyć jakąś kartkę, ale co mam napisać?
    że słyszałam od znajomej o nich, a mnie akurat to niepotrzebne?

    jak zaczną tak lawinowo przychodzić do nich paczki, to jeszcze ktoś ich okradnie

    chcę wysłać jutro, potrzebna jest decyzja: do kogo wysyłamy paczki?
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    to już jest Wasza decyzja, ja się nie wtrącam..

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Ja uważam, że najfajniej będzie bezpośrednio.
    I Agnieszce oszczedzimy fatygi
    Agnieszka mogłaby ich uprzedzić, że "coś" może przyjść pocztą do nich (żeby sie nie obawiali czegoś )
    A może wymyslimy jakiś jeden wspólny tekst, albo podpis??

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paulka
    A może wymyslimy jakiś jeden wspólny tekst, albo podpis??
    fajnie, wymyślajmy. Ja do wymyślania się nie nadaję
    Niech Zielonooka wymyśli w ramach ekspiacji za to, że nie zna się na dzieciach
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał canna
    Cytat Napisał Paulka
    A może wymyslimy jakiś jeden wspólny tekst, albo podpis??
    fajnie, wymyślajmy. Ja do wymyślania się nie nadaję
    Niech Zielonooka wymyśli w ramach ekspiacji za to, że nie zna się na dzieciach


    łooo ale wymyslilas!!!
    cos pomyslec moge ale blagam nie dzis bo mam zamiast mozgu gume do zucia
    ale jutro - jejku no cos moge pokombinowac
    tyle tylko ze ja przed zakupami jestem jeszcze
    w srode (lub piatek) wyjezdzam (na 99%) sluzbowo, musze sie z robota do tego czasu obrobic - wracam w pon
    wiec zakupy dla "naszej rodziny" najwczesniej uskutecznie za tydzien we wtorek - no ale to przeciez nie bedzie chyba za pozno
    jak nie wyjade to postaram sie w sobote

Strona 3 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony