dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy wybrałem optymalny projekt

Głosujących
27. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie, m

    14 51,85%
  • 10 37,04%
  • 2 7,41%
  • 0 0%
  • 1 3,70%
  • 0 0%
Strona 43 z 43
Pokaż wyniki od 841 do 848 z 848
  1. #841
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar STROOMYK
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-954
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz i podzielenie sie wlasnym doświadczeniem. Tak jak pisałem poprzednio przechodzimy zmianę i oswajamy sie z myślą o projekcie indywidualnym. Z pewnością ma on wiele zalet, ale tez jak pisali gdzies inni mozna trafić na architekta wizjonera oderwanego od rzeczywistości (to taki symbol rzecz jasna) ktory bedzie forsował własne rozwiązania a my przy braku doswiadcźenia nie bedziemy tego mogli zakwestionować bo nawet nie bedziemy wiedzieli ze tak trzeba. Albo konstruktor cos złe wyliczy a ja tego nie wyłapie . Bez urazy dla architektów opisuje z pewnością jednostkowe przypadki



    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Też dłuugo rozważałem różne projekty, a początkowo wejście od południa wydawało nam się optymalne ze względu na wjazd na działkę. Po długich rozważaniach jednak zmieniliśmy wejście na zachodnie, gdyż szkoda nam było tego południa na garaż i strefę wejściową. Po tych wszystkich rozmyślaniach, dyskusjach, poszukiwaniach idealnych, gotowych projektów, zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny, który, jak nam się wydaje, najlepiej wykorzystał walory naszej działki, jej specyfikę, nasze oczekiwania i kwestie energetyczne budynku.
    Mimo, że rysunki w katalogach, a szczególnie rozświetlone wizualizacje i niby_zdjęcia (robione obiektywem szerokokątnym, żeby wyło większe wrażenie przestrzeni) nadal robią na mnie wrażenie, to jednak po tym co przeszliśmy już, nie wróciłbym do projektu gotowego.
    Niewątpliwie w projektach gotowych fajne jest to, że jest szansa zwiedzić taki gotowy domek korzystając z uprzejmości innych inwestrów. Ale nigdy nie będzie to domek idealny dla nas i naszej lokalizacji.
    Finansowo, już gdzieś pisałem, to wbrew pozorom nie muszą być wielkie pieniądze. Projekt gotowy+adaptacja+wywiady branżowe+walka z instytucjami też kosztują i jest to podobna kwota, do projektu indyw. Łukasz Ładziński pisał też w innych wątkach - jakość i poziom dopracowania projektu często idą w parze z ceną.
    Wracając do południa - da się znaleźć na pewno fajny projekt na zasadzie kompromisu, ale jeśli tylko zdecydujecie się na proj. indywid., to wyjdzie to na pewno jeszcze lepiej. A być może znajdziecie z architektem rozwiązanie, które pozwoli choć wejście zlokalizować z innej strony?

  2. #842
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    totomasz

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    24

    Domyślnie pomysły na ustawienie domu, wejście od południa, wybór projektu

    Na wstępie chciałbym się przywitać , ponieważ o ile często czytałem to forum to jeszcze nic nie napisałem , także witam Was !

    Mam dylemat z wyborem projektu , miałem kilka wybranych , po czym wywaliłem i zacząłem szukać od nowa.
    Problem polega na ustawieniu działki , wjazd mam od południa na działkę , ewentualne wejście z wjazdem garażowym byłoby od południowego-zachodu.

    Chciałbym mieć nasłoneczniony salon co oznacza wystawienie go do południa-zachodu, garaż dwustanowiskowy doklejony do domu jakby od północy byłby chyba najlepszym rozwiązaniem, przynajmniej 1 łazienka z oknem.

    Na tym etapie nie wiem jeszcze czy parterowy czy z poddaszem, chociaż parterowe jakoś zniechęcają mnie na rzutach układ pomieszczeń w L lub taki jakiś "samolot" wychodzi, najlepsza byłaby zwarta bryła , w warunkach miejskiego zagosp. mam dach o nachyleniu ok 45 st. , Miał ktoś podobną sytuację, układ jakieś sugestie co do ciekawych projektów od 120-150 m2 ?

    Zamieszczam mapkę poglądową działki z wjazdem , planowaną drogą i szerokościami. Zdjęcie nieco skompresowało, ale dopisze że szerokość to 30 m a po skośce jest 48 na żółto zaznaczona jest strzałka z wejsciem i bramą.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	420335

  3. #843
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jakie masz ograniczenia MPZP?
    Możesz wybudować dom w głębi działki i cieszyć się nasłonecznionym frontem.

    W takiej sytuacji dobry też byłby dom z wejściem od szczytu.
    coś jak tu:
    http://www.slonecznedomy.pl/projekty/pag-a
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-10-2018 o 11:12

  4. #844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    albo coś w tym stylu:

  5. #845
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    totomasz

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Co do MPZP to jest niewielki ale cały fragment:
    "1) nieprzekraczalne i obowiązujące linie zabudowy, zgodnie z oznaczeniem na rysunku planu;
    2) zasady kształtowania zabudowy:
    a) budynki wolno stojące,
    b) plan dopuszcza możliwość realizacji budynków do prowadzenia działalności gospodarczej, garaży oraz pomieszczeń gospodarczych jako wolno stojących lub wbudowanych w bryłę budynku mieszkalnego,
    c) maksymalna wysokość budynków:
    - mieszkalnych - 2 kondygnacje użytkowe (jedna kondygnacja i poddasze użytkowe) z możliwością podpiwniczenia o wysokości do 1,0 m nad poziomem terenu,
    - zabudowy wolno stojącej dla prowadzenia działalności gospodarczej - 2 kondygnacje użytkowe z możliwością podpiwniczenia o wysokości do 1,0 m nad poziomem terenu,
    - wolno stojących budynków gospodarczych i garaży - 1 kondygnacja użytkowa,
    d) dachy budynków mieszkalnych dwu - lub wielospadowe o kącie nachylenia około 45°,
    e) dopuszczalny materiał dla dachów - dachówka ceramiczna, papa bitumiczna (tegola) lub blacha powlekana w kształcie dachówki,
    f) kolorystyka dachów w odcieniach czerwieni,
    3) ogrodzenia ażurowe o wysokości 1,5 m wg indywidualnych decyzji w zakresie formy i materiału, sytuowane w ustalonej linii rozgraniczającej ulic; zakaz stosowania ogrodzeń z prefabrykatów.
    6. Plan ustala powierzchnię biologicznie czynną działki nie mniejszą niż 60 %."
    Z czego mapka w planie to :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka MPZP.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	34,9 KB
ID:	420873
    Gdzie na żółto to moja granica działki tak "odręcznie" namalowana, obok skosu granicy działki biegnie planowana droga - oznaczenie szerokości jest tam 12m , od wschodu są działki niezagospodarowane które w sumie nie wiadomo kiedy będą zagospodarowana bo póki co miasto nie planuje sprzedaży tych terenów. W tej chwili jest tam spore zadrzewienie, tak samo od strony północnej tam już całkowicie , natomiast od zachodu mniej ale drzewa bardzo wysokie. Przeglądam projekty ale w zasadzie wszystko podobne.

    W związku z ustawienie projektu domu względem stron świata mam jeszcze jedno pytanie ponieważ w rozdziale ogólnym MPZP mam napisane "2) lokalizowania bezpośrednio przy linii zabudowy pierzejowej budynków o funkcji podstawowej,", pytanie :
    Gdzie u mnie będzie ta linia zabudowy pierzejowej ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka MPZP lina pierzejowa.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	39,9 KB
ID:	420878

    Czy mogę dom ustawić tak jak zazanczyłem na czerwono ? Czy ta linia będzie pokrywać się z nieprzekraczalną linia zabudowy i musi być coś takiego jak zaznaczyłem na niebiesko ?
    Ostatnio edytowane przez totomasz ; 28-10-2018 o 10:12

  6. #846
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    zwróć uwagę na dwa podstawowe sformułowania :
    " lokalizowania bezpośrednio przy linii zabudowy pierzejowej " oraz
    " nieprzekraczalne i obowiązujące linie zabudowy, zgodnie z oznaczeniem na rysunku "
    jednym słowem elewacja budynku musi przylegać bezpośrednio do linii zgodnie z oznaczeniem na rysunku ( bez względu na zagospodarowanie działek sąsiednich ), inaczej projektowana zabudowa nie tworzyłaby zabudowy pierzejowej, nie byłaby zgodna z zapisami Planu.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w tej sytuacji lepiej zlecić projekt indywidualny z wysuniętym garażem, żeby odsunąć część mieszkalną od drogi.

    Coś w tym kierunku:

  8. #848
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    totomasz

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Dziekuję za odpowiedź , tylko dalej nie wiem , choć domyślam się że linia pierzejowa to ta która pokrywa się z planowaną drogą na rysunku wkleiłem jeszcze mapkę z googli gdzie zaznaczyłem to w szerszej perspektywie z istniejącymi budynkami oraz pustką od wschodu. Czy dobrze myślę że dom musi stać po tej skośce ? Czy może mogę odsunąć go w głąb działki ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pierzeja.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	421009

Strona 43 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony