dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 92
  1. #41

    Domyślnie

    mam jakieś zwykłe, składane na 3 części, metalowe z drewnianymi stopniami.
    ujdą choć zbyt wygodne nie są. tylko na stryszek wchodzę kilka razy w roku.
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  2. #42

    Domyślnie Prosba, Rozkladane schody jak zamontowac

    Moze ma ktos linka bo w opcji szukaj nie moge znalezc jak przymocowac skrzynke od rozkladanych schodow do jętek.

    Nie wiem jak do dziadostwo przymocowac bo mam sufit podwieszany w wysokosci jakies 30 cm 40 cm od jetek

    Z gory dziekuje za pomoc
    w budowie Aga z Archipelagu

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    4 deski w narożach zamocować do jętek i do tego schody. Deski pionowo w dół.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ja mam gorszy problem, bo schody nie mieszcza się miedzy jętki , brakuje niewiele jakieś 10 mm po każdej stronie.....

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelurb
    ja mam gorszy problem, bo schody nie mieszcza się miedzy jętki , brakuje niewiele jakieś 10 mm po każdej stronie.....
    a mniejszych schopdów nie możesz kupic? węższych znaczy się ? schody "70" w zależności od producenta maja do kilku cm róznicy na szerokości.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    Cytat Napisał pawelurb
    ja mam gorszy problem, bo schody nie mieszcza się miedzy jętki , brakuje niewiele jakieś 10 mm po każdej stronie.....
    a mniejszych schopdów nie możesz kupic? węższych znaczy się ? schody "70" w zależności od producenta maja do kilku cm róznicy na szerokości.
    moge , ale te co mam juz są jeżą od 2 lat , zaczełem je przymierzać , no i wyszło jak wyszło , zastanawiam się nad demontażem podłogi stryszku i nad rozepchaniem jętek i wtedy włoże schody , powinny się dość łatwo rozszerzyć bo dosyć długie , i w płaszczyżnie poziomej są dosyć elastyczne . Bo co innego , zdzierać z nich po te 10 mm ? wolałbym nie

  7. #47

    Domyślnie

    a jakby jętki zfrezować po jednym cm...
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  8. #48

    Domyślnie

    u nas brakowało około centymetra - cieśla ze spalinówka szybko sie z tym uwinoł i pasuja super

    co do montażu schodów ... przed montażem proponuje odkręcić schody i zamontować samą skrzynką z klapą. Ułatwia to precyzyjne wypoziomowanie bez męczenia się z ciężkim klocem, a schody szybko sie przykręca

  9. #49

    Domyślnie schody strych. zsowane a rozkladane.

    Czy ktos z szanownych Forumowiczow uzytkuje schody strychowe zsowane?Chyba sa niezbyt popularne?Zastanawiam sie nad zakupem takich i bede wdzieczna za opinie.Moze zdecydowanie lepsze sa rozkladane?
    Pozdrawiam.

  10. #50

    Domyślnie Schody strychowe 80x80 cm - POMOCY!

    Czy orientujecie sie może, czy jest jakiś producent, który robi schody strychowe na wymiar i byłby w stanie zrobić schody, których skrzynia miałaby 80x80 cm? Wysokość stropu na którym jest otwór strychowy to 230 cm.

    Będę wdzięczny za info, bo kurczę stoję pod ścianą

  11. #51
    Guest

    Domyślnie

    raczej rozkuj sobie otwór pod schody typowe
    wysokośc tez nie jest problemem /ucina sie schody piłką .../

  12. #52

    Domyślnie

    W tym cały problem, że rozkuć już nie mogę. To strop drewniany z tak ułożonymi belkami konstrukcyjnymi, że praktycznie nie mam pola manewru. Chyba pozostaje mi obudowanie otworu, zamówienie klapy u stolarza i zabawa z drabinką dostawianą. Na szczęście po strychu latał często nie będę, więc...

  13. #53

    Domyślnie

    Kupujesz typowe najbliższe wymiarem i dajesz do stolarza do przerobienia samą skrzynkę, mechanizm i drabinka pozostaje w oryginale. Po kłopocie.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  14. #54

    Domyślnie

    www.Oman.pl robią różne rozmiary miedzy innymi 80x70 (najbliższe twojej dziurze). 10 cm to nie problem żeby je wstawić, luz można np. zapiankować.
    U siebie wstawiałem schody ichnie 80x90 i działają znakomicie.
    Te wymiary nietypowe są droższe od zwykłych drewnianych (są stalowo drewniane) ale cóż począć skoro się nie pilnowało fachmanów

    Pozdrawiam

  15. #55

    Domyślnie

    Schody o małych wymiarach produkuje także DOLLE. Dostępne sa w Leroy Merlin.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    A jeśli ktoś szuka schodów do jeszcze mniejszego otworu (52 cm na 60) to może takie:
    http://www.telesteps.com/arkiv/pdf/e...dder_small.pdf

  17. #57

    Domyślnie

    Ludzie, z nieba mi pospadaliście z tymi informacjami A już miałem zostawiać dziurę obudowaną z kalpą i drabinkie dostawiać wedle potrzeby.

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie schody strychowe

    Witam
    W internecie oglądam sobie schody stychowe trójdzielne drewniane
    np takie:


    Zazwyczaj wymiary tych schodów to 60* 120 i 70* 120cm. Choć znalazłam i 80*120.

    Czy ktoś zamawiał szersze schody strychowe? Czy w ogóle możliwe jest zrobienie, a potem bezpieczne użytkowanie schodów o szer np 90 cm lub metra?

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: schody strychowe

    Cytat Napisał oleniek
    Czy ktoś zamawiał szersze schody strychowe? Czy w ogóle możliwe jest zrobienie, a potem bezpieczne użytkowanie schodów o szer np 90 cm lub metra?
    Co może być w tym niebezpiecznego? Dla mnie nawet powinny być bardziej bezpieczne, bo masz więcej miejsca na stopy na stopniach.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: schody strychowe

    Cytat Napisał oleniek
    Witam
    W internecie oglądam sobie schody stychowe trójdzielne drewniane
    np takie:
    Ze swojej strony dodam - a looknij sobie na schody nożycowe - Fakro ma na przykład LST. Wygodniej się je składa i rozkłada. Właśnie takie sobie zamontowałem i nawet moja mała żonka sobie z nimi radzi.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony