dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie Dziennik Iwony & Leszka - domek APS 147

    Witam wszystkich zaglądających

    To na razie jeszcze plany, ale już po wyborze projektu (uff......) i małych zmianach na działce. Działeczka znajduje się pod Gdańskiem i ma 1500 m. Urocze otoczenie na domek naszych marzeń.
    Tutaj na zdjęciu działka po pierwszej niwelacji (ścięciu górki), ale to jeszcze nie koniec zmian


    Budowa ruszy (mamy taką nadzieję ) w przyszłym roku na lato lub jesień.

  2. #2
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie

    no tak - a tutaj PROJEKT do obejrzenia
    Domek ma ok. 120 m powierzchni użytkowej (w oryginale). Ciekawe ile będzie miał po naszych zmianach

  3. #3
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie

    Witam.
    do pytających na tym wątku:
    pozwólcie, że odpowiem na innym wątku "komentarze do dziennika budowy",
    gdyż tak raczej działa ten wątek, że tutaj sam dziennik a na "komentarzach" inne.
    tu link:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=87837

  4. #4
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie

    Zaczynam "ulubioną" papierologię
    Mapka dla celów projektowych już (ufffff) zamówiona.
    Jestem trochę przerażona ile jeszcze załatwiania przede mną.

    Jesteśmy po pierwszej wizycie u Pani Architekt. Muszę przyznać, że namieszało nam to w głowach. i dało dużo do myślenia. I znowu usiedliśmy nad projektami APS 101 i 147. Myślimy, kombinujemy, przestawiamy i przeliczamy...
    Ale dzięki temu pojawił się pomysł jak by tu powiększyć łazienkę na dole.
    Chyba jednak zwycięży opcja oszczędnościowa i zostaniemy przy 147 (z dużymi przeróbkami) - w końcu i tak liczy się to, że będzie to NASZ domek.
    O zmianach napiszę później - jak już uzgodnimy to z architektem.

  5. #5
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie

    Po wczorajszej wizycie na działce okazało się, że mamy już prawie wyrównany cały teren pod dom. Czyli coś się "rusza". Wiemy już też trochę więcej o tym czego chcemy, jeżeli chodzi o takie rzeczy jak typ ściany, itp. Ale w polu jeszcze ostateczne decyzje co do projektu no i zmian.


  6. #6
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie

    Po długich bojach z architektami - jeden zastanawiał się od świąt i w końcu dzisiaj odmówił, drugi zażyczył sobie "tylko" 8 000+vat - ruszyło się !
    Jak się okazało wróciliśmy do tego, od którego zaczynaliśmy wywiad. Za wszystko weźmie:
    - adaptacja z naszymi zmianami - 1 500
    - za zmianę ściany 2W na 3W - 500
    - projekt szamba 700
    - projekt przyłącza wod-kan 250
    - plus wszystkie uzgodnienia robią sami i mam spokój !
    Suma: 2 950 (zamiast 8000 +vat)

    Projekt przyłączy energii - we własnym zakresie, czyli męża kuzynki

    Nasze zmiany w projekcie (tylko te najważniejsze):
    -częściowe podpiwniczenie
    -poszerzony garaż i przeniesiony na poziom piwnicy
    -kotłownia w piwnicy pod kuchnią - jeden wspólny komin z kominkiem
    -w miejscu dawnego garażu - pom.gosp.z wyjściem na ogród
    -w miejscu dawnej kotłowni i pom.gosp - łazienka i pralnio-suszarnia
    -na parterze zlikwidowane wc - zamiast tego powiększony wiatrołap
    -do salonu dodany wykusz ala aps 101, wyjście na taras od strony zach
    -zamiast wentylacji grawitacyjnej - mechaniczna z GWC i (pewnie później) rekuperatorem

    Wnioski o warunki do energii i wodociągów już poskładane.
    A - i dzisiaj "osobiście" dotarła mapka do celów projektowych od geodety (600 zł). Mogę polecić - dość szybko i solidnie.
    No i w końcu zamówiłam projekt z pracowni (zaliczka wpłacona).

    A więc od przyszłego tygodnia ruszamy ze zmianami i całą resztą.

    "Tylko" teraz znaleźć wykonawcę stanu surowego ....

  7. #7
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie

    Umowa z architektem podpisana-okazało się jednak, że to co mi się wydawało, że jest w cenie czyli "usługa dokumentacji" kosztuje 1200; doszło jeszcze trochę kasy za likwidację 2 słupów na strychu. No i zdecydowaliśmy się na badanie gruntu 600. W sumie będzie nas to wszystko kosztowało 5 800. Mimo wszystko nie jest źle. Pozwolenie ma być do końca kwietnia. Czyli generalnie możemy ruszać od maja. Mam taką nadzieję.

    A tu nasz domek po przeróbkach-to są takie nasze rysuneczki




  8. #8
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie

    Wniosek o warunki prądu złożony po Świętach, podobno już są wydane i wysłane-a tu ich ani widu ani słychu
    Coś mi się zdaje, że na warunki wody też sobie poczekam bo podobno mają w SNG zaległości i dużo wniosków. Babka też coś mówiła o tym, że ja niby 3 wnioski składałam A tego to już sobie nie przypominam, ciekawe o co chodzi ?

    Badania gruntu już mają być lada dzień.

    W temacie ekip: murarze-czekam na dwie wyceny, dekarze-zamówieni (40zł/m) , kierbud-zastanawiam się a raczej mój połówek już chyba wybrał (tego tańszego za 1500 ale zakres prac taki sam jak tego za 4000).

    Walczę z wentylacją - trzeba zebrać wyceny i zdecydować się na jakiś projekt, co by go uwzględnić teraz jeszcze w trakcie zmian w projekcie.

    Na telefony to chyba pójdzie fortuna ....

  9. #9
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie

    zapomniałam napisać, że trochę zmieniły się nasze zmiany w projekcie:
    -podpiwniczenie-będzie tylko przeniesiony garaż z kotłownią na poziom piwnicy, poza tym nie ma więcej piwnicy (nie będzie wspólnego komina z kominkiem )
    -zmiana stropów teriva na monolityczne

    teraz czekam na info od architekta

  10. #10

    Domyślnie aps 147

    Witam wszystkich!

    Ja również zdecydowałem się na projekt aps 147.
    Obecnie jestem na etapie jego adaptacji, ale to tylko kosmetyczne zmiany.
    No i lada moment będę występował z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę!!
    Chciałbym zacząć budowę gdzie czerwcu/lipcu.

  11. #11
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie

    nie było internetu i nie było łączności ze światem
    ale już jest !

    sprawy mają się tak - warunki z energii się znalazły, warunki z wodociągów odebrane, projekt się jeszcze przerabia u architekta, mam nadzieję, że lada dzień zobaczymy go ostatecznie przed oddaniem do urzędu

    na razie sprawy stoją ...

  12. #12

    Domyślnie

    Witam!

    Na dniach ma być pozowlenie na budowę, ale startuję w czerwcu.
    Teraz rozpatruję zakup materiałów budowlanych, nie wykluczając ich importu z Niemiec...
    Ceny są dużo niższe, a sprzedawcy czekają z otwarymi rękoma ))

    Pzdr

  13. #13
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie

    Cieszę się że zaczniesz wcześniej - może jakieś ciekawe doświadczenia wynikną z Twojej budowy.
    Ja niestety jeszcze muszę poczekać na pozwolenie, bo dopiero projekt się "zadaptował". Na szczęście jeszcze nasze ekipy mają w tym roku termin.

  14. #14
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie

    no tak ... do teraz to specjalnie nic się nie działo, ale ruszyło
    z najważniejszych: podpisanie umów z wykonawcami stanu surowego, z kierownikiem budowy, doczekanie się (nareszcie !) pozwolenia na budowę, no i znalezienie silki;
    nie było łatwo, oj nie było ... ale liczy się efekt
    jesteśmy zwarci i gotowi do budowy
    może uda się ruszyć wcześniej niż w lipcu ... ?

    ale i tak jest co robić do tego czasu - kredyt, dalsze wyrównanie działki, załatwianie wody, prądu, ciąg dalszy zakupu materiałów itp...

  15. #15
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie

    niby nic, jeszcze nie zaczęliśmy a już musieliśmy zdecydować: jakie dachówki (i tu rozczarowanie, myślałam, że w cementowych jest większy wybór), jakie kominy, i w związku z tym jaki piec gazowy i jaki kominek!
    a ja sobie myślałam, że można to odłożyć na później ...
    czyli cały czas "na budowie", wyceny, informacje itd ...
    i jeszcze w dodatku załatwianie kredytu: zaczęliśmy się orientować w ofertach banków w marcu, potem załatwiać papiery, a sama procedura składania wniosku i kompletowania dokumentów aż do uzyskania decyzji to 2 miesiące
    ale wczoraj w końcu podpisana umowa, nie znaczy to że już jest kasa najpierw musi się "spłacić" kredyt w innym banku na działkę, jak to już będzie (tak za tydzień) to trzeba załatwić dokumenty o spłaceniu i do wykreślenia hipoteki i tak pewnie pod koniec miesiąca będzie pierwsza transza
    i pewnie zaczniemy nie wcześniej jak myśleliśmy, tylko zgodnie z umową czyli od sierpnia ....
    w sumie dużo nerwów ale jest już na dobrej drodze

  16. #16
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie

    no i pierwsza "przed-przerwa" - przesunięcie terminu rozpoczęcia ... może pod koniec sierpnia się uda?

  17. #17
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie

    a to niby miał być urlop ...

    co się działo do tej pory:
    - w końcu pozałatwialiśmy sprawy bankowo-kredytowe i pierwsza kasa już spłynęła
    - zdecydowaliśmy się na firmę wod-kan-co-gaz - polecane Desto z Rumii (na razie wszystko o.k.), umowę chcemy podpisać pod koniec roku; cieszę się, że te instalacje będą zrobione przez jednych wykonawców - trochę mniej decyzji i szukania
    - obejrzeliśmy w realu rekuperator i instalację wentylacji (tę mniej, bo wszystko było już zabudowane); i tutaj polecana firma rekuperatory.pl a ściślej pomorski oddział czyli p.Michał; póki co jesteśmy zadowoleni na tym etapie; niedługo podpiszemy umowę już na przyszły rok, bo terminy długaśne
    - poorientowaliśmy się trochę w kominkach; wygląda na to, że będzie Hajduk, bo ma całkowite doprowadzenie powietrza spoza budynku co jest ważne przy wentylacji mechanicznej; tylko te wkłady dosyć drogie, no ale ładne zarazem ...
    - podpisujemy umowę z dekarzem i zaliczkujemy już dachówki (niech na nas czekają); dachówki będą Euronit kolor grafit
    no i najgorsza zmora dla mnie do tej pory, czyli prąd na działkę
    mało z tego rozumiałam (i nadal) ale chyba udało się załatwić - okaże się w środę jak przyjedzie pan zakładać licznik

    AAAAAAAA - i najważniejsze - ruszamy !!! (tak myślę )
    powolutku, do przodu, najpierw geodeta, potem wykopy i ławy - na razie to wszystko nasza ekipa ma robić jednocześnie z kończeniem poprzedniej budowy



  18. #18
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie

    zapomniałam dodać - już stoi pierwsza "budowla" na działce czyli kanciapa na różne różności

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar iza mirek
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie APS 147

    Witam, kupiiliśmy projekt APS 147. Załatwiamy pozwolenia na budowę> czy ktoś już ruszył z budową swojego APS 147?

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    milo_p

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Witam,
    ja dziś wylałem fundament.
    lada moment zaczną murować.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony