dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie wszystko na temat BRAASA za i przeciw- porównanioa.

    dzien dobry zamierzam na dach położyć dachówkę BRAAS . czy ktos kład a moze kładzie taka. moze mi powiedziec czy jest dobra za przeciw. moze jakies inne rozwiązania proponujecie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    To pytanie do Rezi.

    Mnie przekonał do Braasa.

  3. #3

    Domyślnie

    Rowniez myslalem o Braasie , ale Euronit jest rownie ladny i tanszy .

  4. #4

    Domyślnie

    Mam braasa celtycką ciemnoczerwoną od dwóch lat na domku letniskowym. Bez zarzutu, dobrze się kładła i ładnie wygląda.

    Teraz na domu położę romańską grafitową z powłoką cisar (już zamówiona ). Jest co prawda trochę droższa od innych cementówek, ale podoba mi się wizualnie ze względu na lekki satynowy połysk i ciemny odcień szarości. Zobaczymy, czy ta powłoka rzeczywiście coś daje.

    Firma jest już długo na polskim rynku, nie ma większych problemów z akcesoriami, co prawda ostatnio trochę dłużej się czeka na niektóre modele, ale pewnie zima rozładuje "korki".

    Generalnie i braas jest dobry i euronit i jeszcze by się znalazły inne. Jakość z grubszsza jest porównywalna, więc jeśli akurat odcień i kształt braasa Ci się podobają, to można brać.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Luc, to prawda. Euronit na nasz dach wychodził jakieś 1,5 tyś taniej. My jednak po "objechaniu" kilkudziesięciu dachów w naszej okolicy stwierdziliśmy, że tylko braas z powłoką novo. Zależało nam na matowej dachówce, a ta dachówka jest najbardziej matowa z matowych.

  6. #6

    Domyślnie

    Podobno Braas jest dużo twardszy od Euronitu - tak powiedział znajomy który robi dachy - trzeba się bardziej namęczyć przy cięciu dachówki - nie wiem czy to plus czy minus.

  7. #7

    Domyślnie

    Mnie od Braasa odrzucilo to , ze z bliska widac nierowna powloke , pory .

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wiem jak w innych markach ale w Braasie drogie są akcesoria. Np. kominki wentylacyjne, które w dodatku są plastikowe.
    Po za tym dachówczka - buzi dać
    Ze strony Braasa mozna ściagnąć grubą instrukcje układania.

  9. #9

    Domyślnie Re: wszystko na temat BRAASA za i przeciw- porównanioa.

    Cytat Napisał pawilon79
    dzien dobry zamierzam na dach położyć dachówkę BRAAS . czy ktos kład a moze kładzie taka. moze mi powiedziec czy jest dobra za przeciw. moze jakies inne rozwiązania proponujecie.
    Ja mam dachowke BRASS. Ekipa skonczyla dach 2 tyg. temu. Jest sliczna. A kolor w sloncu cudny.

  10. #10

    Domyślnie

    pytanie do Agnieszkakusi:
    co to za powłoka novo? Nie słyszałam o takiej !
    Wiem że Braas ma powłokę cisar.Jakaś nowość?

  11. #11

    Domyślnie

    Agnieszkokusi!!

    irytacja Twoja osobą jest doznaniem codziennym przy przegladaniu tego FORUM!!
    własnie to jest Forum a nie Czat!! jak chyba Ci sie wydaje...
    masz już którys tysiąc postów ale jakich!!
    w jednym nabijasz sobie liczbe postów i świadomie o tym informujesz...w tym piszesz że jesteś przekonana do Brassa a w innym pytasz o Creatona..

    " ... i tak qr...a do zaj....nia.." jak to było w filmie..

    kobiety tego forum łaczcie sie... i zadajcie lub odpowiedźcie logicznie na jedno pytanie

  12. #12

    Domyślnie

    witam
    co do brasa to leży już sobie na dachu ponad dwa lata i jak narazie to nic się z nim złego nie dzieje może to za sprawą powłoki lumino niewiem, nam sie podoba

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał maszket
    witam
    co do brasa to leży już sobie na dachu ponad dwa lata i jak narazie to nic się z nim złego nie dzieje może to za sprawą powłoki lumino niewiem, nam sie podoba
    Powloka polimerowo-akrylowa Lumino - to dzieki niej masz ciagle ladne dachowki .
    Czyzby Celtycka ?

  14. #14

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Swierzak, po pierwsze jeśli zaczynasz krytykować to zobacz KIEDY zadałam pytanie o dachówkę Creatona. DATA POSTU - jeśli nie rozumiesz. To nie moja wina, że ostatnimi czasy KTOś do tego postu wrócił. Ktoś, nie ja. Tak samo jak KTOś wrócił do postu, w którym napisałam, że właśnie stuknłą mi "tysiączek" W związku z tym, że to forum budowlane od początku zadawałam innym forumowiczom pytania odnośnie dachówki, bk, więźby itp. Chyba, że pomyliłam forum Tak jak każdy budujący mam dylematy z czego budować, co jest lepsze. I od tego jest to forum. Nie nabijam sztucznie postów, bo g....mnie obchodzi czy jest tam tysiąc czy dwa tysiące. A przekonana do Braasa jestem, bo taką właśnie dachówkę zakupiłam. Czy zrobiłam dobrze, nie wiem czas pokaże.
    Wiesz, to forum nie jest Twoja własnością i zawsze możesz je zmienić.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Kasinka, z tego co dowiedziałam się w hurtowni to jest to chyba jakaś "starsza" powłoka. Dachówka jest jasno grafitowa, bardzo matowa i właśnie ten mat sprzedający określił jako powłokę novo. Nie spotkałam się nigdy z taką nazwą i powtarzam to, co powiedział mi hurtownik. Jak chcesz mogę podać na priva adres hurtowni.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    popieram cie agnieszkakusi.
    po to jest to forum, kazdy moze pytac o co chce i miec zdaie jakie mu sie podoba.
    nikt nie chce popełniac błędów bo one kosztują a pytania nic. więc pytajmy o co chcemy i ile chcemy. jak sie kolesiowi nie podoba niech sie.....i cos tam
    pozdrawiam.
    po za tym koles wszedł na ten temat i nic nie napisał na temat tego postu. to co on tu robi po co pisze nie na temat.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Pawilon79, dzięki... musiałam wyjść z pieskiem na spacer co by ochłonąć i nie napisać trochę dobitniej co myślę...zimno jest

  19. #19

    Domyślnie

    ja też byłem z psem na spacerze

    a wracając do tematu mamy brassa czarną podwójne s
    prezentuje sie wspaniale
    co do cen to wszystko zależy od hurtowni
    mieliśmy kilkanaście róznych opcji i padło na brassa
    a założenia początkowe byly grafit- czarny cementowa

    zgadzam sie co do dachówki wentylacyjnej plastik
    - cały dach piękny a tu takie feee.......
    dobrz że od ogrodu i lekko zasłania ją komin

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    My chcemy wpuścić wentylacje w kominy i nie kupowaliśmy tych kominków. Mój mąż nie chciał nawet o nich słyszeć

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony