dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 127 z 626
Pokaż wyniki od 2.521 do 2.540 z 12519
  1. #2521

    Domyślnie

    podpisuję się pod zdaniem, że tynkowanie lukarn należy zrobić przed dachówką - jest najmniej problemów i nie musisz drżeć o to czy Ci nie uświnią (łiii tam ) dachówki

    pozdrawiam

  2. #2522

    Domyślnie

    Witemy wszystkich

    U nas została położona więźba dachowa, czekamy na wymurowanie kominów i mamy nadzieję dalej ruszyć z dachem. Mamy pytanie właśnie odnośnie dachu czy deskowaliscie dach pod dachówkę ? Nasz pan od dachu odradza takie rozwiazanie twierdzi , że dobra i dobrze założona folia wystarczy ale my sie zastanawiamy Przeczytaliśmy także o konieczności zrobienia elewacji na fragmencie sciany szczytowej i bokach lukarn, czy macie na mysli tylko styropian czy także tynk?

    Pozdrawiamy

  3. #2523

    Domyślnie

    Witam. Deskowaliśmy dach pod dachówkę. Otynkowany mamy szczyt budynku (ściana z garażem) oraz tynki na pokach lukarn. Tynk czyli siatka, steropian. Mamy też zrobiona podbitkę na tej ścianie szczytowej (garażowej). My czekamy na okna-w poniedziałek montaż. Proszę o podpowiedź czy bramę garażową powinno się montować przed tynkami i posadzkami czy później? Pozdrawiam
    wiolmar

  4. #2524

    Domyślnie

    Witam!!
    My montowaliśmy przed tynkowaniem razem z oknami.
    pozdrawiam

  5. #2525

    Domyślnie

    Witam Wszystkich

    Pogoda może nie jest super ale pochwalę się - dzisiaj podpisałem umowę na budowę Rodo6 G2 15 lipa zaczynamy koszt za stan surowy zamknięty za robociznę 46tys. zł
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  6. #2526
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marlena&Marcin
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    U nas już prace ekipy stawiającej domek powoli się kończą. Oto efekty:

    salon:


    gabinet:





  7. #2527

    Domyślnie

    Marlena&Marcin miło patrzeć na postępy i na czyściutki parter domku, u nas jeszcze stemple / po ilu dniach zdejmowaliście ? /no i piach, jak dobrze pójdzie w przyszłym tygodniu wyprowadzimy kanalizacje i zalejemy chudziaka.
    Mamy pytanko, bo widzimy , że u was tez juz położona więźba, będziecie deskować pod dachówkę czy kładziecie folię, nam cieśla podał cenę 15 zł/m2 za deskowanie, impregnat i papę, wykorzystamy deski szalunkowe , koszt szacujemy na ok. 6tyś. za całość. To zawsze dodatkowy koszt ale dach podobno solidniejszy Jak dobraliście kolor kominów do dachówki i jakie rynny zakładacie?
    No to się pytań nazbierało, czekamy na wasze sugestie.

    Pozdrawiamy

  8. #2528
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marlena&Marcin
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brygida i Jarek
    Marlena&Marcin miło patrzeć na postępy i na czyściutki parter domku, u nas jeszcze stemple / po ilu dniach zdejmowaliście ? /no i piach, jak dobrze pójdzie w przyszłym tygodniu wyprowadzimy kanalizacje i zalejemy chudziaka.
    Mamy pytanko, bo widzimy , że u was tez juz położona więźba, będziecie deskować pod dachówkę czy kładziecie folię, nam cieśla podał cenę 15 zł/m2 za deskowanie, impregnat i papę, wykorzystamy deski szalunkowe , koszt szacujemy na ok. 6tyś. za całość. To zawsze dodatkowy koszt ale dach podobno solidniejszy Jak dobraliście kolor kominów do dachówki i jakie rynny zakładacie?
    No to się pytań nazbierało, czekamy na wasze sugestie.

    Pozdrawiamy
    Stemple stały ponad 4 tygodnie. Co do dachu to kładziemy folię bez deskowania uważamy, że wystarczy. Desek to chyba bedziecie musieli dokupić bo dach na przecież 200m2,a strop jakieś 100m2
    Na dach kładziemy dachówkę cementową Euronit S naturalna czerwień, na kominy dobraliśmy cegłę klinkierową pełną Lode, kolor naturalna czewień. Pasuje prawie idealnie
    Rynny PCV Gamrat koloru białego
    Budujemy Rodoska dokładnie takiego jak w projekcie, bo taki nam się spodobał
    Pozdrawiamy
    M&M

  9. #2529

    Domyślnie

    Marlena&Marcin dzięki za odpowiedź, w poniedziałek chcemy kupić klinkier na kominy o dachówce nie piszemy bo jeszcze się zastanawiamy , ale na 99% będzie grafitowa lub czarna. Jaka macie wysokość kominów na zewnątrz, my mamy komin od pieca przeniesiony na tył garażu a pan projektant co robił adaptacje narysował go tak "na oko"czyli dał zła wysokość. Pamiętacie ilość zakupionego klinkieru?
    Pozdrawiamy

  10. #2530
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marlena&Marcin
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    na kominy kupiliśmy 530 szt cegieł pełnych
    jaka wysokość kominów.. hmm.. nie wiem, w projekcie powinna być informacja
    Pozdrawiam,
    M&M

  11. #2531

  12. #2532

    Domyślnie

    Witamy ponownie
    Ciagle przerabiamy temat dachu i kominów. Nam murarz kazał kupić 940 cegieł klinkierowych na kominy duzo w porównaniu z Marlena&Marcin???
    Dzis znowu dyskutowalismy na temat deskowania i dalej sie zastanawiamy Jaka folię dachową założyliście albo założycie , jezeli oczywiście nie deskujecie? Czekamy na wasze dachowe sugestie.
    Pozdrowienia dla wszystkich

  13. #2533

    Domyślnie

    Cytat Napisał aLien01
    Witam Wszystkich

    Pogoda może nie jest super ale pochwalę się - dzisiaj podpisałem umowę na budowę Rodo6 G2 15 lipa zaczynamy koszt za stan surowy zamknięty za robociznę 46tys. zł
    Gratulacje - a jaki przewidujesz koszt materiałów?

    Ja odebrałem wyniki badan geologicznych -jest dobrze, tyle, że jeśli bym chcial piwnicę to najlepiej na strychu

  14. #2534

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArKaMa
    Cytat Napisał aLien01
    Witam Wszystkich

    Pogoda może nie jest super ale pochwalę się - dzisiaj podpisałem umowę na budowę Rodo6 G2 15 lipa zaczynamy koszt za stan surowy zamknięty za robociznę 46tys. zł
    Gratulacje - a jaki przewidujesz koszt materiałów?

    Ja odebrałem wyniki badan geologicznych -jest dobrze, tyle, że jeśli bym chcial piwnicę to najlepiej na strychu
    Witam

    130tys. - 140tys. na stan surowy zamknięty bez stolarki okiennej i drzwiowej. Jak skończę SSZ to podam Ci dokładnie ile czego i za ile poszło mi do budowy.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  15. #2535

    Domyślnie

    Witam. Ja również buduję Rodoska i mam wielką prośbę do tych osób, które robiły sobie rolety podtynkowe. Interesuje mnie koszt tych rolet. Mi wycenili je na 16 300 zł. i wydaje mi sie, że to jakoś dużo. Bardzo proszę o pomoc

  16. #2536
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał aLien01
    Cytat Napisał ArKaMa
    Cytat Napisał aLien01
    Witam Wszystkich

    Pogoda może nie jest super ale pochwalę się - dzisiaj podpisałem umowę na budowę Rodo6 G2 15 lipa zaczynamy koszt za stan surowy zamknięty za robociznę 46tys. zł
    Gratulacje - a jaki przewidujesz koszt materiałów?

    Ja odebrałem wyniki badan geologicznych -jest dobrze, tyle, że jeśli bym chcial piwnicę to najlepiej na strychu
    Witam

    130tys. - 140tys. na stan surowy zamknięty bez stolarki okiennej i drzwiowej. Jak skończę SSZ to podam Ci dokładnie ile czego i za ile poszło mi do budowy.
    Alien czy możesz mi wyjaśnić jak to zrobiłeś, że płacisz 46 tys za robotę stanu surowego zamknietego??

    u mnie wychodzi tak jak poniżej:
    poziom 0 (roboty ziemne, fundamenty, izolacje fundamentów, podkłady betonowe) - 19 tys robota + ok 16,5 tys materiał
    parter (w tym kominy i kanały went, strop, wieniec, schody zelbet) - 18tys robota + ok 16 tys materiał
    poddasze (w tym kominy i wentylacja i okładziny tychże) - 7,5tys robota + ok 7 tys materiał
    zbrojenia wszystkie - 2,4tys robota + 5tys materiał
    dach (w tym konstrukcja, folia łatowanie, dachówka, montaż okien połaciowych, ławy kominiarskie, rynny) - 20tys robota + ok 18 tys materiał
    razem prawie 66,9 ts robocizna + ok 62,5 tys materiały

    nie wiem gdzie wrzucić ocieplenie poddasza, tynki wew, izolacje podposadzkowe - wydaje mi się ze to już jako wykonczeniówka a nie SSZ

    czy ktoś może się odnieść do tej wyceny, bardzo proszę bo to najlepsza i najdokładniejsza oferta jaką dostałam

    dostałam jeszcze dwie - jedna 55 tys bez dachu ale o co nie zapytałam to słszałam ze to koszt dodatkowy albo na mojej głowie; druga wycena, której nie jestem w stanie ująć bo czysta robota 46,5tys ale nie podoliczane niektore rzeczy jak fadroma, ubijarka, geodeta, transporty i plus dach 110zł/m2 za konstrukcję i całą resztę czyli ponad 25 tys za robociznę

    pozdrawiam

  17. #2537

    Domyślnie

    Nas koszt robocizny wyniósł 38 tyś-stan surowy z dachem rodosek z jednym garażem. Jesli chodzi o rolety zewnętrzne to w ostatniej chwili z niej zrezygnowaliśmy. Ceny od 10 tys do 12 na cały dom. Wycenę robiły 4 firmy. Oj jak ja bym chciała pochwalić się swoim domkiem na forum ale niestety nie wiem jak tu sie wkleja zdjęcia. Od wczoraj mamy juz okienka. w poniedziałek wchodzi elektryk. Pozdrawiam
    wiolmar

  18. #2538

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniak25
    Cytat Napisał aLien01
    Cytat Napisał ArKaMa
    Cytat Napisał aLien01
    Witam Wszystkich

    Pogoda może nie jest super ale pochwalę się - dzisiaj podpisałem umowę na budowę Rodo6 G2 15 lipa zaczynamy koszt za stan surowy zamknięty za robociznę 46tys. zł
    Gratulacje - a jaki przewidujesz koszt materiałów?

    Ja odebrałem wyniki badan geologicznych -jest dobrze, tyle, że jeśli bym chcial piwnicę to najlepiej na strychu
    Witam

    130tys. - 140tys. na stan surowy zamknięty bez stolarki okiennej i drzwiowej. Jak skończę SSZ to podam Ci dokładnie ile czego i za ile poszło mi do budowy.
    Alien czy możesz mi wyjaśnić jak to zrobiłeś, że płacisz 46 tys za robotę stanu surowego zamknietego??

    u mnie wychodzi tak jak poniżej:
    poziom 0 (roboty ziemne, fundamenty, izolacje fundamentów, podkłady betonowe) - 19 tys robota + ok 16,5 tys materiał
    parter (w tym kominy i kanały went, strop, wieniec, schody zelbet) - 18tys robota + ok 16 tys materiał
    poddasze (w tym kominy i wentylacja i okładziny tychże) - 7,5tys robota + ok 7 tys materiał
    zbrojenia wszystkie - 2,4tys robota + 5tys materiał
    dach (w tym konstrukcja, folia łatowanie, dachówka, montaż okien połaciowych, ławy kominiarskie, rynny) - 20tys robota + ok 18 tys materiał
    razem prawie 66,9 ts robocizna + ok 62,5 tys materiały

    nie wiem gdzie wrzucić ocieplenie poddasza, tynki wew, izolacje podposadzkowe - wydaje mi się ze to już jako wykonczeniówka a nie SSZ

    czy ktoś może się odnieść do tej wyceny, bardzo proszę bo to najlepsza i najdokładniejsza oferta jaką dostałam

    dostałam jeszcze dwie - jedna 55 tys bez dachu ale o co nie zapytałam to słszałam ze to koszt dodatkowy albo na mojej głowie; druga wycena, której nie jestem w stanie ująć bo czysta robota 46,5tys ale nie podoliczane niektore rzeczy jak fadroma, ubijarka, geodeta, transporty i plus dach 110zł/m2 za konstrukcję i całą resztę czyli ponad 25 tys za robociznę

    pozdrawiam
    Sprawa robocizny powiem Ci, że szacuje się różnie ja miałem oferty 90tys do 46tys. wybrałem najtańszą gdyż ekipa poniekąd sprawdzona.
    Inna sprawa jeśli chodzi o materiały coś mi się nie chce wierzyć, że materiały będą kosztować 62,5tys ale tu też cena zależy od rejonu, warunków gruntowych, materiałów użytych więc i twoja kwota może być rzeczywista. Jak wybuduje stan surowy obiecuje podać koszt i ilości materiałów.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  19. #2539

    Domyślnie

    aniak25 pytasz o koszty robocizny i materiałów, te koszty są rzeczywiście bardzo zróżnicowane. My mamy skończony stan surowy otwarty i więźbę na dachu.
    Robocizna za fundament z izolacją i ociepleniem zgodnie z projektem, ściany nośne i działowe, schody wewnętrzne , strop teriva, wymurowanie kominów + klinkier czyli cała murarska robota z wyjatkiem schodów wejsciowych i tarasu to 33tyś., w tym wypełnienie fundamentu piachem. Za dach mamy uzgodnione 11 tyś. za robociznę / w tym więźba 3 tyś. /, kładziemy dachówkę , za dodatkowe deskowanie dopłata 3 tyś. / jeszcze się zastanawiamy /, w tym montaz 4 okien dachowych i rynny.Za wyprowadzenie kanalizacji do poziomu 0 250 zł.
    Materiały to kwestia tego z czego budujesz, my postawilismy domek z porothermu 25 a ścianki działowe mamy z bloczków betonowych / potocznie suporex /, za materiały zapłaciliśmy ok. 70 tyś. w tym komin systemowy, dodatkowo więźba to koszt 6600.
    Zastanawia nas koszt robocizny za dach i stosunkowo niska cena za materiał na jego pokrycie / czym zamierzasz pokryć dach? /, my właśnie wybieramy dachówkę i mamy wyceny za całość materiału z orynnowaniem od 24tyś. / euronit / do 29 tyś. tondach stodo 12 / ceramiczna glazurowana /.
    Wniosek jest jeden ceny są ogromnie zróżnicowane zarówno za robociznę jak i za materiał.
    Wczoraj mieliśmy pomiar okien, zdecydowaliśmy się na oknoplast Kraków, okna platinum dwustronny kolor koszt 19 380 z montażem, drzwi wejściowe wyceniono nam tez z oknoplastu na 4378zł, czekamy na wycene bramy garazowej hormann , segmentowej z napedem.

    Pozdrawiamy wszystkich budujacych

  20. #2540
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ceny materiałów to mam dobre układy w jednej hurtowni i mam nadzieję, że to wszytko dobrze mi policzyli bo sama bylam zdziwiona.
    Najbardziej zastanowila mnie cena robocizny czy to możiwe zeby az tak rozne byly ceny. Skoro mi wyszlo za SSO 46 tys i jeszcze plus dach 20 tys a Arturowi razem z dachem 46tys. Wrocław i Szczecin to duże miasta, myślałam ze ceny bedą podobne. U was 33 tys i 11 za dach to już wogle mało. Z trzech ofert jakie dostałam ta jest najniższa. Wiem ze mogę trochę ponegocjować ale 20 tys to nie zbije.
    Nie wiem teraz co mam robic głowa pełna

Strona 127 z 626

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony