dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 626
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 12519
  1. #501

    Domyślnie

    Nowinki z naszego domku! Dodamy troche koloru na forum
    Pokój naszej córki:

    To ten mały:

    Nasza sypialnia:

    No i pokój nad garażem

    Kolory trochę są sfałszowane, bo w rzeczywistości są bardzo żywe i mocne. W pokojach brakuje jeszcze mojej inwencji twórzcej z pomocą szablonów. W tym tygodniu montują schody, a potem przyjdzie czas na salon, ale tam planujemy tynki dekoracyjne.

  2. #502
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    remle..baardzo mi się podoba..odważne kolory i tak trzymaj...

    powiedz mi czy podwyższaliście ściankę kolankową?

    My mieszkamy teraz na poddaszu i mamy dość tych niskich pomieszczeń, guzów na głowach, nieustawności i braku powietrza w lato..więc napewno podwyższmy o co najmniej 1 pustak

    Zastanawiamy się jeszcze nad sufitem w pokoju nad garażem..czy pozostawić bele tak jak mamy teraz...

    .. czy tez obudowac, podwiesić sufit jak masz Ty.Napewno łatwiej jest wtedy o ogrzanie tego pokoju ...bo i tak będzie ciężko

  3. #503

    Domyślnie

    remle no super postępy... zazdroszczę ale tak pozytywnie
    pancka gratuluje wyboru
    kama&michał o jesteśmy bardzo blisko my mieszkamy w pruszczu gdańskim
    a więc dziś byłam na budowie ja główny inspektor!!!! hihi
    ogrodzenie mąż z teściem już postawili, dzisiaj myśleliśmy intensywnie o rozmieszczeniu sanitariatów w łazience, gniazdkach elektrycznych w całym domu i kaloryferach ufff
    powiem szczerze, że rodo6 bez podwójnego garażu wydawałby mi się mały
    z racji tego dużego pokoju nad garażęm mogę mieć pralnię z suszarnią i
    prasowanie tam robić, żeby ni biegać z tym po całym domu, a na przeciwko
    będzie garderoba... i tu mam pytanie do remle, dlaczego zrezygnowaliście z tego pierwotnego planu poddasza??
    a i dzisiaj jeszcze wymyśliłam, że chyba wstawię takie rozsuwane drzwi między kuchnią a salonem...
    muszę dobrze to przemyśleć, bo jakoś do końca nie wyobrażam sobie otwartej kuchni
    i mam nadzieję, że uda nam się zmieścić i wannę i prysznic w tej łazience na górze a o podwójnej umywalce to chyba mogę zapomnieć
    widze, że wy remle zrezygnowaliście z prysznicu na górze, my rezygnujemy z tego na dole...
    pod schodami zrobimy duży schowek na rzeczy, które używa się dosłownie raz w roku...
    pozdrawiam i piszcie wątek znowu ożył pewnie przez tą pogodę

  4. #504

    Domyślnie

    witam wszystkich
    mam pytanko czy przy planowaniu rozmieszczenia dosłownie wszystkiego korzystacie z jakiś programów (dot. remle ) czy może robi wam to jakiś projektant...ja mam niestety dryg do przedmiotów ścisłych, mechaniki a z ustawiania i planowania wykończenia jestem "dentka". Jeśli programy to prosze o nazwe a najlepiej linka
    pozdro

  5. #505

    Domyślnie

    Ja też się cieszę, że wątek nabrał tempa!!!
    Rdl ten pokój nad garażem... hmmmm dlaczego jest tak jak jest - nie wiem, poprostu uznalismy, że zrobimy z niego tzw. pokój relaksacyjny, pokój hobby, pokój zabaw jak kto woli Szkoda mi było miejsca tam na np. pralnię czy garderobę - teraz mam pralke w łazience 3m kw. i sobie radzę A co do garderoby to myślę, że spokojnie zmieścimy się w takiej ogromnej szafie. Z drugiej strony myśląc perspektywistycznie to zostawiamy ten pokój w razie jakby rodzice na starość potrzebowali naszej pomocy -wtedy tylko wytrasportujemy stamtąd rzeczy hobbystyczne i gotowe, a w przciwnym wypadku byłby problem. Co do łazienek to rzeczy sezonowe będziemy chować na strychu, a ja uwielbiam wylegiwać się w gorącej wodzie więc dlatego wanna u góry. Prysznic raczej będziemy stosować jako odświeżenie po pracy czy pracach w ogrodzie
    Pancka dziękuję! Jesli chodzi o ścianę kolankową to my podwyższyliśmy o 1 pustak. Myslę, że teraz jest ok. Co do belek otwartych mnie sie to strasznie podoba, to wprowadza taki niesamowity efekt, ale musi to pasować do stylu w jakim się chce zrobić ten pokój. My mieliśmy wiele wizji, które upadały i powstawały nowe, więc w ostateczności je zabudowaliśmy. Mój mąż marzył o bilardzie w tym pokoju i z belami podobał mi sie taki wystrój:

    Niestety upadło narazie - został tylko zielony kolor

    Pozdrowienia dla wszystkich!!!!!!!!!

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Napisał remle
    Jgosik mnie też się wydaje, że to bardzo dużo - my za adaptację wszystkich naszych zmian u architekta zapłaciliśmy brutto 2000 zł.
    Vanka99 oto nasz projekt dolnej łazienki, jednak tutaj nie ma na zaznaczonej zmiany kabiny, bo będzie na półokrągło murowana, a pod schodami schowek:

    A my dziś mieliśmy bardzo intensywny dzień, tak że nogi mi w wchodzą do .... ale zamówiliśmy zestaw wypoczynkowy, kupiliśmy wszystkie wykończenia do podłóg, przywieźli nam deskę na salon, wybraliśmy kolor do pokoju nad garaż i tynki dekoracyjne na salon i wiatrołap. Uffff nie było łatwo... w górnych pokojach już leżą panele jutro pierwsze malowanie i kładzenie paneli w pokoju nad garażem powodzenia
    [/b]


    remle dzieki za podpowiedz. Lazienka ma takie wymiary ze nie wiele mozna tam zrobić. Tez myslelismy nad prysznicem murowanym.
    Pokoje prezentują sie świetnie, mam nadzieję, ze nasze tez bedą tak wyglądać ( oby już w przyszłym roku ).

    Pozdrawiam

  7. #507

    Domyślnie

    remle-pokoiki cudo takie letnie,przyjemne!!!to co lubie,rewelka!!!nie moge sie doczekac waszej reszty...masz super pomysły..ja niestety nie i chyba nie obejdzie sie bez porady projektanta..

    rdl78 hmm fakt bardzo blisko..żałujemy że nie urodzilismy sie w gdyni..okolicach...jest naprawde pieknie

    pozdrowionka!!!

  8. #508

    Domyślnie

    Witam wszystkich ,nie pisalam kilka miesięcy ale śledzę forum w miarę regularnie.My w końcu zamknęliśmy nasz domek i od jutra wchodzimy do środka.Zajęły nam te prace dokładnie 5 miesięcy.
    Powiększyliśmy garaż i przez to z części pokoju nad garażem powstała piękna "weranda"oczywiście przykryta dachem wykończona drzewem z podbitki dachu w kolorze miodowym.Efekt przepiękny.Dach wykonywała nam firma ze Szczydrzyka,Trwało to długo ale fachowa robota.Przede wszystkim wykończenie,mamy brązową dachówkę z Brassa, podbitka drewniana w kolorze miodowym co bardzo ładnie ze sobą kontrastuje a kominy wykończone łupkiem dachowym w kolorze brązowym.Okna,drzwi i brama garażowa w kolorze złotego dębu.Zastanawiam się teraz nad kolorem tynku i skłaniam się do jakiegoś ciepłego beżu.Zobaczymy. Mamy z męzem jeszcze taki pomysł żeby wykorzystać strych pod dachem.Nasza córka będzie miała ten największy pokój nad wykuszem i z niego chcemy poprowadzić kręte schody na poddasze i stworzyć coś w rodzju antresoli.Jest tam sporo miejsca do wykorzystania i tylko jeden minus w najwyższym miejscu jest tylko 160 cm ale dla dziecka wystarczy (skrzynie na zabawki i półeczki na książki zmieszczą się na pewno).Sa to dodatkowe koszta bo to wszystko trzeba ładnie wykończyć + schody i balustrada .Ale chyba warto.Niestety nie umiem wklejać zdjęć choć również chciałabym się pochwalić naszym domkiem ale może jeszcze popracuję nad tym.Pozdrawiam

  9. #509

    Domyślnie

    AlaW skorzystaj z mozliwosci fotosika lub innej strony i zamiesc zdjecia bo bardzo jestem ciekaw zastawienia tych kolorow.
    pozdro i zycze sil na nowy tydzien prac

  10. #510

    Domyślnie

    Pokoje dwa zrobić w miejscu obecnej łazienki, pokoju nad wejściem i części tego dużego, a z małego pokoju i części dużego zrobić łazienkę i pralnię???
    No nie wiem czy to jest wogóle możliwe!
    Trzeba brać pod uwagę rury kanalizacyjne i wodne. Dlatego najlepiej jest gdy łazienki w domach są nad sobą wtedy wystarczy puścić je przez strop. Przy Waszym założeniu trzeba by się chyba jakoś przebić z rurami do garażu albo... sam nie wiem.

    angela82 - to jest wg mnie trochę dużo. Potarguj się. Szczególnie jeśli chodzi o fundament i dach. W naszym rejonie fachowcy od dachu (b.dobra firma - jej dachy są forografowane do katalogów) razem z podbitką biorą 45 zł/m2, czyli w przypadku Rodo było by to jakieś 9000 zł brutto; fundament za 10000?! mam nadzieję że to razem z materiałem bo tak naprawdę to nie ma przy tym roboty (no chyba, że własną betoniarką beton ukręcą :) ).
    No i w pakiecie nie jest taniej? Trzeba też zakładać koszty, które wynikną w trakcie budowy.
    Niestety budujemy się w "złych czasach", ktoś mi ostatnio powiedział, że budowy domu to się najgorszemu wrogowi teraz nie życzy.

    Mam też pytanie: ile szacujecie wydać (lub ile wydaliście) na dojście ze stanu surowego zamkniętego do wprowadzenia (z podłogami, łazienką, kuchnią itd, nie mówię o meblach bo to jest sprawa indywidualna)?
    Pozdrawiam.

  11. #511

    Domyślnie

    AlaW witaj po długiej nieobcności, ciesze się że Wam super idzie robota. Oczywiście czekamy wszyscy na fotki (jeśli sobie nie radzisz polecam się wyslij zdjęcia na maila a ja wkleję) Też jestem ciekawa Twoich wykończeń, bo wygląda na to, że jest przepięknie.
    Kama&Michal my też korzystamy z porad architekta nasze pomysły z jego pomocą stają się realne
    Namtar moje plany pomieszczeń są od architekta to on nam nanosi wszystko na papier! Więc raczej nie pomogę, ale może jest mozlwiość ściągnięcia jakiegoś bezpłatnego programu??? Ktoś wie??
    La_bruijta ja uważam, że najważniejsze są pomysły, a potem należy pogadać z wykonawcą i podjąć decyzję. Wiele rzeczy z mojego punktu widzenia niemożliwe okazały się łatwe do obejścia (np. znajomy wykorzystał nie używane ciągi kominowe dla rur)

  12. #512
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Aga_i_Janusz
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    WItajcie,

    oj dawno mnie nie było, poznaje to po domkach niektórych z Was. A u nas juz prawie stan surowy baaardzo otwarty bo nie ma jeszcze dachu, ale w tym tygodniu maja nam robić więźbę dachową, a na początku grudnia kłaść dachówkę.

    My ze zmian finalnie zrobilismy ( a raczej wlasnie robimy:
    1. zamiana na parterze kuchni z pokojem, zeby miec widok na ogrod
    2. zrezygnowalismy ze slupa jednego - zrobili nam podciag w stropie
    3. zamienilismy strop na terive
    4. na gorze w pokoju nad garazem nie robimy zadnych scianek
    5. zrezygnowalismy z balkonu od tyłu na rzecz lukarny a zamist balkonu robimy:
    6. złamanie dachu na murłacie i zadaszenie tarasu (do 3.2. długości tarasu nad kuchnia i 2,2, nad dzwiami balkonowymi.
    A i jeszcze zrezygnowalismy z dwoch wyjsc na balkon nad wykuszem, jest tam okno w tym jednym pokoju, a w tej najwieksze sypialni okno balkonowe i okno zwykle. i jedne drzwi balkonowe nad wejscie zmienilismy na okno. Moze nie bedzie za pieknie, ale przez to pokoj bedzie duzo bardziej ustawny.Oba te pokoje beda dzieci wiec nie ma tez ich co tak wyziebiac oknami balkonowymi.

    pozdrawiam
    Aga

  13. #513

    Domyślnie

    dzięki za rad odnosnie kotłowni za garażem-na samym początku o tym myślałam, ale...nie chcemy stawiać trzeciego komina. czoraj rozmwialismy z budowniczm i po. ze jest inne wyjście-wpiąć się do tego komina znajdującego się w przejściu do garażu, ale ewentualny piec na węgiel wpiąć w garażu-trzeba tylko zamienić jakieś tam ciągi czy coś i będzie gazowy tam gdzie jest, a kiedyś, jak przyjdą gorsze czasy można podpiąć węglowy w garażu to jest rozwiązanie,które mi odpowiada
    zrówno do komina od kominka, jak i gazowego (gazowo/węglowego) zrobimy nierdzewne wkłady coby miało 100 lat i więcej ytrzymać

  14. #514

    Domyślnie

    jesli chodzi o wycene, to mój małż od początku jest na 99,9% zdecydowany na tę ekipe(budują dom jegokoledze on poleca ich z czystym sumieniem) a wczoraj dostaliśmy drugą wycene-na kwotę bagatela ponad 66 000!!!! byłam w szoku jak zobaczyłam - dach 19 000, ławy 4 500, płyta ze schodami i balkonami 11 500 + cała reszta - do dzisiaj jestem w szoku

    aha - my planujemy zostawić tyle belek na sufitach, ile tylko możliwe-podobnie jak krutny
    w obecnym domu mamy sufit w salonie ze stragarzami (w nich lampki oswietleniowe), a miedzy nimi boazeria-efekt super; zreztą wykonawstwa mojego taty, a ja malowałam ten sufit 2 dni na drabinie po 11h!! nogi mi do d..y wchodziły.

  15. #515
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Aga_i_Janusz
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał remle
    Angela dziękuję!!
    A więc jeśli się Wam podoba kamień to wklejam fotki z prawie skończonego układania - reszta będzie dokończona po montażu schodów

    [
    Kamien jest superancki, wlasnie wczoraj mowilam mezowi, ze ładnie by wygladało, jakbysmy sobie oblozyli klatke schodowa piaskowce i czesc scian a dzis bardzo podobnie do tego co myslalam znalazłam u Was na Forum i w realu wygląda jeszcze lepiej niż w mojej głowie

  16. #516
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Aga_i_Janusz
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał angela82
    jesli chodzi o wycene, to mój małż od początku jest na 99,9% zdecydowany na tę ekipe(budują dom jegokoledze on poleca ich z czystym sumieniem) a wczoraj dostaliśmy drugą wycene-na kwotę bagatela ponad 66 000!!!! byłam w szoku jak zobaczyłam - dach 19 000, ławy 4 500, płyta ze schodami i balkonami 11 500 + cała reszta - do dzisiaj jestem w szoku
    Wycene macie czadową. My za ten sam dom płacimy 40 tysiecy bez fundamentów - bo te zrobiła nam poprzednia ekipa i kosztowały nas 7 tys. WIEC SIE NIE ZASTANAWIAJCIE, podpiszcie umowe i już. Pierwszą wycene na rodo tez mielismy atrakcyja, ale ekipa sie zwineł

  17. #517

    Domyślnie

    Aga i Janusz bardzo dziękuję! Cieszę się, że i Wam się podoba! No i czekam na zdjęcia z Waszej realizacji!

  18. #518

    Domyślnie

    a wczoraj dostaliśmy drugą wycene-na kwotę bagatela ponad 66 000!!!!
    Wygląda na to, że ekipy mają robotę już ustawioną na parę miesięcy do przodu i jak im ktoś przychodzi to dają takie "kosmiczne" wyceny celowo!
    a nóż się ktoś złapie. Odmówią/przesuną na inny termin wtedy innemu klientowi z niższą marżą i koło się zamyka.
    Czasem trochę żałuję że nie jestem starszy ze 4 lata: wcześniej bym skończył studia, wcześniej znalazłbym pracę i wcześniej zaczął się budować. Mieszkał sobie teraz w rodo6 za 100 000 i jeszcze najęta ekipa by mi go postawiła. eghh

  19. #519

    Domyślnie

    remle mam małe pytanko..za wejsciem do kuchni w wiatrołapie macie wnęke..co w niej będzie??
    i jeszcze jedno..ten schowe pod schodami..wejscie do niego bedzie od strony pokoju??chyba tak nie.czy na naszym etapie moza to wykonac??fajna sprawa bo tak to bylo byto nie wykorzystane...
    ten kamien jest naprawde piekny..mam wizje co do wiatrłołapu-zrobic ściane z kamienia,na niego mleczna szyba podświetlona-funkcja wieszak dla gości-wyglada super
    pozdrawiam i z gory dzieki za odp

  20. #520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga_i_Janusz
    Cytat Napisał angela82
    jesli chodzi o wycene, to mój małż od początku jest na 99,9% zdecydowany na tę ekipe(budują dom jegokoledze on poleca ich z czystym sumieniem) a wczoraj dostaliśmy drugą wycene-na kwotę bagatela ponad 66 000!!!! byłam w szoku jak zobaczyłam - dach 19 000, ławy 4 500, płyta ze schodami i balkonami 11 500 + cała reszta - do dzisiaj jestem w szoku
    Wycene macie czadową. My za ten sam dom płacimy 40 tysiecy bez fundamentów - bo te zrobiła nam poprzednia ekipa i kosztowały nas 7 tys. WIEC SIE NIE ZASTANAWIAJCIE, podpiszcie umowe i już. Pierwszą wycene na rodo tez mielismy atrakcyja, ale ekipa sie zwineł
    po tej drugiej wycenie też tak myślę i bierzemy ją

    tylko mógłby mi ktoś podesłać wzór umowy z wykonawcą??proszę, np.
    na e-maila:[email protected]

Strona 26 z 626

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony