dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 527 z 626
Pokaż wyniki od 10.521 do 10.540 z 12519
  1. #10521
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ada1984

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    aaa
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    94
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jaki gruby styropian dawaliscie pod posadzka na parterze? Zastanawiam sie czy 8 cm wystarczy? Ogolnie to nie wiem jak to sie liczy ale mam 16cm do dolu okna balkonowego. Mysle ze powinno mi sie zmiescic ogrzewanie podlogowe, posadzka i jakies panele. Ile cm powinno byc posadzki?

  2. #10522
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    my mamy 11 cm 6+5

  3. #10523
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ada1984

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    aaa
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    94
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    my mamy 11 cm 6+5
    Nie wiem czy dobrze rozumiem. Macie 6 cm styropian i 5 cm posadzke?

  4. #10524
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    źle rozumujesz- ma dwie warstwy styropianu 6+5cm i u Ciebie też tak powinno być czyli 11cm styropianu i 5cm wylewki. Przy czym nie do końca sugeruj się oknem a schodami- zmierz jaką masz różnicę między stopniami 1 i 2 żeby po zrobieniu wylewki nie było różnicy.

  5. #10525
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał lokmen Zobacz post
    źle rozumujesz- ma dwie warstwy styropianu 6+5cm i u Ciebie też tak powinno być czyli 11cm styropianu i 5cm wylewki. Przy czym nie do końca sugeruj się oknem a schodami- zmierz jaką masz różnicę między stopniami 1 i 2 żeby po zrobieniu wylewki nie było różnicy.

    dokładnie tak

  6. #10526
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ada1984

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    aaa
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    94
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziekuje za wyjasnienie Ja myslalam zeby dac 5 i 3 cm styropianu. Przy schodach tez wychodzi 16 cm.
    Moze to glupie ale jesli mi napisales ze mam dac 11 cm smego styropianu to gdzie maja byc rurki od ogrzewania podlogowego? Wydaje mi sie ze dobrze mysle co? 8 cm styropian (5+3) + podlogowka+ 5 cm wylewki. Bedzie pasowalo przy tych 16 cm?

  7. #10527
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ale do stopnia doloz jeszcze ze 3 cm trepa schodowego

  8. #10528
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ada1984

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    aaa
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    94
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    ale do stopnia doloz jeszcze ze 3 cm trepa schodowego
    No to teraz troszke zglupialamTylko nie smiejcie sie ze mnie Chodzi ci o to ze schodek podniesie sie o 3 cm, to powinnam dac wiecej styropianu?

  9. #10529
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    chodzi o to, że 1wszy stopień powinien być krótszy od drugiego o wysokość okładziny jaka na nim będzie (np. deska ma ok 3-4cm) to raz.
    Po drugie układasz 11cm styropianu (pod styropian na parterze dajesz folię lub jak niektórzy dają papę termozgrzewalną i na to folię). Następnie układasz na steropian folię tą srebrną i na to idą rurki od podłogówki. Rurki zatapiają się w ok 5cm warstwie posadzki. I to tyle. Na foto tak szybko nabazgrałem co i jak.

    Mam sprawę.
    Pokażcie jakie macie drzwi wejściowe i ile kosztowały jak można.
    Zastanawiam się nad drzwiami firmy CAL Longinus w całości z drewna. Koszt ok 4 000

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	202877  
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte na żądanie ; 26-07-2013 o 10:06

  10. #10530
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nutka_
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    277
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Hej lokmen - my rok temu zamonowaliśmy w rodku dębowe drzwi firmy CAL i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru. Zanim wybraliśmy to cały doktorat z dostępnych drzwi robiliśmy.
    Nie są to najtańsze drzwi na rynku - wręcz przeciwnie ale warto było zainwestować - prezentują się super, są solidne, polecam firmę, drugi raz tez byśmy je kupili a różnica między takimi drzwiamy a tymi za 1,5 tyś jest zasadnicza.

  11. #10531

    Domyślnie

    Cytat Napisał lokmen Zobacz post
    Mam sprawę.
    Pokażcie jakie macie drzwi wejściowe i ile kosztowały jak można.
    Zastanawiam się nad drzwiami firmy CAL Longinus w całości z drewna. Koszt ok 4 000

    U nas drzwi KMT Plus z przeszkleniem (lustro weneckie), stalowe, z montażem 2200 zł.
    http://kmt.com.pl/drzwi/kmt_plus/
    Pozdrawiam
    Gosik

  12. #10532
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vabien23
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    LOKMEN ja moge tylko napisac , ze drzwi prezentuja sie cudownie. Bardzo mi sie podobaja i musze zapamietac na przyszlosc firme

  13. #10533
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar janek8205
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    30-901
    Posty
    54

    Domyślnie

    U mnie drzwi dębowe z lustrem weneckim koszt 3300.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00091.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	202921
    Cytat Napisał lokmen Zobacz post
    chodzi o to, że 1wszy stopień powinien być krótszy od drugiego o wysokość okładziny jaka na nim będzie (np. deska ma ok 3-4cm) to raz.
    Po drugie układasz 11cm styropianu (pod styropian na parterze dajesz folię lub jak niektórzy dają papę termozgrzewalną i na to folię). Następnie układasz na steropian folię tą srebrną i na to idą rurki od podłogówki. Rurki zatapiają się w ok 5cm warstwie posadzki. I to tyle. Na foto tak szybko nabazgrałem co i jak.

    Mam sprawę.
    Pokażcie jakie macie drzwi wejściowe i ile kosztowały jak można.
    Zastanawiam się nad drzwiami firmy CAL Longinus w całości z drewna. Koszt ok 4 000

    Ostatnio edytowane przez janek8205 ; 26-07-2013 o 20:32

  14. #10534
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    kiedyś te drzwi mi wpadły w oko bo bardzo są podobne do motywu bram wiśniowskiego. Dzięki za odzew zawsze można na Was liczyć

    Dziś podliczyłem zakupy w temacie glazury i łazienek:
    Za elementy do łazienek (baterie wanna prysznic, glazura, geberity bez umywalki i mebli) do tego podłoga w salonie (płytki wyglądają bajecznie), hall'u, kuchni, pralni i garażu wydaliśmy w sumie ok 25 000 - jestem w szoku...

    Zapomniałem dodać- polecam firmę www.modnalazienka.pl- za płytkę do salonu u mnie w mieście krzyczeli 103zł/m2 "i taniej się nie da" u nich tą samą płytkę kupiłem za 82 zł. Dostawa na palecie w 48h. Pełne zadowolenie.

    Do kobitek:
    odkryłem ostatnio ekstra płytki
    Mozaika kokosowa



    W dotyku to aksamit z wyglądu jest super. Na temat ceny się nie wypowiem...
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte na żądanie ; 26-07-2013 o 22:18

  15. #10535
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    Cytat Napisał lokmen Zobacz post
    Mam sprawę.
    Pokażcie jakie macie drzwi wejściowe i ile kosztowały jak można.
    Zastanawiam się nad drzwiami firmy CAL Longinus w całości z drewna. Koszt ok 4 000
    Agmar Turpis
    http://www.agmar.biz.pl/drzwi-zewnet...urpis,153.html
    Cena brutto z montażem 3500 PLN - w tym zamki klasy C, dopłata za niestandardowy dekor, szyba stopsol.

  16. #10536
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    Cytat Napisał lokmen Zobacz post
    Zapomniałem dodać- polecam firmę www.modnalazienka.pl- za płytkę do salonu u mnie w mieście krzyczeli 103zł/m2 "i taniej się nie da" u nich tą samą płytkę kupiłem za 82 zł. Dostawa na palecie w 48h. Pełne zadowolenie.
    Z mojej strony mogę polecić www.24bud.pl
    Objeździłem parę stacjonarnych sklepów - m.in. płytki do salonu, które się nam podobały, cenę półkową miały 120 PLN. Po rabatach w granicach 95-105 PLN. W internecie o wiele taniej - prześwietliłem 8 dostawców, potem 3 najtańszych napuściłem na siebie i powyższy sklep sprzedał je w cenie... 76 PLN za m2 Całą glazurę kupiłem przez internet, jedno opakowanie przyszło zbite (płytki 60x60) - aparat w rękę, wysłałem zdjęcia. W następnym tygodniu miałem nowe opakowanie (oczywiście bez kosztów). To był mój pierwszy tak wielki zakup w internecie, ale było warto. Hurtownie - nazwę je umownie - stacjonarne nie mają szans ze sklepami internetowymi. Porównując oba geszefty, ci pierwsi w końcu muszą opłacić dzierżawę, podatki za grunt, media, pracowników, sprzątaczki (w jednym z salonów pod wieczór wychodziły już sprzątaczki i czyściły ekspozycje) i pewnie parę innych opłat. W internecie - miejsce na serwerze Przy takich hurtowych zakupach, to tylko przez internet. Po stacjonarnych salonach jeździliśmy tylko aby na żywo wybrać sobie wzór. Jedna z hurtowni nawet się wycwaniła i dała neutralne ekspozycje (bez loga producenta), naklejając tylko wewnętrzne kody zamówieniowe. My już mniej więcej rozpoznawaliśmy - to Paradyż, to Tubądzin ale u nich były tylko kody (Mera Tychy).
    Pozdrawiam.

  17. #10537
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Te same słowa usłyszałem dziś w sklepie z bateriami- "wie Pan w internecie to jest jakaś paranoja te ceny są wariactwem..." odpowiedziałem mu, że może dla niego jako sprzedawcy ale dla mnie liczy się się cena (za dany produkt) jako przykład podam zestaw prysznicowy podtynkowy TRES 1.06.980 u mnie w sklepie cena katalogowa 2100zł, "sprzedam Panu za 1850" zadowolony nawet zamówiłem. Na drugi dzień odmówiłem... W Jankach pod W-wą ten sam zestaw po 1300 zł...
    Oczywiście zgadzam się, że obsługa, magazyn etc. ale dla mnie to są zwykli chciwi dorobkowicze i tyle...

  18. #10538
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemas791

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Po udanym urlopiku w Chorwacji, kolejne dni z budową Rodka 6 A. Zbieram oferty na kompletną robocizną dachu, pierwszą otrzymałem
    1 Więźba + Pokrycie dachowe dachówką ( dach 40º) 254,16 m2 x 60 zł/m2 = 15 249,60 zł
    murłaty
    krokwie, jętki, płatwie, słupy
    folia
    kontrłaty
    łaty
    dachówka
    obróbki dekarskie
    3 Struganie główek krokwi murłat i płatwii 84 szt. x 35 zł/szt. = 2 940,00 zł
    w tym heblowanie 20 krokwii po całości
    (2-krotne malowanie)
    4 Nadbitka (2-krotne malowanie, montaż) 109,76 m2 x 40 zł/m2 = 4 390,40 zł
    Razem robocizna = 2 2 580,00 zł

    druga wycena to:

    1. CENA WYKONANIA DACHU WYNOSI ZA M 2 = 85,00 zł netto
    POWIERZCHNIA DACHU WYNOSI 260 M2 X 85,00 = 22100,00 zł netto
    W TEJ CENIE ZOSTANĄ WYKONANE PRACE TAKIE JAK ;
    • WYKONANIE KONSTRUKCJI DACHU ZGODNIE Z DOKUMENTACJĄ
    • WYKONANIE WSTĘPNEGO KRYCIA MEMBRAMĄ DACHOWĄ
    • NABICIE KONTRŁAT I ŁAT
    • WYKONANIE ZASADNICZEGO KRYCIA DACHÓWKĄ ZAKŁADKOWĄ
    • WYKONAINIE OBRÓBEK KOMINOWYCH
    • MONTAŻ ŁAW KOMINOWYCH
    • ZAMONTOWANIE WYŁAZÓW DACHOWYCH
    2. CENA WYKONANIA OKAPU DOLNEGO WYNOSI – 2800,00 zł netto
    W TEJ CENIE ZOSTANĄ WYKONANE PRACE TAKIE JAK ;
    • WYKONANIE I ZAMONTOWANIE PASÓW PODRYNNOWYCH I NADRYNNOWYCH , KOSZY
    • ZAMONTOWANIE WENTYLACJI DOLNEGO OKAPU
    • ZAMONTOWANIE RYNIEN I RUR SPUSTOWYCH
    3.CENA ZAMONTOWANIA OKNA DACHOWEGO WYNOSI – 350,00 zł netto za 1 szt. X 3szt = 1050,00 zł netto
    4. CENA ZA WYKONANIE PODBITKI DACHOWEJ WYNOSI ZA M2 – 65,00 zł netto X 110 M2 = 7150,00 zł netto
    W TEJ CENIE ZOSTANĄ WYKONANE PRACE TAKIE JAK ;
    • MALOWANIE DWUKROTNIE PANELI DREWNIANYCH I MONTAŻ
    • WYKONANIE KONSTRUKCJI POD PODBITKĘ

    Ta druga wycena w ogóle już mnie położyła na kolana...
    Może macie do polecenie ekipę do wykonania dachu w okolicach Wrocławia ( dolnego śląska)

  19. #10539
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Chore ceny.

  20. #10540

    Domyślnie

    Tak jak napisał Lokmen- ceny z kosmosu. Przykładowo- u nas robocizna za podbitkę to 25 zł/m2; Ułożenie dachówki, obróbki kominiarskie, orynnowanie, osadzenie okien- 30 zł/m2. Łącznie dachówka, okna, rynny z robocizną wyszła około 31 tyś.
    Ostatnio edytowane przez gosik102 ; 29-07-2013 o 10:15

Strona 527 z 626

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony