dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 108
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 2142
  1. #101

    Domyślnie

    ja buduję razem z sandglass kupiliśmy już co prawda poroterm. Ale rozmawiałem ze znajomym doradcą budowalnym. Powiedział, że przy tej konstrukcji poroterm to niepotrzebny luksusowy wydatek. cegła ma być konstrukcyjna. Unieść ściany i dach. Suporex albo ytong jest lepszy - tańszy, a spełnia swoją funkcję. A co do ocieplenia... to fukcję tę spełnia styropian, a nie cegła... W sumie jak się tak zastanowiłem to gościu mówił do rzeczy. Teraz się waham jak zdobyć suporex i opylić poroterm
    Ponadto - rada dla wszystkich budujących - powiedział, aby lepiej ocieplić fundament - co najmniej styropian 20 cm.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał plootto
    ja buduję razem z sandglass kupiliśmy już co prawda poroterm. Ale rozmawiałem ze znajomym doradcą budowalnym. Powiedział, że przy tej konstrukcji poroterm to niepotrzebny luksusowy wydatek. cegła ma być konstrukcyjna. Unieść ściany i dach. Suporex albo ytong jest lepszy - tańszy, a spełnia swoją funkcję. A co do ocieplenia... to fukcję tę spełnia styropian, a nie cegła... W sumie jak się tak zastanowiłem to gościu mówił do rzeczy. Teraz się waham jak zdobyć suporex i opylić poroterm
    Ponadto - rada dla wszystkich budujących - powiedział, aby lepiej ocieplić fundament - co najmniej styropian 20 cm.
    Rany, jakby co to moge go odkupić. Tylko podejdź do tego ekonomicznie i policz ilosci,zebys póxniej nie pluł sobie w brodę. Wtej chwili porotherm jest jeszcze po 8 zł, u mnie ytong kosztuje już 14. Mała róznica ze potrzeba go troszeczke mniej. I tak róznica jest wiecej niz ogromna. I ytong wymaga szczelniejszego ocieplenia bo jest bardziej wrażliwy na wilgoć z powietrza. Zauważ że nie pisze o suporeksie. Według mnie suporeks i sciany nośne to wielka pomyłka.

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał plootto
    ja buduję razem z sandglass kupiliśmy już co prawda poroterm. Ale rozmawiałem ze znajomym doradcą budowalnym. Powiedział, że przy tej konstrukcji poroterm to niepotrzebny luksusowy wydatek. cegła ma być konstrukcyjna. Unieść ściany i dach. Suporex albo ytong jest lepszy - tańszy, a spełnia swoją funkcję. A co do ocieplenia... to fukcję tę spełnia styropian, a nie cegła... W sumie jak się tak zastanowiłem to gościu mówił do rzeczy. Teraz się waham jak zdobyć suporex i opylić poroterm
    Ponadto - rada dla wszystkich budujących - powiedział, aby lepiej ocieplić fundament - co najmniej styropian 20 cm.
    Rany, jakby co to moge go odkupić. Tylko podejdź do tego ekonomicznie i policz ilosci,zebys póxniej nie pluł sobie w brodę. Wtej chwili porotherm jest jeszcze po 8 zł, u mnie ytong kosztuje już 14. Mała róznica ze potrzeba go troszeczke mniej. I tak róznica jest wiecej niz ogromna. I ytong wymaga szczelniejszego ocieplenia bo jest bardziej wrażliwy na wilgoć z powietrza. Zauważ że nie pisze o suporeksie. Według mnie suporeks i sciany nośne to wielka pomyłka.

  4. #104

    Domyślnie

    JIRI nie obraź się, ale właśnie mam dylemat typowo forumowy. Czytam opinię na forum, że SUPOREX to na ściany nośne pomyłka. Nie znam Ciebie, ani nie wiem jakie masz doświadczenie teoretyczne i praktyczne. Ale wierzę, że masz podstawy tak mówić. Z drugiej strony mam opinię człowieka, który od 25 lat siedzi w budowlance, jest doradcą, robi kosztorysy i przeprojktowuje, a także swojego szwagra, który też coś nie coś wie. I oni mi mówią, że jednak suporex nadaje się.
    JIRI - oczywiscie, napisałem to tylko dla przykładu jak początkujący Budowniczy IV RP ma przerąbane... nie dość, że materiały w górę, że nie ma ludzi do roboty, to jeszcze dylematy moralne i wybór jedynie słusznej drogi Pozdrawiam!

  5. #105

    Domyślnie

    Troche racji masz. Ale ja gdybym miał mozliwośc zbudowania czegos bardziej komfortowego za tańszą cenę od tego mniej komfortowego za wiekszą to zgadnij co bym wybrał. Sama cena suporeksu nie mówiąc o ytongu jest dramatyczna , przynajmniej u mnie.Mieszkam we Wrocławiu.

  6. #106

    Domyślnie

    tylko, że m.kw suporexu jest tańszy niż m.kw porotermu. Wychodzi około 20% taniej - zależy po ile oczywiście kupisz... 11,2 szt cegły porotermu a 7 szt cegieł suporexu. Poroterm 8 zł, suporex 10 zł. Poroterm daje 90 zł, suporex 70 zł.Poroterm wychodzi drożej o 28%. Oczywiście jak kupisz taniej / drożej dany materiał to trzeba na nowo przeliczać... Zgadzam się z tobą, że tak naprawdę to lepiej budować taniej i bardziej komfortowo. Niż drożej i mniejszy komfort. Każdy musi sobie przeliczyć co się mu bardziej opłaca.

  7. #107

    Domyślnie W-49.12

    witam serdecznie z południa Polski i pozdrawiam fanów tego projektu. Mnie też bardzo podoba się ten projekt. Śledząc ten wątek przeczytałam, że ktoś z Was /niestety nie mogę teraz znaleźć kto konkretnie/ ma zamiar "dołożyć" zadaszony taras. Ciekawa jestem jaka bedzie koncepcja tego tarasu. Ja też mam taki zamiar ale nie mogę się zdecydować jak on miałby wyglądać.
    pozdrawiam

  8. #108

    Domyślnie

    tak, to ja i sandglass taras ma być zadaszony z boku. Koncepcje są dwie - albo zadaszenei z drewna, albo z dachówki jak na dachu głównym. Taras poszerzony co najmniej do 2,5 metra. zadaszenie będzie na planie prostokąta, górna krawędź tego daszku będzie wychodzić od poręczy balkonu. Podpory pod balkonem (te z projektu) zostaną zlikwidowane a dodane nowe na krańcach daszku.

  9. #109

    Domyślnie

    do plootto
    a czy masz to naniesione na projekcie, albo jakąś wizualizację? na jakiej szerokiej działe budujesz?? My mamy 28 m szeroką, ale będzie garaż dwustanowiskowy i w dodatku mamy wjazd od południa /jeżeli faktycznie zdecydujemy się na ten projekt/ to będzie to wersja lustrzana w dodatku "odwrócona" czyli zamiana miejscami wejście ze schodami. bardziej pasowałby mi taras z przodu czyli od południa, niż z boku bo wtedy dom się jeszcze bardziej wydłuży. A kto wam dorabiał taras, w biurze gdzie projekt czy architekt adaptujący ??

  10. #110

    Domyślnie

    działkę mam od frontu 28 metrów. Tez garaż 2 stanowiska. Ale działka trapezowa - z tyłu 43 metry, więc cofam budynek i taras mam z boku. Spróbuję coś znaleźć ze szkiców i wieczorem umieszczę na stronie.
    ja też mam wjazd od południa, ale nie rozumiem tej zamiany ze schodami...
    To chcesz wejscie do budynku od północy zrobić? nie rozumiem...
    ja mam garaż z prawej strony budynku. Wejście od północy. W środku drobne przeróbki.

  11. #111

    Domyślnie

    taras sami wymyslamy (zadaszenie i powiekszenie) a "projektuje" architekt adaptacyjny. Choć myślę, ze sami później też możemy to zrobić. To są żadne zmiany konstrukcyjne

  12. #112

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Ja też będę budował ten funkcjonalny domek. Projektu jeszcze nie kupiłem bo planuję budowę dopiero w przyszłym roku. Obecnie załatwiam papierologię.
    Mam prośbę czy może Ktoś podesłać zestawienie materiałów na ten dom? adres: [email protected]
    Czy planujecie w Waszych domach wentylację mechaniczną?
    Pozdrawiam

  13. #113

    Domyślnie

    własciwie to wygladałoby podobnie jak w tym projekcie http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w3012a.html chodzi o sam dół, kominek byłby w tym samym miejscu co w 49.12. jak zobaczyłam ten projekt pasował idealnie do moich założeń o projekcie, tyle ze chcielismy mieć kuchnię od północy. gdybyśmy nic nie zmienili w projekcie 49.12 to w naszym przypadku kuchnia i kotłownia byłyby od południa, a tak zamieniając wejście ze schodami mamy /pomijam kwestię garażu u nas byłby z prawej strony/ wejście od południa po prawej stronie sypialnia/gabinet, za nią łazienka i za nią kotłownia, a po lewej od wejścia salon i za nim kuchnię. Nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłam. poza innymi zmianami to planowałabym podzielenie kotłowni na 2 pomieszczenia, w jednym kotłownia, w drugim pralnia suszarnia. powiększenie łazienki o Wc, wejście z sypialni. i przesunięcie WC w miejsce szafy. góra pozostałaby bez zmian - oczywiście też zostałaby odwrócona.

  14. #114

  15. #115

    Domyślnie

    Witam
    Ale fajnie ,ze wciąz przybywają nowi entuzjaści W-49.12. U mnie dzieje się powoli, oczywiście z kłopotami. Mam kupione materiały na fundamenty i ściany. Całosc mnie kosztowała następująco:
    bloczki fundamentowe - 1700 szt - 5400 zł
    porotherm 30 - 1700 szt. - 13000zł
    porotherm 25- 600 szt. - 3000 zł
    porotherm 11,5 - 600 szt. - 3500 zł

    bloczków kupiłem na jedną warstwę więcej - robię trochę wyższe fundamenty.
    No i przymierzam się do pisania dziennika budowy, jako że zgarnąłem już humus spod fundamentów. Niestety okazało sie ze mam dwie linie drenów, które muszę przełożyć poza obrys ław fundamentowych. I to jest dodatkowy koszt około 1000 zł na rury drenarskie , łączniki, kolanka, studzienki. Nie ma tego złego, bo przy okazji zrobie sobie odwodnienie fundamentów w tych samych wykopach.

    Pozdrawiam wszystkich i życzę spokojnych pogodnych świąt na spotkaniach z rodziną i przyjaciołami a nie przy projektach...))).
    Mam tez nowy pomysł zmiany na parterze dotyczącej wiatrołapu i części kotłowni, ale jeszcze nieprzemyslany, Jak bedzie gotowy to napiszę.

  16. #116

    Domyślnie

    hm, ten poroterm 25 to ci tanio wyszedł jak na ostatnie czasy. 5 zł za cegiełkę. To cena netto, czy brutto? Zawsze mam problem z tym jak ludzie piszą bez tego drobiazgu
    powiedz jeszcze, że cegłę kupiłeś w ostatnim czasie...?

  17. #117

    Domyślnie

    Witam.
    No pewnie ze teraz niedawno kupowałem. Dowód jest - faktury .
    Fakt, miałem trochę szczęścia, przede mną jeden gosc rezygnował, bo przestawił sie na keramzyt. Oddał całe swoje zakupy. Byłem najblizej i już nie wypuściłem go, aż przy kasie. . Ceny brutto. jakoś nie umiem przeliczać netto i brutto. A tak przyokazji to mam dla Was wszystkich chyba ważną informacje dotyczącą umów z wykonawcą. Otóż jest w prawie budowlanym paragraf umozliwiajacy upomnienie sie podwykonawcy o zaległe niezapłacone pieniadze za usługę u inwestora. Dokładniej to wyglada tak. Jest główny wykonawca z którym podpisujemy umowę, i on zatrudnia podwykonawcówbo sam czegoś tam nie robi. Wykonawca zgarnia kasę ale nie płaci podwykonawcy. Wtedy my musimy zapłacić jeszcze raz drugą kasę, mimo ze raz juz zapłacilismy. Zwracajcie uwagę na zapisy w umowie. Ma być dodany paragraf że wykonawca nie zatrudnia podwykonawców, ewentualnie ma być dodana uwaga ze od kazdego podwykonawcy bierze oświadczenie na piśmie że podwykonawca otrzymał zapłatę. Dopiero wtedy płacimy głównemu wykonawcy. Sprawdźcie u prawników.
    Pozdrawiam

  18. #118

    Domyślnie

    no to miałeś szczęście z tą cegłą
    dla porównania - dziś opłaciłem mapki 1:500 u geodety. Wyszło mi 450 zł. Za wytyczenie budynku drugie tyle + jakieś deski i kołki (niby maks 80 zł). A jak u was z tymi opłatami?

  19. #119
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maniek1969

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja zapłaciłem:
    mapa do celów projektowych - 400 PLN,
    wytyczenie domu na działce 500 i oczywiście mój materiał,
    wniosek o odrolnienie 200 PLN oczywiście wszystko bez rachunku z rączki do rączki.
    Mam pytanie z innej beczki ile płacicie za więźbę dachową chodzi mi o cenę jednego m 3 drewna oraz czy będziecie deskować dach czy jednak folia dachowa. Ja jestem przekonany do deskowania.

  20. #120

Strona 6 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony